Sayfa 16/19 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
220 sonuçtan 181 ile 192 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

aklıma gelmişken söylim. koskoca sazan bey forumda üstad deniliyo ama bunca zamandır foruma 1 tane sistem veriyo o sistemde hem 60 daklık hemde traderonline.com da var..şahane paylaşımcı teşekkürler.
    bunu herkes duysun!!! VOB A BAŞLİCAK OLANLAR 60 DİİL 5 VEYA 15 DAKLIK SİSTEM YARATMAYA ÇALIŞSINLAR.VOBA 60DAKLIK UYGUN DİİL.
    ben bile bu bilgiyi bilirken benim 10 katım daha tecrübeli birinin 60daklık sistem vermesi biraz düşündürücü diilmi? 60daklık para kazandırmazmı kazandırır.sistemsizlikte kazandırır.ama bir bilgi vericeksen harbi olsun o.insanların zamanı boşa gitmesin.vaktinizini 5 veya 15 daklığa ayırın eğer ayırmayı düşünüyosanız tabi.testlerinizi ona göre yapın.hiç bulaşmayın bile 60daklığa.(çok terste kalıyo vob hareketli 60daklık hareketi yavaş hemen dönemez.1 ay yatay gitse piyasa bikaç kez ters gapa maruz kalsa paranız batar,5 ve 15daklıklar hızlı döner yatayda bile az çok para kazanır trendi zaten 60lıklar gibi alır.)
    aaa pardon yaa.hay allah bilgi verdik yalan olduk şimdi.keşke tamtersini söyleseydimde insanlar 60daklık sistemlere yoğunlaşsalardı
    meydan boş diil!!!
    astatin sen buna cevap yazarsan sazanla kardeş olduğunu anlicam artık.cevap vermeni gerektiricek bişi söylemedim.lafım sazana çünkü.
    sazan beyin forumda konuşulan müthiş 60daklık paylaşımcı ruhlu sistemi burda:
    http://www.trader.online.pl/MSZ/e-0-tytulowa-a.html

site süper ama sistemi verirken neden sitenin adı verilmez buda düşündürücü diilmi.ama yok paylaşımcı olduğu savunuluyo doğru pardon ben yanlış anlamışım

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

sayın akba haklıdır katılıyorum.

Belki anlatma yöntemim yanlıştır ama benimde tartışmaya mudahil olma nedenim budur. Butür hareketler sistemi iyi olanların ego tatminidir. O sistemleri zor bulduklarından şimdi kendilerinde o hakkı görür bazı ufak beyinler...
    Sistemsiz olanlara ya yardım edin yada yardım etmeyecekseniz de dalga geçmeyin sessizcene takip edin forumu..

Benden bu kadar ben artık başkalarının egolarını tatmin edilmesinde alet olamam.. ama burda alet olup pofpoflayacak cok kişi var. onlarla devam edin ben artık yokum.
    Alıntı filanda yapmayın benden cünkü cevap veremeyeceğim okumayacağım artık burayı....

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı abka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    imece falan hikaye...verecekseniz sistemi açıkca yazın...
    yok efendim ,milletden çaba bekliyoruzda,yok efendim emeğe ulaşmak kolay olmamalıymışda...kimsenin asistanlığa,öğrenciliğe vakti yok...
    5 yıl üniversite matematik dersi verdim...
    önüme ögrenci gelmiş..ögrenci daha denklemler,köklü sayılarda iken,buralarda bile zorlanıyorken;;;;...şimdi adama integral dönüşüm sorusu sorsam?..sonrada bunun cevabını bul desem,çok manasız olurdu....

kopyalayan tak diye sistemin açık formülünü versin...yoksa burada vakit geçirmenin anlamı yok...kesin ve net sonuç lazım....

önemli olan para kazanmaktır..anlamak değil......
    önemli olan işine yaramasıdır..nasıl olduğu önemli değil..cep telefonunun nasıl yapıldığını bilmesekte,işimize yarıyor....

bu açıdan SN.SARAYLI çok rasyonel..verince sistemi veriyor...yok bilmecem var çocuklar hikayesi yok...

ha!!! kimsedende sistem istemedik..ama bu yolla sadece egolar tatmin olur...
    benim düşüncem bu..
    bana eyvallah..umarım umutlarınız gercekleşir..

ohh be heleşükür bir anlıyan çıktı.alnından öpüyorum.bütün yazdıklarımı özetlemiş.teşekkür ederim.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

rooks,
    senden ricam bir daha bu topiğe yazma. ben bundan sonra okumayacağım bile. forumu kapatmadan önce son mesajımıda sana yazayım dedim. bu topikte şimdi bir sürü karşıt görüşten edepsiz post gelir sinirlerini bozmaya değmez o post atan ufak insanlar için... Bırak kimileri egosunu tatmin etsin kimileri pofpoflasın. Bunları kendi haline bırakmak yapılacak en doğru harekettir. Bırak kendi kendilerini kemirsinler...
    hoşçakal...

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı positive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rooks,
    senden ricam bir daha bu topiğe yazma. ben bundan sonra okumayacağım bile. forumu kapatmadan önce son mesajımıda sana yazayım dedim. bu topikte şimdi bir sürü karşıt görüşten edepsiz post gelir sinirlerini bozmaya değmez o post atan ufak insanlar için... Bırak kimileri egosunu tatmin etsin kimileri pofpoflasın. Bunları kendi haline bırakmak yapılacak en doğru harekettir. Bırak kendi kendilerini kemirsinler...
    hoşçakal...
    evet biliyorum.haklısınızda.ama üzülmüyorum dersem o zaman yalancı olurum.keşke teo ve saraylı dışındada insanlar olsa ve keşke hep beraber formüller geliştirebilsek grafikleri yapıştırıp tatmin olmaktansa,keşke bir topic açsak sırf sistemler ve formüllerden bahsetsek deli gibi test yapsak metastock/matrikste ve keşke o topicğin içinden 10larca güzel sistem çıksa herkese uygun.
    Aslında insanları hiçbişi için suçlamak benim görevim diil ama sabrımı taşırdı artık bu kişiler.lütfen ya adam gibi harbi olun ,vericeğiniz şey harbiden kullanılabilsin yada topic mopic açmayın.
    50 teşekkür alınıyosa 50 kişiye yaricak formüller olması lazım o topicte. ref+3ten çıkıcak formül 50 kişiye yararlı olucakmı hemde 14 şubata kadar?

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Rooks, sn sazan zaten söylemişti sistemi o siteden verdiğini ve sistem gerçekten karlı bir sistem. Ayrıca kendisi bu sistemi geliştirdiğini ve işlem sayısını azaltarak karlılığı daha da artırdığını söylemişti... Bunda yanlış bir şey yok ki

http://www.voborsa.com/forum/showpos...ostcount=60969

http://www.voborsa.com/forum/showpos...ostcount=60979
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

Teşekkür Teşekkür 
    4.342
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.905
    Toplam Teşekkür
    903 Yazısı Teşekkür aldı

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz,

bildiğini bilmeyeni uyandırınız,

bilmediğini bilene öğretiniz,

bilmediğini bilmeyenden kaçınız.

Konfüçyüs

8. The Following 6 Users Say Thank You to sovalye For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rooks, sn sazan zaten söylemişti sistemi o siteden verdiğini ve sistem gerçekten karlı bir sistem. Ayrıca kendisi bu sistemi geliştirdiğini ve işlem sayısını azaltarak karlılığı daha da artırdığını söylemişti... Bunda yanlış bir şey yok ki

http://www.voborsa.com/forum/showpos...ostcount=60969

http://www.voborsa.com/forum/showpos...ostcount=60979
    test etmeye bile ihtiyaç duymuyorum.karlı diildir olsa sen kullanırdın heralde bir 60daklıkçı olarak.sene sonunda verdiği puan sistemi karlı veya karsız dedirtemez.burda yanılırız.cevap verirken bari bildiklerimide söylimde öğrensin bilmeyenler.
    ilk bakıcağımız şey sene sonu puanı.sonra ay ay bakılıcak.her sene ayrı karakterde olduğu için diğer senelerede bakıcak.bi sene 50bin verirken diğer sene 15 bin verirse çöp.12 ayda 40bin vermiş olsa 1-2 ay üstüste ciddi zararlar yemiş olsa çöp.terste çok bırakıyosa ama yinede ay sonunda kara geçiriyosa çöp.(para yönetimi zor iştir bilmeyenler için bu kısım çöp tabi.)
    arka arkaya yani unprofitable(zararlı) kısmında Most Consecutive yanında 8-10dan fazla bir rakam görüyosanız çöp.testlerinizi komisyon eklemeden yapmayın aldanırsınız.optimizasyonlu sistemler çöp.trendin ortasından çıkarıyosa yine çöp.(yatayda zaten çarpılıcan trendide almazsa ne işine yaricak).piskolojin terste kaldırmalar azda olsa bunu kaldıramıyosa yine çöp.son olarak VOBta 60daklık sistemler tehlikelidir.1bucuk dakikada 2-3bin puan inebilir vobta paranızın yarısı gider bu seferde siz çöp olursunuz.5 ve 15daklığa yoğunlaşın gerisi fasafiso.ama şöyle bişi yapılabilir para kazandıran bi 5 veya 15daklık sisteminiz varsa güzel bir 60daklıklada 2. hesaptan bikaç kontratla ve para yönetimiylede ek gelir elde edebilirsiniz.

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Alıntı Rooks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    test etmeye bile ihtiyaç duymuyorum.karlı diildir olsa sen kullanırdın heralde bir 60daklıkçı olarak.sene sonunda verdiği puan sistemi karlı veya karsız dedirtemez.burda yanılırız.cevap verirken bari bildiklerimide söylimde öğrensin bilmeyenler.
    ilk bakıcağımız şey sene sonu puanı.sonra ay ay bakılıcak.her sene ayrı karakterde olduğu için diğer senelerede bakıcak.bi sene 50bin verirken diğer sene 15 bin verirse çöp.12 ayda 40bin vermiş olsa 1-2 ay üstüste ciddi zararlar yemiş olsa çöp.terste çok bırakıyosa ama yinede ay sonunda kara geçiriyosa çöp.(para yönetimi zor iştir bilmeyenler için bu kısım çöp tabi.)
    arka arkaya yani unprofitable(zararlı) kısmında Most Consecutive yanında 8-10dan fazla bir rakam görüyosanız çöp.testlerinizi komisyon eklemeden yapmayın aldanırsınız.optimizasyonlu sistemler çöp.trendin ortasından çıkarıyosa yine çöp.(yatayda zaten çarpılıcan trendide almazsa ne işine yaricak).piskolojin terste kaldırmalar azda olsa bunu kaldıramıyosa yine çöp.son olarak VOBta 60daklık sistemler tehlikelidir.1bucuk dakikada 2-3bin puan inebilir vobta paranızın yarısı gider bu seferde siz çöp olursunuz.5 ve 15daklığa yoğunlaşın gerisi fasafiso.ama şöyle bişi yapılabilir para kazandıran bi 5 veya 15daklık sisteminiz varsa güzel bir 60daklıklada 2. hesaptan bikaç kontratla ve para yönetimiylede ek gelir elde edebilirsiniz.
    Rooks kullanmadığımı nerden biliyorsun Ayrıca mantığı çok güzel bir sistem, kesinlikle at çöpe değil... neyse uzatmayayım ama karlı demişsem bana göre karlıdır, hesabını kitabını yapmışızdır Test etmesi 1 dakikanızı alır sadece...

Voltaire

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rooks kullanmadığımı nerden biliyorsun Ayrıca mantığı çok güzel bir sistem, kesinlikle at çöpe değil... neyse uzatmayayım ama karlı demişsem bana göre karlıdır, hesabını kitabını yapmışızdır Test etmesi 1 dakikanızı alır sadece...
    valla bi 60daklıkçı olarak sana inanırım ama yinede test ettim.bide test 1 dakka almaz demin açıkladımya nelerin test edilmesi gerektiğini.öyle 1 dakkada test edersen yattara.içine girmelisin.yukarda yazdığım şeylere bakmalısın.neyse test ettim.fena gözükmüyo uzaktan.ama içine girince optimizasyon olduğunu görüyosun ve hangi optimizasyonu hangi yıl hangi ay kullanıcaksın?.2009da en iyi n:14 çıkıyo mesela ama oda bazı aylarda -3500 ile -5000 arası puanlar yemiş ay ay.paran battı yani bir nevi.diğer aylardada hep farklı değerler yani n'ler iyi çıkıyo oda diğer aylarda kötü çıkıyo.bu 60daklık içindi.15daklığada bakmak lazım eğer ciddi zararlar yazıyosa bence çöptür.başkası istiyosa kullansın ama bence çöptür.
    yani sistem bu haliyle kullanılırsa tehlikeli.kazandırmaz demiyorum ama tehlikeli.şunu istesem çokmu şey istemiş olurum.bu sistemi yatıralım buraya düzeltmelerini yapalım hatalarını ayıklamaya çalışalım yeni şeyler üstüne ekliyerek veya çıkartarak.beraber bunu ciddi güzel çalışan bir sistem haline getiremezmiyiz? ama bunu geliştirirken ben yaptım sizde yapın demiyelim de beraber uraşalım desek fena olmazmı? ben yaptım sıra sizde demesekte şunu bunu ekleyince bakın böyle oluyo desek daha güzel olmazmı?

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Alıntı Rooks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bi 60daklıkçı olarak sana inanırım ama yinede test ettim.bide test 1 dakka almaz demin açıkladımya nelerin test edilmesi gerektiğini.öyle 1 dakkada test edersen yattara.içine girmelisin.yukarda yazdığım şeylere bakmalısın.neyse test ettim.fena gözükmüyo uzaktan.ama içine girince optimizasyon olduğunu görüyosun ve hangi optimizasyonu hangi yıl hangi ay kullanıcaksın?.2009da en iyi n:14 çıkıyo mesela ama oda bazı aylarda -3500 ile -5000 arası puanlar yemiş ay ay.paran battı yani bir nevi.diğer aylardada hep farklı değerler yani n'ler iyi çıkıyo oda diğer aylarda kötü çıkıyo.bu 60daklık içindi.15daklığada bakmak lazım eğer ciddi zararlar yazıyosa bence çöptür.başkası istiyosa kullansın ama bence çöptür.
    yani sistem bu haliyle kullanılırsa tehlikeli.kazandırmaz demiyorum ama tehlikeli.şunu istesem çokmu şey istemiş olurum.bu sistemi yatıralım buraya düzeltmelerini yapalım hatalarını ayıklamaya çalışalım yeni şeyler üstüne ekliyerek veya çıkartarak.beraber bunu ciddi güzel çalışan bir sistem haline getiremezmiyiz? ama bunu geliştirirken ben yaptım sizde yapın demiyelim de beraber uraşalım desek fena olmazmı? ben yaptım sıra sizde demesekte şunu bunu ekleyince bakın böyle oluyo desek daha güzel olmazmı?
    rooks opt yapmadan n=3 sayısı ile kullanırsan saatlikte gayet tatmin edici bir sistem ama kimse tek başına bu sistemi al kullan diyemez. Ancak değişik yapıda 1- 2 sistemle beraber kullanılabilir bence... Ama yine tekrar ediyorum benim için at çöpe bir sistem değildir, herkesin trade tarzı farklı sonuçta...

Son paragrafına tamamen katılıyorum bu sistemin temel mantığı bence çok iyi ve geliştirilmeye müsait ancak neredeyse bir yıl oldu bu sistem burada paylaşılalı ve ben geçen süre içersinde malesef bir ilerleme kaydedemedim ve zaten uzun zaman önce de bu sistemi geliştirme işinden vazgeçtim...

Voltaire

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

2008ide test ettim bu arada.istikrarlı bir puan verdi.yani 2008 ile 2009 inanılmaz farklı seneler.1 sistemin ikisine birden uyması normalde zordur.bu uyuyo.amma velakin bazı aylarda feci çarpılmış.bunu düzeltmek lazım.üstünde uraşıcam bişiler bulursam yazıcam buraya ama keşke hep beraber uraşsakta düzeltsek.dediğinde doğru mantığı güzel.güzel olmasa zaten 2 sene uyumlu çalışmazdı 2008 ve 2009 piyasalarının karakter yapısı birbirinden bu kadar farklı olmasına rağmen.ama dediğim gibi ordani 'n' değeri optimizasyona çok açık bişi.ama yinede düzeltilebilir gibi gözüküyo.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri