Sayfa 74/75 İlkİlk ... 246472737475 SonSon
892 sonuçtan 877 ile 888 arası

Konu: Metastock Ogreniyoruz

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı selçuklu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öğrenemedim gitti şu metaskotu a*
    ******et..MS, Matriks v.b. öğrenmemek daha iyi bence İllüzyon dünyasındna uzak kalırsın beylece
    BANGA mühim

2. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür
    3.154 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ******et..MS, Matriks v.b. öğrenmemek daha iyi bence İllüzyon dünyasındna uzak kalırsın beylece
    mavi hap long, kırmızı hap short

4. The Following 3 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Astatin (29.08.16)

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Buraya kopyasını koyalım..Sn.edremit7, teşekkürler.

Alıntı edremit7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    linkler ölmüş istek üzerine 2008-2011 3. aya kadar..

https://rapidshare.com/files/2551212626/MSDATA.ZIP

6. The Following 2 Users Say Thank You to flexy For This Useful Post:

Astatin (29.08.16)

Teşekkür Teşekkür 
    235
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    201
    Toplam Teşekkür
    63 Yazısı Teşekkür aldı

güzel paylaşım olmuş. arşiv niteliğinde

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Elinde MS datası olan var mı arkadaşlar?
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

Teşekkür Teşekkür 
    8.057
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    226
    Toplam Teşekkür
    90 Yazısı Teşekkür aldı

Metastock'da system testerde stops kısmında, profit bölümünde hedeflediğim getiriye ulaştığım anda pozisyonu kapattırıyorum. Fakat burada bir sorun var. Pozisyonun açıldığı barda şart sağlanırsa, pozisyonun açıldığı bardada pozisyonu kapatıyor. Mantıklı olan, en az bir bar beklemesi lazım. Bunu nasıl yapabilirim.

Ayrıca Metastock'da system testerde, order type kısmındaki; market, limit, stop ve stop limit ne için kullanılıyor. Bu konuyla ilgili dökümanı veya bilgisi olan arkadaş açıklayabilir mi. Netten doküman bulamadım bu konuyla ilgili.

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Alıntı feridunabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Metastock'da system testerde stops kısmında, profit bölümünde hedeflediğim getiriye ulaştığım anda pozisyonu kapattırıyorum. Fakat burada bir sorun var. Pozisyonun açıldığı barda şart sağlanırsa, pozisyonun açıldığı bardada pozisyonu kapatıyor. Mantıklı olan, en az bir bar beklemesi lazım.Bunu nasıl yapabilirim.

2) Ayrıca Metastock'da system testerde, order type kısmındaki; market, limit, stop ve stop limit ne için kullanılıyor. Bu konuyla ilgili dökümanı veya bilgisi olan arkadaş açıklayabilir mi. Netten doküman bulamadım bu konuyla ilgili.
    1) Teoride normal olan take profit kullanırken hedefe ulaştığı anda pozisyonu kapatması.Anladığım kadarıyla siz ekran başında değilken hedefe ulaşıp kar'ı kaçırmaktan bahsediyorsunuz (eğer doğru anladıysam).Bunun çözümü testi yaptığınız sistemin sinyallerini uygularken emir girişi aşamasında manuel olarak kar yüzdesini hesaplayıp şartlı emir girmek.

İkinci olarak, eğer matriks vs.. kullanıyorsanız sistemin "kar al" ayarını aktifleştirip otomatik işlemde bırakmak.

2) Bildiğim kadarıyla;

Market: Bildiğimiz piyasa emri.Bu seçiliyken işlem fiyatı olarak açılış/kapanış hangisini seçtiyseniz onun üzerinden hesaplar

Limit(Bu kısmı kullanmadım): Tahminen bizdeki limit fiyatlı emir'e denk geliyordur.Belli bir fiyattan al/sat gibi.

Stop: Metastock 11 system tester'da "MS11 HYBRID TURTLE" isimli bi sistem var.Orda örneğini görebileceğiniz gibi yüzde/puan olarak stoplatmak yerine belirli bir formülü referans alarak o formül aktif olduğu anda stoplamaya yarıyor.

Stop limit:Limit'de olduğu gibi.

Metastock ile çalışan bir kurumdan işlem yapmıyorsanız (Türkiye'de şuan yok) limit ve stop limit bir işinize yaramaz.

Kolay gelsin.

11. The Following User Says Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.057
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    226
    Toplam Teşekkür
    90 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı flexy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) Teoride normal olan take profit kullanırken hedefe ulaştığı anda pozisyonu kapatması.Anladığım kadarıyla siz ekran başında değilken hedefe ulaşıp kar'ı kaçırmaktan bahsediyorsunuz (eğer doğru anladıysam).Bunun çözümü testi yaptığınız sistemin sinyallerini uygularken emir girişi aşamasında manuel olarak kar yüzdesini hesaplayıp şartlı emir girmek.

İkinci olarak, eğer matriks vs.. kullanıyorsanız sistemin "kar al" ayarını aktifleştirip otomatik işlemde bırakmak.

2) Bildiğim kadarıyla;

Market: Bildiğimiz piyasa emri.Bu seçiliyken işlem fiyatı olarak açılış/kapanış hangisini seçtiyseniz onun üzerinden hesaplar

Limit(Bu kısmı kullanmadım): Tahminen bizdeki limit fiyatlı emir'e denk geliyordur.Belli bir fiyattan al/sat gibi.

Stop: Metastock 11 system tester'da "MS11 HYBRID TURTLE" isimli bi sistem var.Orda örneğini görebileceğiniz gibi yüzde/puan olarak stoplatmak yerine belirli bir formülü referans alarak o formül aktif olduğu anda stoplamaya yarıyor.

Stop limit:Limit'de olduğu gibi.
    n
    Metastock ile çalışan bir kurumdan işlem yapmıyorsanız (Türkiye'de şuan yok) limit ve stop limit bir işinize yaramaz.

Kolay gelsin.
    Ben hisse senedi işlemleri yapıyorum. 5 dk'lık grafikleri kullanıyorum. Amacım yazdığım sistemin ne kadar iyi veya kötü çalıştığı. Yoksa uygulamada bir problem yok. Take profit kullanırken hedefe ulaştığı anda pozisyonu kapatıyor ama sıkıntı alım yapılan barıda hesaba katıyor. Aslında o barda hedefe ulaşılmamış olabilir. Önce yükseği görüp sonrasında bir daha orayı görmemiş olabilir. Metastock'da sanki o barın kapanış fiyatından alınca , yükseği gördüğünü varsayıp kapatıyor.

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Ben hisse senedi işlemleri yapıyorum. 5 dk'lık grafikleri kullanıyorum. Amacım yazdığım sistemin ne kadar iyi veya kötü çalıştığı. Yoksa uygulamada bir problem yok. Take profit kullanırken hedefe ulaştığı anda pozisyonu kapatıyor ama sıkıntı alım yapılan barıda hesaba katıyor. Aslında o barda hedefe ulaşılmamış olabilir. Önce yükseği görüp sonrasında bir daha orayı görmemiş olabilir. Metastock'da sanki o barın kapanış fiyatından alınca , yükseği gördüğünü varsayıp kapatıyor.
    Trade execution kısmında işlem fiyatı olarak hangi seçeneği kullanıyorsunuz?

14. The Following User Says Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.057
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    226
    Toplam Teşekkür
    90 Yazısı Teşekkür aldı

Trade execution kısmında işlem fiyatı olarak hangi seçeneği kullanıyorsunuz?
    Hepsinde close kullanıyorum, delay order opening seçeneğinide 0 kullanıyorum.

Teşekkür Teşekkür 
    42.020
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.003
    Toplam Teşekkür

Hepsinde close kullanıyorum, delay order opening seçeneğinide 0 kullanıyorum.
    Realistic market price seçeneği kapalı olacak şekilde, hepsini open ve delay order "1" olacak şekilde tekrar test edebilir misiniz?Bakalım o zaman istediğiniz gibi olacak mı?

17. The Following User Says Thank You to flexy For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.057
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    226
    Toplam Teşekkür
    90 Yazısı Teşekkür aldı

Realistic market price seçeneği kapalı olacak şekilde, hepsini open ve delay order "1" olacak şekilde tekrar test edebilir misiniz?Bakalım o zaman istediğiniz gibi olacak mı?
    Teşekkür ederim, ilk denemelerime göre sanki oldu gibi.

19. The Following User Says Thank You to feridunabi For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri