Sayfa 18/19 İlkİlk ... 816171819 SonSon
220 sonuçtan 205 ile 216 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Cerphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi peki.. sen bildiğin yolda devam et diyeyim o zaman..

bende matriks yok.. sistem tester, metastock da yapılmış test sonuçları..

iki programı karşılaştıracak kadar arasındaki farkları bildiğine göre o sistem tester sonucunun da matriks değil metastock olduğunu şıp diye anlaman lazımdı..

neyse, sen herşeyi biliyorsun, biz hiçbir şey bilmiyoruz.. tavırlarından uzlaşmacı biri olmadığın belli zaten..

verdiğin sistemi, bu şekli ile değil 1 yıl, 1 ay bile kullanmam ben.. sana başarılar....
    pardon ya yanılmışım.4 aylık test etmenin amacını anlıyamadım o yüzden.kel alaka geldi birden neden 1 yıl diilde 4 ay.yoksa sen 4 ay öncesiylemi para yatırıyosun sistemlere.ondan öncesi önemli diil yani e peki.matrikste en fazla hani 4 ay bakılıyoya orayla karıştırmış olmam benim herşeyi bildiğimi ve seninde bilmediğinimi gösteriyo.bune kompleks böyle?
    alemsin)
    karalamak diye buna derim ben asıl ama ben küsmem. küsme çağını geçeli çok oldu.foruma ilk defa giren biri direk sana gıcık olmuştur bence.biri sistem falan veriyo diğeri sırf moklamak için uraşıyo)
    ayrıca sana kullan diyen oldumu naparsan yap bizene.ama belki başkaları kullanabilir iyileştirebilir.insanlar sana göre hareket etmicek heralde dimi.sen daha yüksek puan verenini koy ondan sonra seninle formüller hakkında konuşuruz belki vermiceksende hiç karalamaya çalışma.ben kullandım parada kazandım.sende daha iyisi varsa paylaş.astatinle kardeşsiniz galiba elinde kötü sistemleri olanları aşağılama gibi bir huyunuz var) yalnız dikkat edin bu huyla karşınıza benim şuan aldığımdan daha fazla insan alırsınız..

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür
    5.163 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Rooks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pardon ya yanılmışım.4 aylık test etmenin amacını anlıyamadım o yüzden.kel alaka geldi birden neden 1 yıl diilde 4 ay.yoksa sen 4 ay öncesiylemi para yatırıyosun sistemlere.ondan öncesi önemli diil yani e peki.matrikste en fazla hani 4 ay bakılıyoya orayla karıştırmış olmam benim herşeyi bildiğimi ve seninde bilmediğinimi gösteriyo.bune kompleks böyle?
    alemsin)
    karalamak diye buna derim ben asıl ama ben küsmem. küsme çağını geçeli çok oldu.foruma ilk defa giren biri direk sana gıcık olmuştur bence.biri sistem falan veriyo diğeri sırf moklamak için uraşıyo)
    ayrıca sana kullan diyen oldumu naparsan yap bizene.ama belki başkaları kullanabilir iyileştirebilir.insanlar sana göre hareket etmicek heralde dimi.sen daha yüksek puan verenini koy ondan sonra seninle formüller hakkında konuşuruz belki vermiceksende hiç karalamaya çalışma.ben kullandım parada kazandım.sende daha iyisi varsa paylaş.astatinle kardeşsiniz galiba elinde kötü sistemleri olanları aşağılama gibi bir huyunuz var) yalnız dikkat edin bu huyla karşınıza benim şuan aldığımdan daha fazla insan alırsınız..
    tam polimik insanıymışsın..

sen sazan'ın bull-fear sistemine burun kıvırınca ben de merak edip test ettim senin koyduğun sistemi.. ve sonucu görünce şoke oldum ve bu formülü kullanmak isteyebilecek insanları uyarmak istedim.. bu hali ile kullanılamaz diye.. yoksa kimseyi yada sistemi karalamak gibi bir niyetim yok, olamaz da.. bir insanın fikri neyse zikri de o olurmuş.. herkesi kendin gibi ard niyetli olduğunu düşünüyorsun yazık sana..

beni ve niyetimi bilen biliyor burada, sen hiç merak etme..

3. The Following 7 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

HeLLim hanım uygun görürse bence bu topic kaldırılsın ya da kilitlesin.hiçkimseye faydası olmayan amacının dışına fazlasıyla çıkmış bir topic oldu.

sn.sazan'ın da döndüğü falan yok.eğer dönerse ve isterse yeniden açar topic.şu haliyle bu topiğe birşey yazmak kimsenin içinden gelmez sanırım.bu topic böyle giderse bir süre sonra karılar hamamınıda geçecek.

foruma yeni üye olan birisi girdiğinde ya burası nasıl bir site insanlar boş tartışmalarla günü öldürüyorlar der.sürekli yeni bir cvp yazılıyor ve topic sürekli en üstte kalıyor.yeni üye olan birisinin ilk girip bakacağı yer oluyor doğal olarak.

hoş değil bence...
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

5. The Following 5 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Hey allahım topic nerelere gelmiş, yok sistem internette geziniyormuş yok şu sitede varmış falan filan... siz sistemin kimin yazdına mı bakarsınzı yoksa ilk kimden duyduğunuzumu önemsersiniz? Saraylı abimi çok severim, yaptığı inanılmaz katkılardan ötürü her daim müteşekkir oldumu belirtmişimdir, peki sizce Saraylının vermiş olduğu breakout, trendscore, gibi sistemleri kendisimi yazmıştır breakoutu yazan Jose Silvadır sitesinde de vardır, AMA biz Sn Saraylıdan böle bi sistemin var oldunu öğrenmişizdir dolayısı ile benim için bu sistem Saraylının sistemi olarak kalacaktır.. farkında olmamızın sebebi odur çünkü.. Benzer durum bullfear, bearfear içinde geçerlidir Sn Sazan böle bi sistemin kullanılabilir oldunu farketmemizi sağlamıştır, bu açıdan bilmem kaç yılında çıkan TASC magazine yazısında meğerse bu sistem ordanmı demenin anlamı yoktur, tıpkı Saraylı gibi böle bi sistemin farkında olmamızı sağlayan kişi Sn Sazandır bu yüzden aman ya zaten varmış demek yerine, teşekkür etmek sahsım adına çok daha uygundur......
    Not: Evet Türkoğlu abime katılıyorum, topic amacının çok dışında, Sn Hellim uygun görürse kapatsın, yada topiğin ismi değişsin, şu haliyle topic ismi çok cazip..
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

7. The Following 3 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Yer
    Bebek,İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    18.002
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.995
    Toplam Teşekkür
    6.909 Yazısı Teşekkür aldı

Sn.zozo ve diğer arkadaşlar,

Bu topiğin bütününden bağımsız olarak bir konuyu aydınlatmam gerekmekte:

Ben blogumda ya da "Devridaim Makinası" topiğimde bir sistem verdiğim zaman sistemi tasarlayan ben değilsem ,bu konuyla ilgili kaynağı vermişimdir.

Nitekim topiğmde Breakout sistemi için tasarımcı Jose Silva'nın (hatta dünyaca meşhur sistem tasarımcısı ibaresiyle) vermişim,topiğimi dikkatlice okursanız..

Keza ;Trendscore sisteminde Tushar Chande adını vermişim,benim o topikte o sisteme yaptığım katkı sadece indikatörü daha ağırlaştırmak ve daha hızlandırmaktır.

Onun için bu sistemler,sizin yukardaki ifadenizde olduğu gibi saraylı'nın sistemleri değildir.

Benzer şekilde "Nalıncı Keseri" çalışmasının dünyada yapılan bir uygulama olduğunu ,Michael R.Bryant tarafından geliştirildiğini topiğimde belirtmişim,sadece ho ları farklı olarak kullanmışım ve adını "equity curve trading" yerine bir atasözünden hareketle ,türkçeleştirip koymuşum..

Keza geçenlerde verdiğim ORB için Toby Crabel ve Mark Fisher isimlerini titizlikle verdim.

Eğer bir sistemi ben tasarladıysam bunu da titizlikle belirtmişimdir,mesela Ccimacdpsar ya da VEMA ya da Dalkılıç ya da İnceldiği yerden Kopsun benim tasarladıklarımdır..

I2 ya da S2 ya da PRVZ gibi benim tasarladığım fakat formülünü vermediğim ama sonucunu verdiğim sistemlerde dahi,bunları benim ürettiğimi söylemişim ve dolayısıyla kaynak vermişim.

Ama benim kaynak vermeme rağmen insanların aklında,benim yapmadığım bir sistem saraylının sistemi şeklinde kalıyorsa,gayet tabi ona da müdahale edemem.

Fakat en azından böyle bir açıklamanın yapılması gerekir..:-)

Biraz da bu topikte adım çokça geçtiği için genelde konuşacağım:

İnsanlar nette çeşitli tarzlarda ve biçimlerde ,çeşitli katkı düzeylerinde hatta çeşitli agresiflik düzeylerinde fikir beyan edebilir.Yıkıcı olmamak gerek,bu piyasada bilgi alışverişinin sermayedeki büyümeden daha önemli olduğunu idrak etmeliyiz.

Bilgi alışverşinde bulunurken birbirimize hakaret etmemeli,küçümsememeli,değer vermeliyiz.Siz benim bu konuda herhangi bir bilgi sahibini küçümsediğimi gördünüz mü?

Eğer bir ortamda küfürler havada uçuşuyorsa ,orada can ve mal güvenliği de yok demektir,nitekim geçenlerde diğer topikte böyle bir ortamda yazamayacağımı ifade etmiştim,çünkü asgarı bazı adab-ı muaşeret kurallarının olmadığı bir ortam herşeye gebedir.

Eğer daha iyi bir trader olmak istiyorsak:

-bilgimizi arttırmalı

-stratejimizi güçlendirmeli

-ve bunların sonucunda daha istikrarlı kazanmalıyız.

ama bütün bunlar belli nezaket içinde olmalı...

İki gündür okuduğum bu topikten ciddi olarak üzüldüğümü belirtmek isterim.

Yunus Emre der ki:

"Eğer bir gönül kırdıysan ,şu kıldığın namaz,namaz değil"

Eğer ,gönül kırdığımızda ,namaz bile bizi ebedi saadete götürmüyorsa,trading konusundaki bilgimiz ya da kazandığımız paralar mı bizi mutlu edecek?

Hepinize içten sevgilerimi sunuyorum...
    Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir.
    AL - SAT Tavsiyesi değildir.
    Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir.
    Ben de zaten ,pek bişi bilmem..
    Bilip bilmediğimi bile bilmiyorum..
    O kadar yani,..
    Üzülmeyeyim,di mi?

9. The Following 14 Users Say Thank You to saraylı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Hoş geldiniz Sn saraylı,

Elbette vermiş oldunuz sistemler eğer başkasından alıntıysa bunu devridaim makinesinde açıkça belirtmiştiniz, diğer forumda alıntı yaptınızı ifade ettiğinizi dün gibi hatırlıyorum, bu noktayı es geçmişsem kusurumabakmayın..ifade etmeye çalıştığım asıl nokta "farkındalık" olayıdır. sonuç itibari ile yazarı her kim olursa olsun hangi yıl hangi magazin dergisinde veya kitapta veya makalede çıkmış olursa olsun benim için önemli olan bunun kullanılabilir oldunun farkına sebep olmama neden olan kişilerdir. Bu yüzden Sn sazan'in çok önceleri forum ahalisi ile paylaşmış olduğu sistem için yok şurada zaten varmış tarzı yaklaşımlar görünce, Sizi örnek göstererek "farkındalık" olayına açıklama getirmek zorunda kaldım.. Umarım, yanlış anlaşılmamışımdır..

Saygılar..
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

11. The Following 8 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Cerphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam polimik insanıymışsın..

sen sazan'ın bull-fear sistemine burun kıvırınca ben de merak edip test ettim senin koyduğun sistemi.. ve sonucu görünce şoke oldum ve bu formülü kullanmak isteyebilecek insanları uyarmak istedim.. bu hali ile kullanılamaz diye.. yoksa kimseyi yada sistemi karalamak gibi bir niyetim yok, olamaz da.. bir insanın fikri neyse zikri de o olurmuş.. herkesi kendin gibi ard niyetli olduğunu düşünüyorsun yazık sana..

beni ve niyetimi bilen biliyor burada, sen hiç merak etme..
    niyetinin art niyetli olmadığını biliyorum hatta tam tersi tüm iyi niyetinle karaladın sistemi.neyse farketmez.şoke olursun tabi 2009da 46bin puan vermiş komisyon dahil .son 2 senede 100binden fazla.ayda ortalama 4binden fazla.şoke olmamak eldemi.az puanmı 46000.sanırım sen ayda 4bin puandan fazla alıyosun heryerde söyleme gülerler.
    senin kullandığın yada bildiğin sistemler kaç puan yapıyo bana onu söyle.bu hali ile bile kullanılır . ama dezavantajlarını saydım senin gibi yuvarlak konuşmuyorum.bi fikir beyan ediceksen bence bilgilerinle beyan et hislerinle diil.a dan z ye hatalarını söyledim.maksat iyileştirmekse iyileştirilsin o zaman yoksa ne duruyoruz burda.foruma sen chat yapmak için gelmiş olabilirsin ama biçok insanında gelme amacı farklı bilmem biliyomusun.
    kimse yanlış anlamasın sistemi falan övmüyorum sadece ben bu sistemden para kazandım diyorum puanları çok cezbediyo insanı stop lossuda cezbediyo.ama piskolojime uymadı pek belki başkasına uyar belki.ama heyyy cerphin sen facia diyosan öyledir kullanmasın kimse

Yer
    deepblue
    Teşekkür Teşekkür 
    30.011
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.759
    Toplam Teşekkür
    2.717 Yazısı Teşekkür aldı

Sn.Saraylı'nın neden saygı uyandırdığını anlamak ve birazcıkta olsa ondan esinlenmek isteyenler (özellikle bu forumu can sıkıcı hale getirenler)
    LÜTFEN SARAYLI'nın yazısını iki defa okusunlar.

Kendi adıma Sn. SARAYLI'ya yazısından dolayı TEŞEKKÜR EDİYOR ve Lütfen bu topic kapatılsın diyorum.

14. The Following 2 Users Say Thank You to ordi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.736
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.436
    Toplam Teşekkür
    513 Yazısı Teşekkür aldı

hiç sistemle işlem yapmamış biri olarak bu topikden umtlanmış idim. gel görki umduğumu topikden bulamadım.fakat bu 3-4 günlük zaman zarfında sistem üzerine ciddi araştırmalar yaptım. sonunda klasik t.a ile kendi çapımda bir sistem oluşturdum bunda sn saraylının devirdaim makinesi topiğininde ciddi faydası oldu. sistem mevcut grafiklerde süper çalışıyor ve getirisi çok ii görünüyor.

bu topikden bir sistem çıkmasada ben bir sistem sahibi oldum. (bu arada sistem yatayda hiç işlem yaptırmıyor)

onun için başta sn sazan ve özel mesajla bana yardımcı olan sn saraylıya olmak üzere herkese teşekkürler.

bol kazançlar.

16. The Following 2 Users Say Thank You to İmales For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı İmales Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç sistemle işlem yapmamış biri olarak bu topikden umtlanmış idim. gel görki umduğumu topikden bulamadım.fakat bu 3-4 günlük zaman zarfında sistem üzerine ciddi araştırmalar yaptım. sonunda klasik t.a ile kendi çapımda bir sistem oluşturdum bunda sn saraylının devirdaim makinesi topiğininde ciddisi faydası oldu. sistem mevcut grafiklerde süper çalışıyor ve getirisi çok ii görünüyor.

bu topikden bir sistem çıkmasada ben bir sistem sahibi oldum. (bu arada sistem yatayda hiç işlem yaptırmıyor)

onun için başta sn sazan ve özel mesajla bana yardımcı olan sn saraylıya olmak üzere herkese teşekkürler.

bol kazançlar.
    3-4 ay demek istedin sanırım.3-4 günde sistemmi olur heheh.
    yani 2008 ve 2009da kaç puan yapmış ve kaç işlem yapmış.kaçı karlı kaçı zararlı? ve stop kullanıomusun?

Teşekkür Teşekkür 
    1.736
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.436
    Toplam Teşekkür
    513 Yazısı Teşekkür aldı

21 yıldır bu piysanın içindeyim. (3-4 gün derken )

ayrıca dediklerinin hepsi var.

19. The Following User Says Thank You to İmales For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    394
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    654
    Toplam Teşekkür
    218 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı İmales Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç sistemle işlem yapmamış biri olarak bu topikden umtlanmış idim. gel görki umduğumu topikden bulamadım.fakat bu 3-4 günlük zaman zarfında sistem üzerine ciddi araştırmalar yaptım. sonunda klasik t.a ile kendi çapımda bir sistem oluşturdum bunda sn saraylının devirdaim makinesi topiğininde ciddisi faydası oldu. sistem mevcut grafiklerde süper çalışıyor ve getirisi çok ii görünüyor.

bol kazançlar.

Sistem kullananların en büyük sıkıntısı yatayda çarpılmalarıdır. Yatayda işlem yaptırmadığına göre sen ilk yaptığın sistemde bu sorunu çözmüşsün. Tebrik ederim.

21. The Following User Says Thank You to mur@t For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Yer imleri

Yer imleri