9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: KOZAD Koza Davetiye

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    10 Yazısı Teşekkür aldı

Standart KOZAD Koza Davetiye

.................

2. The Following 2 Users Say Thank You to Mequ For This Useful Post:

indregandi (08.05.18)

Teşekkür Teşekkür 
    41
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    318
    Toplam Teşekkür
    114 Yazısı Teşekkür aldı

Niye bu sayfalar terk edilmiş gibi....
    Bakın koza bugün harektine başladı....eğer 3,30 ların üstünde kapanış yaparsa hedef 4,5 ler....ama yapamazsa hedef 2,84 ler....
    İyi yada kötü birşey yoktur, sadece düşünce onu öyle yapar....

4. The Following 4 Users Say Thank You to Demirci For This Useful Post:

indregandi (08.05.18)

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

KOZAALTIN

isim olarak sayfasını bulamadım,...

grafiğini buraya koydum bende

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

6. The Following User Says Thank You to indregandi For This Useful Post:

foodengineer (13.06.18)

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

8. The Following User Says Thank You to indregandi For This Useful Post:

foodengineer (13.06.18)

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

10. The Following User Says Thank You to indregandi For This Useful Post:

foodengineer (13.06.18)

Teşekkür Teşekkür 
    3.061
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    865
    Toplam Teşekkür
    156 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı indregandi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın gandi sizi hayranlıkla takip ediyorum.Gerçekten çok isabetli çalışmalarınız ve öngörüleriniz var. Hele hele piyasanın vermiş olduğunuz zamanlarla uyumunu söylemeye gerek bile görmüyorum. Sizden baya birşey öğreniyorum.Allah razı olsun. Kullanmış olduğunuz yelpazeler konusundada çok başarılı bir çalışma.Hem endeks hemde hisse tarafında baya bir kullanışlı.Bunun nasıl çalışacağı konusundaki yazılarınızı ilgiyle okuyorum.Ancak takıldığım konu yelpazelerin başlangıç ve bitiş noktalarını nasıl hesaplıyorsunuz. Kullanmak istediğimde başlangıç noktasını nasıl belirlemem gerekiyor.Rastgele 2 tepe arasına yelpaze çizilebilirmi? Şimdiden teşekkür ederim.

12. The Following User Says Thank You to foodengineer For This Useful Post:

indregandi (13.06.18)

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

sayın food,...

normalde bu çalışmalar genellikle tepe ve diplerden, dipten yükselen trendi bulmak için, tepeden düşen bir trendi bulmak için çizilirler,..

trendler akım yönüne bir süre aktıktan sonra düzeltmelere ihtiyaç duyarlar, bu düzeltmeleri fibonacci fanlarıyla veya speed çizgileriyle yakalayabiliriz,

ana mantık budur,..

benim aldığım yerler ise, tecrübelerimle sabit yerlerdir,...

endex olsun, hisse senetleri olsun, bazen overshoot dediğimiz aşırı alımlar yapabilirler,..

bir yerlere kadar dolu dolu yükselerek gelen hisse bir yerden sonra tam bitti bitecek denilen yerlerde öyle bir ralli ye çıkar ki (tükeniş rallisi) herkesi kendine hayran bırakır,..aslında son zamanlarıdır,..

ama ortalık güllük gülüistanlık ken, daha da çıkacak görüntüsünde yani aslında tükeniş rallisinde hissenin peşine takılanlar, over shoot sonrası fiyatların birden ve ani olarak hızlı gerilemesiyle zarara uğrayarak mala saplanıp kalırlar ve bu kimselere global maliyet ve ümit taşıtılır,...

bende bunları tecrübe ettiğimden yelpazeleri buna göre tükeniş rallisi öncesine koymaya çalışıyorum,..

işte benim yelpaze koyduğum yerler dikkat ederseniz bu over shoot hareketler yani tükeniş rallileri başlamadan önceki son tepeler, ..aslen hisselerin gerçek tepeleri de onlar,..

nitekim over shoot sonrası hisse gerçek tepe yerine gerileyerek orayı aşağı geçse de, diyelim frenleri tutmadı, bu ilk etaplı bir ters yelpaze kadar olabilir, bkz aselsan grafiğimiz buna çok iyi bir örnek,

bazende yelpazelerin aynı yöne katlarını alırız, bkz kardemird,..

sonuçta bu yazdıklarımın hepsi bir analizin konusudur ve her analiz işin başında doğru bir başlangıç ister,..işte ilk çizdiğimiz yelpaze trendi doğrularsa ilerde de doğrulayacak demektir,..

yani tecrübe yerimden bir ilk çizer bakarım,..sonra paylaşırım ki isabet li olsun,..

gibi gibi,..

bazı hisseler bu çizimlere müsaitttir, ben müsait olanları tercih ederek,..birazda hacimleri dolayısıyla endex e de kumanda eden kaatlardan bir kaç seçim yaptım,..ki vob taraf içinde bize fayda versinler

ve bir süredir bunları burada paylaşıyorum,..

14. The Following 2 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

horoz20 (14.06.18), rüzgar (13.06.18)

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

bloomberg HT de uzamnlar, ereğli, kardemir, kozal gibi kaadların usd rekora giderken düşmeyip yükselişlerini yada tutunmalarını,...
    bunlar usd sever, kursever kaadlar olarak açıklamışlardı,..

demekki öyle bir şey yok, ne yapılmış bunları aşağı basmak için planlama yapılmış,..o plan dahilinde de

her biri rekorlar kırarak günde %10 lara yakın düşerek aşağı basıldılar ve bu sayede endex te kafayı dipten kaldıramadı,..

yani bunlar bankalarla birlikte aşağı basılsalardı endex te bir an evvel diplemiş rahatlamış olacak ve yüzünü yukarı çevirerek duracaktı,...

oysa bu kaadlarında katılımıyla endex üzerinde zaten kurulu mvcut satış baskısı daha geniş bir zaman aralığına yayıldı,...

ilk olarak

37.22 alt/üst düşünülmeli,...bu değerden aşağı kalıcılık aşağıdaki mavi yelpazeye ve kırmızı t line a gider

16. The Following User Says Thank You to indregandi For This Useful Post:

horoz20 (18.06.18)

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Yer imleri

Yer imleri