Sayfa 5091/13018 İlkİlk ... 409145914991504150815089509050915092509351015141519155916091 ... SonSon
156216 sonuçtan 61.081 ile 61.092 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

malesef sistemler dönem dönem bambaşka sonuçlar veriyor...tesadüf bulduğunuz geliştirdiğiniz bir sistem o dönem süper sonuçlar verirken siz kullanmaya başladıktan sonra ayvayı yedirebilir.

şimdi 2 farklı sisteme baktım mesela.60 dk periyotta...

aynı dönemde A sistemi +9.000 yapmış B sistemi -1.300

ama başka bir dönem aralığına baktım

bu sefer B sistemi +42.000 yapmış, A sistemi +22.000... 2*A olmuş yani neredeyse...

yine aynı sistemler

15.000 puanlık bir düşüş döneminde

A sistemi +2.350, B sistemi +9.400

son 3 yılda ise A sistemi yaklaşık 160.000 puan B sistemi 90.000 puan yapmış.

totale bakıyorsunuz uçurum var.ama ara dönemlere bakıyorsunuz ilginç sonuçlar çıkıyor.

sistem bulmak bir dert birde her dönemde aynı performansı yakalayacak olanı apayrı bir dert...

yine kafam bozuldu gece gece...ne biçim işmiş arkadaş...bi türlü güvenipte tamam budur diyemiyoruz.hepsinin keleği çıkıyor...WC ye giderken poşet emanet etmiyoruz ki boru değil paramızı emanet ediyoruz bu sistemlere...

acaba aslolan HİSTEM mi

2. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    510
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    957
    Toplam Teşekkür
    340 Yazısı Teşekkür aldı

hadi kısacılar sevinsin.........yarın tam ingilizcem yok ama top mu deniyor....ha işte o nokta sonrası bir geri çekilme olacak.....

ne kadar olacak bilmem ama erken ve uyanık davranan kısacıları sanırım üzmememkle kalmaz üstüne mutlu bile eder..........

hadi iyi geceler......

Teşekkür Teşekkür 
    510
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    957
    Toplam Teşekkür
    340 Yazısı Teşekkür aldı

yaw unutmadan zeka küplerini tebrik ederim...

olurya okuyamam yazılarını ve davamlarını....bakalım neler daha püskürtecekler...

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı mordak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi kısacılar sevinsin.........yarın tam ingilizcem yok ama top mu deniyor....ha işte o nokta sonrası bir geri çekilme olacak.....

ne kadar olacak bilmem ama erken ve uyanık davranan kısacıları sanırım üzmememkle kalmaz üstüne mutlu bile eder..........

hadi iyi geceler......
    Top dediğin yer nereye denk geliyor?
    Top tüfek girmesin bu işe... Zaten tüfeng icat oldu mertlik bozuldu.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef sistemler dönem dönem bambaşka sonuçlar veriyor...tesadüf bulduğunuz geliştirdiğiniz bir sistem o dönem süper sonuçlar verirken siz kullanmaya başladıktan sonra ayvayı yedirebilir.

şimdi 2 farklı sisteme baktım mesela.60 dk periyotta...

aynı dönemde A sistemi +9.000 yapmış B sistemi -1.300

ama başka bir dönem aralığına baktım

bu sefer B sistemi +42.000 yapmış, A sistemi +22.000... 2*A olmuş yani neredeyse...

yine aynı sistemler

15.000 puanlık bir düşüş döneminde

A sistemi +2.350, B sistemi +9.400

son 3 yılda ise A sistemi yaklaşık 160.000 puan B sistemi 90.000 puan yapmış.

totale bakıyorsunuz uçurum var.ama ara dönemlere bakıyorsunuz ilginç sonuçlar çıkıyor.

sistem bulmak bir dert birde her dönemde aynı performansı yakalayacak olanı apayrı bir dert...

yine kafam bozuldu gece gece...ne biçim işmiş arkadaş...bi türlü güvenipte tamam budur diyemiyoruz.hepsinin keleği çıkıyor...WC ye giderken poşet emanet etmiyoruz ki boru değil paramızı emanet ediyoruz bu sistemlere...

acaba aslolan HİSTEM mi
    En güzeli saatlik sistem testleridir. Aylık oalrak avde başından itibaren çıakrtmka laızm. Kontrat başı 1000TL ile oynansa ve ay sonunda kar alınrak 1000TL ile devam edilse sistem patayı 500TL altına düşürmüyorsa ve aylık ortlama 2-3 bin puan veriyorsa iyidir o sistem. Bana göre tabi.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

7. The Following User Says Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

illa sistem olacaksa,altın yumurtlayan tavuk aramaktan ziyade az ama düzenli kar bırakan bir sistem bulmak bunun peşine düşmek lazım.hayal kurmak ele geçen fırsatlarında kaçmasına sebep olabilir.

aramızda trade konusunda kendini çok çok iyi yetiştirmiş 2 kişi var sazan ve mozkan.bildiğim kadarıyla sazan abi on yıllarını vermiş bu işe mozkan abi keza öyle.yani şimdi aramızdan birçok arkadaş hadi bende sazan abi gibi olayım, mozkan abi gibi olayım dese hesabı siz yapın.

o nedenle abartmıyorum her ay düzenli 3-4 bin puanı alıyorsanız böylebir sisteme sahipseniz veya kendiniz histeminizle alıyorsanız bence kralsınız...hayal kurmaya gerek yok.

10 kontratla her ay 3-4 milyar düzenli gelirden bahsediyorum.asgari ücret 500 TL...bugün çoğu ünv. mezunu arkadaş 1.000-1.500 TL maaşa çalışıyor ve kelle koltukta acaba işten çıkarılır mıyım diyor...işsiz kalanları hiç saymıyorum bile...

bence hedef bu olmalı...her ay düzenli 3-4 bin puan...fazlası çıkarsa ne ala...

bunlar benim fikrim tabii...
    Konu TÜRKOĞLU tarafından (24.03.09 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

9. The Following 4 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    958
    Toplam Teşekkür
    382 Yazısı Teşekkür aldı

seyyah sen bilirsin bu işleri de bakayım bana sabaha dow +500 ümü fdow -12 yimi fiyatlar bizim agalar hehehehe, hani efg de pek bi iştahsızdı bugün, açılışla basmasın zabah zabah

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı parapara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 dk grafik üzerinde 15 lik basit hareketli ortalamayı yerleştirerek. hareketli ortalamanın fiyatı kesmesine göre bir sistem oluşturdugumuzu farz edip bunun testini yaparsak kazanç oranı ne olur acaba.

sistem test etmeyi bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Mesela son 1 sene içinde aylık ortalama ne kadar kazandırmış.

01.01.2008-27.02.2009 arası saatlikelrde 94 karlı 232 zararlı olamk züere toplam 326 işlemde 43,750 puan kazandırmış. -5,500 puana akdar terste kaldığı olmuş. en kazançlı işlemi +7600 puan en zararlı işlemi -1575 puan olmuş.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Bu da sayın sazanın sistmeinin 02.01.2008-27.02.2009 arasında n=4 döğerine ait sonuç tablosu:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

Alıntı mozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seyyah sen bilirsin bu işleri de bakayım bana sabaha dow +500 ümü fdow -12 yimi fiyatlar bizim agalar hehehehe, hani efg de pek bi iştahsızdı bugün, açılışla basmasın zabah zabah
    yarına GAP vardır...şiddeti ne olur dersen bence +500 filan...+500 dow a +500 GAP o kadar

şindi -12 fdow filan sallamazlar.bugün iştahsız görünen EFG yarın sabah alış tarafında başlarsa ben şaşırmam.piyasayı götüreceğinden mi? yok gel gelci başı olduğundan

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    958
    Toplam Teşekkür
    382 Yazısı Teşekkür aldı

illa sistem olacaksa,altın yumurtlayan tavuk aramaktan ziyade az ama düzenli kar bırakan bir sistem bulmak bunun peşine düşmek lazım.hayal kurmak ele geçen fırsatlarında kaçmasına sebep olabilir.

aramızda trade konusunda kendini çok çok iyi yetiştirmiş 2 kişi var sazan ve mozkan.bildiğim kadarıyla sazan abi on yıllarını vermiş bu işe mozkan abi keza öyle.yani şimdi aramızdan birçok arkadaş hadi bende sazan abi gibi olayım, mozkan abi gibi olayım dese hesabı siz yapın.

o nedenle abartmıyorum her ay düzenli 3-4 bin puanı alıyorsanız böylebir sisteme sahipseniz veya kendiniz histeminizle alıyorsanız bence kralsınız...hayal kurmaya gerek yok.

10 kontratla her ay 3-4 milyar düzenli gelirden bahsediyorum.asgari ücret 500 TL...bugün çoğu ünv. mezunu arkadaş 1.000-1.500 TL maaşa çalışıyor ve kelle koltukta acaba işten çıkarılır mıyım diyor...işsiz kalanları hiç saymıyorum bile...

bence hedef bu olmalı...her ay düzenli 3-4 bin puan...fazlası çıkarsa ne ala...

bunlar benim fikrim tabii...
    şimdi şöyle seyyah, ben bu işe ilk olarak sıfır teknik analiz bilgisi ile ew öğrenerek başladım, netten kaynaklar vs. buldum, tuncer şengözün kitabını aldım okudum çabaladım uğraştım hep yanlış saydım, ama şansıma boğa piyasasındaydım yanlışlarım hep pattern yanlışıydı ama fiyatsal hedefler tutuyordu, sonra düzeltme mevsimi geldi ew sayımlarımda ne pattern nede fiyatsal hedefler işlememeye başladı, bir vesile ile tesadüfen neely ismini duydum, anlı şanlı ew cilerin adama atıp tutmasıyla parasını verdim kitabı satın aldım 95 usd abdden posta vs. 150 usd ye mal oldu, gelişi 1 ay sürdü, kitap geldi tam 6 ay tercümesi ile uğraştım, artık sayımlarım pattern olarak düzelmişti emme piyasa halen düzelmemişti, sonra birgün neely nin ew trade yeteğimi azalttı cümlesini okudum ve bu bana çok anlamlı geldi, yaşadığım tüm zorlukları çelişkileri adam zaten yaşamış. teknik analizin gösterge oscillator boyutuna zaten inanmam, yok rsı yok macd saçma sapan gelir bana, 26 ort eksi 9 ortalamanın 12 li ortalaması , divergence vs. havucun suyunun suyu iyide posaya ne oldu? her neyse geriye kalan hangi disiplin varsa hepsini okudum inceledim, işe yarayanları halen okumaktayım, okumam gerekende 4 GB lık e book halen beni beklemektedir. hasılı kelam bildiklerimi yada öğrendiklerimi bir araya getirmeye çalıştım aylarca, biri diğeri ile çelişti hep, ne yapmalı ne etmeli derken tüm bildiklerimi unutmaya ve trade yapmamaya karar verdim. ve bir sabah ister inan ister inanma yapmam gerekenler değil yapmamam gerekenler kahvaltıda olgunlaştı, o gün bugündür rahatım, her fiyattan satar her fiyattan alırım, aynı anda hem kısayım hem uzun hem flat (farklı vadeler, farklı zaman dilimleri, farklı sistemler) vs., işin özü eğitim, emek, disiplin ve sabır.

15. The Following 5 Users Say Thank You to mozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    958
    Toplam Teşekkür
    382 Yazısı Teşekkür aldı

yarına GAP vardır...şiddeti ne olur dersen bence +500 filan...+500 dow a +500 GAP o kadar

şindi -12 fdow filan sallamazlar.bugün iştahsız görünen EFG yarın sabah alış tarafında başlarsa ben şaşırmam.piyasayı götüreceğinden mi? yok gel gelci başı olduğundan
    japonlara bakarsak sabaha kocaman gap ilk bir saatte te kocaman çubuk bekler bizi, 650-850-950 puan diye raporları dayarlar sabahın 09una da matrise zaten, ne uzun yaptırırlar nede kısa sabaha, yarın 11:00 de açayım bari pc yi pehh

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 636 kullanıcı var. (0 üye ve 636 konuk)