Sayfa 4293/13018 İlkİlk ... 329337934193424342834291429242934294429543034343439347935293 ... SonSon
156216 sonuçtan 51.505 ile 51.516 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Orda, bir sistem var laptopda,
    O sistem bizim sistemimizdir,
    Uymasak da, takmasak da,
    O sistem bizim sistemimizdir,

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür
    23.313 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı tarumaknac Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın,

Uzun sayılabilecek bir süredir forumun izleyicisiyim.. Son zamanlarda gördüğüm bazı yazışmalar üzerine görüşlerimi aktarmak istiyorum.

1) Forumda vakitlerini ayırıp analizlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum öncelikle (Seren, Hexen, Sazan, Jelibon ve diğerleri v.b.)

2) Ancak bazılarının (beni affetsinler seren ve jelibon)bu analizleri yaparken, çok kesin bir dil kullanıyorlar hatta yer yer farklı düşünenleri de rahatsız eden ifadeleri oluyor. Örneğin bir arkadaşın yorumuna yanıtları "yanlış", "öyle değil" gibi cümlelerle başlıyor. Sanıyorum, arada bir taşlanmalarına neden olan şey de bu. Borsada kesinler olmadığına göre uslüplarını bu yönde geliştiririlerse herkes için daha verimli olur.

3) Bu analizler doğru da çıkabilir yanlış da çıkabilir, bu anlamda eleştirmeyelim.

4) Seren arkadaşımız, iktisada yabancı olan arkadaşlarımız için iktisada giriş niteliğinde güzel özet bilgiler veriyor topiğinde. Burdaki bilgiler örneğin benim için çok bilindik ve ham bilgiler ancak benin eğitimim bu yönde olduğu için böyle. Ancak hayatında iktisat biliminin sadece adını duymuş veya bu temel bilgileri bile bilmeyen arkadaşlar olabilir. Onların öğrenme hakkına saygı duyalım. Bu anlamda Seren in devam etmesi gayet faydalı olur. Ancak analizlerindeki iddialı tavrı düzeltirse herkese ve kendine faydası da daha fazla olacaktır. Son hafta trade lerinde kayıp yaşamış olması bu gerçekleri değiştirmez. Sonuçta kayıplar portoye yazılır analizler foruma..

5) Bir diğer konu çok az sayıda olan ancak kendini forumda anlamlandırmaya çalışan kişiler var. Örneğin saat 17:00 da kısayım diyor arkadaşımız ve DOW o sıralarda eksi..Saat 17:45 oluyor Dow umulmadık bir hareketle iyi artıya dönüyor, bu arkadaşımız meesaj atarak ben şu fiyattan longa dömüştüm diyor.. SOnra Dow önemli eksi kapıyor .. Bu tür şeylere ne gerek var, sanıyorum bunların farkında olan çok sayıda arkadaş var ve gülüp geçiyorlardır... Biz insanlara ve analizlerine, bu analizlerin sahipleri hep kazandığı için değil, analiz oldukları için değer veriyoruz.

Daha güzel bir forum dileğiyle...

Kalın sağlıcakla,

Sayın Tarumaknac,

kime sert ifadeler kullandığımı anlatırmısınız lütfen, ben kimseyle kişisel yazışmıyorum bile, bana ara sıra kişisel yazılıyor.

ha Kayahanı diyorsanız 3 ayda bir çıkıp diplere gelen ekonomi batacak diyen bir insandır. ekonomi 1.5 senedir batıyor zaten. 3 ay sonra kayahan yine yok ortada.

kimi rahatsız etmişim söyleyin lütfen.

burada en çok olasılık veren benim gerektiğinde kesin diyende bunu yapmadan yazı yazamam benim için yolu yoktur.

sevgiler.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

3. The Following User Says Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    28
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6
    Toplam Teşekkür
    5 Yazısı Teşekkür aldı

Dün yanlışlarım yüzünden büyük bir fırsat tepmiş hatta zarar etmiştim
    ve riske ederek long da kaldım
    yani bugün zararımı karşılıyorum gibi geliyor
    iyi ki kalmışım.

Teşekkür Teşekkür 
    16.774
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.572
    Toplam Teşekkür
    1.547 Yazısı Teşekkür aldı

Bu çıkış tepki değil.Ralli geliyor.Düşerken realizasyon diyenler buna da tepki demesin.Yeni bataklar çıkmasın lütfen.Yazık olmasın yine bir iki arkadaşa.Her çıkışta inişte battık bittik diye yazılardan sıkıldım.Allah yardımcınız olsun hadi bakalım.

Teşekkür Teşekkür 
    16.774
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.572
    Toplam Teşekkür
    1.547 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı eagle2002 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün yanlışlarım yüzünden büyük bir fırsat tepmiş hatta zarar etmiştim
    ve riske ederek long da kaldım
    yani bugün zararımı karşılıyorum gibi geliyor
    iyi ki kalmışım.
    Onun için mi gece 3 te forumda idiniz.Dikkatli olun.Kolay gelsin.

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    161
    Toplam Teşekkür
    85 Yazısı Teşekkür aldı

meshur 30.850 yı test edıyoruz.hayırlısı
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

TANRIDAN TEK DILEGIM BENI SENSIZ BIRAKSIN

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür
    8.404 Yazısı Teşekkür aldı

kolay gele,günaydın !

Teşekkür Teşekkür 
    2.582
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.279
    Toplam Teşekkür
    249 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Bir öneri...

Saygıdeğer Arkadaşlar,
    Bazen pozisyonumuz yüzünden, bazen bizim gibi düşünmediğinden ötürü, bazen gözünün üstünde kaşı olduğundan, bazen bize haksızlık edildiğinden yada kötü niyetli olduğunu düşündüğümüzden, bazen megalomanimizden ve ender de olsa forumu sabote etmek isteyişimizden cevap hakkı doğuracak eleştirilerde bulunuyoruz.Bunların bazıları yapıcı bazıları yıkıcı olabiliyor.Olacaktır ve de olması da doğaldır elbette.Keşke yapmış olduğu ve nasıl yaptığını paylaşmak istemediği fakat sonuçlarını paylaştığı analizlerini veya pozisyonlarını samimi bir şekilde sunan ve bunun için zaman ayıran, zaman zaman yanılsa da sırf harcadığı emekten ötürü teşekkürü hak eden bu kişileri üzmesek.
    Forumda analizler ve öngörüler kişilerin vade anlayışına, oyun tarzına göre değişmekte olup daha da önemlisi pozisyon durumu o anki etkilenimleri ile ilgili olmakta. Forumu uzun süredir izleyen kişi kendi vade süreleri ve oyun tarzlarına uygun kişilerin veya olmak istedikleri trader tipinin pozisyonuna göre hareket etmeye kalkarsa sonunun hüsran olacağı konusunda aklıselim herkes hemfikirdir.Bu hüsran kelimesi özellikle kullanılmıştır.Sadece iki örnekle geçiştireceğim bu konuyu.
    İlk örnek ben olayım.Ben Sayın hexen’in deyimiyle yavaş hareket eden trader sınıfından biri olarak genellikle çizdiğim yol haritam doğrultusunda, çoğunlukla tek yönlü ve indikatörlerin ve formasyonların da o an için desteklediği yönde pozisyon alan birisiyim.Bana göre hareket eden bir hızlı trader benim gibi de kaldıraç oranı kullanmaz ise 1-3 ay içerisinde ters pozisyon telaşı ve paniğinden batmaya yakın adaydır.
    İkinci örnek ise Sayın mbm olsun, hem başarılı bulduğumdan hem de ismini kullandığımdan ötürü alınmayacağını düşündüğümden.(Yoksa kural-sistem dışı dönen ve başarılı olan sayısı 10 u geçmeyen kişi var).Şimdi Sayın mbm’nin pozisyonuna göre hareket etmeye çalışan fakat yavaş hareket eden veya kol kesemeyen trader bırakınız mbm’nin başarısının yarısını elde etmeyi sermayeyi yoketmez ise şanslıdır.
    ‘Ne demek istiyorsunuz siz şimdi Sayın mavi’, dediğinizi duyduğumu sanarak ve forumda konu açmayı bırakın, beceriksizlikten sistem kurmayı dahi öğrenemediğimden, Trade ve Tavsiyeler adlı bir odada, forumdaşlar genellikle uyguladıkları trade biçimini nedenleri ile birlikte ve tabiki sonuçları ile birlikte yazsa da, kendi tarzını bulamamış veya başarıyı yakalayamamış veya özeleştirisini yapamamış kişilere yardımı dokunsa ve forumda derli toplu dursa diye düşünmekteyim.Bu konuda daha önce özeleştirisini yapan ve de bende iz bırakan birkaç kişiden aklıma ilk gelen Sayın teo’dur.Ben okumuşluğumla dersler çıkardığımdan şanslı isem de Sayın teo’nun o yazılarını okuma şansı bulamayanlar bunları keşfetmek zorunda kalacaklar. Bu çözüm olmaz derseniz başarıyı yakalamada, doğrudur derim.Fakat aklıma gelen aşağıda sayacağım kelimelerde burada tecrübesine güvenilecek kişiler mevcut ve paylaşımları yararlı olacaktır.
    Tahta okuma
    Patinaj yapma(zirvede ve dipte)
    Fibonacci
    Sabır
    …………
    …………
    Çok uzattım affola.
    Bol şanslar hepimize…

10. The Following 3 Users Say Thank You to mavi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.405
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.394
    Toplam Teşekkür
    771 Yazısı Teşekkür aldı

900 uzun kapa flat.

kavgaya gerek yok, akşam kavga edersiniz.

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    161
    Toplam Teşekkür
    85 Yazısı Teşekkür aldı

sansı fazla zorlamamak lazım shortu kapadım 30.850 den.
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

TANRIDAN TEK DILEGIM BENI SENSIZ BIRAKSIN

Yer
    jüpiter
    Teşekkür Teşekkür 
    10.853
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.916
    Toplam Teşekkür
    5.913 Yazısı Teşekkür aldı

burada kim ne yazarsa ne çizerse ne yaparsa yapsın, unutmayın ki kontratları alıp satan sizin kendi parmaklarınızla bastığınız mouse tuşları.
    tıpkı bu siteye girerken klavyenin tuşuna basma özgürlüğüne sahip olduğunuz gibi alıp almamakta satıp satmamakta özgürsünüz.

birilerinin yerine bişeyler söylemek çok gereksiz. buradaki kimsenin sözcüye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. tartışmalardan vs'lerden rahatsız olan siteye girmez.

analizlere veya yorumlara göre hareket edenin ne "neden böyle söyledin, bak tersi oldu" deme hakkı var, ne "iyi ki söyledin harikasın" deme zorunluluğu.
    kurda "ensen neden kalın?" diye sormuşlar; "kendi işimi kendim görürüm de ondan!" demiş...

14. The Following 4 Users Say Thank You to unlimitted For This Useful Post:

Yer
    of
    Teşekkür Teşekkür 
    753
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    740
    Toplam Teşekkür
    330 Yazısı Teşekkür aldı

bazen düşünüyorum da özellikle mi yapılıyor diye yeni birileri geliyor ilk mesajları hep sataşma ondan sonra forum en az bir iki saat karışıyor.

16. The Following 6 Users Say Thank You to juliano For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 95 kullanıcı var. (0 üye ve 95 konuk)