Sayfa 4155/13018 İlkİlk ... 315536554055410541454153415441554156415741654205425546555155 ... SonSon
156216 sonuçtan 49.849 ile 49.860 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Teşekkür Teşekkür 
    72
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    436
    Toplam Teşekkür
    308 Yazısı Teşekkür aldı

31850den uzun

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

jelibon Nickli Üyeden Alıntı
    jelibon artık long, no stoploss.
    hedefi böyük.

Alıntı:
    SEREN I Nickli Üyeden Alıntı
    bendede stoploss yoktur..bildiriyorum.....

büyük hissediyosunuz yani
    hayırlısı..
    bence herkesin bir stop seviyesi olmalı...

long pozisyonlarımın sebebi teknik değildir.....düştükçe asla almam....zarar dublesi yapmam...yukarı trade ediyorum...alımlarımın sebebi tamamen temel ve beklentidir..nadiren pozisyon yazarım....sormadan bildireyim...kar zarar kardeş...hayırlısı diyelim....
    Yorumlarım hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.. Herkesin parasına geçer sözü.

Eski ismim SEREN I

3. The Following 3 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür
    8.404 Yazısı Teşekkür aldı

32300 lü seviyeler kısaları kapattırır bana.
    32400 den sonra uzarız diye düşünüyorum.
    32800 / 31725 bandı oluştu gibi..
    teo nun dediği gibi 31725 destek ilizyonu yapıyor olabilirler..
    31725 geçen hafta perşembe ve bugünün en düşüğü..

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

32100 ü göstermek için uğraşacaklarmı bakalım? SIrada çok kısada bu hareket var gibi gibi...

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür

Alıntı SEREN I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jelibon Nickli Üyeden Alıntı
    jelibon artık long, no stoploss.
    hedefi böyük.

Alıntı:
    SEREN I Nickli Üyeden Alıntı
    bendede stoploss yoktur..bildiriyorum.....

büyük hissediyosunuz yani
    hayırlısı..
    bence herkesin bir stop seviyesi olmalı...

long pozisyonlarımın sebebi teknik değildir.....düştükçe asla almam....zarar dublesi yapmam...yukarı trade ediyorum...alımlarımın sebebi tamamen temel ve beklentidir..nadiren pozisyon yazarım....sormadan bildireyim...kar zarar kardeş...hayırlısı diyelim....
    kızdırmadım inşallah seren kardeş ?
    her koyun kendi bacağından..
    birimiz alacak birimiz satacak,piyasa bu..
    kolay gelsin !

Yer
    Ankara
    Teşekkür Teşekkür 
    277
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    997
    Toplam Teşekkür
    270 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı clark Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim bilmedigimiz bir şey mi var şu anki verlere bakarsak 31900-32 gibi açılır
    Bana teneke madalya yok mu
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

8. The Following 3 Users Say Thank You to clark For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı YAVUZHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kızdırmadım inşallah seren kardeş ?
    her koyun kendi bacağından..
    birimiz alacak birimiz satacak,piyasa bu..
    kolay gelsin !
    yok dostum..sadece teknikler sat konumunda iken..alım yaptım...gelecek sorulara karşı sayende açıklama yaptım...
    bu piyasada teknikçileri dövecekler ...benden söylemesi....
    Yorumlarım hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.. Herkesin parasına geçer sözü.

Eski ismim SEREN I

10. The Following User Says Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    72
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    436
    Toplam Teşekkür
    308 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı furkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cuma günü dow ve avrupa iyi kapatmadı bizde 60dk bollinger sınırında kapattık benim öncü göstergelerim paritelerdir buyuzden dedim gap yeriz diye 31900 olabilir belkide...zaten yaptıgımız hep tahmin değilmi ?? siz s&p öngörünüzü revize ederken bir sorun yoktu 350 yi heralde 1haftada görmeyecegiz dimi
    sn clark sizle teneke madalyamı paylaşırım verirlerse

12. The Following 2 Users Say Thank You to furkan For This Useful Post:

Yer
    Papazın Çayırı
    Teşekkür Teşekkür 
    44.228
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    28.474
    Toplam Teşekkür

Alıntı SEREN I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok dostum..sadece teknikler sat konumunda iken..alım yaptım...gelecek sorulara karşı sayende açıklama yaptım...
    bu piyasada teknikçileri dövecekler ...benden söylemesi....
    anlaştık,başarılar..

Yer
    AVRUPA
    Teşekkür Teşekkür 
    181
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.800
    Toplam Teşekkür
    1.296 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı VOBiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dip için bir teyit daha geldi.
    Doları kimse tutamaz!

'ABD, tüm şirketlere dolarlarınızı toplayın getirin dedi'

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Altuğ, ABD ve Avrupa'nın küresel ekonomik krize yönelik tedbirlerinin kayıtlı ekonomide, işleyen bir yapıya uygun olduğunu belirterek, ''Seninki ters, senin ekonomin kayıt dışı, hiçbir şey belli değil. Sen onların uyguladığı tedbirleri uygularsan, ters sonuç verir'' dedi.

Türkiye'nin bu süreci, ancak kendine özgü tedbirlerle aşabileceğini kaydeden Altuğ, vergi oranları düşürülerek, ekonominin kayıt altına alınmasının önemini vurguladı ve tedbirlerde önceliğin tarımsal üretime verilmesi gerektiğini söyledi.

Küresel ekonomik krize ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Altuğ, kriz için dönüm noktasını, Lehman Brothers'ın 15 Eylül 2008'deki iflasının oluşturduğunu belirterek, öncelikle 14 Eylül 2008 tarihi itibariyle Türkiye ekonomisinin panoramasına bakmak gerektiğini belirtti.

''14 Eylül 2008 itibariyle bütçe açık, ödemeler dengesi açık, dış ticaret dengesi açık, istihdam dengesi işsizlik dolayısıyla açık, bankaların pozisyonu açık, hazinenin pozisyonu açık, Merkez Bankasının pozisyonu açık'' diyen Altuğ, böyle bir ekonominin 15 Eylül 2008'de ABD'ye endekslenemeyeceğini kaydetti.

''ABD'DEKİ KRİZ CAN SİMİDİ, TÜRKİYE ZATEN KRİZDEYDİ''

Altuğ, şöyle devam etti:

''ABD'de kriz çıktı, onun için halimiz böyle diyemezsiniz. Demek ki Amerika'daki krizi, Türkiye'deki politikacı günah keçisi olarak kullanmayı tercih etti. ABD'deki kriz, adeta can simidi olarak sarılan bir mazeret. Türkiye zaten krizdeydi.

Türk insanı zaten işsiz, yani 15 Eylül'den sonra işsiz kalmadı, 15 Eylül'den sonra bir miktar daha işsiz oldu ancak 13 milyon insan, 15 Eylül'den önce işsizdi. 18 milyon genç de bekar. İktisadi sistem, insanları mutlu etmek için kurulur. Türk insanı mutlu mu?''

''SADECE 250 BİN İŞLETMEDEN HESAP SORABİLECEK DURUMDAYIZ''

İktisadi sistemin bir ''sosyal organizasyon'' olduğunu ve temel görevinin insanlara ''iş bulmak'' olduğunu vurgulayan Altuğ, şöyle konuştu:

''Helalinden iş bulmayı da kime havale etmişsin; özel sektöre. Özel sektörü de suçluyorsun, suçluyorsun; Diyorsun ki (Bunlar vergi kaçırıyor, kaçırmasa bütçemiz denk gelecek.) Peki kaç tane Gelir Vergisi mükellefi var? 70 milyon da 3,5 milyon. Bunun ne kadarı defter tutar? 250 bin tanesi bilanço esasına göre defter tutar. Yani topu topu Türkiye, sadece 250 bin işletmeden, banka, holding vs. hesap sorabilecek durumda. Geri kalanlarda hesap kitap yok. Ne yer, ne içer bilmiyorsun.''

''DOLARI KİMSE TUTAMAZ''

Kriz sonrası alınan tedbirlere yönelik soru üzerine Altuğ, doların biraz yükseldiğini ancak hala manipüle edildiğini ve Merkez Bankası politikalarıyla daha fazla yükselmesine izin verilmediği söyledi.

ABD'deki şirketlerin dünyadaki dolarlarını toplamaya başladığını, bu nedenle ''doları kimsenin tutamayacağını'' savunan Altuğ, şunları kaydetti:

''ABD'nin uyguladığı politika şu; kendi ülkesindeki şirketler zor durumda kalınca onlara borç verdi. 'Şimdi gidin bakalım dünyada ne kadar dolarınız varsa getirin, ben size bu borcu bağış olarak, yardım olarak vermedim. Dünyadaki dolarlarınızı toplayın gelin) dedi. Onlar da çıktılar dünya pazarına, dolarlarını topluyorlar. Türkiye'den de dolarlarını çekiyorlar. Dolayısıyla doları kimse tutamaz ama bunu kademeli olarak çekiyorlar.''

''IMF'İN DÜNYAYA VERDİĞİ MESAJ ÖNEMLİ''

Ülkeden dolar çekildikçe, dolara ihtiyacın arttığını ve borç için IMF'e yönelindiğini öne süren Altuğ, IMF'nin borç veren bir banka veya şirket değil, kısa vadeli finansman açıklarını gidermeye yönelik bir fon olduğuna dikkati çekti.

IMF'nin derecelendirme kuruluşu gibi de görev yaptığını ve bunun, borçlanmayı kolaylaştırdığını ifade eden Altuğ, şöyle konuştu:

''Onun verdiği bir mesaj var, siz borç talep ediyorsunuz ya, dünyaya yeşil ışık yakıyor. Dünya finans çevrelerine, 'Türkiye borcunu ödeyebilir bir ülkedir' diyor, bir tür derecelendirme kuruluşu olarak da görev yapıyor. Yani IMF'nin bizi kapıdan kovması veya bizim IMF'ye sen de kim oluyorsun falan dememiz, bizim alacağımız yeni borçların alınmasını güçleştirir bir, maliyetini artırır iki.''

''İLK ETAPTA TARIM DESTEKLENMELİ''

Altuğ, Türkiye'nin ekonomik krizle mücadelesine yönelik soruyu yanıtlarken de, ''Türkiye yeniden yapılanma sürecine girecek. Bu da kayıtlı ekonomiye geçişle mümkün. Her anlamda kayıtlı ekonomiye geçmesi lazım'' diye konuştu.

Bu çerçevede vergilerin, sigorta primlerinin aşağıya çekilmesi gerektiğini belirten Altuğ, ''Vergi alamadıkça insanlara ve ödeyenlere yüklenmemek lazım, dolaylı vergilerle millete zulüm yapmamak lazım. Bu iki yakayı biraraya getirmek lazım şimdi'' dedi.

Her ülkenin kendi özel durumuna, koşullarına uygun tedbir üretmek zorunda olduğunu, ''konfeksiyon tedbirlerle'' sürecin aşılamayacağını vurgulayan Altuğ, şöyle devam etti:

''Avrupa'nın aldığı tedbirler, ABD'nin aldığı tedbirler, kayıtlı ekonomide şıkır şıkır işleyen bir ekonomik yapı içindir. Seninki ters, senin ekonomin kayıt dışı, hiçbir şey belli değil. Sen onların uyguladığı tedbirleri uygularsan, ters sonuç verir. Türkiye'nin kendine özgü durumu var ve bu özellikleri dikkate alarak, önlemler geliştirmemiz lazım.

Örneğin en önce, ilk etapta tarımı teşvik etmeliyiz. İnsanların üretmesini sağlamamız lazım, tarım ürünlerinde ithale dayalı olmamız lazım.''
    kuyunun içindeki kurbağa için gökyüzü; o kuyunun çevresi kadardir.....

Yer
    Dünya
    Teşekkür Teşekkür 
    1.363
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6.919
    Toplam Teşekkür
    1.827 Yazısı Teşekkür aldı

bu piyasa çok adamı harcar. üstüne tatlı yer demin bi adam geldi dükkana. bakıor bende seans ekranı açık. kalayladı bi. hayırdır dedim. götürüom parayı dio 2-3 aya arıolar para getir gene diyolar, dio yurdum insanı bi tip tav aldırdılar en son dio para lazım olmuş gene para istediler dio sanırım bedelliden bahsedior.
    Üç kuruşluk insana beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satmaya kalkar.

Bizi üç kuruşa satanları biz bedavaya veriyoruz.

16. The Following User Says Thank You to Vob Trader For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Piyasa yatay döndü,alt band olduğu için shortlar kapatıldı flate geçildi...
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

18. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 119 kullanıcı var. (0 üye ve 119 konuk)