Sayfa 2995/13018 İlkİlk ... 199524952895294529852993299429952996299730053045309534953995 ... SonSon
156216 sonuçtan 35.929 ile 35.940 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür
    2.797 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısa peryotllar yatayda sapıttı doğal olarak o yzden 60 dk lığı izliyorum
    Sapıtmazmı. Neredeyse her sinyali zararla kapatıyorlar. (Bırak aracı kuruma çalışmayı)
    Loss of opportunity is preferable to loss of capital.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15 dk'lık VOB , EW sayımım.

Hi Mr. Astatin, Düşüş konusunda biliyorsun hemfikirim (kısalar ayağımda ama üşütüyor), ama dagıtabilecekleri (distribution) kadar dağıtacaklarını düşünüyorum. %38.2 yatay çizgisine kadar bir düşüş bende bekliyorum. Sonrası ise yine aynı çizgi civarındaki 4 seviyesinin aşağı kırılıp kırılmayacağına bağlı olarak gelişecek.

Bundan sonraki yükselişler, (%38.'e gerilemeden) sadece boğa tuzağı olur. (bence)

Bol Kazançlar.
    Fenks

Madalyonun temel tarafına bakarsak kısa hemide çok kısa vadeli..

SENARYO1: DAX leyin eksisini toparlar, orası düşerken tınmayan VOB, orası çıkarken ciddi artıya geçer. DJI ya gelince, yarınki verilerin zaten kötü geleceği bilindiğinden, u gece temkinli bir yükseliş yapar.Yarın beklenti bitti kötü verilerle ilgili deyip biraz daha yükselir..Fon yöneticileri performanslarını iyi göstermek için fiyatları yükseltirler geyiği çalışır.. (Bu harbiden geyik bir konudur)

SENARYO2: DAX leyin buralarda dalgalanır. Bizim VOB da dalgalanır..Son 15 dakikada bizim VOB a çakarlar biraz ki bu akşam DJI nın düşeceğine dalalet olur. Akşam DJI, yarınki verilerin beklenenden de .oktan geleceğini hissederek güzel bir göçer %3 gibi... Bizim VOB biriktirdiği stresle beraber, yarın ciddi eksi gap la açılır ve düşmeye devam eder.

Br de klaik TA cılar için not: DJI -MACD de ve bazı kısa vadeli göstergelerde görünen pozitif uyumsuzluk tuzaksa -ki DJ bu akşam %3 gibi düşerse bu görüntü tuzakmış diyeceğiz - DJ in ilk desteği nerdedir
    Konu Astatin tarafından (22.12.08 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.
    BANGA mühim

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

Sapıtmazmı. Neredeyse her sinyali zararla kapatıyorlar. (Bırak aracı kuruma çalışmayı)
    walla ben çrşamdaban beri kısadayım..sadece yükseldikçe ek yaptım..60 dk lığımın da sat vermesini bekliyorum hasretle..aracı kuruma çalışmıyorum zati
    BANGA mühim

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

AYRICA BAY SAZAN!

Sizin için orda burda EW cidir diyorlar...30 endeks için bir EW sayımı alsak...Olmazsa nüfus sayımı da olur ne banal bir espri oldu..ne biliyim foruma kimse mesaj yazmayınca insanın yaratıcılığı da kayboluyor..
    Sonuç olarak: Bir EW sayımı alsak
    Ben arkamdan konuşturmam arkadaşım. Kimse çıksın delikhanlı gibi yüzümüze söylesin . (Şaka, aman ciddiye almayın)
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

bu senin avatardaki korkunç arakadaş kimdir? bir manası var mıdır? bir efsanede şehir efsanesi dahil geçer mi? hni başka bir forumda türkoğlu
    nickli bir zat sana hayrandıda o açıdan soruyorum..

neden nick olarak "sazan"ı tercih ettiğini de merak ediyorum..hani o pek iyi çağrışımlar yapmıyorya.."sazan" balığı babında...

Sazan olayının bir başka boyu da; Galiba bütün forumda kısa poz. da olan ikimiz varız... Yani harbiden sazansan oluyruz sazansak !
    Konu Astatin tarafından (22.12.08 Saat 13:36 ) değiştirilmiştir.
    BANGA mühim

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

walla ben çrşamdaban beri kısadayım..sadece yükseldikçe ek yaptım..60 dk lığımın da sat vermesini bekliyorum hasretle..aracı kuruma çalışmıyorum zati
    Benim biyo-mechanical sistemimde sürekli zarar yazıyor, arada bir uyarıda veriyor. Benim yönettiğim portföy (EW portföyü) ise, sizinle aynı zamandan buyana shortta duruyor. 34.075 maliyetle. Tek fark ben yükselişlerde ilave kısa pozisyon açmıyorum. (Never add to losing positions - Kaybeden pozisyona ilave etme kuralı gereği)
    Konu sazan tarafından (22.12.08 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı abka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun kapattım.flatim....bu sıralar aracı kuruma çalışıyorum..sistemleri sapıtan var mı..
    Benim sistemlerin dördü de sapıttı!
    Sistemelri trende göre dizayn edince yatay piyasada elektrikli sandalyede infaz edilen mahkumlar gibi oluyor.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Teşekkür Teşekkür 
    10.432
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.342
    Toplam Teşekkür
    668 Yazısı Teşekkür aldı

Yaw ben de kisayim

bu senin avatardaki korkunç arakadaş kimdir? bir manası var mıdır? bir efsanede şehir efsanesi dahil geçer mi? hni başka bir forumda türkoğlu

neden nick olarak "sazan"ı tercih ettiğini de merak ediyorum..hani o pek iyi çağrışımlar yapmıyorya.."sazan" balığı babında...

Sazan olayının bir başka boyu da; Galiba bütün forumda kısa poz. da olan ikimiz varız... Yani harbiden sazansan oluyruz sazansak !

Teşekkür Teşekkür 
    10.432
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.342
    Toplam Teşekkür
    668 Yazısı Teşekkür aldı

Sn Sazan,
    Aslinda bahsi acilmisken güncel bir dolunay analizi daha alabilir miyiz?
    Tesekkürler

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Bu arada EFG kısa değil hafif bir long realizasyonu var.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Sazan'ı tercih etmem bilinçli. Günümüz toplumunda context (Sunuş-Pazarlama), content'den (içerik-üretim) çok daha önemli. Ne bildiğinden , yada ürettiğinin kalitesinden çok, nasıl pazarladığın yada nasıl sunduğun. Ben de bu durumu protesto ediyorum. Belki insanlar da bir zaman sonra içerik önemliymiş demeye başlar diye umuyorum.

Avatardaki kurt adam ise, nick ile tamamen uyumsuz. Farkındayım. Ancak bugüne kadar kazandığım asıl parayı ne EW, ne Gann nede 1000'lerce dolarlık paket yada sistemlerle kazandım. Asıl sistemim dolunay tarihleri, planatery harmonics (türkçe ?) vb üstüne kurulu. Gurt adam - dolunay ilişkisi ise tahmin ettiğin şekilde.

Yer
    iskenderun
    Teşekkür Teşekkür 
    100
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    52
    Toplam Teşekkür
    27 Yazısı Teşekkür aldı

Alman hükümetinin iflastan kurtardığı banka Hypo Real Estate (HRE), 1000 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 195 kullanıcı var. (0 üye ve 195 konuk)