Sayfa 468/991 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568968 ... SonSon
11892 sonuçtan 5.605 ile 5.616 arası

Konu: Riskli vob trade

Yer
    iStAnBuL
    Teşekkür Teşekkür 
    14.046
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.873
    Toplam Teşekkür
    1.562 Yazısı Teşekkür aldı

Sn ghome
    Haziran ayının kolay geçmeceğini düşünüyordum.
    şimdilik sonuçları ortada.

endeks 97,500 altına inmediği sürece,
    ilk etapta 101,450 sonra 102,450
    geçerek,
    105,750 ye kadar bir yolculuk gözükmekte
    tabii ki extrem bir durum gelişmezse.
    rakamlar sizde de aynı değerler çerçevesinde mi.
    Tabii 97,500 altumna sarkmalarda da 93,600 gibi bir değerler var.
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. The Following 5 Users Say Thank You to Traderk For This Useful Post:

Yer
    iStAnBuL
    Teşekkür Teşekkür 
    14.046
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.873
    Toplam Teşekkür

FIKRA:Biraz da gülelim stress atalım..

Bir gün temel trabzonda ava cıkmış. Av sırasında çok şiddetli bi yağmur başlamış. Biraz gittikten sonra bi hana gelmiş bizimki. Hancıya
    -'Ne olur beni içeri al' demiş. Hancı hiç odam yok demiş fakat temelin haline acımış. En üst katta bi sarhoş var 20 lira ver onun yanında yat demiş. Temel kabul etmiş ve sarhoşun odasına gitmiş. Temel biraz gevşedikten sonra büyük tuvaleti gelmiş fakat dışarı çıkmaya korkuyormuş. Sarhoş uyuyor tabi, sarhoşun pantolonunu çıkarıp içine yapmış bizimki tekrar giydirmiş sarhoşa. Handan ayrılmış temel. Üç gün sonra hancıya teşekkür etmek için gitmiş. Hancıya beraber kaldığı sarhoşu sormuş ne oldu sarhoşa diye. Hancı düşünmekten çıldırdı adam intihar etti demiş. Temel neyi düşünüyordu demiş hancıya. Hancı 'Pantolonumla donumun arasına nasıl yaparım diye' düşünüyordu demiş'...
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. The Following 3 Users Say Thank You to Traderk For This Useful Post:

Yer
    iStAnBuL
    Teşekkür Teşekkür 
    14.046
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.873
    Toplam Teşekkür

Ed Saykota ve onun trading felsefesi üzerine yazılmış bir yazı

**Ona göre, bir tecrübeli borsacılar vardır, bir de cesur borsacılar. Ancak hem tecrübeli hem de cesur borsacı sayısı çok çok azdır. En az gurur kadar umut, endişe ve hırs duygularının yaptığımız işleri etkilediğini söylüyor. Bunu kanıtlamak için ise borsada yaptığı en büyük hataların, hissi davranarak girdiği pozisyonlardan kaynaklanmasını örnek gösteriyor.

**Seykota’nın trading felsefesinden öğrenilmesi gereken en önemli şey ‘Zararı Kısa Kesme’ prensibidir. Bir kayıplar silsilesi sırasında kesinlikle yapılması gereken şey beklemektir. Böyle bir zaman diliminde işlem yapmaya çalışmak insanı manevi olarak yıkarken, bir pozisyonu arkadan kovalamaya çalışmak tam anlamıyla ölümcüldür. Seykota’nın felsefesinden kesinlikle örnek alınması gereken bir diğer nokta da pozisyona girerken nerede çıkılacağının belirlenmesidir. Trend doğru yönde hareket ettiği sürece, stopların yerini değiştirerek, kağıt üzerinde karları kilitleme stratejini kullanmak akıllıcadır.

**bir borsa oyuncusuna yaptığı öneri ise oldukça anlamlıdır. Ortalama bir trader kendi adına işlem yapacak müthiş bir trader bulmalı ve sonra da gidip gerçekten çok zevk alacağı bir şeyler yapmasını söyler Ed Seykota. Ayrıca söylediği hisse senedi piyasasını anlamaya çalışmanın anlamsız bir çaba olduğu gerçeğinin ise kesinlikle kabullenilmesi gerekir. Bu konuda, “Hisse senedi piyasasınını anlamaya çalışmakla müziği anlamaya çalışmak arasında çok da fazla fark yok.” diye konuşmuştur. Önemli olan piyasaları anlamak değil para kazanmaktır.

**Ed Seykota’nın savunduğu en ilginç görüş ise, kazansın veya kaybetsin, herkesin piyasadan neyi beklerse onu alacağıdır. Bu görüşü desteklemek için verdiği örnek de oldukça etkileyicidir. Bildiği bir trader arkadaşının her büyük boğa hareketinin başlangıcına yakın piyasaya girdiğini ve 10.000$’ını birkaç ay içinde çeyrek milyon dolara çıkarttığını söyler. Sonra aynı kişinin, kişiliğini değiştirdiğinden ve kazandığı herşeyi tekrar kaybettiğinden bahseder. Bir seferinde bu arkadaşıyla beraber işlem yapmaya karar verdiğini, ancak arkadaşında aynı değişimi gözlemleyince, beraber borsa oynamayı bıraktığını anlatır. Bu süreçte kendisi parasını iki katına çıkarırken, arkadaşı bir süre sonra yine elindekileri kaybeder. Bunun üzerine ona kendi yöntemini anlattığından, hatta yönetim ücreti bile ödediğinden bahseder. Bütün bunlara rağmen, arkadaşının daha farklı davranması mümkün olmaz.Arkadaşının böyle davranmasının arkasında yatan sebebi ise ilginin merkezinde olmanın çekiciliği olarak tanımlar. Yani belli bir düzeyden bakıldığında, arkadaşının da istediğini elde ettiğini söylemek mümkündür. Dikkat çekici ve ilginç bir yapıya sahip borsa oyuncularının sadece para kazanmak için değil, muhtemelen heyecan duymak için de bu işi yaptıklarından bahseder ki bence bu görüşünde de sonuna kadar haklı.

Sonuç olarak Ed Seykota bir çok yönden örnek alınması gereken harika bir borsa oyuncusu. Bana göre onun felsefesini akıllıca uygulayabilenler, kesinlikle bu oyunda kazanan tarafta yer alacaklar

6. The Following 5 Users Say Thank You to Traderk For This Useful Post:

Yer
    İSTANBUL
    Teşekkür Teşekkür 
    11.933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    69.395
    Toplam Teşekkür
    7.292 Yazısı Teşekkür aldı

evet millet iyi geceler . . .

Başbakanımız yurt dışına giderken pazartesi günü havalimanında

borsa düşüyor , ne düşünüyorsunuz sorusuna ;

" Borsa bu sağı,solu belli olmaz . İner de , çıkar da . . . Biz geldiğimizde 11 bindi

sonra 90 bine çıktı . 3-5 bin düşmesi önemli değil ; o kadar olacak elbet .

Ama bir bakmışsınız 100 bine çıkar " şeklinde konuşmuş .

Bence fazla analize gerek yok , shortçular tetikte olsun

Boru değil başbakan bu ; yapın der yaparlar alimallah
    Y E S , WE CAN !!!

8. The Following 13 Users Say Thank You to gnome For This Useful Post:

Yer
    İSTANBUL
    Teşekkür Teşekkür 
    11.933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    69.395
    Toplam Teşekkür
    7.292 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Traderk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn ghome
    Haziran ayının kolay geçmeceğini düşünüyordum.
    şimdilik sonuçları ortada.

endeks 97,500 altına inmediği sürece,
    ilk etapta 101,450 sonra 102,450
    geçerek,
    105,750 ye kadar bir yolculuk gözükmekte
    tabii ki extrem bir durum gelişmezse.
    rakamlar sizde de aynı değerler çerçevesinde mi.
    Tabii 97,500 altumna sarkmalarda da 93,600 gibi bir değerler var.

haziran ayının kolay geçmeyeceği belliydi ve daha önce 1-2 kere ben de

yazmıştım . Çünkü klasik Mart-Nisan düşüşü gelmedi bu sene ve Mayıs-Haziran

gibi bir nane yiyeceği belliydi . Bence Ağustos'a doğru bir fırtına daha

kopabilir . . .
    Y E S , WE CAN !!!

10. The Following 13 Users Say Thank You to gnome For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı gnome Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takke düştü , kel göründü !

Sonunda pala'nın adamı olduğum ortaya çıkmış

arkadaşlar , dostlar bu topiği açtığımdan beri kimseye bulaşmadım ,

kimseye bir saygısızlığım olmadı , kimseye hakaret etmedik , kimseye küfür

etmedik ve kimseyle ne dalga geçtik ne de alay ettik . Bunları tamamen

kendi adıma söylüyorum .

Yok eğer " evet erkadaş sen bizle dalga geçtin " diyen varsa da yazsın

bilahare özür dileriz . tek söylediğim shorta kolay para yok daha zamanı gelmedi demek oldu .

ne kimsenin adamıyım , ne de kimse benim adamım . herkese eşit mesafedeyiz.

Kimseyi terste bırakmak gibi düşencemiz olmadı ; ki bıraktığımı da sanmıyorum .

Sn. Erk geldi ve dedi ki ; arkadaş sen yazıyorsun ama hava civa bunları

kimse yapmıyor dedi . Eyvallah dedik .

Sn.kurt geldi ve dedi ki ; sen boş konuşuyorsun , insanlarla dalga geçiyorsun

onları terste bırakıyorsun dedi . Söylediklerin boş laf insanlara para

lazım dedi . Ona da peki dedik .

Son olarak şunu söylemek istiyorum ;

bu forumdan tek bir kişi ile bile ne görüşmüşlüğüm vardır , ne de sesini

duymuşluğum . Sadece bir topik açıp kendi kendime takılmak istedim , lakin

iş buralara geldi . Tekrar etmekte fayda var , ben sadece piyasa hakkında

görüşlerimi ve fikirlerimi yazıyorum . Bunu bazen ekrana 28 tane çizgi çizerek,

bazen de hiç grafiğe bakmadan yapıyorum . Bazen şu yöntemi kullanıyorum ,

bazen bu yöntemi kullanıyorum . Ama yazıp çizmeye devam edeceğim .

Kimseyi bilerek terste bırakmak gibi bir düşüncem yok ve olmadı .

Ama çoğu insan kendi hatalarını başkasına fatura edip vicdanını

rahatlatmaya çalışıyor. Bunu kimseyi kast ederek değil genel olarak söylüyorum .

Uzun lafın kısası bu topikte yazılanları beğenirsiniz ,

beğenmezsiniz , seversiniz , saçma bulursunuz eyvallah olabilir , okumazsınız

olur biter

ama lütfen önce kendime sonra herkese söylüyorum birbirimize karşı

saygımızı kaybetmeyelim . Fikri tartışmalar elbette olabilir ve olmalı da

ama dediğim gibi saygı çerçevesinde lütfen .
    Sende biraz yazılarına dokundurmalarına dikkat et,kimİ/kime nerede nasıl eleştiriyor veya teşekkür ediyorsun bu kadar incelerken bu işi ciddiye alırken kime nasıl neden destek çıktığına iyi bakarsan olayı anlarsın.

Senin için baştan beri yazdıklarım ortadadır. Özelden olanları ve senin için yazdıklarımdan bahsetmiyorum dahi. Bende seni tanımam bilmem.

Tanışmak istedim olmadı.
    Başka şekil olsun dedim hep beraber olalım dedim olmadığı gibi bu dalga konusu oldu. O kesin ve net zaten.

Uzun olanlar ile dalga konusu olan kişiler belli fakat sadece biri ile olan gereksiz veya artık gerekli olayı buralara taşıdı ve senin desteğin bu yönde oldu. Sorun değil zaten bunu yazdım. Sende gereken cevabı yazmışsın.

Olayın küfür boyutu çok farklı neden dersen biraz mantıklı düşünmek bence yeterli. NEDEN KÜFÜR. NEDEN BU SAÇMALIK. YARIŞA GİRSEM O SALAKLA DAHA BU HAFTA BAŞI KAZANMIŞTIM ASLINDA O DAHA 15-15-15 AYIRIRKEN BEN KOYMUŞTUM KAFASINA. AMA KÜFÜR NEDEN İŞTE ASIL MESELE BURDA.

NEYSE YA İNAT ETTİM BU PİÇİ HARBİ İBNE OLARAK GÖRMEK İSTİYORUM NASIL OLDUĞUNUN ÖNEMİ YOK.

Yazıları tek tek bulacak vaktim yok ama aklımda hepsi. Sen bakıp inceliyorsun başlangıçtan itibaren bak ve yorumla. NE NASIL NEREDEN NE KAYNAKLI ÇIKMIŞ.

Ama şu gerçek bu ibneye sen yol verdin. Senin sayende götü kalktı sen bunu anlamıyorum deme bana sakın.

Ha o götü ben görecem analiz içinde ilk önce bu sayfaya yapıştıracam. Ben her şeyi bıraktım tüm çalışanlarımda bırakacak bu ibneyi bulacam.

Onun resmi üzerine analiz yapmayanı ne yapsınlar artık sen söyle.

12. The Following User Says Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı permanent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. Iyi ki hatırlattınız. Gına geldi artık. Adamın aklına sadece üç organ geliyor. Neyse inşallah bu son olur.

Gnome üstadın yazmasını bekliyorum.

Yasaklı liste oluşturma adım adım yazayım benim gibi aramasınlar.

Bu sayfanın üst solunda>>>> profiliniz>yasaklı listesini düzenle>listenize bir üyeyi ilave edin>
    boş satıra niki yazın sistem otomatik yakın isimleri sıralar, siz üzerine tıklarsınız biter
    seninle hesabımız sonra unuttum sanma sanada sıra gelecek.

14. The Following User Says Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Götümün katılımcısı olmuş bana birde yandaş yatırımcı.

Hepinizin ..........................sabır sabır lan.

Teşekkür Teşekkür 
    18.698
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.073
    Toplam Teşekkür
    1.466 Yazısı Teşekkür aldı

Hayırlı sabahlar, hayırlı kandiller

17. The Following 6 Users Say Thank You to polo For This Useful Post:

Yer
    iStAnBuL
    Teşekkür Teşekkür 
    14.046
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.873
    Toplam Teşekkür

''Hassas ve sorunlu dönemeçlerden geçtiğimiz şu günlerde Mirac-ı Nebi’ye hürmeten kırılan kalpleri onarmak, yıkılan köprüleri yeniden kurmak, unuttuklarımızı bir daha hatırlamak, kaybettiklerimizin peşine düşmek yapmamız gereken vazifelerdir''
    MİRAÇ KANDİLİNİZ KUTLU OLSUN.

19. The Following 5 Users Say Thank You to Traderk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    18.698
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.073
    Toplam Teşekkür

98,175-325 arası kademeler yoğun, geçerse hızlanır.

21. The Following 6 Users Say Thank You to polo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    18.698
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.073
    Toplam Teşekkür

Şimdi de 500 duvar oldu

23. The Following 3 Users Say Thank You to polo For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 konuk)

Yer imleri

Yer imleri