Sayfa 19/23 İlkİlk ... 91718192021 ... SonSon
272 sonuçtan 217 ile 228 arası

Konu: Swing-Trade-FX-

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Altın Güncel durum

Selam Şimdi altın da geçen hafta İçi Satış yememizin Bana Göre Nedenlerini söylemek istiyorum İlk olarak Altın Kontratlarının marj seviyelerinin yükseltilmesi Comex Piyasasın da 250 bin olan kontrat sayısını 2 günde 200.000 e düşürdü Graf aşağıdadır.

Ayrıca zaten altın fiyatlarına Yansıtabileceğimiz Korku dolu Hiç bir Veri haber Kalmadığını düşünüyorum Orta doğuda ki Savaş Olasılığından Abd Not indirimine kadar her şey fiyatlandı Yunanistan,portekiz,İspanya,italya aklıma gelmeyen bir çok Veri Fiyatların içerisinde Bu da İkinci nedeni olduğunu söyleyebiliriz Kar almak için Kargaşanın zirvesi Uygundur Çünkü Yüksek hacimli işlemlerden Çıkış kolay olmuyor.

Bir diğer nedeni ise mevsimsellik olduğunu düşünüyorum Haziran ayından Ekim ayının başlarına kadar Altın da Bir gevşeme Uzun yıllardır Gözlemlenmiş Bunun da etkilerini zaten görüyoruz.

Peki Şimdi Altın İçin Neler yapabiliriz ?

Ekim ayının İkinci haftasından itibaren Hem Artık Bütün dünyada tatilcilerin evlerine dönmesi Hem de Hindistan Gibi Altının en büyük tüketicisinin düğün mevsimine girmesi ile Altına talebin artma olasılığı çok yüksek ihtimaldir.

Ekim ayının sonlarına doğru yeni bir zirve ihtimali var Burada benim işlem planım 1680 VE 1720 Seviyesinin arasında Uzun Poz almak olacak Ama burada sabırlı bir şekilde Fiyatları beklemek Mantıklı olacaktır ben Söylediğim fiyat aralığına geleceğini düşünüyorum.

Önümüzde ki haftayı izledikten sonra 1680-1720 Fiyat arasında Altın Alım için uygundur tekrar en azından 1780 seviyesini test edecektir.

1690 Uzun Bekleyen emir verilebilir Şimdi 1697 görürse de beklemenin bir anlamı yok Kendiniz açın
    Önemli Uyarı
    “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.”

2. The Following User Says Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Çok büyük Yanlış Düzeltiyorum !!

Alıntı Ozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Şimdi altın da geçen hafta İçi Satış yememizin Bana Göre Nedenlerini söylemek istiyorum İlk olarak Altın Kontratlarının marj seviyelerinin yükseltilmesi Comex Piyasasın da 250 bin olan kontrat sayısını 2 günde 200.000 e düşürdü Graf aşağıdadır.

Ayrıca zaten altın fiyatlarına Yansıtabileceğimiz Korku dolu Hiç bir Veri haber Kalmadığını düşünüyorum Orta doğuda ki Savaş Olasılığından Abd Not indirimine kadar her şey fiyatlandı Yunanistan,portekiz,İspanya,italya aklıma gelmeyen bir çok Veri Fiyatların içerisinde Bu da İkinci nedeni olduğunu söyleyebiliriz Kar almak için Kargaşanın zirvesi Uygundur Çünkü Yüksek hacimli işlemlerden Çıkış kolay olmuyor.

Bundan Önce ki yazım da Alıntı yapmadığım yeri İptal ediyoruz arkadaşlar Çok büyük hatalar ile dolu bir analiz olmuş As Olan şimdiki yazıdır Hata İçin Özür dilerim.

Orada Mevsimsel etkilerden aylardan bahsetmiştim Şimdi doğrusunu yazalım

Şimdi Döngülere baktığımız zaman Haziran-Temmuz Ayında bir Zirve Ağustos,Eylül Ortalarına doğru ise Bir dip Olması gerekiyor Bunlar gerçekleştiğin de Ekim ve Şubat arasında Bir Zirve bekleniyor.( Bu zirve 2000 usd olabilir )

Yani Aslında Tepeden yakaladık dediğimiz Altın Ağustos İle Eylül ayının 10-15 Ne kadar bir Düzeltme hareketi içerisinde olabilir.

Direnç olarak 1780 Destek olarak 1720-1690 ve 1650 seviyesine kadar Düzeltme sürebilir.Altın da Kısa Pozları Eylül ayının 2. Haftasına kadar Tutulabilir Ben 1720 Destek seviyesinin Kırılması durumun da Tekrar kısa poz almayı düşünüyorum.

Biraz karışıklık Oldu Özür diliyorum tekrar..
    Önemli Uyarı
    “Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.”

4. The Following User Says Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Euro usd

Eur Şişkoların Pozların da Ciddi Azalma Gözleniyor 14950 Seviyesin de Satmaya başladılar ve Henüz Eur da Uzun Poz alan yok Ticarilerin Pozların da artış dikkat çekici.

Ben Uzun Poz taşıyorum Biliyorsunuz eur da Bu Ters tarafta olduğumuz anlamına gelebilir ama artık Aşırı Satış Bölgesinde Seyrettiğini söyleyebiliriz bu açıdan baktığımız da Sorun yok Yavaş yavaş mal toplarlar ?? bakacağız.

141 Gözlemlediğime göre Şişkoların Tuttuğu bir yer Oralara bakarsanız graflar da Hacim çok yüksek 141 Seviyesi kırılmadan Uzun Pozlarımı kapatmayı düşünmüyorum.Eur Yükselmesi İçin Artık parite de Biraz Aşağı Gideceği yönün de beklentilerin artması gerekiyor açıkçası Bu aralar da Ayılar da artış gözlemlenebilir.

Mevsimsellik analizi yaptığımız da Eur da Eylül ayının sonların da Yeni bir zirvede Kendimizi bulabiliriz Bu belki de 150 Üstü olacak .
    Önemli Uyarı

6. The Following User Says Thank You to Ozkan For This Useful Post:

7. 13.08.11, 20:02

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Dolar Tl

Dolar-Türk Lirası Popüler bir Parite Konu İle ilgili çok kişi olduğunu düşünüyorum Ben Parite de ticaret yapmasam da Kendi çapımda gelişmeleri analiz etmek istiyorum.

Öncelikle Konuya Sn.ali babacan ve 61. hükümet ile başlayalım Ekonomik Politikalarının başarısı ile Oy pazarlaması yapan hükümetimizin en Büyük baş belası Dış ticaret açığı Ülkemiz de Petrol ürünleri olmak üzere neredeyse Herşey ithal.

hükümetimiz Sn. Ali babacan'ın Okuldan arkadaşı Kendi siyasi görüşlerine de yakın olduğunu düşündüğüm erdem başcı İle El sıkıştılar ve Merkez bankasının başkanı seçildi Dış ticaret açığımızı Kapatmanın Klasik yolları nedirHep neler söylenir ihracat Yapacaksın,Üreteceksin Şimdi Küresel Ekonomik Gelişmeleri takip ettiğimiz de Ne ihracat yapabileceğimiz bir ülke Var Ne de Sanayici iş adamlarının cesaret edip iş alanları kuracakları Bir Durum Bu durum da Nasıl Baş edeceğiz cari açıkla Kredi derecelendirme kuruluşları Seçim Öncesi bas bas bağırıyorlar cari açık Cari açık diye O zaman Ne yapacaksın Değersiz tl ile İhracatta önünü açıp İthal malların da Ülkeye sokulmasını zorlamak için hem Yüksek vergi yükü Hemde Kur yükü ile önünü keseceksin E merkez bankası başkanı yabancı değil zaten Bir Operasyon insiderlar Pozunu alır ve Faizleri indirirsin Gereken Diğer politikaları uygularsın Döviz Satım İhaleleri düzenleniyor Kura gereken müdahaleler yapılacağı söylentisi ile bu güne kadar sattığı tutar 290 milyon dolar oldu.bu döviz satım ihaleleri Bence Şişkolar için Düzenleniyor Aşağıda link de Her satım ihalesinden sonra Paritenin Durumunu görüyorsunuz Her satış sonrasın da Parite yükseliyor Satmaya devam ettikçe de Yükselecek Şu anda fiyatlar 17850 Civarlarında Lobiler Tl de pozlarına devam edecektir ne zamana kadar Dış ticaret açığı meselesi çözülene kadar Açık Kapanır Azalır Sn.recep tayip erdoğan Uygun görürse Erdem Beye Bir telefon Faizler tekrar artırılır Bu sefer de döviz alırlar Kimden Alırlar Şu anda Sattıkları Karanlık lobilerden Bu devran böyle Dönüp gidecek Şimdi Dolar tl de Yapmanız gereken Dış ticaret açığını takip etmek Açık kapanır Hükümet yeterli görürse Tekrar tl değerlenir faizler artırılır gerisi hikaye...

http://www.tcmb.gov.tr/evds/pgm/dove...satis2011.html

Dolar Tl de İşlem Yapanlar Her Düşüşte Long Poz alsınlar Cari açığı takip etsinler azalma olursa Kar satışları daha sonrasın da ise Duruma göre açığa satılır Gerisi hikaye düşecek diye beklemeyin...

Şimdi Size en güncel olarak Japon yeni Gösterebilirim hükümet ne kadar Kura Müdahale yaparsa Lobiler o kadar Tersini yapar Bu iş böyledir .. Merkez bankalarından kazanılan para kadar basit parayı hiç bir yerde kazanamaz bu Küresel keneler.
    Önemli Uyarı

9. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Memleketten veriler :)

Arkadaşlar Gördüğünüz gibi nereden nerelere geldik Ekonomik veriler Bütün dünyayı kıskandıracak nitelikte Gerçekten Şimdi Bir tek Dış ticaret açığımız var Onu da Değersiz türk lirası ile Kapatmayı düşündüler Şu anda zaten yapabilecekleri tek şey bu Dünya da kriz her yeri sardı Üretsen satamazsın zaten İthal malların önü kesilecek Üretici Ucuz tl ile dünya da avantaj sağlanacak Bu geçici bir Çözüm olmasına rağmen Şu an için Yapabilecek Başka birşey yok. sanırım

Faizlere dikkat ederseniz zamanında %50 faiz verilen bir ülke Türkiye. Muz cumhuriyeti bu kadar vermiyor
    Avrupa da Devlet borçlanma oranlarının Fazlalığı yüzünden çıkan Kriz konuşuluyor biliyorsunuz Avrupa ortalaması %80 Yunanistan,İtalya %100 Ü geçmiş durumda Türkiye de İse %48 Civarların da seyrediyor.

İşsizlik ve Dış ticaret Problemleri çözüm Bulunca önümüzde kimse duramaz.
    Önemli Uyarı

11. The Following User Says Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Popüler pariteler den frank ı analiz etmek istiyorum Makro ekonomik göstergelere baktığımız da İsviçre İşsizlik oranı 2,8 ,Dış ticaret +1,70 B,Nufus 7,8 ,Gsyh 550 B dolar Biz 70-80 Milyon kişi 750 Milyar doları paylaşırken 7,8 Milyon kişi 550 Milyar dolardan pay alıyor Şimdi diğer ekonomik göstergeleri sıralamama takdir edersiniz ki gerek yok Ortada Süper Güç bir Ekonomi var Yani Frank Dünya da En güçlü para birimi olmaması için en ufak bir neden göremiyorum Devletin Para birimine Müdahale etmesi Adeta Frank almak için davetiye çıkarıyor

Usd-Chf Paritesin de 0,8250-82 Short Poz açmak Uygun gözüküyor..Hedef olarak 0,7050-71 Uygundur

Bu arada Geçen Hafta Eur un yatay hareket etmesinin Nedenlerinden birisi de Usd-Chf paritesi ile korele olmasıdır Chf Müdahale edince Etkisini eur da gördük.
    Önemli Uyarı

13. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Hafta Sonu Karmaşık Karalama Yazılardan sonra Şimdi Bu hafta İşlem Planlarımızı yazalım Altın,eur,Aud ve Chf Takibini yapmayı planlıyorum.
    Önemli Uyarı

15. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Bu Hafta Altın İşlem Planım ?

2007 Yılından zamanımıza kadar Fibonacci düzeltme seviyelerine baktığım da Altında Genelde %50 ve %38 seviyelerinin arasında Bir Hareket Yapıyor ve daha sonrasın da Up Trend Yoluna devam ediyor.

Bunun bize ne yararı var ??

1 Saatlik Grafa indiğimizde Omuz baş Omuz (Kitaplar da Gibi olmasa da ) Ya da Siz ne derseniz bir formasyon var Destek seviyesi olarak da 1720 Seviyesi Görünüyor.

Geçen Pazar gecesi Altın da gaplı açılış yaptık ve Gap Dolmadan Yukarı hareket devam etmişti Peki Bu Gap Nerede Yukarı da Bahsettiğim gibi Fibo %38 VE %50 Seviyesinin Arasında arkadaşlar Yani bu Bize Piyasalar da Ki GÖRÜNMEZ ELİ Gösteriyor.

Bunun bir düzeltme olduğunu nereden çıkardığımı sorarsanız da Mevsimsel Olarak altına baktığım da Ağustos ayının son günlerine kadar bir düzeltme daha sonrasın da Ekim Ortalarına da ise Tepe Oluşumları bekleniyor (bu tepe 2000 olabilir )

Yapmamız gereken Çok basit Klasik formasyonumuzu takip edeceğiz ve 1720 Kırılması durumun da Gap Dolumuna (1650-1680) kadar Kısa poz koruyacağız.Daha sonrasın da Uygun Yerlerden Long Poz İçin beklemeye geçeriz Bu Hafta Altın da bunları takip edeceğim.
    Önemli Uyarı

17. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart EURO USD Haftalık Plan

Söylenebilecek fazla birşey de yok Cot raporlarına baktığım da geçen hafta Palalar Uzun Poz almadıkları gözüküyor Ters tarafta kalma ihtimali de var ama Geçen Hafta Chf nin pariteye (Eur -Usd -USD-CHF Korelasyonu ) müdahale etmesi de kısmen eur un hareketini engelledi buna rağmen 142 Üzerinde bir kapanış gerçekleşti Şimdi daha rahat hareket edecektir.

Parite de 141 Seviyesi de önemli bir yer olarak geçen haftadan aklımda kalan tek şey Kırılması durumun da Uzun Pozlarımı kapatmayı düşünüyorum.

Hedef Olarak 145 Üzeri Uygundur. Kolay gelsin.
    Önemli Uyarı

19. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart USD-CHF Haftalık İşlem !

Popüler pariteler den frank ı analiz etmek istiyorum Makro ekonomik göstergelere baktığımız da İsviçre İşsizlik oranı 2,8 ,Dış ticaret +1,70 B,Nufus 7,8 ,Gsyh 550 B dolar Biz 70-80 Milyon kişi 750 Milyar doları paylaşırken 7,8 Milyon kişi 550 Milyar dolardan pay alıyor Şimdi diğer ekonomik göstergeleri sıralamama takdir edersiniz ki gerek yok Ortada Süper Güç bir Ekonomi var Yani Frank Dünya da En güçlü para birimi olmaması için en ufak bir neden göremiyorum Devletin Para birimine Müdahale etmesi Adeta Frank almak için davetiye çıkarıyor

Usd-Chf Paritesin de 0,8250-82 Short Poz açmak Uygun gözüküyor..Hedef olarak 0,7050-71 Uygundur

Bu arada Geçen Hafta Eur un yatay hareket etmesinin Nedenlerinden birisi de Usd-Chf paritesi ile korele olmasıdır Chf Müdahale edince Etkisini eur da gördük.

Evet Chf Bugün gaplı şekilde açıldı ve Yükselmeye devam ediyor Şimdi bizim burada işlem planımız Şu olacak Verdiğim 0,82 Fln Görülmeden de aşağı Baskı artabilir Frank paritesinde ne destek söylüyorum ne Direnç arkadaşlar Çok ilginç bir planımız var Şimdi Bildiğiniz Forex Forumlarını Gezersiniz yazılanlara bakarsınız Chf Sattım Artık yeter Fln Yazıları Çoğunlukta ise Beklemede kalacağız Eğer Chf Paritesinde isyanlar azalır Ses seda azalmışsa İşlemleri stop olanlar Sitede Yazılar yazıyorsa Ve artık Pes Etmişlerse İşte O zaman Satış zamanı gelmiştir.

Bu söylediğimi bu hafta gözlemlerseniz beni anlayacaksınız Aşağıda gap var bu dolacak ama Herkez satarken değil Herkez pes ettikten sonra dolacak Evet haftalık işlem planım komik ama budur

Hatta Soru fln sorun Frank analizleri poz olanlar fln araştırma yapın .

Şimdi Minikler İnatla Satışta Şu anda Stop Oluyor tekrar satıyor kızıyor tekrar satıyor Neden Çünkü ona Market makerlar Gap Her zaman dolar diye öğütledi
    Önemli Uyarı

21. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Euro-Usd Takip

Söylenebilecek fazla birşey de yok Cot raporlarına baktığım da geçen hafta Palalar Uzun Poz almadıkları gözüküyor Ters tarafta kalma ihtimali de var ama Geçen Hafta Chf nin pariteye (Eur -Usd -USD-CHF Korelasyonu ) müdahale etmesi de kısmen eur un hareketini engelledi buna rağmen 142 Üzerinde bir kapanış gerçekleşti Şimdi daha rahat hareket edecektir.

Parite de 141 Seviyesi de önemli bir yer olarak geçen haftadan aklımda kalan tek şey Kırılması durumun da Uzun Pozlarımı kapatmayı düşünüyorum.

Hedef Olarak 145 Üzeri Uygundur. Kolay gelsin.

Eur Hareketleri hiç hoşuma gitmiyor arkadaşlar Bugün son kez Şans veriyorum şu anda baskı altında olmadı Karımızı alırız Tabi 7-8 gündür Tuttuğum Pozdan Ufak bir kar Hiç hoş olmaz biraz daha bekletelim bakalım..

14320-50 Arası Hacimli Satış emirleri Açıldı .....
    Önemli Uyarı

23. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    268
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    781
    Toplam Teşekkür
    292 Yazısı Teşekkür aldı

Evet Chf Bugün gaplı şekilde açıldı ve Yükselmeye devam ediyor Şimdi bizim burada işlem planımız Şu olacak Verdiğim 0,82 Fln Görülmeden de aşağı Baskı artabilir Frank paritesinde ne destek söylüyorum ne Direnç arkadaşlar Çok ilginç bir planımız var Şimdi Bildiğiniz Forex Forumlarını Gezersiniz yazılanlara bakarsınız Chf Sattım Artık yeter Fln Yazıları Çoğunlukta ise Beklemede kalacağız Eğer Chf Paritesinde isyanlar azalır Ses seda azalmışsa İşlemleri stop olanlar Sitede Yazılar yazıyorsa Ve artık Pes Etmişlerse İşte O zaman Satış zamanı gelmiştir.

Bu söylediğimi bu hafta gözlemlerseniz beni anlayacaksınız Aşağıda gap var bu dolacak ama Herkez satarken değil Herkez pes ettikten sonra dolacak Evet haftalık işlem planım komik ama budur

Hatta Soru fln sorun Frank analizleri poz olanlar fln araştırma yapın .

Şimdi Minikler İnatla Satışta Şu anda Stop Oluyor tekrar satıyor kızıyor tekrar satıyor Neden Çünkü ona Market makerlar Gap Her zaman dolar diye öğütledi
    Frank İçin beklediğim İşlem iptal arkadaşlar İsviçre tarafında çok karışıklık var bugün Çıkan haberler arasında sabit kur sistemine geçebileceği bile vardı düşün artık.

İşlem planı tetikte bekle durum netleşince Sat olacak.
    Önemli Uyarı

25. The Following 2 Users Say Thank You to Ozkan For This Useful Post:

26. 15.08.11, 16:23

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri