Sayfa 60/161 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
1921 sonuçtan 709 ile 720 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

su krausz un kitabini okumaya calistim oradan cikardiklarimla acizane bir grafik cizdim nerede oldugumuz gosteren.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Laguerre CCI icin Gamma'nın 0.7 olması gerekıyor,Internette arastırdıgım fransız bır dokumanda boyle bır ıbare gordum, Defaultta 0.764 yazıyordu .

Bu gamma degerı orıjınal kıtapta,kendımızın ayarlaması gerektıgı yazıyor,
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    su krausz un kitabini okumaya calistim oradan cikardiklarimla acizane bir grafik cizdim nerede oldugumuz gosteren.
    Hoşgeldiniz yeniden,
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz yeniden,
    tesekkur ederim sayin teo.
    sizi bulmusken gann hakkinda ne dusunuyorsunuz.
    eger dusunceniz olumlu ise, su post edilen kitaba sizde bakabildinizmi.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim sayin teo.
    sizi bulmusken gann hakkinda ne dusunuyorsunuz.
    eger dusunceniz olumlu ise, su post edilen kitaba sizde bakabildinizmi.
    ben gannı ciddiye almıyorum, gann yıllarca bu teknıkten servet yaptıgını yazmıs, ama cocukları o servetı gormedıgını ve babalarının kıtap ve kurstan para kazandıgını yazmıs, gann bana gore gelecegı bılmesı mumkun degıl, lakın 45 derecelık acı teoremı bızım genelde trend cızgısı dıye tabır ettıgımız olay, yanı fıyat 45 dereceyı asagı keserse zaten trend kırılmıs oluyor.

Gann ıcın ben vakıt bıle harcamam..kısısel fıkrımdır.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Laguerre CCI icin Gamma'nın 0.7 olması gerekıyor,Internette arastırdıgım fransız bır dokumanda boyle bır ıbare gordum, Defaultta 0.764 yazıyordu .

Bu gamma degerı orıjınal kıtapta,kendımızın ayarlaması gerektıgı yazıyor,
    yani BIR bile olabilir diyorsunuz. sunun bir indikatorde opitumum kullanimini gosteren bir grafik verseniz aslinda cok iyi olur.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

o zaman yeni olmayan ama tam konusamadigimiz bir fikir daha ortaya atmak istiyorum borsalarda spectrum analizi yon tayini,al-sat kararlari.
    bu adreste detayli bilgi var ama dokumani disinda indcatorler ucretli ama sn hdioxyde bununda ustesinden gelebilir. (eger ikinizde yararli evet derseniz.)bu konuda bir miktar site buldum c kodlarini yayinlamislar acik kaynakli olarak.

http://metastock.noxapredict.com/en_learn_more_cssa.htm

Teşekkür Teşekkür 
    24
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    958
    Toplam Teşekkür
    382 Yazısı Teşekkür aldı

ben gannı ciddiye almıyorum, gann yıllarca bu teknıkten servet yaptıgını yazmıs, ama cocukları o servetı gormedıgını ve babalarının kıtap ve kurstan para kazandıgını yazmıs, gann bana gore gelecegı bılmesı mumkun degıl, lakın 45 derecelık acı teoremı bızım genelde trend cızgısı dıye tabır ettıgımız olay, yanı fıyat 45 dereceyı asagı keserse zaten trend kırılmıs oluyor.

Gann ıcın ben vakıt bıle harcamam..kısısel fıkrımdır.
    aynen bende ciddiye almıyorum, çünkü eğrisel ve çoğunlukla rassal olan fiyat hareketlerinin oluşturduğu trende doğrusal regresyon analizi yapıp, bu regresyonun bir anlamda geçerlilik (anlamlılık, regresyonun doğruluk gücü) olan r kare ile trend tanımlamayı ciddiye almak var elimizde, ama garibim r kare eksiye düşemez 1 i aşamaz, 1 e ulaşınca mecburen ya yataya yada düşmeye yani divergence yapmaya başlar olsun önemli değil.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Sevgılı Hydioxyde, şu Cyber cycles'ı ,center of gravıty gıbı olanı bana dat seklınde gonderırmısın, kafayı yıyecegım, executable error verıyor yenıden...Formulu duzeltıgım halde...

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

sadece bana oluyor deyince olmuyor o zaman soyle diyeyim oyle bir zamandayizki trendler bile yatay olmus yada tersine. 450 den sattim 100 puan bile dusmedi son iki trendde 5 dklikta. Yataylikta kazanmanin yolunu aramayi birakin trendde bile kazanilmiyor.cok degil ha sadece 250 puan hedeflemistim.
    dusen trendde yukseliyor nasil issebu.
    Konu nyse-dj tarafından (26.08.08 Saat 16:49 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Sevgılı Hydioxyde, şu Cyber cycles'ı ,center of gravıty gıbı olanı bana dat seklınde gonderırmısın, kafayı yıyecegım, executable error verıyor yenıden...Formulu duzeltıgım halde...
    bana da oldu metastocku kapatip actim duzeldi bazen okuyamiyor yeni ekleneni.

Teşekkür Teşekkür 
    6.722
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.046
    Toplam Teşekkür
    702 Yazısı Teşekkür aldı

teo´isimli üyeden Alıntı
    Geceye flat, -100 den cıktı, longta olur ama ben arada oynamıyorum, short kesınlıkle yanlıs olur...
    Sn. Teo sözünü ettiğiniz durum kaç dakikalık grafikte ve CCI 'nın parametresi nedir acaba ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri