220 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abil yıl yıl test etmene gerek yok brüt 183.000 puan var 2005 şubattan bu yana... 1250 işlem var... 180.000 /5 =36.000 Puan yıllık ortalma 3000 puan aylık ortalması var... 3000 puan aylık az mı çok mu bilemem, kişiden kişiye değişir... Kullanmak isteyen ay ay incelesin hangi ay ne kadar kazandırmış ne kadar terse gelmiş... Dediğim gibi tek başına kullanmak yerine başka bir sistemle beraber kullanmak daha iyi olur....
    yok abi olmaz öyle inan bana.aylık 3bin diil işte hep burda hata yapılıyo.sana ters gitmek için söylemiyorum kesinlikle yanlış anlama please.ama bu sisteme aylık 3bin puan veriyo gerçekten denmez.öyle hesaplanmaz yani sistemler.ay ay bakıcaksın.yani her ay 3bin puan alamicaksan aylık 3bin denmez.borsada insanlar nasıl para kaybeder? 6 ay deli gibi kazanır ooo süper kazanıyorum der piyasa seni 7. ayda öyle bir avlarki o 6aylık bütün paran gider.borsada batanlar böyle batıyo.ama allahtan stoploss denen bişi varda bizi kurtarıyo.ama most consecutivede burda devreye giriyo.yani stoploss bile olsa paran batabilir.
    senaryo aynen şöyle oluyo.300 civarı bir stoploss kullanıyosun diyelim.5-6 kere arka arkaya çarpıldığında bu sefer kar yapıcak diyip giriyosun yine 1-2 kere çarpılıyosun üstüne 2-3 tanede ters gapta kaldınmı yattara.kalmazmısın kalırsın.
    bak mesela size bir formül verim bide bunu inceleyin.astatine vermiştim özelden sisteminin kodunu paylaşma sakın demesine rağmen.ben 5-6ay bunu kullandım mesela ama sakat yani.optimizasyona açık.ama yeniydim sonuçta optimizasyonun süper bişi olduğunu sanıyodum yanıldığımı anladım zaman içinde.en güzeli optimizasyonu ya çok az yada hiç olmayan sistemler.
    ilk 6 ay kullandığım sistemin formülü:

Long: (yani buy order ve buy to cover order kısmına yazılıcak)

(Mov(ROC(Mov(C,3,S),opt1,%),opt2,E)) >Mov((Mov(ROC(Mov(C,3,S),opt1,%),opt2,E)),9,E)

Short: (yani sell order ve sell short order kısmına yazılıcak)

(Mov(ROC(Mov(C,3,S),opt1,%),opt2,E)) <Mov((Mov(ROC(Mov(C,3,S),opt1,%),opt2,E)),9,E)

şimdi gelelim stoplosslara ve optimizasyonlara falan.
    şu değerlere göz atın..
    opt1: 25-34
    opt2: 9-13

benim kullandığım opt1 29, opt2 ise 12 iydi. hem 2008 hemde 2009a uyumlu ve her aya uyumlu tek optimizasyon buydu.1 hafta optimizasyon yaptım sabahtan akşama kadar ay ay gün gün hafta hafta yıl yıl.
    Stopunu ayarlamaya gelince ben 150 ile 250 stop arası kullanıyorum. 150 stoptan nedense vazgeçemiyorum 10 kere arka arkaya çarpılsan 1500 puan can yakmaz.bi trendde fazlasını çıkarırsın amma velakin bu sistemin tek dezavantajı trendin ortasından çıkartıyo.bunun yanına trend takip edici bir sistem koyulduğunda trendden çıkmadığın zamanlarda oluyo yada çıkıp tekrar girebiliyosun.ekranımda hala açık olan bir sistemdir bu.

expert advisor formülünü verimde gözünüzle görün nerelerden al sat demiş.
    aklıma gelmişken bu çok önemli birşeydir expert advisor a koymak.okların nerelerden al/sat ürettiğini görmeden kesinlikle o sistemi kullanmayın!!!

Expert Advisorda
    new deyin
    sonra symbols kısmına gelin
    yine new deyin
    başlığa long yazın
    formülü şu:

op1:=29;
    op2:=12;
    a:=(Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)) >Mov((Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)),9,E);
    b:=(Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)) <Mov((Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)),9,E);
    state:=If(BarsSince(a)<BarsSince(b),1,0);
    state>Ref(state,-1)

sonra graphic kısmına gelin alttaki seçenekleri tıklayın below olanı.ikisinide.yukarı ok ve rengini seçmeyi unutmayın
    sonra kapatın.
    yine new deyin
    başlığa short yazın
    formülü şu:

a:=(Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)) >Mov((Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)),9,E);
    b:=(Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)) <Mov((Mov(ROC(Mov(C,3,S),op1,%),op2,E)),9,E);
    state<Ref(state,-1)

graphic kısmından bu sefer üstekini seçin above olanı.renginide ayarlayın okuda koyun.aşağı ok olucak tabi.

sonracımaaaaa: highligths kısmına gelin.barları renkli görmek istiyosanız tabi.yani yukarı çıkarken grafik komple yeşil aşağı inerken komple kırmızı görüceksniz ve sadece al/sat yerlerinde tek ok olucak.bunu yapmazsanız birsürü ok olur her barda.
    highlights kısmına gelin
    new deyin
    başlığa long yazın ve rengi yine yeşil seçin
    formülü şu:

state=1

sonra kapatın.
    yine new deyin short yapın rengini kırmızı yapın.
    formülü şu:

state=0

-------------------------------
    böyle bir sistem kullandım bu zamana kadar.şuan kullandığım bundan daha az puan veriyo ve yine trendden çıkartıyo zaman zaman ama geride sokabiliyo vsvs

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

bu arada performansını söylemeyi unuttum demin telefon çaldığı için pardon.2009da komisyon düşülmüş hali 46bin, 2008de 57bin.
    2008 hızlı bir sene bu yüzden optimizasyon deiştirince 90bine çıkıyo puan.ama dediğim gibi optimizasyon hem iyi hem kötü bişi.yerine göre işte.çok tavsiye etmem.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Yer imleri

Yer imleri