Sayfa 11425/13018 İlkİlk ... 104251092511325113751141511423114241142511426114271143511475115251192512425 ... SonSon
156216 sonuçtan 137.089 ile 137.100 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Teşekkür Teşekkür 
    3.686
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    810
    Toplam Teşekkür
    317 Yazısı Teşekkür aldı

her şey bırbırıne gırdı bu parıteye dowda ıyı bır artış beklerdım
    euro/usd ağaları tebrık ederım
    ıyı yakladılar

2. The Following 3 Users Say Thank You to okansak For This Useful Post:

Yer
    New York
    Teşekkür Teşekkür 
    2.491
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.400
    Toplam Teşekkür
    834 Yazısı Teşekkür aldı

Arkadaşlar bu dow uyuz etti beni,harket öncesi sessizlikmi acaba?ama son zamanlarda dowa değilde not artırımına bakıyoruz 2 haber kaldı s&p ve imf

4. The Following 3 Users Say Thank You to last trader For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.686
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    810
    Toplam Teşekkür
    317 Yazısı Teşekkür aldı

usd -try şu an gosterge olmaz ama ıyı duştu
    bır şeyler donuyor ya hayırlısı
    kısa gırmek tehlıkelı oldu

6. The Following 3 Users Say Thank You to okansak For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.246
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.878
    Toplam Teşekkür
    1.116 Yazısı Teşekkür aldı

Bir haftadır 67750 maliyetli az uzunumla yola devam ediyorum nedenmi final olmadı final ÇOŞKUYLA olur Final gümbür gümbür olur Yani final iyi olur! Asti derki Amon ra'nın boğalığı pistir! AMON RA DERKİ: pazartesi 72000 açsın 1 milyon ÇİÇEK AÇSIN! ** DER!

8. The Following 5 Users Say Thank You to AMON RA For This Useful Post:

Yer
    New York
    Teşekkür Teşekkür 
    2.491
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.400
    Toplam Teşekkür
    834 Yazısı Teşekkür aldı

İmf haberi ile ayladır oynuyorlar bu kadar yaklaşmışken artık geceye short gerçekten tehlikeli ama belli olmaz rte bir sabah imf bizim şartlarımıza uymuyor milletimin hakkını yedirmem derse taban bile çeker bu meret

10. The Following 4 Users Say Thank You to last trader For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı AMON RA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir haftadır 67750 maliyetli az uzunumla yola devam ediyorum nedenmi final olmadı final ÇOŞKUYLA olur Final gümbür gümbür olur Yani final iyi olur! Asti derki Amon ra'nın boğalığı pistir! AMON RA DERKİ: pazartesi 72000 açsın 1 milyon ÇİÇEK AÇSIN! ** DER!
    bize yarı finalde yeter AMON RA...AAAAAa aaaahakkaten ne pis bpğaymışsın yaww...1 milyonu bilmem ama boğayken çarpılırsan hastaneye 1 demet gönderirim..aman raaaa dikkat et
    BANGA mühim

12. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    684
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    133
    Toplam Teşekkür
    69 Yazısı Teşekkür aldı

Bir küçük ekleme: Hepsi bir kenara, IMKB/VOB da kazanılan paranın haram olduğunu düşündüğünüze ve VOB'un, Allah'ın adının anılmaması gereken yerlerden biri ( o derece) olduğunu düşündüğünüze göre forumda bulunuyor olma nedeninizi anlayamadım. Eleştiri olarak almayın, sadece merak ettiğimden soruyorum.
    Yukarıdaki yazının hiç bir yerinde, IMKB/VOB'da kazanılan paranın haram olduğunu düşündüğümü yada olmadığını düşündüğümü yazmadım ve ima da etmedim.
    Bu konu tartışmalı bir konudur. Bakın forumda bir anket yapsanız, tartışmaya açık bir sonuç çıkar.
    Ben sadece böyle tartışmalı bir konuda ve alanda, Allahın ismini anmanın gereksiz olduğunu ve bir faydasının olmadığını yazmaya çalıştım.
    Zaten ''Allah Bereket Versin'' duasını ABV şeklinde kısaltamazsınız.
    Daha önce bir forumda bir yazar tarafından yapıldı. Eleştiri yazısı yazdığım için o forumdan atıldım. Daha sonra tekrar girip, tekrar atıldım. Üç ay önceki mevzudur. Din alanında uzman olan insanlara sordum, adamlar güldüler. Müftüye sordum, din alanında doçentliği olan bir uzmana sordum, herkes olmaz dedi...
    Bence siz de sorun, danışın...

Olayı kişiselleştirmek fayda sağlamaz. Yani benim neye inandığımın pek bir önemi yoktur. Fakat illaki sen neye inanıyorsun diye sorarsanız da cevap verebilirim.

Bunun daha önce o kadar farkında değildim, yeni yeni farkına varıyorum. Dini inanç, ülkemizin en önemli direnç noktalarından biridir. Bu noktaya saldırılıyor. Bir ateist yada aşırı solcu biri bunu yapsa, hiç bir etkisi olmaz. Bu saldırıda başarılı olabilmek için, bu saldırıyı bir müslümana yaptıracaksınız. Aynen 18.yüzyılda İngilizlerin Vahabiliği ortaya çıkarıp, desteklediği gibi...Allah, Allah diyerek, salya sümük ağlayan bir cemaat lideri bulacaksınız. Bu cemaatı destekleyeceksiniz, bu cemaatın elemanları ülkenin kurumlarına sızacaklar ve yavaş yavaş devleti ele geçirecekler.

Cübbeli Ahmet Hoca, Tv'ye çıktı ve İslamın Amentüsüne saldırılıyor dedi. Aynı şekilde referansı İslam olan insanların Borsa, Ticaret ve Siyasetin bu kadar içinde olmalarının da doğru olmadığını da söyledi.

Belki de bilip bilmeden, oynadıkları oyunların bir parçası oluyoruz. Adım adım ilerliyorlar. Şimdi karşı çıkmazsak, her yeri ele geçirdiklerinde nasıl karşı çıkacağız?

Olayları kişiselleştirmeden herşeyi tartışabiliriz ve birbirimizi eleştirebiliriz. Ayrıca sizin yazılarınızı okuyorum ve çok faydalanıyorum. Foruma çok katkınız var. Katkılarınız için çok teşekkürler...

14. The Following User Says Thank You to iyi çocuk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    15.676
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.563
    Toplam Teşekkür
    3.668 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı AMON RA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    56.700 den beri coşkuya doymadınızmı..AMAN RA kardeş...

Coşkudan başka ne yapıyoruz,coşku alıp,korku satıyoruz..

Aynı şeyede habire heyecanlanılmazya...a.q ...
    ataturkungencligehitabesi.com
    "Dünyada her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." Mustafa Kemal ATATÜRK

Unutma ki,yüksekte yer tutanlar,aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
    Şeyh Edebalı

"Ebu Cehillerin,Ebu Süfyanların ve Ebu Leheblerin kağıttan putlarını yıkacağım" Allahın izniyle...Mü'min Ayu

Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi olamaz.Başkalarının önerilerine göre yatırım kararı verirseniz zarar edebilirsiniz.

16. The Following 2 Users Say Thank You to EMEKDAR For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    684
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    133
    Toplam Teşekkür
    69 Yazısı Teşekkür aldı

Kredi derecelendirme kuruluşlarının verdiği kredi notları:

Türkiye:
    S&P: BB-
    Moody's: Ba3
    Fitch: BB+

İzlanda:
    S&P: BBB-
    Moody's: Baa3
    Fitch: BB+

Türkiye ile İzlanda arasında güvenirlilik farkı bu mu, yoksa burada da bir oyun mu oynanıyor?

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı iyi çocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kısaltmalar 1 milyardan fazla müslümanın tamamı tarafından bilinir.
    İslamiyette öyle her önüne gelen kısaltma yapamaz.
    ABV'yi müslümanların %99,999999999'u bilmez.
    Bu son zamanlarda forumlarda çıktı. Yayılmaya başladı.
    Bakın kendi görüşümü şöyle ifade edeyim,
    Paranızı faize yatırıp, faiz geliri elde edip, ''Allah Bereket Versin'' diyemezsiniz. Çünkü İslam dininde faiz haramdır. Bu yüzden kar payı verdiğini iddia eden islami bankalar kurulup, insanlar öncelikle kar payı adı altında faize alıştırılmışlardır. Şimdi İslamiyet; borsa, vob, foreks konularında düzenleme yapmamıştır. Kazanılan paranın haram mı, helal mi olduğunu anlamak için, ''Faiz Haramdır'''dan hareket etmek zorundayız. Bu cümleyi genelleştirirsek, ''Avantadan para kazanmak haramdır.'' diyebiliriz.
    İslamiyet üretmeyi ve alın teriyle kazanmayı teşvik eder.
    Her ne kadar sistem de yapsanız, bu konuda kafa da patlatsanız, sonuçta borsadan kazandığınız para, bir başkasının cebinden alınmıştır.
    Burada üretime dayalı bir çalışma ve kazanç söz konusu değildir.
    Hele içeriden bilgi alarak, pozisyon alıp, para kazananların yaptığı iş zinhar haramdır. Çünkü yaptıkları iş hırsızlıktır. Zaten burada eleştiriyi bunlar için yaptım (yani sizi eleştirmedim).
    İslami açıdan bakıldığında ''borsadan kazanılan para haramdır'' diyenler olacağı gibi(çoğunlukla), ''haram değildir'' diyenler de olabilir. Fakat bu konunun tartışmalı bir konu olduğunu kabul etmek gerekir.
    Ben tartışmalı bir konuda, en azından Allahın ismini karıştırmamayı tercih ederim. Kimseye ne yapacağını söyleyemeyiz ve karışamayız tabii ki...

Türkiye'de insanları Hıristiyanlaştırma çabası olduğunu görüyorum. Mesela yılbaşı kutlamalarında bunu gördüm. Yılbaşı kutlaması yapabilirsiniz, eğlenebilirsiniz bunlara kimse itiraz edemez. Fakat Noel Baba ve onun çocuklara oyuncak getirmesi, Türkiye'de ünlü sanatçıların Noel Baba kıyafetleri giymesi, alışveriş merkezlerinde Noel Babalar olması, hıristiyanlaştırma çabalarına en güzel örnektir. Çünkü Noel Baba bir Hıristiyan azizidir, ona her yılbaşında mucizevi (dini mucize) bir şekilde çocuklara oyuncaklar getirtirilerek, o çocuklardan, dinlerine bağlı iyi birer hıristiyan olmaları beklenir.

Şimdi borsada ve vob'da, çeşitli aracı kurumlarda, bankalarda Cemaatçilerle karşılaşıyoruz. Vob'da çok etkin olduklarını da biliyoruz. Bu, ABV kısaltmasının tam olarak emin olmasam da Cemaatçiler tarafından çıkarıldığını sanıyorum. Bu kısaltma bildiğim kadarıyla ünlü bir forum yazarı tarafından( şimdi yazmıyor) yapılmıştı. Bilip bilmeden de yazmış olabilir, bu yüzden bütün Cemaatı suçlamakta yanlış olur. Kendisini bu konuda eleştirince, çok sevilen biri olduğu için, bir çok forum katılanı mesajlarının sonuna birer dua eklemeye başlamışlardı. Daha sonra diğer forum katılımcıları da çeşitli duaları kısaltmaya başladılar. Yazılanlar hala orada durmaktadır ve çok enterasandır. Özellikle ünlü borsa yazarının topiği ''Dini Borsa Topiği'' haline gelmişti.

Şimdi ''Allah Bereket Versin'' yerine ABV yazıyorsanız, nasıl düşüneceğiz ?
    Allahın ismini yazmak zor mu geliyor ?
    Borsa gibi bir yerde, hele Vob gibi bir yerde Allah'ın ismini niçin kullanıyoruz ?
    Bana yanlış geliyor...

Saygılar...
    Cevap yazmicaktım ama dayanamicam yazıcam.banlarlarsada beni bişi diyemem kızmamda gücenmemde ama söyliceklerime sende gücenme, madem bunlar senin fikrin benim fikrimide söylim.nasıl olsa fikir kisme kimseyi zorlamıyo o yüzden kızmak yok tamammı

Şimcik, güzel kardeşim, öncelikle borsadan para kazanmak veya faizden para kazanmak haram diildir o haramsa sana bir haram listesi yaparım forumda ekstradan 50 sayfa yer dolar.bişeylere haram demek için din profesörü olman lazım.eğer öyleysen voborsa.com da ne işin var ve borsada ne işin var.bunu vaaz vermek için camilerde anlat gelip burda anlatma.sırf sen haram diyosun diye ABV yazamicakmı yazmak istiyen.dinde zorlama yoktur istediğini der istediğini yer içer insanlar.bu işin doğrusu yanlışı olmaz.herkesin doğrusu kendine.bu din konusunu konuşmakla bitiremezsin ne senin ömrün yeter bana derdini anlatmaya nede benim.
    Üretim olmadan para kazanmak neden harammış.bana direk kıskançlığı çağrıştırdı.babamdan kalma 10 trilyonluk arsam var(keşke olsa).sattım onu bankaya faize koydum öylede yaşarım kimene.herkes bişi üretmek zorunda diil.haa borsadan kazandın paraları faize koydun haram, ama ben 40 yılımı verdim avukatlığa ordan kazandıklarımı bankaya faize verdim dahada çalışmıyorum onun parasını yiyorum bu haram diilmi.yok ona haram diil dersen bi sebep sunucaksın muhtemelen.yok o çalışmış kazanmış sonra faize koymuş diceksin.ben ölene kadar bişi üretmek zorundamıyım varmı böyle bişi.bu cümlemdende faizin haram olamiyacağı çıkıyo bana göre.avantadan para kazanmak derken kimbilir neyi kastediyosun.sayısal lotodan kazananlarda haram para yiyo demekki.sonuçta birileri kaybediyoki o kazanıyo dimi.herşey haram dimi şu müslümanlıkta sizlere göre bitek sizin yaptıklarınız helal.
    Bu ülkenin irana dönüşmesine izin vermicem ben kendimce.tepkimi heryerde her zaman göstericem.tepki göstermezsek bu ülkeyi kaybedicez yakında.
    Alın teriyle para kazanmak işin doğrusu ve en güzel yanıdır.ama bazen şanslı doğarsın bu hayatta.babanın parası boldur hazıra konarsın.fabrikanın başına geçersin hiçbişi bilmeden.zamanla öğrenirsin o ayrı.buda haram o zaman.bi arkadaşımın babasından 250 daire kaldı sadece kira topluyo o kiraları faize koyuyo buda haram o zaman.etrafımda ne çok haram adam varmış sayende şimdi farkettim
    Borsada kazandığımız para birbaşkasından alınmıştır o yüzden haram dimi.iş hayatında nasıl oluyo.uzaydanmı geliyo kazandığın para.biri kaybetmeden senin kazanmana imkan varmı.devlet sürekli para basmıyoya.borsanın diğer işlerden hiçbi farkı yok.borç paradır.herkesin herkese borcu vardır olmasa para diye bişi olmazdı.borsa bir iştir brokerlıkta bir meslektir.borsadan kazanmak için ciddi alın teri dökmen gerekiyo haybiye kazanamazsın bu işten para.çok sıkı çalışman gerekir.emin ol avantadan kimse para kazanamaz borsada.haa manipülasyon dersen o ayrı.dolandırıcılık bencede haramdır.
    Yılbaşında noel babayımı kıskandın anlamadımki bunuda söylüyosun.sanane insanların eğlencesinden.şu eğlenceyi küçük çocukları mutlu eden noel babayı bile hristiyanlaştırmaya çevirdinya helal olsun.ben 4 sene abd de yaşadım.müslümanlığı yayma çabalarıda çok fazlaydı emin olabilirsin.her dini herkes yaymaya çalışabilir bu asırlardır olan bişi.bunun doğrusuda yoktur yanlışıda.en doğru cümle dinde zorlama yoktur.
    Müslüman hristiyan ne olduğun farkedermi sence? İkisininde allahı bir.herkes bişeye inanıyo işte.sen bu tavırla hristiyanlığa bakarsan onlarda müslümanlığa öyle bakar.yılbaşını bu yüzdenmi kutlamıyo dindarlar? Evet bu yüzden.kötü gözle bakıldığı için diğer dinlere.insanı içi önemli gerisi hiç önemli diil neye inandığın.etrafına nasıl davrandığından daha önemli bişi olamaz.davranışların tuttuğun dinin önündedir her zaman.dahada çok yazarımda banlanmak istemiyorum.bu konu bitmez sonuçta.

19. The Following 8 Users Say Thank You to Rooks For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

Kazanılan paranın haram mı, helal mi olduğunu anlamak için, ''Faiz Haramdır'''dan hareket etmek zorundayız. Bu cümleyi genelleştirirsek, ''Avantadan para kazanmak haramdır.'' diyebiliriz.
    İslamiyet üretmeyi ve alın teriyle kazanmayı teşvik eder.
    Her ne kadar sistem de yapsanız, bu konuda kafa da patlatsanız, sonuçta borsadan kazandığınız para, bir başkasının cebinden alınmıştır.
    Burada üretime dayalı bir çalışma ve kazanç söz konusu değildir.

Şimdi ''Allah Bereket Versin'' yerine ABV yazıyorsanız, nasıl düşüneceğiz ?
    Allahın ismini yazmak zor mu geliyor ?
    Borsa gibi bir yerde, hele Vob gibi bir yerde Allah'ın ismini niçin kullanıyoruz ?
    Bana yanlış geliyor...

Saygılar...
    Yukarıdaki yazının hiç bir yerinde, IMKB/VOB'da kazanılan paranın haram olduğunu düşündüğümü yada olmadığını düşündüğümü yazmadım ve ima da etmedim.
    ...
    Bence imadan fazlası da var. Ama her neyse ben tartışmak için değil merak ettiğim için sormuştum. İyi akşamlar
    BANGA mühim

21. The Following 4 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

STOPPP... Bu topikde din ve siyaset konuşmayacaktık.. Devam etmek isteyenler seviyeli tartışma topiğine.
    Sn. hellim,
    kendi adıma özür
    BANGA mühim

23. The Following 6 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 235 kullanıcı var. (0 üye ve 235 konuk)