Sayfa 10764/13018 İlkİlk ... 97641026410664107141075410762107631076410765107661077410814108641126411764 ... SonSon
156216 sonuçtan 129.157 ile 129.168 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı security Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stro kardeşim, sen şunu anlatıver bana,
    Patron mesaj atacan zaman çıkan ekranda "Eklenti Ekle" diye bir zamazingo var. Aşağıda resimde gösterdim. Oraya basıyorsun. Sonra bir ekran çıkıyor. Orada "Browse" butonuna basıp bilgisyardaki resim dosysını buluyorsun. Sonra hemen sağdaki "Yükle" butonuna basıyorsun. En son da "Pencereyi Kapat" a basıp asıl mesajına geri dönüyorsun. Yazını yazıp gönderiyorsun, resim de altına ekleniyor.
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

2. The Following 3 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet basit 1 veya 2 tane h.o da her trendi yakalar,zaten neredeyse tüm sistemler trendi yakalıyor...sorun dediğin gibi yatay dönemlerde yapılan o korkunç işlemler...milleti yıldıran,hüsrana uğratan bu...
    Çok iyi filtre yazmak lazım. Öyle "20 SMA'nın üstünde sadece long sinyalleri al, altında sadece short sinyalleri al" falan hikaye. Filtren birçok şeye bakmalı, aşırı alımda mı, aşırı satımda mı, HHV LLV ile destek dirençleri bulmalı, onlara olan mesafeye bakmalı, volüm değişimlerini incelemeli vs vs...

Bu işin sırrı orada. Filtresiz sistem filtresiz sigaradan daha tehlikelidir. Beni de sistem işini bıraktırıp sadece teknik analiz tabanlı bir oyun tarzına iten de bu olmuştu zaten. Benim beynim çarpılma bölgelerini çok güzel filtreliyor zaten. Ama bunu salak bilgisayara otomatik yaptırmak kolay değil... Bunu yapmanın yollarını bilenler de ser verip sır vermiyorlar...

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

4. The Following 2 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı abka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -8.000 puanlık zararlar ekim 2008 de pek çok sistemde var..lehman batınca oldu...
    evet baktım grafa abi korkunçmuş EKİM 2008.

aslında testini paylaştığım sistem bu dönemin öncesinde ve sonrasında gidişatı kötü değil.

ama bi kere yemiş o naneyi ve yeniden yemeyeceğinin garantisi yok.

orta karar sistemleri uygulayabilmenin tek yolu çok düşük kaldıraç yani tüm sermayenin 1 veya 2/10 u...bunun üstü sakat...

mükkemmel sistemlerde bu oran elbette yükseltilir.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

6. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.480
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.187
    Toplam Teşekkür
    2.054 Yazısı Teşekkür aldı

Bide ben çizittirdim biraz daha çalışmam lazım ama genede bir fikir verebilir.
    Pazartesi ve salı hangi trende gireceğimiz biraz belli olur sanki şu an karar asamasındayız ya mavi trende ilerleyeceğiz yada pembede yesillerde mavinin devamı niteliğinde.
    Valal bu işi becerdim sağolasın Strategist

Ekli Resimler Ekli Resimler

8. The Following 4 Users Say Thank You to oguzhan For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı security Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stro kardeşim, sen şunu anlatıver bana,
    http://www.voborsa.com/forum/grafik-...atim-t371.html
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

10. The Following 2 Users Say Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok iyi filtre yazmak lazım. Öyle "20 SMA'nın üstünde sadece long sinyalleri al, altında sadece short sinyalleri al" falan hikaye. Filtren birçok şeye bakmalı, aşırı alımda mı, aşırı satımda mı, HHV LLV ile destek dirençleri bulmalı, onlara olan mesafeye bakmalı, volüm değişimlerini incelemeli vs vs...

Bu işin sırrı orada. Filtresiz sistem filtresiz sigaradan daha tehlikelidir. Beni de sistem işini bıraktırıp sadece teknik analiz tabanlı bir oyun tarzına iten de bu olmuştu zaten. Benim beynim çarpılma bölgelerini çok güzel filtreliyor zaten. Ama bunu salak bilgisayara otomatik yaptırmak kolay değil... Bunu yapmanın yollarını bilenler de ser verip sır vermiyorlar...
    Kendileri de bilmiyor da ondan.

Aşırı alım satımı dikakte alman için piyasanın yatayda olamsı lazım. Trend döneminde şırı alım sandığın yer aslında çok güzel bir alım yeri olabilir. Örneğin enorton 60800 gibi kapattığımız günün sonuna doğru 60750den uzamıştı. Çoğu kişi burdan uzun mu açılır ne cesaret filan demiştir içinden ama piyasa daha da yükseldi.

Bu işin tek basit yolu trend ya da yatay piyasayı hemen girişte ya da bir öncekinin bitişinde anlayabilmekten geçiyor. Yatay piyasanbın sonuna gelindi hazır ol. Trend şartlarına göre işleme geç demesi lazım ssitmein.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

12. The Following 7 Users Say Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

[quote=VOBiX;173795]Kendileri de bilmiyor da ondan.

Aşırı alım satımı dikakte alman için piyasanın yatayda olamsı lazım. Trend döneminde şırı alım sandığın yer aslında çok güzel bir alım yeri olabilir. Örneğin enorton 60800 gibi kapattığımız günün sonuna doğru 60750den uzamıştı. Çoğu kişi burdan uzun mu açılır ne cesaret filan demiştir içinden ama piyasa daha da yükseldi.

Bu işin tek basit yolu trend ya da yatay piyasayı hemen girişte ya da bir öncekinin bitişinde anlayabilmekten geçiyor. Yatay piyasanbın sonuna gelindi hazır ol. Trend şartlarına göre işleme geç demesi lazım ssitmein.[/quote]
    ve yanıldığını da anlamalı...fidbek fidbek yapmalı ali veliyi döverse al, veli aliyi döverse sat diye çalışan sistemler sonunda kullanıcısını dövüyor

14. The Following 4 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    VOB Street
    Teşekkür Teşekkür 
    13.992
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    18.454
    Toplam Teşekkür
    7.124 Yazısı Teşekkür aldı

Haftasonu VOB topiğinde bunlar ve şunlar tartışılır
    En az 3 HİSSE...

16. The Following 3 Users Say Thank You to excali For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

Bütün yollar görüdüğü üzere aşağıda 58600 ile 57 400 arası bölgede birleşiyor, ilk kuvetli destek ve tepki yeresi buraları olacaktır,
    Bu bölgeye gelirken ne olacak, nelere dikkat edeceğiz,
    1.Gaza gelmiyeceğiz,
    2.Ağanın geçen hafta boyunca 64 ile 62 seviyeleri arasında ağını hazırladığını ve shrt larla longların arasını 2000puvana yakın açtığını, iyi gelecek veya kötü gelecek bir haberde, haberin durumuna göre taraflardan birini biçeceğini, unutmayacağız,
    3.APS artışından- ki 180000 den 220000 bini buldu- piyasada alıcı ve satıcıların sayısının oldukça fazla olduğunu, taraflardan birinin kesilmesi durumunda artık kesilen tarafın tersininin trend olduğunu gelinen nokta itibari ile aklımızda tutacağız,
    4.Ağanın yönünü bulmak hepsinden önemli, eğer ağa hala lönkse kötü haberin ağaya büyük marj yaratacağını ve shrt ların biçileceğini, tersi longların biçileceğini, ağanın bu konudaki hazırlığını tamamladığını unutmayacağız,
    5.Eğer karar ağa nın beklentisi tersine çıkmışsa, ağanın satış sonrası geri geleceğini ve tekrar satışa yöneleceğini, tersi durumda durumda tuzak satış sonrası, seviye geçerek long yönünde bayrak dikeceğini utmayacağız,
    6.Eğer flatsak ve poz açacaksak marj sağlamadan tekerrür pozları, açmayacağız,
    7.Hepsinden önemlisi şu eğer partiyi coni kapatmışsa ki öyle görünüyor, olayın ilk fırsatta terse güçlü alışlarla örtbas edileceğini, (yarın diyarbakır dtp mitingi ve sonrası olayların devam edip etmeyeceği açısından önemli) coninin ana gövdeyi? kesmeyeceğini, dalı kestiğini, kuşların şimdiden öbür dala (yeni parti) konduğunu, burada olayların zamana yayılarak süreklilik arzedip etmeyeceğinin tesbitinin ana kriter olacağını bir yatırımcı olarak unutmayacağız,........
    [COLOR=red]8. Her durumda doların bir süre sağlam liman olduğunu, conininde dolarda sıkıştığını unutmayacağız, yani borsa yapamıyorsan dolarize ol,
    Konu indregandi tarafından (12.03.14 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

18. The Following 12 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür
    2.797 Yazısı Teşekkür aldı

DJI Haftalık.

3 Hafta, hedef değerlerin arasında kapayan DJI, geçen hafta üstünde kapayarak, 11.000 seyahatinin sinyalini verdi. Bu hafta da (Cuma kapanışı) yine üstünde kalmayı başarırsa (ki başardı) konfirmasyon gelecek ve 11.000'e kadar yükseliş olasılığı artacak. Kırmızı ok ile gösterdiğim haftanın dip seviyesinin geçilmesi ise yükselişin bittiğinin konfirmasyonu olacak.

Loss of opportunity is preferable to loss of capital.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

20. The Following 13 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Xu100 Günlük.

44.130 değeri altına inmedikçe impulse sayma egilimimi sürdürüyorum. Daha önce vermiş olduğum %38 of 3 ideal düzeltme seviyesinde 4. dalganın bittiğini düşünüyorum. Sonrasında gelen yükselişte aşağıdaki Volume grafiğinde ok ile gösterdiğim işlem hacmi ilginç. (Nedeni : Çok üst düzeyli dalgalar olmadıkça, 5. dalgada volume genelde, tüm yükselişte özellikle 3. dalgada görülen volume'den daha azdır).

Eğer bir 5. dalgada isek, ideal 5. dalga hedefi de grafiğin üst kısmında görülmekte. Bu işlem hacmi nedeni ile eğer grafikteki en yüksek fiyat tepesini aşamadan 44.130 seviyesi altına inersek, tüm yükselişi daha önce a-b-c olarak saymaya kayacağımdan bahsederken, şimdi , bu durumda, daha farklı alternatifler gündeme gelir. Ancak henüz konuşmak için erken.

Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

22. The Following 12 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Son mesajda Matriks'de sistem geliştiren sistemcilere.

Eğer 5 yada 15 dk'lık sisteminiz 1 tek parametre yada periyod değiştirmeden 60 dk'lık grafikte de çalışıyorsa (ki çalışmalı yoksa kendinizi kandırırsınız, iyi bir sistem geliştirildiği zaman periyodunun en az 1 alt ve 1 üstünde de karlı olmalı, 15 dk'lık sistem için 5 dk ve 60 dk da karlılık gibi), 15 dk'lık grafiklerde (3000+ Bar) yada 5 dk'lık grafiklerde (7500+ Bar) elimizde sadece 4 aylık geçmiş veri var diye düşünenler ciddi yanılgı içinde. Yanılgının nerede olduğunu biraz düşünün. Ne yapılması yada ne düşünülmesi gerektiğini söylemeyeceğim ama 1 ipucu vereceğim.

İpucu : Gerçekte elinizdeki verinin başlangıcı 60 dk'lık grafiğin ilk verisi. Özetle , elinizde bu geceki resim itibariyle 26.04.2006'dan beri veri var. (60 dk'lık veri demeyin lütfen, bir kaç kez daha düşünün. Bu gizli 5 dk'lık yada 15 dk'lık veri başlangıcı)

İyi akşamlar.

24. The Following 7 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 49 kullanıcı var. (0 üye ve 49 konuk)