Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
177 sonuçtan 13 ile 24 arası

Konu: Bir defter,bir kalem

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı BARBAROS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun sayın kurt,yanlız seans içi size göre direnç ve destek rakamlarını yayınlarsanız seviniriz...başarılar...
    Sn. Barbaros seans içi yada dışı pek fark etmez. Zaten destek yada direnç diye bir şey yoktur.

Bu tamamen piyasanın dinamikleriyle (palanın doygunluğu ve planı ile alakalı seviyelerdir)ilgilidir.

Aslında tüm düzenek baştan kurulmuş lakin planda olmayan yaramaz çocukları da nasıl plana dahil ederiz ile ilgili rakamlardır. Bundan dolayı analize pek fazla inanmam.

Hele bizim ki gibi sığ bir piyasada beni kimse inandıramaz.

Bilmiyorum bu piyasada ne kadar eskisiniz ama eskiden senetlerde olan tüm olayların biraz büyültülmüş şekli vob da var. Amaç zaten belli lakin makinenin uğraşma katsayısı farklı.

Ondan sebep sistem,analiz v.s bugüne kadar hep karşı çıkmışımdır. Tutar mı tutar hep mi asla.
    O zaman bunlara kafa yormanın anlamı bence yoktur. Şifreyi çözmek bu kadar kolay olabilir mi?

Ne paraların döndüğü ne alt-üst yapılara harcanan paraların olduğu bir yerde gelin sizin bulduğunuz sistemle sizin payınız şu kadar her ay yada ne zaman ise alın der mi sizce?

Tabi ki kazanan olacak hileli bir oyunda dahi kazananlar olacaktır ki amaç zaten bu yönde olmasıdır.

Sn. gnome un en son durumda kredi çekilerek dahi bu piyasaya devam eden kişilere örnek bir yazısı vardı. Gerçekten güzel bir kaynak olur.
    Sözün kısası seans içi dışı yok. Tek bir olay var siz ve piyasa,beklenti +pozisyonunuz ve piyasa.

Zırt pırt işlem yaparak kar elde etseniz dahi elinizden fazlasıyla geri alınacağından emin olabilirsiniz. Tek inandığım sistem sabır,uygun zaman,uygun yer ve tekrar sabırdır.(pozisyonda kalabilmek adına). Gerisi bence hikaye. Her zaman tümünü sağlasanız bile başarılı olma olasılığınız yüzde yirmi-otuz arası olacaktır. Önemli olan başarısızlığı fazla enerji kaybı olmadan sona erdirmektir.(kedilerin av stratejileri ciddi bir kaynak olacaktır,tavsiye ederim).

Kazanıyorsanız eğer düzenli olarak bence daha iyisini aramak gereksiz.

İyi geceler.

2. The Following 10 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    112400----114100 arası dün sn. gnome un yerinde yazdığım gibi nötr bölge. Suya sabuna dokunmamak lazım. Riski seven ve maliyeti daha yukarıda olanlar için stop 113350-113450 seviyeleri uygun olacaktır.
    Şimdi pala her zaman ki gibi balonu şişiriyor az indirip tekrar basıyor havayı. Erzurum havasını geçti palanın yaptığı artık değil mi?

Büyük oyun için gidiyor artık bu son darbe büyük ihtimal.

Dün belirttiğim su, sabun harici diğer seviyede umarım stoplar yapılmıştır. Artık yeşil bölge fakat ben uzun taraf için yokum,bunu daha öncede belirtmiştim. Sırada kısa için bekleme var.

Güvenli kısa pozisyon bölgesi 114850-114750 kırılımı.

Ben risk alırım ama az alırım diyenler için 150-300 puan stop olmak üzere 115900-- 116200 bölgesi uygun olacaktır.

Kısa için güzel bir trend yaklaşıyor,bunun en güzel habercisi ise yaşanılan volatilitedir.

4. The Following 7 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Yer
    iStAnBuL
    Teşekkür Teşekkür 
    14.046
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.873
    Toplam Teşekkür
    1.562 Yazısı Teşekkür aldı

'' Senin gibiler için açtığım bölüme yazarsan sevinirim'' demekle ne kasttetiğini
    önce bir açıklarmısın.Bende ona göre cevap vereyim..

6. The Following 3 Users Say Thank You to Traderk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Traderk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    '' Senin gibiler için açtığım bölüme yazarsan sevinirim'' demekle ne kasttetiğini
    önce bir açıklarmısın.Bende ona göre cevap vereyim..
    Eğer anlayamadıysan cevap vermene de gerek yok zaten her şey net bir şekilde ortada.

Sen yazdığın rakamlar tuttuğunda ters yönde olanlarla yada senin tutan rakamlarının yönünde olmayanlarla dalgana devam et. Sanal manal aynen devam. Güzel gidiyorsun.

8. The Following 4 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi pala her zaman ki gibi balonu şişiriyor az indirip tekrar basıyor havayı. Erzurum havasını geçti palanın yaptığı artık değil mi?

Büyük oyun için gidiyor artık bu son darbe büyük ihtimal.

Dün belirttiğim su, sabun harici diğer seviyede umarım stoplar yapılmıştır. Artık yeşil bölge fakat ben uzun taraf için yokum,bunu daha öncede belirtmiştim. Sırada kısa için bekleme var.

Güvenli kısa pozisyon bölgesi 114850-114750 kırılımı.

Ben risk alırım ama az alırım diyenler için 150-300 puan stop olmak üzere 115900-- 116200 bölgesi uygun olacaktır.

Kısa için güzel bir trend yaklaşıyor,bunun en güzel habercisi ise yaşanılan volatilitedir.
    Kısa açabilen ve disipline uyabilen arkadaşlar için güzel günler kapıda.

Ortalama yapılarak kısa açıldığı varsayıldığından stop seviyesi 114200-114300 uygundur. Maliyetleri yüksek olanların turneyi beklemesi daha uygun olur.

10. The Following 7 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Bakın niyetim kimseyi üzmek yada kırmak değil. Herkesin yorumu analizi zaten kendinedir.
    Verdiği seviyeler kişinin kendini bağlar,kimse bundan mesul tutulamaz.

Fakat bazen yorumlarda yazılanlar gerçekten hoş olmuyor ben bildim,ben dedim,bak ben nasılım olayını da geçtim birde üzerine dalga geçilme olayları boş oluyor.

Burada insanlara teorik bilgileri anlatmak marifet değil yada öylede olur böylede olur olabilirler rakamlar şöyleyse böyle değilse şöyle. Bunlar açık kapı bırakılarak yapılan değersiz yorumlardır. Net olan şu durumda budur değilse budur. Tersi zaten mümkün olamaz olursa pala zaten ona göre kurar oyunu.

YA OLAY ASLINDA ÇOK BASİT. 100 KİŞİ SAY OYUNDA VAR KİMİN NE YAPTIĞININ ÖNEMİ YOK PALA PLANINI TAMAMLADIYSA OLAMAYACAK OLUR YADA TAM TERSİ. 99 KİŞİDE KAZANABİLİR TAM TERSİ 1 KİŞİDE. İŞ TAMAMEN PALANIN PLANI VE CUKKASINI DOLDURMA ZAMANI İLE ALAKALIDIR.

TABİ Kİ BU FIRSATI EN İYİ KULLANAN VE DEĞERLENDİRE BİLEN (Kİ PİYASA KOKLAMA DENEN OLAY BUDUR) KİŞİ GENELLİKLE KAZANAN TARAFTA YER ALACAKTIR.

Bunun üzerine neyi tartışıp analiz ediyorsunuz anlamıyorum. Palanın yanında ol istersen deli kontrat aç plan tamamsa sana bakmaz olan sadece senin pozisyon büyüklüğünün toplamı kadar olan ky ye olur.

Kısa ve öz budur. Analizleri görelim.

12. The Following 6 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Aslında en güzel analiz yöntemi alt-üstü. Hiç riske girmeden kazanç elbet verilen rakamın altı-üstü olacak sonrada rakamdan uzaklaşırsa o yönde kazandık,tersi olursa stop bir iki kez falan sonunda zaten kopacak bir yere yine kazanç.

Sonra yeni rakamlar,yoruma gerek yok takıl peşine gap derdi tasası yok alt-üst bu kadar. Her yöne açık olmak ve esnek olmak işte olay bu.

Kıvırma ve kıvıra bilme ile alakalı. Ne kadar esnek o kadar para.

İşte sürekli kazanç,her şekilde.

14. The Following 5 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hoti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olması dileklerimle sn.kurt .
    Benim gözümde gnome hocam patronluğa terfi etti
    Gnome patron.
    Sizlerinde patronlugunuzu görmek dileklerimle.
    Saygılar.
    Teşekkürler sn. hoti.

Lakin patronluk kim biz kim. Biz marabayız.

16. The Following 4 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

2-3 gündür süren coşkulu yorumlar,dalgalar,analizler,grafikler birden suskunluğa bürünmüş bugün.
    Ama bahane hazır. Kurt var ya kurt öyle dedi böyle yazdı biz küstük. Biz yorum yapamıyoruz bu zorluklarda (ne zorluklar varsa artık) birde olanlara bakın.

Ama bu yazılar böyle bitmeyecek merak etmeyin. Devamı gelecek.

18. The Following 4 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Bu arada daha yorumlara başlamadık. Önce arkadaşları görelim istedik.
    NEDEN?
    Cevabı reklamlardan sonra.

20. The Following 4 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.334
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6.186
    Toplam Teşekkür
    1.330 Yazısı Teşekkür aldı

benim beklentim;
    değişik hesaplamalar sonrasında;
    1. seans için
    113300 civarına çikiş
    112400 lere düşüş
    ardından 113300 civarı beklediğim 1. seans tepesinin ardından 2. seansta bu tepenin üstüne çikiş
    ABD açildiktan sonra yada en geç pazartesi açilişi sonrası aşaği veriş

22. The Following 5 Users Say Thank You to altay For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.521
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.838
    Toplam Teşekkür
    552 Yazısı Teşekkür aldı

Demek her saat başı yazılar yazanlar yazmayınca terste kaldılar oluyor.

((((((Yüzde belli bir oran veremiyorum da yazık olmuş. Biraz yükselsin yazmaya başlarlar.Yazmayanlar da artık başlarının çaresine baksınlar. Yazamayanlar da zaten bir şekilde nasılsa kıvırırlar.)))))))

24. The Following 3 Users Say Thank You to kurt For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri