Sayfa 3/3 İlkİlk 123
33 sonuçtan 25 ile 33 arası

Konu: VOB ve IMKB de Otomatik Trading Yapabilmek

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

arkadaşlar bi zahmet doğru sistemi doğru piyasada kullanın.

2. The Following 2 Users Say Thank You to cırcır For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Kanaatkar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amerikan future piyasalarinda ozellikle gunduz saatlerinde derinlik hicte fazla değil dow futurelarda her kademede ort 40 kontrat ancak bulunuyor ,paritede icinde durum benzer, herkesin dilinde olan dow futurelarda günlük işlem hacmi 200 .000 kontrattir evet ort 200 bin .Bugun bu saate kadar dow future işlem hacmi sadece 11700 kontrat.

Piyasada her gecen gun kazanmak daha zor olacaktir bunda hemfikiriz fakat otomatik tradingin olup olmamasi bunu cok fazla etkilemeyecektir.

Kanaatkar hocam peki dediğin gibi otomatik trading ile kazanılabiliyorsa fdowda ve forexte bir hesap açtırıp, sistemini orada tanımlayıp metatrader vs platformda otomatik olarak para kazanmayı denedin mi? Denemediysen neden denemiyorsun? Otomatik olarak bu piyasalarda para kazanan birini tanıyor musun?

Bunları şu yüzden söyledim, burda olursa iyi olur olmazsa kötü olur gibi varsayımlar üzerine konuşacağımıza madem bu işin olduğu piyasalar yıllardır var. Neden oralarda gerçek bir test yapmıyorsun? Diyelim geçmiş testleri başarılı olan bir sistem kurdun, bunu 3 ay 5 ay ya da 1 yıl otomatik olarak az bir parayla dene. Ne sakıncası var???
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

4. The Following 3 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cırcır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi sistemin hangi piyasa için doğru olduğunu işkembeye başvurmadan nasıl anlayacağız?

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

6. The Following User Says Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı cırcır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi sistemin hangi piyasa için doğru olduğunu işkembeye başvurmadan nasıl anlayacağız?
    Doğru sistem nedir? Doğru piyasa nedir? İşkembe nedir?

Doğru sistemi doğru piyasada kullanın derkeni, trend sistemini trend olan piyasada mı kullanın demek istiyor acaba cırcır? Eğer oyleyse ben de ondan bahsediyordum işte

Trend piyasını nasıl anlarız? Trend sistemleri çalışıyorsa trend vardır, yoksa trend yoktur gibi mi? Bu da işkembeye başvurmak oluyor sanırım

Neyse ben lafımı ortaya korum, beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar...
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

8. The Following 2 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelişmekte olan ülke borsalarında trend sistemleri iyi çalışıyo sığ olması ky için sorun diyil. her kademe dolu olacak kadar derinlik ky için kafidir. peki gelişmiş ülke borsalarında aşırı alım satım sistemleri iyi çalışıyor mu acep

10. The Following User Says Thank You to cırcır For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.741
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.354
    Toplam Teşekkür
    600 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanaatkar hocam peki dediğin gibi otomatik trading ile kazanılabiliyorsa fdowda ve forexte bir hesap açtırıp, sistemini orada tanımlayıp metatrader vs platformda otomatik olarak para kazanmayı denedin mi? Denemediysen neden denemiyorsun? Otomatik olarak bu piyasalarda para kazanan birini tanıyor musun?

Bunları şu yüzden söyledim, burda olursa iyi olur olmazsa kötü olur gibi varsayımlar üzerine konuşacağımıza madem bu işin olduğu piyasalar yıllardır var. Neden oralarda gerçek bir test yapmıyorsun? Diyelim geçmiş testleri başarılı olan bir sistem kurdun, bunu 3 ay 5 ay ya da 1 yıl otomatik olarak az bir parayla dene. Ne sakıncası var???
    Konuya ilişkin ilk mesajimda paritede ve yurtdısı futurelarda sistemle dahi kazanmanin cok zor oldugunu ifade ettim,
    Yurtdişinda niye kullanmiyorsun sorusuna gelince parite icin bir sure real hesabimda uyguladim sonrasinda askere gittiğim icin ara vermek zorunda kaldim.
    Bu aralar gorusuyorum parite icin expert advisoru aktif etmek istiyorum mig üzerinden, ancak paritede iç piyasada oldugu gibi sade bir sistem kullanmayacağim sistem kosullarina ek olarak overoll kosuluda ekliyorum ,Orneğim sistemim 5 ve 21 basit ort oldugunu varsayalim bunlar kesissin ve overollda x kosulunu saglarsa pozisyon ac seklinde stratejim var overolu formule edemiyorum şimdilik bu gerekceden oturu henuz baslatabilmiş değilim.

12. The Following 3 Users Say Thank You to Kanaatkar For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür

Trend piyasını nasıl anlarız? Trend sistemleri çalışıyorsa trend vardır, yoksa trend yoktur gibi mi? Bu da işkembeye başvurmak oluyor sanırım
    Trendi de yatayı da iş işten geçtikten sonra anlamak kolaydır... Son 3 gündür yatay piyasa vardı, veya son 5 gündür trend oluyor diyebilirsiniz... Ancak yataylığı canlı yayında tespit edip ona göre hareketsiz kalayım derseniz bir sonraki büyük ralliyi kaçırırsınız, çünkü büyük hareketler genellikle büyük yataylıklardan başlar... O yüzden hangi sistemin hangi piyasaya uyacağını önceden tahmin etmek çok zor, bu konuda histeme başvurmak şart gibi...

14. The Following User Says Thank You to Strategist For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.077
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.831
    Toplam Teşekkür
    915 Yazısı Teşekkür aldı

Doğru sistem nedir? Doğru piyasa nedir? İşkembe nedir?

Doğru sistemi doğru piyasada kullanın derkeni, trend sistemini trend olan piyasada mı kullanın demek istiyor acaba cırcır? Eğer oyleyse ben de ondan bahsediyordum işte

Neyse ben lafımı ortaya korum, beğenen alır gider, beğenmeyen bırakır kaçar...
    trend piyasasını nasıl anlarız bende bilmiyorum. öyle bir çabamda yok. birden fazla sistemle birden fazla periyot sistem kullanıyorum. kazanç memnun ettiği sürece devam.

doğru sistemi doğru piyasada kullanın derken bu başarılı bir traderın yapabileceği bişeydir. nasıl olur bilemem

birde yüksek sermaye gerektiren bi sistem tasarladım. ama herkesin harcı diyil o kadar sermaye. onu denkleştirirsem trendmiş yataymış önemi kalmayacak. not: en az birkaç milyon TL lazım bir o kadarda dışarıda

16. The Following User Says Thank You to cırcır For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür

Bir de son olarak şu var, yurtdışında sistem denince genellikle bizimkiler gibi sürekli bir long bir short dönen sistemlerden bahsedilmiyor... Genellikle belli koşulların oluşmasını bekleyip ondan sonra atlayan, sonra belli koşullara göre karı alıp flat'e geçen sistemler daha revaçta... Bu sistemler şartlar sağlanmazsa icabında aylar boyu tek yeni poz açmayabilir.. Veya o şartlar başka bir piyasada sağlanabilir, onda trade edilebilir... Trade edilen piyasa sayısının artırılması ve sistemlerin sürekli piyasada olacak şekilde değil de vur kaç yapacak şekilde ayarlanması eninde sonunda bizim de yapmamız gereken birşey olacak sanırım... Ama önce bizdeki derin piyasa sayısının artması şart.. Bir tek VOB endeks kontratları ile olmuyor... Bu piyasa yataya bağladı mı elimiz kolumuz bağlanıyor.. üvv...

18. The Following 3 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri