8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Günlük Aracı Kurum Yorumları ve Tavsiyeleri

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Teşekkür Teşekkür 
    1.514
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.981
    Toplam Teşekkür
    832 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Günlük Aracı Kurum Yorumları ve Tavsiyeleri

Bu bölüme aracı kurumların günlük teknik yorum ve tavsiyeleri iliştirilebilir...

Aracı kurum olarak kullanmıyorum ancak akşam imkb kapanışından bir süre sonra günlük yorumlarını bir-ilki yıldır düzenli güncelliyor olmaları nedeniyle takdir ettiğim bir aracı kurum olan Acar Menkul Değerler'in (Reklam olarak algılanmasın-zira ben zaten bu firmayı kulllanmıyorum) günlük yorumu...

21.09.2010

Endeks dünü 427 puanlık yükseliş ile 64.289 seviyesinden 1.411 milyon TL işlem hacmiyle kapattı. Kâr satışları görülmeye başladı. Gelen satışlar piyasa tarafından karşılandı ve yükseliş ivme kaybetse de devam etti. Endeks hareketinden daha çok hisse bazlı hareketlilik öne çıktı. Faiz oranları ve döviz kurlarında düşüş durdu ancak düşüş trendi korunuyor. Piyasaya para girişi devam ediyor. İç gündem referandum sonrası sakinleşti. Daha çok dış piyasalar izleniyor. Dış piyasalarda ABD kaynaklı ekonomik veriler izlenmeye devam edilmekle birlikte olumlu hava sürüyor. Altının yükselişini sürdürmesi, Japonya’nın Japonya kaynaklı gelişmeler, altının yeni rekorla denemesi, Euro/Dolar paritesindeki yükseliş, dış piyasalarla ilgili olarak yapılan değerlendirmeler dış ekonomik gündemin öne çıkan konu başlıkları. İç gündemdeki boşluk nedeniyle önümüzdeki günlerde dış piyasalara duyarlılık artabilir. İç gündemde olumlu hava devam etmekle birlikte dış piyasalara gelen satışlar iç piyasalarda düzletme ve kâr satışı olarak kullanılabilir. Olumlu fiyatlama sonrası piyasalar yeni beklenti bulmakta zorlanabilir. Endekste devam eden çıkış hareketinde ilk dirençler 64500 ve 65000 seviyelerinde. 65000 daha önemli. Bu seviyelerde kâr satışları görülebilir. Sonraki direnç 66000 olarak görülüyor. Destek ise 64000-63800 seviyelerinde. Bu seviyeler günlük işlemler için önemli. Sonraki destekler ise 63500 ve 63000 seviyelerinde bulunuyor. Endekste çıkış hareketi devam etmekle birlikte direnç seviyelerinde satışlar görülebilir. Günlük işlemlerde 64000-63800 destek seviyeleri izlenebilir. Bu seviyelerin üzerinde günlük bazda alımlarla verilen direnç seviyeleri beklenebilir. 65000 seviyelerini geçemeyen çıkış denemelerinde veya 63800 seviyesinin altına gelinmesi durumunda günlük hisse pozisyonlarında satış denenebilir

2. The Following 2 Users Say Thank You to babazulu For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri