Sayfa 901/3619 İlkİlk ... 401801851891899900901902903911951100114011901 ... SonSon
43419 sonuçtan 10.801 ile 10.812 arası

Konu: Jelibonca...

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür
    23.313 Yazısı Teşekkür aldı

Altında hedge fonu sıkıştırma devam ediyor.

1347-1353 direnç oldu, 1330 altında kapanış

HER DÜZELTMENİN DEĞDİĞİ 144 HOYA MUTLAKA DEĞECEKTİR.

Jelibon.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

2. The Following 12 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

iiyi akşamlar gold durumları nasıl yazmıştık 10-15 gün önce, bayağı önce 1300 diye, sanırım 1386 larda idi o zaman, 1300 öpsün bakacam buna, şimdilik bir graf atıyım, şimdi bakın petrol ütülüyorlar ha, bir şarjör çıkarıp diğerini basıyorlar, başka türlü tutamazlar globu, kademeli vuruşuyor glob ağası,...

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

4. The Following 10 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

1300 kesmez bunu,....

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

6. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Alıntı indregandi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1300 kesmez bunu,....
    1280-1305 eyi gibi.

Jelibon.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

8. The Following 12 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

dostum altına sinyalmi geldi satmı bas altına, almı al altını, veya petrolü sinyal esas, ama buradan dova yol çalışmaz, dovdan altına çalışmaz, ne biliyim altından bizim piyasalara yol olmaz, herkes evine çekildi, yaralarını yalıyorlar, dov ayakta alkış dediğim bu, dov için pansuman bir düşüş, ŞU BENİM TRASH, işaret, ahali çıkın dışarı demek içün,...herkesin crash beklediği bu dönemde aslında 2008 krizi sonlandı, tek beklentim cidi bir düzeltme, hormonlar için, düştü dedirtmek için, teknik görüntü bile yeter artık diyor, kalıba oturmayacak yakında...
    şöle altına veya dova veya pariteye bakarak karamsarlık hakimken bizim piyasa 76 dan 86 gördü, ciddi bir rakam burada göçen bir parite vardı gemnelde, çıkan bir yurt içi dolar ve dxy, düşen bir yurt içi faiz, yani herkes kendi dünyasını yaşıyor,.....

adam çıkıp diyecekki işin sonunda parite deki düşüş AB den kaçan sermayenin gelişmekte olanlara....diye, hoop 95000, buyur, o esnada dov düşebilirde , dov düşüyor diye parite toparlayabilir, demek istediğim denge durumunu bu süreçte bir ona bir buna vurarak, vurduğunu tekrar kaldırarak idere edecekler, herkes ne kadar çıkş ne kadar düşüş gelirse, kısmet, sinyal esas, al al, sat sat,....hepsini ayrı al veya sat, bağ kurma bağ yok, ara dönem, almazlarsa kendileri bilir isyankar çok,....
    trush/crash olacakmı soru bu, bu anlama gelir,

parite süngerine ilaveten, altın süngerinin de emiş kabiliyetini yitireceğini söylemek demek, geriye dov tutabildiği sürece borsalar kalır, dov tutamassa petrol süngeride emiş özelliğini kaybetmiş demektir, öyleyse bu durumda en az trush olur,.....

haftaya pariteyi bekler diye düşünüyorum, tutamazlarsa trash olur, süngerler hava kaçırır, dolardaki değerlenme max olmaz ama değerlenir, çünkü öncesinde arz yapıldı, öyleyse

gold ya pariteyi bekleyecek, yada pariteye ayak uyduracak,

1.bekleyecek, krizi yırtmak veya az hasarlı atlatmaya yönelik,
    2.çünkü su varsa sünger emer, bir sünger emerken diğer süngerde emer, çünkü su vardır, eğer su yoksa veya çekilirse çift taraflı pompa hem emen ve hem basan tarafından, dov yani, o takdirde hepsi düşer, çünkü hepsi süngerdir ve aslında bu durumda su(dolar) yoktur veya hiç olmamıştır, sadece bastım denmiştir, yalan söylenmiştir, vallahide bastım billahide bastım,
    3.jelibonun dediği teknik satışı görmeliyiz,
    4.teknikte durumu iyi deyil, kanalı ortalamış aşağya kayar ise 1362-58 bandından aşağı, ilk durak 1300,...
    5.bunların hepsi alkışı bekliyor,......alkış gelmez ise, dovdaki düşüş, kendi realizelerini yapmış olacaklar,...
    6.1300 altı hoş deyil,...kim emecek,...., paritede yok, dovda düşerse petrolde yok, e diğer emtialarda ayak uydurular, baltık ta geriler herhalde,...
    7.parite bu gün dönmeyecek gibi gitti, ama hafataya geldim derse herkes rahatlar, porto ve spana borçlanacak haftaya,....başarı ve ya başarısızlık durumu, bu durumda altın rahatlar, rahatlık batar bu defa 1300 e atabilir,
    8.bunlara rağmen dolar çıkmaz ise yukarı vurmassa yani sığır güden baskılarsa, paritede düşük olduğundan, dolarda bırakılmassa yukarı ters teper, başka adam yok, çünkü artık para yok, altın var,......

o yüzden altın hoş deyil,....sakat iş,....teknik girilir, taktik çalışmaz,..

indikatör ''0'' çizgisinin altında ancak teyidi mavininde sıfır altına düşmesi ile, öte yandan kanal içinde orta bantta, güç kaybı var, burası 1362-58 ince ayarlamadım ama buraları,...bunun altında 1300 demek,

tekniği böyle ama sakat işte, para yoksa altın var, para çoksa yine altın var, süngerler su kaçırırsa buda o oranda değer kaybeder, çünkü onlara göre şişiyor şu anda, 4 ten sonra bu düşebilir ama onada çok var, sakat bu altın işi, kapalı çarşıdada satamıyorlar artık,
    bunu demişiz, şimdi yensini gönderiyim yenisiyle karşılaştırmalı olsun,...

10. The Following 8 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

bunu demişiz, şimdi yensini gönderiyim yenisiyle karşılaştırmalı olsun,...

İndi farkı işte.

Jelibon.

12. The Following 12 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

yereleri sen koy celi, benim gördüğüm 1300 altı var sanki o hızla, alt henüz kesmemiş o kesince bir tepki alırlar buna,....sonra yön trendi başlar, başarısızlıkta yatay....ama 1300 ve altı görülür ytaydan önce sankim,....ben bu pylerde olmadığımdan vob gibi atyorum kademeleri üçer beşer,...

14. The Following 10 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

haftalık goldda daha iyi, analiz yeresi fiyatla çakıştığından fikir edinme açısından daha iyi, ..

16. The Following 9 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

haftalık özetliyor işi,

cümleten iyi akşamlar,...

18. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Alıntı jelibon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sensex,

Çift tepe hedefi 17400-16800.
    18800 pivot, hedef için altında günlük kapanış gelmeli. (ema200)
    Destek 17800-18000, yine altında günlük kapanış anahtar.
    20000-20050 geçilmeden düşünce budur.

Jelibon.

Geride kalmasın yumurta ikizi.

Pivot altında kapanış.

Jelibon.

20. The Following 13 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür

Geride kalmasın yumurta ikizi.

Pivot altında kapanış.

Jelibon.
    berbat durumdalar celi bu yumurta ikizleri, içine sarmış yumurta, cılkı çıkmış,...

şu mervale bir bak bunların en sıkısı bu, en mötörü,....

22. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Altın Bugün
    Dirençler 1347-1353 ve 1365-1372.
    Destekler 1325-1335 ve 1312-1315.

Dün önce aşağıya sonra yukarıya NOKTASAL BORUSAL çizdik olayı önceden.

Dün 35 puan alamayan bıraksın bu işi.

1330 altında yapılamayan iki günlük kapanış şimdi anahtar ilk direnç.

Jelibon.

1312 long kısa vadeli.

Bugün NOKTASAL BORUSAL DİRENÇDEN SATAN 35 PUAN DAHA ALDI.

Altında gördüğüm kadarıyla perşembe günleri hergünden farklı, iki destek iki direnç vurabiliyorlar perşembeleri.

Jelibon.

24. The Following 8 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 konuk)

Yer imleri

Yer imleri