Sayfa 2089/3619 İlkİlk ... 108915891989203920792087208820892090209120992139218925893089 ... SonSon
43419 sonuçtan 25.057 ile 25.068 arası

Konu: Jelibonca...

Yer
    İSTANBUL
    Teşekkür Teşekkür 
    11.933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    69.395
    Toplam Teşekkür
    7.292 Yazısı Teşekkür aldı

eğer 7 mart dibe gelen papatyadan sonra mart sonunda fp olmasaydı ve arada da 23 nisan papatyasına kadar ( 11 nisan minör bradley i saymazsak) önemli tarih yoktu . O zaman 7 mart - 23 nisan tek trade mi olacaktı ?

Ama tabii şu da var ki ; eğer mart sonu fp olmasaydı belki 7 mart ı tepeye getirip 23 nisana satacaktı .

2. The Following 8 Users Say Thank You to gnome For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür
    23.313 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı jelibon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ndx.

Jelibon.
    20 aralıkta Trade aleminin bugüne kadar verilmiş tek okla en büyük puanı getirmiş rekor kırmış bir sayım.

Sonuna kadar süper işleyen bir sayım.

Ve bu sayımının öncesinde üçgen gösterilmiş kırım yönünden olun denilmişti.

Bu sayım varken 3 ay tepe arayanlar madar olmuştur.

Jelibon da bunu alayı ilk 3 ay kötü olacak derken vermiştir.

Jelibon.
    Ekli Resimler Ekli Resimler
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

4. The Following 11 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Yer
    İSTANBUL
    Teşekkür Teşekkür 
    11.933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    69.395
    Toplam Teşekkür

Ayı piyasasında para kazanılmaz derken bull trenddeki geri çekilmeleri mi kastediyorsunuz ? Yoksa ana trend olarak ayı piyasası başladığında içinde olmak gerekmez mi ?

6. The Following 8 Users Say Thank You to gnome For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Alıntı gnome Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer 7 mart dibe gelen papatyadan sonra mart sonunda fp olmasaydı ve arada da 23 nisan papatyasına kadar ( 11 nisan minör bradley i saymazsak) önemli tarih yoktu . O zaman 7 mart - 23 nisan tek trade mi olacaktı ?

Ama tabii şu da var ki ; eğer mart sonu fp olmasaydı belki 7 mart ı tepeye getirip 23 nisana satacaktı .
    Şimdi önce şunuda hesaba katacan.

FP olmasaydı 7 mart tepeye gelirmiydi?

Gelebilirdi.

FP yi 7 marttan 14 gün önce verdim. Belki olmasaydı 7 mart tepe olacaktı.

Seni tebrik ediyorum tam yazarken son satırı gördüm. Yazmışsın.

Bu topic beni anlamaya başladı. Geçende yazdım.

Jelibon.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

8. The Following 12 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

7 mart 23 nisan. iki papatya.

Napar diyelim 7 mart tepeye geldi.

23 nisana satar. BU bir ihtimaldir. Tek trend aşağı.

Diğer ihtimal araya bilinmeyeni alır önce satar sonra alır 23 nisanı tepeye getirir. iki trend.

Jelibon.

10. The Following 12 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

7 mart dibe geldi diyelim.

ya 23 nisana alır. tek trend.

ya önce alır sonra satar. iki trend.

Kişi 46 takvim gününde 1 poz ayada 2 pozla köşe olur.

Kişi napıyor? Hergün dönüyor. Bizde başarılar diliyoruz kendisine.

Jelibon.

12. The Following 13 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Şimdi burada gerçek olandan bahsedilim.

Sonuçta 6-7 mart papatya dip oldu. Bu gerçek olan.

23 nisana ya 1 trend ya 2 trend yapacaktır.

1 trend olursa hep yukarı.

2 trend olursa 1 yukarı 1 aşağı.

1 trendle 2 trendi ayrıştaracak iki önemli gün var.

biri 15-16 mart bradley. (dowda hala tepedir)

diğeri 23 FP sonu. 26 tepe şimdilik.

Şimdi iki trend olacaksa orta vade sata dönmeli.

İki trend olacaksa FP ardına olan tepe bir daha geçilmemeli.

Henüz bunda iki trade günü gördük.

Ama bu iki ihtimalde dikkate alınacak ihtimaldir.

Bu yazıyı ben 7 mart dip oldukdan sonra ancak iki tarihte yazardım yazdımda.

Biri 15-16 mart major bradley. Diğeri bu 23-24 dedim hep 24 tatil 23-26 elbette.

Şimdi bu puşti hakkatende gitti 26 sında kapanış yükseği yaptı.

Geçerse yön belli bunu, geçemezse yön belli.

Burada olay şu yön belli denilen öyle 1-2 günlüğüne olmayacak taa 23 nisana kadar olacak.

Tek bir sıkıntı olur elbette 4 trend falan olacağı yok sonuçta bugün uzun gözüken ama aslında yakın bir zaman bu. Sıkıntı herhangi 3 trend olursa olur.

Mesela 26 tepe bilinmeyen bir yer dip 23 nisan alçalan veya yükselen tepe. İşte bunu çözmek zor olur. 1 yada 2 ile kalırsa kolay olur.

Jelibon.

14. The Following 11 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Yer
    İSTANBUL
    Teşekkür Teşekkür 
    11.933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    69.395
    Toplam Teşekkür

Borsada belki daha kolay bunu yapmak ama vadeli piyasada doğru pozda bile olsan ani bir ters harekette senı o pozdan çıkartıyorlar.hep vob da işlem yaptığım için görüyorum bir hareket başlamadan önce muhakkak ama muhakkak ters tarafa ani ve çok sert bir hareket yapıp aniden geri dönüp asıl yönüne gidiyor . Ky de stop olup bir daha aynı poza geri dönemiyor.bence piyasayı yapan adamlar hariç çok az ama gerçekten çok çok az insan 20 aralıkdan 7 marta tek pozda durabilir.trendin aksine 3000-4000 bin puanlık bir hareket oldumu tamam düşüş ya da çıkış bitti diye herkes karı kilitlemek için korkuyla poz bozuyor sonra bir bakıyorsun düşüş ya da çıkış tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor ama sen dışarda kalıyorsun dönemiyorsun . Sonuçda 20 bin kazanacağına 2-3 bin hatta belki o kadar bile değil puanla kös kös seyrediyorsun. Sonra abuk sabuk günlük işlemlerle onu da kaybediyorsun ve bir daha ki sefer aynı yanlışı yapmayacağım diye söz veriyorsun ama nafile !!! özetle bahsettiğiniz gibi 1-2 pozla çok başarılı olunur doğrusuda budur ama poza güven,inanç ve sağlam sinirlere yani profesyonelliğe ihtiyaç var. Mesela altın da bir 1660 dan short olan aniden 165o ye düşüp de bir kaç puan çıktımı panıkle kapatıyor.sonra da 1600 kanalına düşmesini seyrediyor.HESAP MAKİNASINDA BOZMASAYDIM ŞU KADAR KAZANCAKTIM HESABI YAPIYOR.

16. The Following 9 Users Say Thank You to gnome For This Useful Post:

Yer
    İSTANBUL
    Teşekkür Teşekkür 
    11.933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    69.395
    Toplam Teşekkür

Alıntı jelibon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi burada gerçek olandan bahsedilim.

Sonuçta 6-7 mart papatya dip oldu. Bu gerçek olan.

23 nisana ya 1 trend ya 2 trend yapacaktır.

1 trend olursa hep yukarı.

2 trend olursa 1 yukarı 1 aşağı.

1 trendle 2 trendi ayrıştaracak iki önemli gün var.

Biri 15-16 mart bradley. (dowda hala tepedir)

diğeri 23 fp sonu. 26 tepe şimdilik.

şimdi iki trend olacaksa orta vade sata dönmeli.

Iki trend olacaksa fp ardına olan tepe bir daha geçilmemeli.

Henüz bunda iki trade günü gördük.

Ama bu iki ihtimalde dikkate alınacak ihtimaldir.

Bu yazıyı ben 7 mart dip oldukdan sonra ancak iki tarihte yazardım yazdımda.

Biri 15-16 mart major bradley. Diğeri bu 23-24 dedim hep 24 tatil 23-26 elbette.

şimdi bu puşti hakkatende gitti 26 sında kapanış yükseği yaptı.

Geçerse yön belli bunu, geçemezse yön belli.

Burada olay şu yön belli denilen öyle 1-2 günlüğüne olmayacak taa 23 nisana kadar olacak.

Tek bir sıkıntı olur elbette 4 trend falan olacağı yok sonuçta bugün uzun gözüken ama aslında yakın bir zaman bu. Sıkıntı herhangi 3 trend olursa olur.

Mesela 26 tepe bilinmeyen bir yer dip 23 nisan alçalan veya yükselen tepe. Işte bunu çözmek zor olur. 1 yada 2 ile kalırsa kolay olur.

Jelibon.
    peki sizce 23 nisan a tek trend satma ihtimali var mıdır ?

18. The Following 8 Users Say Thank You to gnome For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Ayı piyasasında para kazanılmaz derken bull trenddeki geri çekilmeleri mi kastediyorsunuz ? Yoksa ana trend olarak ayı piyasası başladığında içinde olmak gerekmez mi ?
    Hayır.

Ayu piyasada mesela 1372 tepeden 1075 e düşüş.

Birçok gün düşüler kadar %3-5 tepkiler görürsünüz.

Bull piyasa çok uyuzdur. Mesela bugün sp o kadar gürültüye kapanışta %.50 düşmüştür. Düşünün mesela %19 artıyorsun ve tepeden .50 çekilyorsun.

Her taraf bağırıyor zafer çığlıkları atılıyor.

Vobda tavan mesela bullda gelmez yogide gelir. Geldi gördüm, eskiler hatırlar ayu piyasasının tam ortasında vob tavana kiltlendi. Hatta o gün gevşemedi tavan kapadı.

Ayu piyasalarda tepe ararken sizin dediğiniz haklı tepeyi yakalyıp dediğinizi yapacam diye çok insan büyük puanlarla terste kalabiliyor. Üstelik aldığı pozu bir anda panikle longa çevirebiliyor.

Para bullda kazanılır, ayuda korursan tradede birşey öğrenmişsin demekdir. Size demiyorum bunu genele.

Jelibon.

20. The Following 11 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Borsada belki daha kolay bunu yapmak ama vadeli piyasada doğru pozda bile olsan ani bir ters harekette senı o pozdan çıkartıyorlar.hep vob da işlem yaptığım için görüyorum bir hareket başlamadan önce muhakkak ama muhakkak ters tarafa ani ve çok sert bir hareket yapıp aniden geri dönüp asıl yönüne gidiyor . Ky de stop olup bir daha aynı poza geri dönemiyor.bence piyasayı yapan adamlar hariç çok az ama gerçekten çok çok az insan 20 aralıkdan 7 marta tek pozda durabilir.trendin aksine 3000-4000 bin puanlık bir hareket oldumu tamam düşüş ya da çıkış bitti diye herkes karı kilitlemek için korkuyla poz bozuyor sonra bir bakıyorsun düşüş ya da çıkış tüm hızıyla kaldığı yerden devam ediyor ama sen dışarda kalıyorsun dönemiyorsun . Sonuçda 20 bin kazanacağına 2-3 bin hatta belki o kadar bile değil puanla kös kös seyrediyorsun. Sonra abuk sabuk günlük işlemlerle onu da kaybediyorsun ve bir daha ki sefer aynı yanlışı yapmayacağım diye söz veriyorsun ama nafile !!! özetle bahsettiğiniz gibi 1-2 pozla çok başarılı olunur doğrusuda budur ama poza güven,inanç ve sağlam sinirlere yani profesyonelliğe ihtiyaç var. Mesela altın da bir 1660 dan short olan aniden 165o ye düşüp de bir kaç puan çıktımı panıkle kapatıyor.sonra da 1600 kanalına düşmesini seyrediyor.HESAP MAKİNASINDA BOZMASAYDIM ŞU KADAR KAZANCAKTIM HESABI YAPIYOR.
    Piyasayı yapan da duramaz. Ben öğrendiğim bir metodu anlatıyorum, başarısı 5 yıldır kanıtlandı. Kendim dahi bunu yapmayıp daha hızlı olan altın trade ediyorum.

Yazdığınız geri kalan herşey doğrudur. Bu bir sinir mücadelesidir. Böyle gün içi düşülere dahi gerek yoktur seni maldan gece futurela dahi indirirler.

Bu iş böyle yapacak birşey yok. Yanlız şu açık dönüp duran bir yerde 3 kere kazansa 7 kere terse yakalanacaktır.

Jelibon.

22. The Following 10 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

peki sizce 23 nisan a tek trend satma ihtimali var mıdır ?
    26 mart tepesi geçilmezse vardır. 26 mart hikaye bir tarih değildir, bizzat fibonun bitimi equinox mart düşülerinin ana konusu marttır zaten.

Bunun kadarda 23 nisana yükseliş ihtimali vardır.

Bunu 1-2-3 güne çözeceğimizi umuyorum, bir tepe yenileme, bir 23 ün altına iniş, bir orta vade sinyal değişikliği buna ipucu olacaktır 1-2-3 güne hemde.

Şu zor olacak yine hafta sonuna yakınız. Yine araya ara girecek.

Jelibon.

24. The Following 11 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 konuk)

Yer imleri

Yer imleri