Sayfa 1590/3619 İlkİlk ... 59010901490154015801588158915901591159216001640169020902590 ... SonSon
43419 sonuçtan 19.069 ile 19.080 arası

Konu: Jelibonca...

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür
    23.313 Yazısı Teşekkür aldı

Kasım 16 wall street journal başlığı.

S&P Forms Potentially Super-Bullish Triangle Pattern

http://blogs.wsj.com/marketbeat/2011...angle-pattern/

Ayyuk varsa tersi olur. Hatta ana medya yazarsa tersi garantidir nerdeyse.

Bu iş her zaman böyledir.

Jelibon.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

2. The Following 11 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

''Since triangles are continuation patterns, a breakout would signal the resumption of the fourth quarter rally and pave the way for at least a test of May’s high''.

Anahtar cümle bu.

Trianglelar yani üçgenler continuation (devam) (geldiği yönde devam etme) patternlerimidir? (TADA öyle yazarda zaten Bulkowskiye bakalım istatistikler nasıl?)

Jelibon.
    Ben kesinlikle VOB için bir hiçbirşey yazmıyorum, analizlerim amerikan borsaları içindir. Kişisel görüştür.

4. The Following 10 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Kopyalama yapılmıyor,

direk link.

http://thepatternsite.com/st.html

Jelibon.

6. The Following 8 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

''Since triangles are continuation patterns''

YALAN YALAAAN SENİ SEVMEDİĞİM YALAAN''.

Bulkowskiden:

Price trend: can be any direction leading to the chart pattern.

Breakout: upward %54 of the time, downwardda %46 olur o zaman.

Aslında bunların önemi yok, trader için bu gibi zamanlar nimettir, beklersin görürsün kırılıma hangi yönse beraber girip bakiyede katlama yaparsın.

Sonucu görmeden yapacağın her türlü tahmin, yorum, düşünce riskdir.

Bir trader asla risk almamaıdır.

Biz ne yaptık 1230-1235 görülür dedik, long oluruz dedik, 1225 stop dedik. 5 puan zarar, sonra elbet tekrar short o zararı bile kat kat çıkartır.

Jelibon.

8. The Following 10 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Busted simetrik Trianglelar güzel bir konu.

http://thepatternsite.com/BustSymTriangles.html

Jelibon.

10. The Following 8 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

'Aziz Yıldırım Şike Teklif Etti'

Şikeden tutuklu bulunan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, Aziz Yıldırım'ın kendisini arayarak maçı satmasını istediğini iddia etti...
    Bir tarafta şike itirafları havada uçuşuyor, diğer tarafta da şike cezalarını indirmek için futbol kulüpleriyle siyasiler el ele vermiş canhıraş çalışıyor. Ama ortada çuvala da sığmayan bir mızrak var, gerçekler var. Sivasspor Kulübü Başkanı, açık açık şikeyi itiraf etti. Odyakmaz, geçen yıl oynanan şampiyonluk maçı öncesi Aziz Yıldırım'ın kendisini arayarak maçı satmasını istediğini iddia etti.

İşte Metris'ten şike ile ilgili BOMBA HABER:

Şike soruşturması kapsamında Metris Cezaevin'de bulunan Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz şike soruşturmasında müthiş bir iddiada bulundu. Mecnun Odyakmaz "Aziz Yıldırım ve bazıları maç öncesinde beni aradı maçı kendilerine vermemizi istediler." dedi.

Serhat Ulueren'in Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mecnun Odyakmaz ile yaptığı röportaj Türkiye gündemine bomba gibi düştü.

3 Temmuz'da başlayan şike gözaltına alınan Sivasspor başkanı Mecnun Odyakmaz, gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda ve itirafta bulundu.

Mecnun Odyakmaz'ın Telegol sunucusu Serhat Ulueren'e yaptığı şok itiraflardan satırbaşları:

BİZ ŞİKE YAPMADIK

Lütfen Kanaltürk arşivlerinde olan konuşmalarımı kullanın. Ben ve arkadaşlarım şike yapmadık. Ben Aziz Yıldırım ile çok görüşen ve iyi anlaşan birisi değilim. Ben her defasında “Maç satan karısını da satar” derdim.

AZİZ YILDIRIM MAÇI İSTEDİ

Aziz Yıldırım ve bazıları maç öncesinde beni aradı maçı kendilerine vermemizi istediler. Ben ne telefon da ne de yüz yüze onlara ne söz verdim ne de garanti. Maçtan önce soyunma odasına indim. Çocuklara terinizin son damlasına kadar çalışacaksınız. Önce kendiniz sonra Sivas için oynayın dedim. Pes etmek yok. Kazanmanız için dedi. Maçı satan şerefsizdir onlar gibi olmayın dedim.

BEN SUÇSUZUM

Ayrıca maçtan iki gün önce yanıma Mehmet Yıldız geldi. “Başkan konuşmamız lazım. Kimden geldiğini sorma ama Trabzonspor'dan tüm takıma 1 milyon teşvik primi vermek istiyor. Ne diyorsun” dedi. Ben de ona biz ne Fener'e maç satarız ne de Trabzon'dan teşvik alırız. Biz çıkar kazanırız dedim. Ve kimseyle görüşme dedim. Mahkemede de bunları söyleyeceğim. Aziz Yıldırım ile konuşuyorum sonra telefonu kapatıyorum. Aziz başkan muhasebecisini arıyor. Acil para gönder diyor. Ondan sonra o parayı benim aldığım iddia ediliyor. Bana yargısız infaz yaptılar. Buradan çıkacağımı biliyorum çünkü suçsuzum.

KANUNSUZ İŞLER YAPMADIM

Ligde ikinciliğimiz ve dördüncülüğümüz var. İlk geldiğimizde herkes maç alıyor maç satıyordu. İstediği hakemi maça gönderiyor. Ben de herkesin yaptığını yaparak birkaç yıl kanunsuz işler yaptım. Ama 2006 yılından sonra ne futbol ne de özel hayatımda kanunsuz işler yapmadım.

KORCAN'I YAKTILAR

Korcan'ı da yaktılar. Neymiş elinden kaçırmış gol yemiş. Volkan da hatalı gol yedi. Onu da biz mi aldık. Fenerbahçe maçından önce Korcan'a alındığı iddia edilen araba geçtiğimiz günlerde ailesine teslim edildi. O da çıkacak ona sonuna kadar kefilim.

4 İŞARETİNİ YANLIŞ ANLADILAR

Maçtan önce el işareti ile 4 işareti yaptım bunu yanlış anladılar. Yanımda vali vardı. Aziz Yıldırım yoktu. Yakından tanıdığım isimler bana size ko…ız dediler ben de onlara size 4 atacağız şeklinde hareket yaptım. Bizim kazanmamıza yan hakem izin vermedi o hakemi kimse soruşturmadı.

ÇOK BUNALDIM

Çok bunaldım çok acı çektim. Futbolda yapmadığım şeyler yüzüne suçlandım. Buradan çıkınca ailemle konuşup ülkemi terk etmek istiyorum. Beladan uzak durduğumda o beni buluyor

beyaz gazete

12. The Following 9 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Değiştirin kanunuda kurtarın milleti yoksa çürüyecek amcam içerde.

Jelibon.

14. The Following 7 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Bu ifade yakacak

Selahattin GÜNDAY, İstanbul DHA22 Kasım 2011

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın İbrahim Akın transferiyle ilgili teklifin Beşiktaş-İBB kupa maçından önce değil, sonra geldiğini söylediği öğrenildi.TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, geçtiğimiz Cumartesi günü ‘Futbolda şike soruşturması’ kapsamında gözaltına alındı. Önce emniyette ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade verdi. Soruşturma savcısı Mehmet Berk’e 6 sayfalık ifade verdiği öğrenilen Gümüşdağ’ın soruşturma kapsamında tutuklanan Beşiktaşlılarla çeliştiği öğrenildi.

TRANSFER TEKLİFİ FİNAL MAÇINDAN ÖNCE Mİ SONRA MI ?

Soruşturma kapsamında tutuklanan Beşiktaşlı yönetici Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor(İBB) ile yapılacak kupa finali öncesi İbrahim Akın ve İskender Alın’a transfer teklifi ettikleri iddia ediliyor ; kupa finalinde iyi oynamamaları karşılığında iki futbolcuya transfer teklifinde bulunmakla suçlanıyordu. Edinilen bilgiye göre iki isim de söz konusu iddianın doğru olmadığını, bunun delililinin de transfer görüşmelerinin kupa maçının çok öncesinde, o zaman İBB Başkanı olan Göksel Gümüşdağ ile yapılmasını gösterdi.

GÜMÜŞDAĞ'IN İFADESİ DOĞRULAMIYOR

Doğan Haber Ajansının adli çevrelerden ulaştığı bilgilere göre işte bu iddia savcılıkta ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren Gümüşdağ’a yöneltilen sorulardan biriydi. Edinilen bilgiye göre Gümüşdağ'a, İbrahim Akın ile ilgili transfer teklifinin Beşiktaşlı yöneticilerin iddiasının tersine Türkiye Kupası final maçından sonra geldiğini ileri sürdü. Gümüşdağ’ın bu ifadesinde ayrıca İskender Alın ile ilgili ise ne maçtan önce ne de sonra bir transfer teklifinin yapılmadığını söylediği belirtildi.

16. The Following 7 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.789
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.608
    Toplam Teşekkür
    425 Yazısı Teşekkür aldı

"Sonucu görmeden yapacağın her türlü tahmin, yorum, düşünce riskdir."(Jelibon)
    patron bu söz tam oturdu
    "Herşey Oğlum ve Almayı Hayal ettiğim BMW motor için"
    "Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir"

18. The Following 5 Users Say Thank You to cozbek83 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Bu arada bilemediğimiz ve 51 e 49 ihtimallendirdiğimiz sadece üçgenin kırılım yönüdür,
    kırılınca ne olacağı değildir.

Jelibon.

20. The Following 5 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Alıntı jelibon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çarşamba düşüğünü kırdık diyelim 1 kasımıda kırdık diyelim

o zaman ancak ayu devreye girmiş olacaktır.

3 düşüş micro 1 düşüş 1150 ve 11000 gibi bir yere gidecektir.

Buda 3. senaryodur.

Jelibon.
    11.11.11 den.

Jelibon.

22. The Following 6 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    13.899
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    189.930
    Toplam Teşekkür

Alıntı jelibon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağırlıklı ihtimalimiz baştan beri yukarıda a bitti b geri çekilme ya %5-8 den geri yukarı döner yada sp 1150 den geri döner şekilde.

Jelibon.
    4.11.2011 den.

Bilindiği gibi %5-8 ilk düşüşün yani 1293-121X in yereseydi sonra üçgen oluştu.

Jelibon.

24. The Following 7 Users Say Thank You to jelibon For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 23 kullanıcı var. (0 üye ve 23 konuk)

Yer imleri

Yer imleri