Sayfa 119/216 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169 ... SonSon
2585 sonuçtan 1.417 ile 1.428 arası

Konu: Sazan Waves

Teşekkür Teşekkür 
    2.789
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.247
    Toplam Teşekkür
    264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki soralım, bu kadar büyük parayı yönetenler, ellerindeki kaynak müthiş olmasına ragmen, neden standard ky'den daha çok hata yapıyorlar. Bugün bildiğim bu sorunun cevabını 20'li yaşlarımda bilmeyi isterdim.
    Akıllı paranın dediği gibi büyük para hantal..Ama büyük para Zamanında pozisyon almışsa pek zarar ettiği söylenemez..Ama kısa vadeli pozisyon alan büyük fonlar ile esas palalar arasında büyük savaşlar var.özellikle vadeli piyasalarda herkes birbirinin cebini düdükleme derdinde..tabi bazı kurallar konulmuş..buna ister teknik ister ew deyin..ama açıkçası bu konudaki sizin engin tecrübelerinizle vereceğiniz cevabı beklemiyorum dersem yalan olur...

Alıntı akillipara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu PALA denen büyük çaplı abiler/ablalar/fonlar/kurumlar çok hantal oldukları için başarısız oluyordur belki de? yani cevap olarak terse işleyen bir ölçek ekonmisinden bahsedebilir miyiz?

2. The Following 8 Users Say Thank You to dede2 For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür
    2.797 Yazısı Teşekkür aldı

Sevgili Dede2 ve Akıllıpara,

Büyük paranın sürü hareketine daha fazla katılması ve daha çok yanılması, kesinlikle hantallıkla ilgili değil.

İnsan davranışının temelinde yatan güdü (driving force) riskten kaçınmaktır (Daha yüksek kazanç yerine riskten kaçınma güdüsü daha ağır basar). Büyük parayı bir de bu perspektiften düşünün isterseniz.

Bulması çok zor gibi duruyor ama isterseniz, kendinizi çok büyük bir emeklilik fonu genel md., hedge fon genel md. yada banka genel md yerine koyun. Hangi durumda yatırım yaparısınız bir düşünün isterseniz. (Risk bağlamında)
    Loss of opportunity is preferable to loss of capital.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

4. The Following 14 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    56
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    144
    Toplam Teşekkür
    39 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Emeklilik fonu yönetsem

Sn. Sazan sanırım ben emeklilik fonu yönetiyor olsam fazla uzun yaşamadan batırırdım bu üzden beni cevabım anlamlı olmaz herhalde : -) yine de demek istediğinizi anlıyorum sanırım "fona para koyan kitle tarafından sorgulandığım zaman verecek net bir cevabım olan yatırımlar yapardım " yani "hikayesi olan ve bu hikayesi mutlak doğru kabul edilen" trendlere para koyardım. yani, yani... sürünün peşine takıldığı haber, beklenti, doğru kabul edilen zırvalar ne ise ben de onların peşine takılırdım.

fon battı ve benim işlemlerim sorgulanıyor diyelim: Savunma şu olurdu: "ne yapalım kardeşim QE2 açıklandı altın en güvenli yatırım aracıydı biz de parayı oraya koyduk. Ya ne yapaydık hakim bey?"

6. The Following 6 Users Say Thank You to akillipara For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Alıntı akillipara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn. Sazan sanırım ben emeklilik fonu yönetiyor olsam fazla uzun yaşamadan batırırdım bu üzden beni cevabım anlamlı olmaz herhalde : -) yine de demek istediğinizi anlıyorum sanırım "fona para koyan kitle tarafından sorgulandığım zaman verecek net bir cevabım olan yatırımlar yapardım " yani "hikayesi olan ve bu hikayesi mutlak doğru kabul edilen" trendlere para koyardım. yani, yani... sürünün peşine takıldığı haber, beklenti, doğru kabul edilen zırvalar ne ise ben de onların peşine takılırdım.

fon battı ve benim işlemlerim sorgulanıyor diyelim: Savunma şu olurdu: "ne yapalım kardeşim QE2 açıklandı altın en güvenli yatırım aracıydı biz de parayı oraya koyduk. Ya ne yapaydık hakim bey?"
    Way Canına,

Cidden yaklaşmışsın.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

8. The Following 9 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Bu arada arkadaşlar,

Borsadan gelen para harcanmadıkça, yenisi gelmeze inanan biri olarak.
    Çarşambadan itibaren, 2 hafta kadar tatile çıkacağım.

Bu arada, fakirlik edebiyatı kimse yapasın, hayatımdan ilk defa 5'e yakın seyahat acentasından 1 adet bile yurt dışı tur bulamadım (her tur 5'er 10'ar adet ilave yapılmasına ragmen). Zenginiz hülem.

10. The Following 10 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

sazan abi bugün düşer miyiz? ne diyon?

ben 91.850 (başarısız bir 5 gibi düşündüm daha doğrusu v:3) den aşağı 2 adet aşağı 5 er dalga saydım.bunnar ne olaki? a ve c dalgaları gibi düşündüm.öyle ise düşüş beklemek anlamsız sanırım.ama pozisyonel olarak düşsün istiyorum hepsi benim olsun istiyorum çok şey mi istiyorum

ama düşmiy

teşekkürler,
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

12. The Following 5 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada arkadaşlar,

Borsadan gelen para harcanmadıkça, yenisi gelmeze inanan biri olarak.
    Çarşambadan itibaren, 2 hafta kadar tatile çıkacağım.

Bu arada, fakirlik edebiyatı kimse yapasın, hayatımdan ilk defa 5'e yakın seyahat acentasından 1 adet bile yurt dışı tur bulamadım (her tur 5'er 10'ar adet ilave yapılmasına ragmen). Zenginiz hülem.
    iyi yolculuklar ..sazan abi ....
    2013,00

14. The Following 5 Users Say Thank You to selçuklu For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    188
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    83
    Toplam Teşekkür
    22 Yazısı Teşekkür aldı

Sn.sazan iyi tatiller size.Gitmeden önce iki haftalık bir projeksiyon çizermisiniz.
    İnsan usta olunca böyle istekler geliyor işte (!)

16. The Following 4 Users Say Thank You to zalim123 For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Alıntı TÜRKOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sazan abi bugün düşer miyiz? ne diyon?

ben 91.850 (başarısız bir 5 gibi düşündüm daha doğrusu v:3) den aşağı 2 adet aşağı 5 er dalga saydım.bunnar ne olaki? a ve c dalgaları gibi düşündüm.öyle ise düşüş beklemek anlamsız sanırım.ama pozisyonel olarak düşsün istiyorum hepsi benim olsun istiyorum çok şey mi istiyorum

ama düşmiy

teşekkürler,
    Bence bugün ögleden sonra yükseliriz.

18. The Following 12 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Standart Xu100 haftalık grafik

Beklentim, üstteki yatay'a vurması, alttaki yatay'a kadar gevşemesi, sonrasında son bir tepe daha yapıp, 2009 3. aydan bu yana yaptığı yükselişin ciddi bir miktarını geri vermesi.

(iii tepesini aşamadan önce alttaki yatay sonra üst satırda beklediklerimi de yapabilir ama bence daha az olası)

Bol Kazançlar.

20. The Following 16 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

VOB'da havanın birazdan biraz bozmasını (düşüş yönünde) bekliyorum.
    Tabiki bunlar benim beklentilerim. (Fakaat, 91.1 üstüne çıkmayı başarabilirsek, ve özellikle 91.25 üstü, çiçekler açar böcekler uçar, yazmaktan yorumdum ama bu da benim beklentim çok ciddiye almayınız lütfen)
    Sazan Sw börtföyde ögleden sonraki yükseliş için aldığı pozisyonları flat'e çeker.

22. The Following 11 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

23. 08.11.10, 18:40

Sebep
    delil karartalım

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay patron..sen daha tatile çıkmadın mı...ben de nasılsa yola çıktı görmez diye, senin avatarı giyip PAMBIK ı fırçalayayım diye düşünüyordum yine..neyse artık..sorması ayıp ne zamna yola çıkıyorsun
    Çarşamba akşam saatleri.
    Dopigimi girletme . üvvvvv

25. The Following 6 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

26. 08.11.10, 18:47

Sebep
    ben sildim patron o mesajı.üww..alıntı yaparak kendi dopiğini kirletiyosun..ayıp valla..ehuheuhe..üwww..hatta bunu da sildim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri