Sayfa 6/3250 İlkİlk ... 4567816561065061006 ... SonSon
39000 sonuçtan 61 ile 72 arası

Konu: VOBjektif Seans Odası

Teşekkür Teşekkür 
    4.342
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.905
    Toplam Teşekkür
    903 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Toledo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu avatara imza olarakta "şimdi değilse ne zaman" çok yakışır derim

geçmiş geçmişte kalmıştır, geleceği tahmin etmeye çalışmam, çünkü geleceği sadece tutucu, muhafazakar ve temel analist traderları tahmin etmeye çalışır ve ona göre pozisyon alır.
    benim için ise sadece şimdi ve şuandaki fiyat önemlidir

neyse geçerken uğradım herkese iyi tatiller...

2. The Following 5 Users Say Thank You to sovalye For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sovalye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eminim bunun gibi paylaşacak çok şey var ama bence herkesin kendisinin araştırma yapması daha faydalı ve akılda kalıcı olur. çünkü bu konular özetlenerek anlatılamaz
    Gerçekten de hepimizin kendimize özel psikolojik zayıflıklarımız var ve çözümleri de yine kişiye özel olacak. Bu nedenle genel yaklaşımlar fikir veriyor, ancak sorunları çözmüyor.

Önce herkes kendi zayıflıklarını çok samimi bir şekilde itiraf etmeli ve kendi ile yüzleşmeli. Bu da çok zor. İnsanın kendi kendisine "ben falanca konuda zayıfım" demesi zor. Bunu yarım ağızla başkalarına söylemek çok kolay, ancak gerçekten kendi içimizde kabul etmek zor. Sorunu kabul etmeyince çözüm de bulunamıyor.

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

4. The Following 5 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı QUEEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    trader psikolojisi diye topik açmak lazım..bu mesajları orda toplasak..arada bakmak lazım..
    neyi yapıp yapmayacağımızı..yazıp masaya koymalıyız..hergün..sistem %30 ise...bir topik hakediyo bence..
    graliçhem var zati beyle bi topik

http://www.voborsa.com/forum/sistem-...oji-t2997.html
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

6. The Following 4 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.342
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.905
    Toplam Teşekkür
    903 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten de hepimizin kendimize özel psikolojik zayıflıklarımız var ve çözümleri de yine kişiye özel olacak. Bu nedenle genel yaklaşımlar fikir veriyor, ancak sorunları çözmüyor.

Önce herkes kendi zayıflıklarını çok samimi bir şekilde itiraf etmeli ve kendi ile yüzleşmeli. Bu da çok zor. İnsanın kendi kendisine "ben falanca konuda zayıfım" demesi zor. Bunu yarım ağızla başkalarına söylemek çok kolay, ancak gerçekten kendi içimizde kabul etmek zor. Sorunu kabul etmeyince çözüm de bulunamıyor.

bu konuda yurtdışında yatırımcı koçluğu var...
    neyse iyi tatiller tekrardan...

8. The Following 3 Users Say Thank You to sovalye For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sovalye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuda yurtdışında yatırımcı koçluğu var...
    neyse iyi tatiller tekrardan...
    Napıyo ki, kaybedince "hadi be koçum sen başarırsın, sen yaparsın" "aslansın sen" mi diyor

Bence koçla koyunla olmaz abi bence bu işler... Lisedeyken kimya hocamız derdi, herkes mühendis olacak diye kaide yok, bazılarınız boşuna gelmesin okula diye... Bu memleketin mühendise ihtiyacı olduğu kadar, ameleye de ihtiyacı var derdi...

Aynı şekilde herkes trader olcak, herkes vobçu olacak diye kaide yok... Sen gel burada bat, sonra da koç moç bul kendine... Bunlar kapitalist düzenin oyunları, herkesi finans piyasasının içine çekme yöntemleri... Bence tabi

Ben film izlemeye gidiyorum, herkese iyi akşamlar... (Ne kadar gıcığım değil mi )
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

10. The Following User Says Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.589
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.757
    Toplam Teşekkür
    492 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik metodların VOB'da niye bu kadar az işe yaradığıyla ilgili fikrimi de söyleyeyim: VOB üfürükten nem kapar.

Gün içine şöyle bir bakalım:

09:15: VOB açılır, dünkü DOW ve sabahki FDOW ve durumuna göre siyasi olaylara göre gap yapar. Spot açılana kadar gap yiyip de çıkayım mı çıkmayayım mı diye bocalayanlarla gap karımı alıp gideyim mi gitmeyeyim mi diyenler birbirini yer durur.

09:45: Spot ilk açılışını yapar ve durur. Eğer VOB'a göre fark varsa VOB ani bir hareketle kendini ona uydurur.

09:50: Spot tam açılır. Orada da bir tepinme ve kargaşa başlar.

10:00: Avrupa piyasaları açılır. Onlar da gap yapar. Onlar da tepinmeye başlar. Tabi biz de onlarla birlikte hop aşağı hop yukarı gideriz. Öğle tatiline kadar bu böyle devam eder.

12:30: Öğle tatiline girilir. Her taraf sakinleşir. Bazı günler herkes yemekteyken Pala operasyon yapar.

14:15: Spot yine ön açılış yapar. VOB yine ani bir hareketle kendini ona uydurur.

14:20: Spot adam gibi açar, yine tepinme başlar.

15:30: Haber saatidir, gelen habere göre günün tüm gidişi değişebilir. Haber beklentilere ters ise herşey tepetaklak olur.

16:30: Dow açar. O da gap yapar. Onda da şiddetli tepinme olur. Biz de tabi ondan etkileniriz.

17:35: Kapanış öncesi geceye flat girecekler heyecanla mallardan kurtulmaya çalışır. Geceye poz almak isteyenler de heyecanla mal almaya çalışır.

Şinciiiikkk... Bu kadar çok şeyden etkilenen piyasa neredeyse tesadüfi hareket ediyordur. Her an tamamen terse de dönebilir. 15:25'de yaptığın teknik analiz 15:30'da tamamen anlamsız hale gelir. 17:30'da yaptığın teknik analiz yarın sabahki açılış ile ilgili en ufak bir fikir vermez, veremez.

Neyse uzun oldu, 3-4 ay önce biri bana bunları dese döverdim. Tam tersi şeyler yazmışımdır burada.

Artık böyle düşünüyorum. Bu iş ihtimallerden ibaret. Üfürükten nem kapan piyasada fazla tekniğe dalmamaya çalışıyorum artık. Hala baktığım şeyler hareketli ortalamalar, trend çizgileri ve kanallar, yani önemli destek ve dirençler. Bir de göz ucuyla RSI(5)'e bakarım bazen. Geleceği görmeye çalışmaktan vazgeçince sonuçlarım da kendi standartlarıma göre önemli oranda iyileşti.

Bir baktım da amma yazmışım yaw.. Manyak mıyım neyim akşam akşam... İşim gücüm yok galiba...

işte bu kadar dalgada tek ama tek hedefim günde 300 puan eğerki 600-900 ü bulmuşsam iki gün açmam vobu ister yukarı ister ağaşıya hiç önemi yok öenmi olan 300 puan buda inanın zor değil bunca hengamede...

12. The Following 5 Users Say Thank You to tırtıl For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür
    5.163 Yazısı Teşekkür aldı

sorun tamamen psikoloji.. yoksa kazanmak o kadar kolay ki bu piyasada..

sanki pc başına para kazanmak için değil de vobun bağımlısı olmuşuz da o yüzden oturuyoruz.. yoksa 500 puan aldığımızda ekranın düğmesni kapatmak çok kolay olmalıydı.. ama kapatmıyoruz, devam ediyoruz ve bazen aldığımızı geri veriyoruz..

mesela ben cuma günü açılışta 1300 puan aldım.. ama işlemlere devam ettiğim için yarısını geri verdim.. hırsımızı kontrol etmeyi öğrenemezsek 1 ileri, 1 geri olduğumuz yerde sayar dururuz..

14. The Following 5 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    jüpiter
    Teşekkür Teşekkür 
    10.853
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.916
    Toplam Teşekkür
    5.913 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (Ne kadar gıcığım değil mi )
    daha gıcıklarını da gördüm
    kurda "ensen neden kalın?" diye sormuşlar; "kendi işimi kendim görürüm de ondan!" demiş...

16. The Following 3 Users Say Thank You to unlimitted For This Useful Post:

Yer
    jüpiter
    Teşekkür Teşekkür 
    10.853
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.916
    Toplam Teşekkür
    5.913 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Cerphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun tamamen psikoloji.. yoksa kazanmak o kadar kolay ki bu piyasada..

sanki pc başına para kazanmak için değil de vobun bağımlısı olmuşuz da o yüzden oturuyoruz.. yoksa 500 puan aldığımızda ekranın düğmesni kapatmak çok kolay olmalıydı.. ama kapatmıyoruz, devam ediyoruz ve bazen aldığımızı geri veriyoruz..

mesela ben cuma günü açılışta 1300 puan aldım.. ama işlemlere devam ettiğim için yarısını geri verdim.. hırsımızı kontrol etmeyi öğrenemezsek 1 ileri, 1 geri olduğumuz yerde sayar dururuz..
    senin cuma günkü problemin hesap numaramı istemeyişindi. yoksa o 1.300'ün üzerine bi 2.600 daha koydururdum ben sana.

şaka bir yana, aynen katılıyorum.
    belli bir puan alıp kenara çekilme (ki ben buna ısır kaç diyorum) bana göre bir trade tarzıdır. ve en başarıyla uyguladığım tarzdır diyebilirim. belki de forekste bu yüzden VOBda olduğumdan daha başarılıyım.

aldığım puanın bir kısmını riske ederek yaptığım trade'lerin büyük çoğunluğu, riske ettiğim puanı kaybetmekle sonuçlandı.
    kurda "ensen neden kalın?" diye sormuşlar; "kendi işimi kendim görürüm de ondan!" demiş...

18. The Following 3 Users Say Thank You to unlimitted For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    4.408
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.055
    Toplam Teşekkür
    4.288 Yazısı Teşekkür aldı

özellikle kaldıraçlı pşyasalarda batışın hızlı ve kısa süreli olmasının en önemli sebebi,başka hiçbir sektörün kaybettiğini bu kadar kısa sürede geri kazanmayı vaad etmiyor olmasıdır...Bu yatırımcıyı tamamen buraya mahkum hale getirir.

Fakat unutulmamalıdır ki parasını almaya çalıştığınız sizinle aynı güçte olan başka bir rakibiniz değil,ardında 1000 lerce profesyonel çalıştıran ve sizin daha önce geçtiğiniz bu yolu yazmış ve artık bu yazdığı oyundaki trade i otomasyon haline getirmiş oyunun sahibidir..Oyuna dewam etmek,paranızı geri alacak olmayı garanti etmez.

Mevcut olan yanlışlar görülmeli,açık olarak bu kabul edilmeli ve farklı bir trade sistemi-psikolojisi kullanılmalıdır...Aksi taktirde narsist hareketlerlee dewam edilecekse bu iş (çoğunun kendine kabul ettirmesi zordur ama) kesinlike bırakılmalıdır...

Çünkü paradan sonra sıra sağlıktadır...
    Bunca senedir öyle kendini beenmiş borsacılar gördüm ki..Şimdi neler yaptıklarını yazmaya utanıyorum...
    Unutmayalım ki ,onlar da zamanında bu forumdakilerin geçtiği yollardan geçmişlerdi...
    --Eksiklik Kendi Özümde--

20. The Following 7 Users Say Thank You to ATHLON For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür

Alıntı unlimitted Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin cuma günkü problemin hesap numaramı istemeyişindi. yoksa o 1.300'ün üzerine bi 2.600 daha koydururdum ben sana.

şaka bir yana, aynen katılıyorum.
    belli bir puan alıp kenara çekilme (ki ben buna ısır kaç diyorum) bana göre bir trade tarzıdır. ve en başarıyla uyguladığım tarzdır diyebilirim. belki de forekste bu yüzden VOBda olduğumdan daha başarılıyım.

aldığım puanın bir kısmını riske ederek yaptığım trade'lerin büyük çoğunluğu, riske ettiğim puanı kaybetmekle sonuçlandı.
    aynen.. ben de hep nasıl olsa kardayım deyip rahatlıyorum, yada daha yüksek risk alıyorum ve anında geri veriyorum.. çözemedim bunu bir türlü..

aslında cuma günü rahat 3.000 alınacak gündü.. senin hakkını yedim, ondan oldu galiba..

22. The Following 4 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür

off ya bi sistem simulasyonu başlattım bitmek bilmedi.. 2 saatte daha %15 i tamamlanmış.. sabaha kadar biter mi acaba..

24. The Following 3 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 56 kullanıcı var. (0 üye ve 56 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri