Sayfa 49/3250 İlkİlk ... 39474849505159991495491049 ... SonSon
39000 sonuçtan 577 ile 588 arası

Konu: VOBjektif Seans Odası

Yer
    jüpiter
    Teşekkür Teşekkür 
    10.853
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.916
    Toplam Teşekkür
    5.913 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "nooldiiiiiiiiiiiiiiii"
    sen rüyama laf etmemiştin. o yüzden sayılmaz kiiiii sayılmaz kiiiiiiiii!

Alıntı Cerphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıkıldım bu tr palalarıyla uğraşmaktan.. biraz da global palalarla uğraşalum daaa..
    apla, ya global pala daha salak, ya da hacim büyüdükçe işi zorlaşıyo.
    çünkü feci dövüyorum deplasmanda.

yalnız cuma günkü gümüş short pozisyonundan sonra düşmesine rağmen şımardım, kapanmadım. pazar gecesi açılışı ile margin call yiyerek kapandı poz.
    global pala'nın marginleri sermayenin %92'sine yakın noktada geliyor apla.
    anlayacağın, içerdeki para gümledi komple. 1 tek hata ile.
    kısaca, global pela ile dans ederken, ayağına basmayacaksın. feci cırlıyor.

Alıntı EMEKDAR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne kızıyorsun..tamam ürüyayı bi tarafın açılmadan görmüşsün..anladık...
    emekTar abey, sana kızar mıyım. takılıyorum yaw...
    pozda olmayıp pozisyon ahkamı kesenlerden hoşlanmam. (analistlerin yaptığı budur bana göre)
    kendimi bu duruma düşürecek yorumlardan da özellikle kaçınırım.
    ama VOB'u daha yeni bıraktım biliyosun. kendimi hala sizden hissediyorum. o yüzden yapmıştım o yorumu. istemiyosanız yapmam üwwww
    kurda "ensen neden kalın?" diye sormuşlar; "kendi işimi kendim görürüm de ondan!" demiş...

2. The Following 5 Users Say Thank You to unlimitted For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.956
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    56.206
    Toplam Teşekkür
    8.388 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sadberk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boz ayı Nickli Üyeden Alıntı
    61.400...longggggg...............

hayırdır bozum +2,5 açtı zatendaha ileri ne bekliyon emefe felanmı deycek yohusam birileri gene

tebrikler........

nokta atışı....uzlaşma 62.475.....% 2.51......

voborsa farkı....

yazılarım hayal ürünüdür..rüyalarda yaşarım...
    dayanak varlık işte bütün mesele bu..önce konut,sonra hisse,anlayana..

4. The Following 4 Users Say Thank You to boz ayı For This Useful Post:

Yer
    deepblue
    Teşekkür Teşekkür 
    30.011
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.759
    Toplam Teşekkür
    2.717 Yazısı Teşekkür aldı

Warren Buffett's rules to live by
    Warren Buffett is arguably the world's greatest stock investor. He's also a bit of a philosopher. He pares down his investment ideas into simple, memorable sound bites. Do you know what his homespun sayings really mean? Does his philosophy hold up in today's difficult environment? Find out below.
    More from Investopedia.com:

The Buffett Philosophy

Baby Buffett Portfolio: His 6 Best Long-Term Picks

Think Like Warren Buffett
    "Rule No. 1: Never Lose Money. Rule No. 2: Never Forget Rule No. 1."
    Buffett personally lost about $23 billion in the financial crisis of 2008, and his company, Berkshire Hathaway, lost its revered AAA ratings. So how can he tell us to never lose money?
    He's referring to the mindset of a sensible investor. Don't be frivolous. Don't gamble. Don't go into an investment with a cavalier attitude that it's OK to lose. Be informed. Do your homework. Buffett invests only in companies he thoroughly researches and understands. He doesn't go into an investment prepared to lose, and neither should you.
    Buffett believes the most important quality for an investor is temperament, not intellect. A successful investor doesn't focus on being with or against the crowd.
    The stock market will swing up and down. But in good times and bad, Buffett stays focused on his goals. So should we. (This esteemed investor rarely changes his long-term investing strategy no matter what the market does.
    More from Yahoo! Finance:

Warren Buffett's Worst Mistakes

10 Things Millionaires Won't Tell You

Watch Out for New Credit Card Traps
    Visit the Banking & Budgeting Center
    "If The Business Does Well, the Stock Eventually Follows"
    The Intelligent Investor by Benjamin Graham convinced Buffett that investing in a stock equates to owning a piece of the business. So when he searches for a stock to invest in, Buffett seeks out businesses that exhibit favorable long-term prospects. Does the company have a consistent operating history? Does it have a dominant business franchise? Is the business generating high and sustainable profit margins? If the company's share price is trading below expectations for its future growth, then it's a stock Buffett may want to own.
    Buffett never buys anything unless he can write down his reasons why he'll pay a specific price per share for a particular company. Do you do the same?
    "It's Far Better to Buy a Wonderful Company at a Fair Price Than a Fair Company at a Wonderful Price"
    Buffett is a value investor who likes to buy quality stocks at rock-bottom prices. His real goal is to build more and more operating power for Berkshire Hathaway by owning stocks that will generate solid profits and capital appreciation for years to come. When the markets reeled during the recent financial crisis, Buffett was stockpiling great long-term investments by investing billions in names like General Electric and Goldman Sachs.
    To pick stocks well, investors must set down criteria for uncovering good businesses, and stick to their discipline. You might, for example, seek companies that offer a durable product or service and also have solid operating earnings and the germ for future profits. You might establish a minimum market capitalization you're willing to accept, and a maximum P/E ratio or debt level. Finding the right company at the right price -- with a margin for safety against unknown market risk -- is the ultimate goal.
    Remember, the price you pay for a stock isn't the same as the value you get. Successful investors know the difference.
    "Our Favorite Holding Period Is Forever"
    How long should you hold a stock? Buffett says if you don't feel comfortable owning a stock for 10 years, you shouldn't own it for 10 minutes. Even during the period he called the "Financial Pearl Harbor," Buffett loyally held on to the bulk of his portfolio.
    Unless a company has suffered a sea change in prospects, such as impossible labor problems or product obsolescence, a long holding period will keep an investor from acting too human. That is, being too fearful or too greedy can cause investors to sell stocks at the bottom or buy at the peak -- and destroy portfolio appreciation for the long run.
    You may think the recent financial meltdown changed things, but don't be fooled: those unfussy sayings from the Oracle of Omaha still RULE!

6. The Following 2 Users Say Thank You to ordi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

evet fasen patronu bekliyoruz sistem raporunu bu saate kadr verirdi normalde gecikti biraz
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

8. The Following 5 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.956
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    56.206
    Toplam Teşekkür

bugün belkide ilk defa beni boğa..hemde agresif boğa gördünüz...

ayu kardeşlerimide sürekli uyardım.....sebeblerim vardı...hepsini tek tek yazamam..

ama garanti bankası ile ilgili olumsuz yorumların kısa vadede tuzak olduğunu seansta

yazdım....meslek hayatına banka teftiş çalışanı olarak başlayan biri olarak..

10. The Following 10 Users Say Thank You to boz ayı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    15.676
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    10.563
    Toplam Teşekkür
    3.668 Yazısı Teşekkür aldı

TRT-1 de ayu ve insan....

Dedi oğaçi;elleme peni,senun içün eyi olmaz daaa...
    ataturkungencligehitabesi.com
    "Dünyada her millet icraatına tahammül ettiği hükümetin mesuliyetine ortak sayılır." Mustafa Kemal ATATÜRK

Unutma ki,yüksekte yer tutanlar,aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
    Şeyh Edebalı

"Ebu Cehillerin,Ebu Süfyanların ve Ebu Leheblerin kağıttan putlarını yıkacağım" Allahın izniyle...Mü'min Ayu

Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi olamaz.Başkalarının önerilerine göre yatırım kararı verirseniz zarar edebilirsiniz.

12. The Following 3 Users Say Thank You to EMEKDAR For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

NOSTALJİ 08.01.2010

Alıntı indregandi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eyi çocuk güzel açıklamışsın, yalınız bizimki ciyak deel, dikkat ettiysen, yazı yarım, adıda yeni dünya düzeni, buda janinin topiği, şu yarım kalan, jani de de var bir şeyler tam kusmuyo ama,..........................................ben birazkusuyum o zaman izninle guzzu,..........................................
    [ı]''paranın emilebilmesi için büyüme olması gerekir''[/ı] büyüme olmazsa para emilemez işte tam burada sünger çalışıyor, bir birim kaynağın karşısına 10 birim para bu gün, 20 birim para yarın.....v.s. Ama hep para konacak, aksi dünyanın çivisi çıkar, ben altının çıkşıyla ilgili bir yazımda bir çeyrek altına bir pet şişe erikli alacaz demiştim, daha buna var,....yani kıtlık arttıkça para arzı çoğalacak, iktisat zaten bunun adıdır, bilimdir, kıtlık en büyük konusudur,..... .................................................. .......................
    Büyümeyi bir ateş gibi algıla, parayıda odun, ateşin asla sönmemesi gerekir, ilk insanların yaşadığı dönemdeki gibi, aksi durumda şimşek yada orman yangını beklersin, şimdi bu durumda orman yakacak halimiz yok, o zaman ateş sönmesin diye daha fazla odun atacağız, yani para arzını govermentler olarak artıracağız(guzzum bunu fena yakalamış hemen kustu) ve bunu g-20 ile organize edeceğiz, nato ile disipline edeceğiz, yerel kolluklarda(polis) natonun kontrolünde olacak, kentleşmiş dünya nüfusuna karşılık daha fazla kolluk tutulacak, ordular tersi küçülecek biz de başladılar bile, uzzuun bacaklının ihtiyacı kalmadı bile, bu yüzden küçülecek,........................
    ulus devletelere saldırılacak, neyle etniteyle, hortladı o yüzden..... Dikkat bizde bunların hepsi şimdiden başladı, plot ülkeyiz de ondan.... Ulus devletler düşünce tek merkez egemen olacak dünyaya,...........kimmi...
    O da şimdiden parasını salmaya başladı, anadınmı, bu günkü moodys 'in sünger hikayesi o.......yalnız bir korkuları kaldı o da.........................,
    2008 krizi ise bunun içinde zaten vardı, çıkışın kuvetli oluşu bu yüzden, hesaplıydı, dünya sandıklarından daha uysal çıktı, üsküdara geçildi ama yol kazaları illaki olacak,.......biz bu süreçteyiz, kavgamız bu yüzden bünye kabul etmiyor doz yeni verildi........................................... ..........
    Konumuza dönersek orada parite örneğinde bunu açıkladım, burada fed parayı saldıkça şimdilik parite emmeyi başardı, gold da öle, emtiyalarda,.....ama dikkat ecb faiz indiremedi niye acaba, çok beklemişti py lar, ama arzı artıramadı niye acaba...korku neden, çünkü bir ipte iki cambaz oynamaz,.... Başka çareleri yok, ya deveyi güdecekler ya güdecekler, rollerini benimsedier, senin dediğin kapitalizmin sonu, doğal olarakda dünyanın.......arada bir geçiş daha var ama bizim ömrümüz yetmez bunu görmeye.. .........şimdilik......benim anlatacağım bu... .............
    böyle demişiz,

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

14. The Following 7 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.956
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    56.206
    Toplam Teşekkür

GE....YUZDE 20 ...DOGUS YUZDE 30....HALKA ACIKLIK YUZDE 48....BU YÜZDE 48 İN YÜZDE 90 I YABANCI TAKASINDA...YANİ 7.5 MİLYAR DOLAR BU....

Bu 7.5 milyar doların GE satısından ürken citi takasındakiler satarsa...garan 4.20 ye inerse vob kac olur ve niyekine....

finans piyasalarında böyle büyük bir satışta kimse malını mındar etmez....

satmak isteyen varsa....almak isteyende vardır..olmazsa yaratılır.....

fiat borsa fiatının altındaysa açıklama gelmez..bu iki taraf içinde iyidir...

satmak isteyende bedavaya gitsin istemez......

kısa vadede satış haberi fiatı baskılar....sonra fiat yükselir...ve alıcılar ortaya

çıkar....gerçek veya hayali....bu bir süreçtir....yükselen piyasada bu süreç farklı

çalışır...örnek..ortakların sahol satışı ..düşen piyasada farklı çalışır.....

amma bir şey değişmez.....patronlar bedavaya mal vermez..verdirmez....

satışın şekli..fiatı da önemlidir..

16. The Following 12 Users Say Thank You to boz ayı For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

Dovda 15 terkettim 30 a geçtim, şimdilik yön aşağı, 6*30, 3* 60 var,

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

18. The Following 5 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür
    5.163 Yazısı Teşekkür aldı

hem bunlar profesyonel insanlar.. görüştükleri kurumlar olmasa pat diye biz garan'daki payımızı satmak istiyoruz demezler.. eve satılık ilanı asmaya benzemez bu işler..

ve bizler teklif edilen tutarları ve görüşülen kurumları en son duyacağız.. yani atı alan üsküdar'ı geçtikten sonra

20. The Following 6 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    AVRUPA
    Teşekkür Teşekkür 
    181
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.800
    Toplam Teşekkür
    1.296 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı indregandi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dovda 15 terkettim 30 a geçtim, şimdilik yön aşağı, 6*30, 3* 60 var,
    Angehängte Grafik: dow.gif
    kuyunun içindeki kurbağa için gökyüzü; o kuyunun çevresi kadardir.....

22. The Following 6 Users Say Thank You to kayahan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.956
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    56.206
    Toplam Teşekkür

dow..0.64 yukarda....

şimdiden yarın yukarı açılışa hazırlandım.....pozisyon flat.....

ben düşüşlerin 3/4 ünü..çıkışların 2/5 ini alan bir slow traderım...

istatiklerim böyle..........

63.200....64.400 bölgesi hedefimdir.....

24. The Following 5 Users Say Thank You to boz ayı For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri