Sayfa 9/19 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
220 sonuçtan 97 ile 108 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Cerphin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya tamam teo ve saraylı, tr'deki borsa forum camiasının en paylaşımcı insanları.. en mükemmel sistemleri, stratejileri karşılıksız vermiş insanlar..

ama sn.sazan'a da haksızlık etmeyin bence.. ve insanları kıyaslamak hiç hoş bir yaklaşım değil bence..

sn.sazan'ın bu forumda yokluğu büyük bir EW analistinin kaybı demektir..

bi topic aç paylaş o zaman elindeki PDF leri.. sen de bir paylaşımda bulunmuş olursun en azından di mi?
    amacım birini kırmak diilki.sadece tavrım sert bunun farkındayım.ama bazı şeylere tepki vermeden duramam ben.benim benliğimde bu var.herkes aynı olamaz.olsaydı dünya sıkıcı biyer olurdu sistemi olmıyan ve sistemlerini geliştirmek istiyenler adına konuşuyorum çünkü onlar böyle konuşamaz daha sertini daha yumuşağınıda konuşamaz.bilgi almak için boyun eğilmek zorundadır.ama burda boyun fazla eğildi dalga geçer gibi geldi bana kusura bakmayın.sistemi olmayan veya çok fazla uğraşıp istediğini yakalıyamıyan birine süper bir sistem grafiği yapıştırıp kodunu vermem olgunluk diilse benimde sert tavrım olgunluk diildir eşitiz yani.
    PDFler ingilizcedir 6 ayda indirilmiştir hepsi bazıları paket halinde bazıları tektek ve birçoğu paralı pdflerdir.ilgilenenlere gönderebilirim.2500pdf 2500 farklı konu demek.konusunu seçin ona göre atarım.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu hakkında diyeceklerimi ilk mesajımdadedim..Ama konu farklılaşıyor artık..Bir kez daha rica:
    Topiği, içeriğini, topik sahibinin tarzını, paylaşım derecesini v.b. beğenmeme hakkınız elbette var. Ama, bütün bunları kabul ederek bu topiği izleyenlerin haklarına ve isteklerine de saygı göstermek zorundasınız. Burada bulunmak gibi bir zorunluluğunuz yok. Konu gittikçe dağılıyor. İsteyen netteki sitelerden, isteyen kitaplardan, isteyen forumlardan, isteyen bir başkasından öğrenir her ne öğrenecekse. Ancak şu an yazılar gittikçe kişiselleşiyor ve şu kadar basit bir gerçeği perdelemekten başka bir işe yaramıyor. Topiği bu haliyle izleyenler var, onlara saygı duyun lütfen. Bu iş bu kadar basit.
    yine yanlış.topiği bu haliyle falan kimse izlemesin zaman kaybı.sistemsiz ve sistemlerini geliştirmek istiyenlere inanılmaz bir zaman vermiş oldum halbuki amacım küstürmek olmamasına rağmen.formatı değişsin herkes faydalansın demek istememe rağmen.anlatmak istediğim olayı anlatamadığıma yanıyorum hala gece 1e gelmiş saat daha hala anlaşılamıyor.
    yani sen bana diyosunki şimdi sazan bey süper fikirler vericek bir sistem yaratıcak sistemsiz arkadaşlar bundan yararlanıcak ama sizin yüzünüzden yapmicak diyosun dimi.bende diyorumki zaten yapmicaktı.ispatıda var denemeside bedava.forumda hergün özür dilicem sazan beyden bakalım barışıp sistemi yaratmaya devam edicekmi ve sonucunda ne çıkıcak ref+3ü geliştirdikten sonra.benim sistemsizlere ve geliştirmek istiyenlere saygım çok daha fazla ama işte anlıyana...çok basit onların tarafındayım...
    yoksa delimiyim ben neden baltalimki sistem yaratılıcak bir topiği.benimde özelden sana msj attığımı sistemler hakkında sorular sorduğumu biliyosun.ama hala neyi savunuyosun anlamış dilim.bu kadar tecrübe bu kadar bilgi verebilicekken vermeme taraftarımısın nedir olay çözemedim.bir sistemmi yaratıcaz kardeşim o zaman yaratalım 2 kere 2 4.gerisi palavra.ayrıca brokerlıktan avukatlığamı geçtin nedir bu kadar savunma duygusu onuda çözemedim dersem yalan olur.aranızdaki bağı şimdi anladım positiveten bir ışık alarak.

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Rooks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yine yanlış.topiği bu haliyle falan kimse izlemesin zaman kaybı.sistemsiz ve sistemlerini geliştirmek istiyenlere inanılmaz bir zaman vermiş oldum halbuki amacım küstürmek olmamasına rağmen.formatı değişsin herkes faydalansın demek istememe rağmen.anlatmak istediğim olayı anlatamadığıma yanıyorum hala gece 1e gelmiş saat daha hala anlaşılamıyor.
    yani sen bana diyosunki şimdi sazan bey süper fikirler vericek bir sistem yaratıcak sistemsiz arkadaşlar bundan yararlanıcak ama sizin yüzünüzden yapmicak diyosun dimi.bende diyorumki zaten yapmicaktı.ispatıda var denemeside bedava.forumda hergün özür dilicem sazan beyden bakalım barışıp sistemi yaratmaya devam edicekmi ve sonucunda ne çıkıcak ref+3ü geliştirdikten sonra.benim sistemsizlere ve geliştirmek istiyenlere saygım çok daha fazla ama işte anlıyana...çok basit onların tarafındayım...
    Hımmm. dur bende aynı şeyi yapayım..yine yanlış rooks..hep yanlış...yazılar sonuçlarla başlamamalı..sen her ne yazacaksan yaz, doğruluğuna yanlışlıpına okuyanlar karar verir.
    İlk mesajımda yazdığım gayet somut şeylere tek bir yanıt veremediğin gibi, konuyu hiç alakalı olmayan konularla ilişkilendiriyorsun.
    Buda yetmiyor, zaten bu topikteki çalışmadan bir şey çıkmayacaktı gibi bir kahinliğe yelteniyorsun. İnsanları sana tecrubelerini senin istediğin şekilde aktarmadıkları için hakaretler ediyorsun.
    Hayır ben SAZAN süper bir fikir verecekti demiyorum, vermeyecekti de demiyorum (bak bu tahminin de yanlış). Topiğin başındaki açıklamaları okursan kimsenin de böyle bir iddiası olmadığını görürsün..Orda mesaj net; herkes el atarsa iyi bir şey çıkabilir, atmazsa zaten bir şey çıkmaz. Sen sanırım farklı bir şeyler bekliyordun.
    Bu, "ben sistemsizlerin savunucusuyum""robin hodd" v.b. gibi benzetmelerini garipsiyorum. Böyle bir rol üstelenmek istiyorsan buyur sana engel olmak isteyecek kimse yoktur sanırım. Ama bunun yolu sistemsizlere sistem vermekten geçer. Senin beğenmediğin şekilde paylaşımda bulunan insanlara yer yer karalamaya varan saldırılarda bulanmaktan geçmez. Bu yöntemle hangi zenginden ne alıp hangi fakire ne vereceğini umuyorsun?

SON KEZ RICA EDIYORUM: Beğenmeyen herkes topiği izlememe hakkına sahiptir. Ama topiği beğenenlerin izleme hakkına saygı duyun yahu. Bu kadar mı zor? Topiği izlemenin zaman kaybı olup olmadığına insanların yerine sen karar veremezsin!!Kaldı ki öyle olmadığını düşünen insnaların olduğunu da anlamış olman gerekirdi şimdiye kadar ki mesajlardan...
    BANGA mühim

4. The Following 6 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.943
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.160
    Toplam Teşekkür
    231 Yazısı Teşekkür aldı

Topic'e girip de bazı yazıları ve de sonuçlarını görünce şok geçirdim...Yazık hem de çok yazık...Söyleyecek çok şeyim var ama söylersem tatsızlık çıkacagı da aşikar...Ancak buna degmez...Zaten rasyonel düşünebilen arkadaşlar gerekenleri yazmışlar.Ben de en azından vefa borcumu yerine getireyim.

Degerli üstat Sayın Sazan,

Büyük bir ihtimalle bu yazıyı görmeyeceksiniz bile...Ancak gene de bu yazıyı yazarak en azından burayı okuyan insanların size olan minnettarlıgımı görmelerini istedim.Ben degişik sitelerde-forumlarda yazmaya başladıgınızdan beri yazılarınızı takip eden biriyim.Bugüne kadar karşılık beklemeksizin ve samimi bir biçimde paylaştıgınız degerli bilgiler için size çok teşekkür ederim.Saygılarımla...

6. The Following 3 Users Say Thank You to MASTER For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

sn rooks kimseyi kırmam yumuşak kalpliyimdir.. herkesi severim...bana darılmayın emme özellikle siz biraz fazla abartmışsınız ..... amacınızı anlamakta güçlük çekmeyi bırakın hala anlayamadım gayri... astet'in yazdıklarını eyi okuyun yazdıklarına tamamen katılıyor ve sizi fena kınıyorum. daha fazla uzatmayın gayri...
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

8. The Following 8 Users Say Thank You to fXci For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Hımmm. dur bende aynı şeyi yapayım..yine yanlış rooks..hep yanlış...yazılar sonuçlarla başlamamalı..sen her ne yazacaksan yaz, doğruluğuna yanlışlıpına okuyanlar karar verir.
    İlk mesajımda yazdığım gayet somut şeylere tek bir yanıt veremediğin gibi, konuyu hiç alakalı olmayan konularla ilişkilendiriyorsun.
    Buda yetmiyor, zaten bu topikteki çalışmadan bir şey çıkmayacaktı gibi bir kahinliğe yelteniyorsun. İnsanları sana tecrubelerini senin istediğin şekilde aktarmadıkları için hakaretler ediyorsun.
    Hayır ben SAZAN süper bir fikir verecekti demiyorum, vermeyecekti de demiyorum (bak bu tahminin de yanlış). Topiğin başındaki açıklamaları okursan kimsenin de böyle bir iddiası olmadığını görürsün..Orda mesaj net; herkes el atarsa iyi bir şey çıkabilir, atmazsa zaten bir şey çıkmaz. Sen sanırım farklı bir şeyler bekliyordun.
    Bu, "ben sistemsizlerin savunucusuyum""robin hodd" v.b. gibi benzetmelerini garipsiyorum. Böyle bir rol üstelenmek istiyorsan buyur sana engel olmak isteyecek kimse yoktur sanırım. Ama bunun yolu sistemsizlere sistem vermekten geçer. Senin beğenmediğin şekilde paylaşımda bulunan insanlara yer yer karalamaya varan saldırılarda bulanmaktan geçmez. Bu yöntemle hangi zenginden ne alıp hangi fakire ne vereceğini umuyorsun?

SON KEZ RICA EDIYORUM: Beğenmeyen herkes topiği izlememe hakkına sahiptir. Ama topiği beğenenlerin izleme hakkına saygı duyun yahu. Bu kadar mı zor? Topiği izlemenin zaman kaybı olup olmadığına insanların yerine sen karar veremezsin!!Kaldı ki öyle olmadığını düşünen insnaların olduğunu da anlamış olman gerekirdi şimdiye kadar ki mesajlardan...
    bu kadar savunduğun biriyi gayet iyi tanıyosundur.o zaman benim yerime sen tahmin yapabilirsin.vericekti ama senin yüzünden vermedi diyebilirdin ama diyemiyosun çünkü sende vermiceğini adın gibi biliyosun yada vericeği bilgilerin incir kabuğunu doldurmicağını çünkü verilmemesi taraftarısın.ordan burdan copy pastelerle insanlara yardım ettiğini sanıyosan ve üstüne copy paste yaptıktan sonra yok şurayı burayı iyice okuyun gerisi size kalmış diyosan sözlerim senin içinde geçerlidir.vobsinyalleri sitesinden alıntılar yaparak insanların bişiler üretmesini beklemek bir yardım diildir.her dakka grafik yapıştırmak ordan burdan longladım shortladım demek yardım diildir.saraylının sistemine modifiye yapıp sorulduğunda orasıda bana kalsın demek yardım diildir.
    ve hala topiği baltaladığımı düşünüyosun.neden böyle bişey yapimki.tavrımın sert olması beni suçlu yapabilir ama bu fikrimin yanlış olduğunu göstermez.kimse böyle tavırları sevmez bunu biliyorum ama doğru söyliyeni 9köyden kovarlar.neden kovarlar çünkü doğru olduğu için.çok enteresanki benimle karşıt fikirli herkes sazan beyden gerçekten bişiler alabiliceğine inanmış.bende iddaa ediyorum alamicaklardı diye nitekim alamadılarda.bu benim suçummu.ben kimimki , o kadar değerlimiyimki birini küstürücek kadar.insanlar değer verdiği insanlara karşı küserler diğerlerini takmazlar.küstüğüne inanıcağımı sanıyosan beni aptal falan sanıyosun heralde.bak şuna razıyım.beni sayın hellim banlasın bidaha bu foruma giremim ama bu topicte adam gibi bişi yaratılsın.
    sen hala benim bu topicten bir beklentim olduğunu düşünüyosun ilginç bir şekilde.kurnaz olsaydım bu yazdıklarımı 14 şubat günü yazardım.bekliyebilirdim bişiler çıkıcak diye.ama çıkmicağını biliyodum.daha baştan kofti çıktı.bu kadar tecrübeli ve bilgili biri ve olgun biri, nasıl olurda sistem yaratmaya böyle biyerden başlar diye kimse kendine sormuyo ama ben ref+3 ref-3 yapılarak biyere gelinmez dediğimdemi sorgulanıyorum.çokta umrumda sorgulanmak.benim anlatmak istediğimi anlıyan anladı anlamıyanlarda sazan ve astatin beyden bilgi alıcam tecrübelerinden yararlanıcam umuduyla topiğe devam etsinde görelimde bende burda g.. olim..
    sen sistem nedir diye sorduğunda şu formül buna nasıl çevrilir diye sorduğunda istediğin her cevabı aldın yanlışmıyım? teo ve saraylıdan aldın bu cevapları yanlışmıyım? o zamanlar sistem arayışı içinde biri olarak açılan her forumun formüllerle dolu bir forum olmasını istedinmi istemedinmi?
    şimdi bana şunu söyle: sayın sazan bugüne kadar ne vermişte bu kadar inanıyosunuz güzel bir sistem yaratıcağına.arkadaşlık saygı ve itibarını savunuyosan onu bende savunurum gördüğüm kadarıyla hepsi var sazan beyde ama paylaşım var dersen orda tartışırım.copy pasteler tembellere paylaşım olarak gelir.internette olmıyan ama sazan beyin verdiği birtane sistem veya stratejiyi yaz bana haklısın dicem.traderonlinedaki sistemleri buraya copy paste yaparak diilde ordan 1 tanesini alıp onu beraber geliştirmek arasında uçurum var.bu farkı görebildiğin zaman tekrar konuşuruz.
    ayrıca madde madde bişiler yazmışsında cevap vericek bişi bulamadım.neyine cevap veremicemki satırlarca şey yazıyorum cevap vermektenmi korkucam anlamadımki.ayrıca olayı kişiselleştirmiyorum aksine sen kişiselleştirip konuyu aramıza attın avukatlık yaparak bide sinirlendin.çok gereksiz.benim konuyu uzatmamın tek sebebi gerçekten doğruyu söylüyo olmam ve bunun arkasındayım.ama olaylar sanki sazan beyi sevmiyomuşta onu baltalamak istiyomuşum gibi görünüyo.halbuki alakası yok.sadece izlenimlerimi söylüyorum ve doğruluğunuda kanıtladım.aa pardon benim tavrım sert olmuş ve küsmüşmüş.suçlu benim yani sanırım sende böyle yapıcan günün birinde topic açarsan 2 kişi gelip seni küstürebilicek.bu işler bu kadar basit yani.içindeki yanıp tutuşan bilgi verme aşkı birden sönücek dimi.çocukmu kandırıyosun...

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı fXci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn rooks kimseyi kırmam yumuşak kalpliyimdir.. herkesi severim...bana darılmayın emme özellikle siz biraz fazla abartmışsınız ..... amacınızı anlamakta güçlük çekmeyi bırakın hala anlayamadım gayri... astet'in yazdıklarını eyi okuyun yazdıklarına tamamen katılıyor ve sizi fena kınıyorum. daha fazla uzatmayın gayri...
    uzatmama konusunda haklısınız ve ben hatalıyım.huyum kurusun.ciddiyim bu arada dalga geçmiyorum.sizce amaç benim forumu baltalamam ne alakaysa bencede bişi yapılıcaksa adam gibi yapılsın yada hiç yapılmasın milletin zamanı çalınmasın.olay bundan ibaret.ayrıca size neden kırılimki yakın dost falanmıyız? ama küserim belki tavrınız sert olursa sonra içimdeki bilgi verme isteği söner birden....
    doğru neden uzatıyorumki banane.haklısın aslında.devam edin ref+3 ü geliştirmeye görelim.kimse diyemiyoki sazan bey bu adama ne uyuyosunuz boş boş konuşuyo işte biz devam edelim işimize diye.sanki 50 sayfa bilgi paylaşıldıda istediğimi alamadımda bunları yazmışım gibi konuşuluyo.enteresan.tekrar söylüyorum kurnaz akıllı ve kötü olsaydım forum kapandığında yazardım bunu düşünmek bu kadar zormu.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Sevgili arkadaşlar

Sazan, bir topik açtı, topiğin amacını yazdı, hangi koşullarda ve ne şekilde paylaşım yapacağını gayet net olarak açıkladı. Bunlar size uymayabilir ve bu durumda önünüzde topiği okumamak veya topiğe katkıda bulunmamak gibi gibi çok basit bir yol varken siz özetle şunları söylediniz.

1) Bu benim istediğim paylaşım şekli değil, ben şöyle şöyle paylaşım isterim. Oysa ki böyle bir şey deme hakkınız bence yok. İki nedenle yok, a) topiği açan kişi nasıl paylaşım yapacağını peşinen söylemiş. b) Karşılıksız veren değil, alan tarafsınız. Karşılıksız veren kişinin koşul koyma hakkı olabilir ama alanın böyle bir hakkı yoktur.

2) Sazan'ı ego tatmini ile suçladınız ve hatta kıskançlıla suçladınız! Bu acaip ölçüsüz bir yorum olmuş Positive. SAZAN'ın diğer bazı forumlardaki topikleri hiç bir yerde, belki para ile bile bulamayacağınız bilgileri barındırmaktadır. Üşenmeyin gidip bakın.

3) Rooks: İçeriği sadece sistemler v.s. olan topikler var. Bu veya diğer topiklerin içeriği senin için tatmin edici değilse, kendin uygun gördüğün içerikte bir topik açabilir ve kurallarını peşinen koyabilirsin. Senin yorumun, "ben şöyle şöyle bir forum istiyorum" onun dışında bir içeriğe sahip olanlar ise kötüdür ve hatta böyle olmamalıdır.

4) Bir kez daha hatırlatayım, topik açma ile yol yordam kurallar bellidir ve kimsenin kimseye sen neden bu içerikte bir topik açtın deme hakkı yoktur.

5) Sistemler konusunda SAZAN ilgili topiklerde pek çok soruya yanıt vermiş ve PM soruları da yanıtlamıştır. Bunların yeterince "helpfull" olmadığını düşünebilirsiniz ancak bu tür eleştiriler yaparken, kendinize de ben ne katkı yaptım diye sormalısınız.

6) Mesajlarınızı bir kaç kez okudum ve halen arkalarındaki gerekçeyi anlamakta güçlük çekiyorum. Özetle, size hazır ya da hazıra yakın bir sistem vermediği için, karşılık beklemeden paylaşımda bulunan birine kızıyorsunuz ve hatta bunu da aşarak, "ego tatmini peşinde koşan" veya "bir başkasını kıskanan" gibi hakaret sayılabilecek sözler sarf ediyorsunuz.

7) SAZAn daha önce bu forumfa oldukça başarılı bir sistemi de paylaşmıştı. Paylaşmasa d aönemi yoktu ama bilgi sahibi olmadna yorum yapmışsınız demek için bu örneği veriyorum.

Kusura bakmayın ama mesajlarınız ve buradaki eleştirilerinizdeki gerekçeleriniz için "saçmalamışsınız ve çok ayıp etmişsiniz"den daha uygun bir ifade bulamıyorum. Tekrar hatırlatayım: Prensipleri size uymuyorsa bu topiği okumak zorunda değildiniz, Bu topiği okuyanlardan kayıt ücreti de almadı kimse, başkası şunu paylaşmıyor demeden önce ben ne paylaştım sorusunu sorun kendinize, yaptığınız şey istediğiniz şeyi hazır olarak size sunmadığı için birini karalamaktır özetle, SAZAN ın koyduğu topik kuralalrını kabul edrek burayı izleyen katılımcıların da haklarına tecavüz etmiş oldunuz. üzgünüm ama bence "saçmalamışsınız ve ayıp etmişsiniz"

Cevaplar burda.nevarsa cevap vermem gereken anlamış diilim ama seni tatmin amaçlı cevap yazabilirim.
    1)benim istediğim paylaşım şekli demedim paylaşım yanlış dedim.burdan biyere varılmaz dedim.ref+3 ü -3 e getirmekten sistem falan yaratılmaz demek istedim yani.a)karşılıksız veren diil alan tarafım.neyi alıcağımızı merak ediyorum hatta alamicağımızı iddaa ediyorum.sazan beye karşı izlenimlerim böyle.
    2)positive e yazmışsın bencede ego tatmini ama kendi fikrim fazla dicek bişi yok.parayla bulamadığımız neymiş allah aşkına bana göster bi.paraylamı buluyorum yoksa googledamı aratıp buluyorum o zaman görürüz.
    3) içeriği sadece sistemler olan topicleri göstersene bana.paragrafta sistem kelimesi kullanıldı vobsinyallerinden copy paste yapılan topiğimi diyosun.dürüst konuşim çok faydalı bir site.orda bunları dedimmi? Ordan yararlanmadım ama buraya gelip baltaladımmı anladın? Yoksa oraya benzer birşeyin olması gerektiğinimi savunuyorum.sistem yaratmak ne demek bana bunu açıkla? Sistemsizlere soru sormakmı?
    4)kimsenin hiçbişeye hakkı yokki bu hayatta zaten.ama bu susucaz anlamına gelmiyo dimi.hak kendiliğinden doğar .sana hak vermiyorum konuşamazsın yorum yapamazsın demeye asıl senin hakkın yok.fikrimi söylüyorum aksini idda ediyosan ispatlaman gerekir havaya atıp tutmayla olmaz bu işler.ben sistem yaratılamazı iddaa ediyorum tezimi çürüt sonra konuşalım.
    5)sazan beyi eleştirirken neden kendime soru sormak zorundayımki.ben onun kadar bilmiyorumki.yani önce benimmi bilgi vermem gerekiyo ki sonra sazan bey bilgi versin.ben bu forumda itibar sahibi çok iyi sistemci olarak anılmıyorumki ben bilgi verim önce.şuan sistemimi oturtmaya çalışıyorum tam olarak.oturmuş bir sistemim olsa topicte açarım bilgide veririm ama beni sorgulıyan birine cevabımıda veririm eğer ben gerçekten bilgi vermişsem.
    6)kim hazır sistem istediki??? Hazır sistem isteseydim seninle mesajlaşırken isterdim zaten.uzun zaman kullandığım sistemimin formülünü verdim sana iyileştirme yapabilirmisin dedim.filtre önerebilrmisin dedim.hazır sistem istiyen bir moda büründünmü.hatta yanlış anlamıyasın diyede bunu ayrıca belirttim ben formül istemiyorum dedim yanlış anlama dedim.aç özel mesajlarını göster inanmiyanlara.ama sen ne yaptın vobsinyallerine gir orayı iyice oku veremem dedin.fikir istedim veremem dedin.dedinmi demedinmi? Şimdi kalkmış paylaşımcıyız ayağına yatıyosun.
    Vermek zorundamısın hayır..vermek için bir isteğin varmı insanlara hayır.ama varmış gibi davranıyosun.yeni başlıyanları copy pastelerle kandırabilirsin, grafikler yapıştırım ben süperim diyebilirsin ama biraz bilgisi olanları kandıramazsın.
    7)sazan bey sistem paylaşmış dimi.traderonline dan copy paste yapimmi bende şimdi.benide yeri geldiğinde birine karşı savunucanmı rooks sistem vermişti diye..
    Kullanılmayan ve internetteki en başlıca sitede formülü olan sistemi verdiğinde muhtemelen onun nette olduğunu biliyodun ama söylemedin sanki sazan bey yazmış bulmuş gibi davrandın.öyle diilse eğer 7. Maddende bilgi sahibi olmadan konuşan ben olmuyorum.
    Tamammı oldumu cevaplar?

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Bu konuda uzun uzun tartışma yapmayacağım. Konu şu kadar basittir. "Birileri birilerinin paylaşım şeklini beğenmeyebilir, topiğin tarzını da beğenmeyebilir. Yapması gereken şey topiği okumayıvermektir o kadar. Topiği açanı karalamanın hiç bir mantıklı izahı yoktur ve sonuçta topiği izleyenlerin haklarına tecavüz edilmiştir bu kadar basit"... "beğenmeyen okumaz"..Kayıt parası da alınmadığına göre bu konudaşikayet etmenin bir anlamı yoktur
    şu yazını kaçırmışım.olaylara ne kadar farklı bakıyoruz dimi.bak birini karalamakla onun hakkındaki fikrini söylemek arasında fark var.yalanlar insanları karalamaya girer gerçekler ise sadece gerçek olarak kalır.sokakta kadının tekini dövseler sen yanından görmemezlikten gelip geçebilirsin ama ben geçemem.o kadını döven 2metre boyunda güçlü kaslı biri olsada o kadını ben savunurum.başıma ne gelir tabiki dayak yerim.burdaki olayda bu oldu.insanların zamanının çalındığını görüp görmezlikten gelebilir bazıları ama ben gelmem.resmen dalga geçer gibi bir formül veriliyo üstüne bide biz geliştiricez öylemi.yahu biz zaten karnı aç taraflardanız bide üstüne oyunmu oynicaz burda.ağzımıza bal damlatılıcak tadı damağımızda kalıcak bizde sesimizi çıkarmicaz dimi.
    benim bu kadar sinirlenmemin tek bir sebebi var oda gereksiz bir 50 teşekkür alınarak(YANİ ZORLA) üstüne o 50 kişiyi gözünde öğrenci yapıp sorular sorarak geliştirmesini beklemek.o teşekkürü lisede öğretmen-öğrencilik olsun diye vermedi insanlar.gerçekten bir sistem yaratılsın diye verdi bilmem farkındamısın.ama bence diilsin çünkü senin sisteme ihtiyacın yok.objektif düşün biraz.seninde formüle aç olduğun zamanlar olmuştur kimbilir kimlerden yardım aldın.keşke sanada böyle davransalardı o zaman anlardın belki.ama senin ne yapıcağını tahmin edebiliyorum.forumu beğenmeyip terkederdin bidahada gelmezdin içindende o forumdan bişi olmaz ama banane derdin.işte ben burda banane demiyen tipte biriyim.buda beni kötü yapıyosa yapsın napabilirim.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

artık en son söylemek istediğimide söylim dahada konuşmicam parmaklarım ağrıdı resmen.
    bir topic açılıcaksa sohbet topiğiyse sohbet edilsin banane.ama iş sistemler ve formüllere gelindiğindede ciddi olunmalı.gazoz kapağıyla oynamıyo bu borsa.ciddi paralar kaybediliyo veya kazanılıyo.
    sayın sazan ve senden ve sizin kadar bilgili insanların yapıcağı doğru hareket harbi bir topic açmak gerisi oyuna girer insanların zamanını boşa çalmaya girer benim gözümde.
    keşke sistemimi tam oturtsamda topicler açsamda bilgi verebilicek düzeye gelsem.bütün gün evdeyim yapıcak bişeyim yok borsayla ilgilenmek dışında.madem 14 şuabata kadar zamanı vardı bu topiğin oyun oynamak yerine olabildiğince bilgi verilseydi daha SAĞLIKLI OLMAZMIYDI?
    haa biz topic açtık kuralları biz koyduk istediğimizide yaparız ister veririz ister vermeyiz vermekte zorunda diiliz hiçbişi söylemeyede hakkınız yok!! tavrına bürünmek çok doğru şahane hatta dimi.ama ben bunun aksini iddaa edip üstüne şöyle böyle olsun topic diyerek forumu baltalamış oluyorum.seans odası formundaki ankette bile insanlar dini politikayı falan seçmişler ilginç bir şekilde.herkesin sistemler cuk oturtulmuş heraldeki din ve politika hakkında konuşmak istiyebiliyolar.madem oturtulmuş boş vaktinizde topic açında bişiler öğretin... ölümlü dünya mezaramı götürüceksinzi fikirlerinizi.

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı positive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence harika şeyler çıkmayacaktı ortaya.. Az önce svg rooks'unda verdiği okul örneğindeki gibi sınav sorularını verip vermeyeceğini bilemeyiz. Vermek isteyen verir ama. Sınıfa geç kalmanın sorumluluğu başkadır, sınav sorularını vereceğini söyleyen hocanın sorumluluğu başkadır. Sınav sorularını arkadaşınız gec kaldı diye vermiyorum demek o hocanın gücsüzlüğüdür başka bir şey değildir. O öğrenciyi sınıfın önüne atmaktır, yanlıştır...

Kaldıki eğer ortaya bişey cıkıcaksa hala cıkabilir. Çıkacaksa eğer cıkmalıdır.. Ama niyet belli düşünce belli... Benim sazan beyle ikili diyaloğumda olmuştur. Karşındaki ky yi kendine tehtid gibi gören biri benim gözümde bu piyasada takdir etmediğim bir olgudur. Bu benim görüşümdür kimseye atfen yazmıyorum bunları. Lütfen kimse cevap hakkı doğuracak şeyler yazmasın. bu konu gereğinden fazla uzadığını düşünüyorum ve bir yere ulaşamayız bu konuşmalarla...

Ben düşüncemi açıkça savundum. Biri eğer paylaşım adına birşey yapıcaksa dalga geçer gibi değil belirli saygı çercevesinde yapmalıdır.
    Harika şeyler çıkmayacaktı nerden biliyorsun be kardeşim.
    Bir mum,diğer bir mumu tutuşturmakla
    Işığından bir şey kaybetmez
    Hz.Mevlana

15. The Following User Says Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Sayın sazanın verdiği formülü kullanıyordum tamamlanmadan yarım kaldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri