Sayfa 5/19 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
220 sonuçtan 49 ile 60 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı QUEEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nooldu sistem hazırmı...hayallerim ve ben bekliyorm..
    Hazır olunca biz sana haber veririz abla
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

2. The Following 2 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür
    2.797 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı positive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sazan bey, bu topikte herkezin katılımıyla bir sistem oluşturma çalışmaları yapacağız. Ama bir grafik koyup bilin bakalım burda ne var derseniz ve her katılımcı burda şöyle bişey var burda böyle bişey der ve konunun bütünlüğünü sağlayamayız. Herkezin aynı sistemi geliştirebilmesi için aynı kod uzerinde çalışma yaparsak bir yerlere ulaşabiliriz. konu fazla dağılmadan bu grafikteki kodu verirseniz geliştirmeye çalışırız...
    Bu benim Sn Vobareyin, mesajında yazdığı endişeleri üzerine, acaba GERÇEKLER sistemi çok basit 1-2 ilave ile karlı olamaz mı, arkadaşlarımızı bir hayal ugruna boşuna yoruyormuyum diye meraklanıp, gerçeklerdeki koşullara sadece 2 adet "and" ile yarattıgım sistem. Yaratma gerekçem tamamen yanlış gözüken bir prensipten hareketle, karlı bir sistem yaratılabileceğini göstermek. (ama vermek değil)

Üzerinde inşaatı yapacağımız arsanın temeli'ni de verdim. GERÇEKLER sistemi. (Herkesin aynı sistemi geliştirebilmesi için ) İsteyen üstünde gerekli gördüğü ilaveleri yapar ve paylaşır. Sn Stratejist dışında paylaşan henüz olmadı. Başka paylaşımlarda 14 Şubat'tan önce olduğu taktirde paylaşımlardan birini daha sabit (temel) haline getirip devam edeceğiz. (Eğer olursa !)

Ben sizlerden bir şey almaya değil vermeye çalışıyorum (sistem vermek değil, bilgi vermek).

Amacım da 50+ Teşekkür veren arkadaşlara bir sistem yaratılırken nelere dikkat edilebilir göstermek. Ancak ilk mesajda da belirttiğim gibi katkı vermeden hazırlop sistem arayanlar daha ileri gitmemi boşuna beklemesin. Zaten çeşitli aşamalarda katkınız olmadan daha ileri gitmez diyerek de belirtiyorum. Ya sistem katkılarınızla hazırlanır (sizler hazırlarsınız, kollektif çalışma) yada olmaz.

İyi akşamlar.
    Loss of opportunity is preferable to loss of capital.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

4. The Following 3 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı sazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu benim Sn Vobareyin, mesajında yazdığı endişeleri üzerine, acaba GERÇEKLER sistemi çok basit 1-2 ilave ile karlı olamaz mı, arkadaşlarımızı bir hayal ugruna boşuna yoruyormuyum diye meraklanıp, gerçeklerdeki koşullara sadece 2 adet "and" ile yarattıgım sistem. Yaratma gerekçem tamamen yanlış gözüken bir prensipten hareketle, karlı bir sistem yaratılabileceğini göstermek. (ama vermek değil)

Üzerinde inşaatı yapacağımız arsanın temeli'ni de verdim. GERÇEKLER sistemi. Üstünde gerekli gördüğünüz ilaveleri yapın ve paylaşın. Sn Stratejist dışında paylaşan henüz olmadı.

Ben sizlerden bir şey almaya değil vermeye çalışıyorum (sistem vermek değil, bilgi vermek).

Amacım da 50+ Teşekkür veren arkadaşlara bir sistem yaratılırken nelere dikkat edilebilir göstermek. Ancak ilk mesajda da belirttiğim gibi katkı vermeden hazırlop sistem arayanlar daha ileri gitmemi boşuna beklemesin. Zaten çeşitli aşamalarda katkınız olmadan daha ileri gitmez diyerek de belirtiyorum. Ya sistem katkılarınızla hazırlanır (sizler hazırlarsınız) yada olmaz.

İyi akşamlar.

Ben bu topiğin hep beraber forumca birşeyler geliştirebileceğimizi umarak okudum. Ama siz paylaşımcı değilsiniz. Topicte sizin dışınızda, sevgili stratejist olsun sevgili vobarey olsun sizden daha cok katkı yaptılar. Siz herzamanki gibi genel yuvarlak konuşuyorsunuz. Bu sizin tarzınız buna saygı duyarım ama kalkıp iddalı bir şekilde +50 teşekkür alayım birlikte sisten tasarlayacağız dedikten sonra amacım paylaşmak değil, karlı sistemlerin yapılacileceğini göstermek derseniz olayın boyutu değişir. Karlı sistemlerin yapılabileceğini herkez biliyor ama yapılması için katkıda bulunmassanız yazık olur. ÖZelden bir arkadaşa demiştimki, saraylının foruma gelmesi çok iyi oldu ve saraylı ne yazsa 30 teşekkür üstü almasıda ne ilginç dedikten bir gün sonra sizin +50 teşekkür istemeniz bence ego tatmini ile ilgili bir durumdur... neyse paylaşım yapmayacaksanız birsey diyemem yuvarlak yuvarlak konuşmaya devam edin siz... ama ben sizin paylaşım yapmama nedeninizi biliyorum zaten. Sizler gibi insanları tanıdıkça, bilgi seviyesi cok yüksek olupta paylaşımdan çekinmeyen saraylı gibi teo gibi insanların ne kadar değerli oldugunu farkediyorum...

Ve son olarak bu topiğin amacı beraber sistem geliştirmekse en son yapıştırdığınız resimdeki sistemin kodu üzerine geliştirme yapmayacaksak o sistemin resminin yapıştırılmasınında bir manası yok...

6. The Following 3 Users Say Thank You to positive For This Useful Post:

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Valla dürüst konuşmak gerekirse ki en sevdiğim yanımdır, bu topicten bişi olmaz kusura bakmayın hiç.olucak gibi hissetmiştim ama daha 5. sayfada hüsrana uğradım.
    insanlara yardım etmek istiyosanız yardım edin umut vermeyin.çok basit bir denklem.ya yardım edin gerçekten yada hiç bu işlere bulaşmayın, ne siz yorulun nede bizi yorun.yok kod vermem yok hazırlop sistemlere atlattırmam yok uraşın edin çabalayın siz bulun geliştirin kelimelerini size hiç yakıştıramadım açıkçası.bu topic neden açıldı? sistem yaratmak için diilmi.kodsuz sistemi nası yaratıcaz anlamadımki.mov ref +3 ü -3 yapmak kodsa ayrı tabi.
    sayın saraylı ve teo gibi sistemi yapıştırın hep beraber düzeltmeler yaparak geliştirelim.yaratmak ne demek. mov ref +3 tenmi sistem yaratıcaz. harbi formülü yazın içinde hatalarıda olsa düzeltmeye çalışırız yararlı olursa insanlara sevap işlemiş oluruz.lisede hani kötü öğretmenler olurya bilgi vermeyi sevmezler hep öğrencileri strese sokup sözlüde ayağa kaldırıp cins cins sorular sorarlar, buda ona benzemiş. mov refli bir konu öğrenciler soru sorarak bunu geliştiricek öylemi.ben açıkçası inanmıyorum böyle bişi olucağına.olursa eğer kayıtlarda bu yazdıklarım durucağı için herkesten tek tek 50şer kere özür dilicem hatalıyım affedin dicem.sayın saraylı 3 gün foruma geliyo süper bir sistem veriyo gidiyo.sayın teo 2007den beri açtığı her topicte inanılmaz bilgiler veriyo.burası ne vericek insanlara anlamadım.bu yazdıklarım şahsi diildir.bugün sayın sazan açar yarın sayın ahmet mehmet farketmez.bilgi verilicekse açılsın lütfen topicler.insanların forumları seçme amacı sohbet olmamalı bence.yatay günlerde geyik yapılır ki bu bile bence boşa zaman harcama her gün çalışmak varken, ama güzel günlerde trendin bol olduğu yada tamtersi çarpıldığımız günlerde hatalarımızı ve tecrübelerimizi özellikle bunu formüllerle anlatmalıyız.ama kimse buraya internetten bulduğu formülü denedikten sonra bu benim işime yaramıyo ben denedim(yani dandik) diyip buraya yazmasın hiç.çok yararlı bir pdf veya websitesi bulursanız paste yapın 10 kat daha yararlı olur.
    sayın astatinin dediği birşey vardı geçenlerde insanlar buraya bu sohbetlerden azda olsa bişiler kapmaya geliyo diye.ama bence bu böyle olmamalı söylediği doğru olsada.sayın teo ve saraylının açtığı gibi topicler gibi bir içeriği olmayan hiçbir topic kimsenin işine yaramaz.zaten katılımda olmaz.insanlar topice girdiğinde sohbet diil formül görmek istiyo ki bunu matriks veya metastockta denesin.burda kimse 15 yaşında diilki siz soru sorun biz cevaplıyalım çocuk gibi.
    bi grafik yapıştırıyosunuz trendin başından girmiş.bal damlatıyosunuz herkes bakıyo oooo süper diyo ama sonra kodu vermem çalışın bulun hazıra konmak yok deniyo.iyi valla bende bi topic açim cci14 diyim bunu geliştirin diyim.
    bu arada o kodu bile süper yapabilicek arkadaşlar var burda onlar kendilerini çok iyi biliyolar ama bir katkıda bulunmicaklar benim bildiğim kendime dicek olucak biticek.zaten topiği açan kişi kodu vermem diyo diğerlerimi vericek
    sayın positive in dediğine birkez daha katılıyorum böyle topicler açıldıkça sayın saraylı ve teonun değerini birkez daha anlıyorum.
    saygılar..

8. The Following 4 Users Say Thank You to Rooks For This Useful Post:

Yer
    Çanakkale/Biga
    Teşekkür Teşekkür 
    540
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    602
    Toplam Teşekkür
    147 Yazısı Teşekkür aldı

Hiç kimse bu tip forumlarda reel hayatta kullandığı sistemi paylaşmaz çünkü kazandıran bir sistemi herkesin bilmesi sistemi yapanın işine gelmez bu kural asla değişmeyecektir... Bu nedenle ben zaten burada süpper bir sistem beklemiyordum beklemem de saçma olurdu...

Bu açılan konuda da Sn.Sazan kendi düşünceleriyle bizlere birşeyler anlatmaya çalışıyor ancak sorun şu ki hepimiz hazır lokma bekliyoruz ve de bugüne dek kullandığımız tarzın dışında birşey görünce yamuluyoruz (ben dahil) çünkü bazen anlatılmak isteneni karşı taraf anlamayabilir sanırım bizim sorunumuz burada biz oluşturulması beklenen sistemin nasıl nereye gideceğini tasavvur edemedik o nedenle bu paylaşım ilerlemiyor gibime geliyor...

Tüm bunlar bir yana bence bu tip paylaşımlarda bulunan değerli insanları asla kınamamak ve kırmamak gerekiyor ben zamanında çok çektim ve bu işi bıraktım ve seyirci rolüyle devam etmek istiyorum çünkü seyirci olunca sizin canınızı sıkamıyorlar sorumluluğu alanın paylaşımı yapanın canını sıkıyorlar benim ricam bu konularda Sn.Sazan ı kırmayalım çünkü amacı bizimle dalga geçmek değil benim inancım bu yönde...

Son olarak şunları söyleyeyim;

Mükemmel sistem aramayın ve beklemeyin çünkü geleceği bilemezsiniz...

Paylaşımlarını sunanları lütfen kırmayın...

Armut piş ağzıma düş olayına da hiç girmeyin çünkü sizin yapmadığınız bir sistem asla sizi tatmin etmeyecektir o nedenle çalışmalarınıza bıkmadan devam edin ve kendi trade tarzınıza uygun sistemi yaratın bu işi bitirdikten sonra da okuyup araştırarak zamanınızı geçirin derim ben...

Bu yazılarımı kimseye hitaben yazmıyorum bu badireleri çok görüp geçirdiğim için deneyimlerimi yansıtıyorum... Sonuçta birçok şeyi bildiğimi düşünen ben bile bu forumdaki değerli insanlardan o kadar fazla şey öğrendim o kadar değişik yeni şey gördüm ki bazen aklım şaştı ancak kendi trade tarzımdan asla vazgeçmedim o nedenle tek diyeceğim SAYGIYI hakedenlerden bunu esirgemeyelim derim Ben...
    Amaç eğlenceyse psikolojinizle takılın amaç kazanmaksa sisteminize güvenin...

10. The Following 7 Users Say Thank You to vobarey For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Alıntı positive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu topiğin hep beraber forumca birşeyler geliştirebileceğimizi umarak okudum. Ama siz paylaşımcı değilsiniz. Topicte sizin dışınızda, sevgili stratejist olsun sevgili vobarey olsun sizden daha cok katkı yaptılar. Siz herzamanki gibi genel yuvarlak konuşuyorsunuz. Bu sizin tarzınız buna saygı duyarım ama kalkıp iddalı bir şekilde +50 teşekkür alayım birlikte sisten tasarlayacağız dedikten sonra amacım paylaşmak değil, karlı sistemlerin yapılacileceğini göstermek derseniz olayın boyutu değişir. Karlı sistemlerin yapılabileceğini herkez biliyor ama yapılması için katkıda bulunmassanız yazık olur. ÖZelden bir arkadaşa demiştimki, saraylının foruma gelmesi çok iyi oldu ve saraylı ne yazsa 30 teşekkür üstü almasıda ne ilginç dedikten bir gün sonra sizin +50 teşekkür istemeniz bence ego tatmini ile ilgili bir durumdur... neyse paylaşım yapmayacaksanız birsey diyemem yuvarlak yuvarlak konuşmaya devam edin siz... ama ben sizin paylaşım yapmama nedeninizi biliyorum zaten. Sizler gibi insanları tanıdıkça, bilgi seviyesi cok yüksek olupta paylaşımdan çekinmeyen saraylı gibi teo gibi insanların ne kadar değerli oldugunu farkediyorum...

Ve son olarak bu topiğin amacı beraber sistem geliştirmekse en son yapıştırdığınız resimdeki sistemin kodu üzerine geliştirme yapmayacaksak o sistemin resminin yapıştırılmasınında bir manası yok...
    Nick'inizi negatif olarak değiştirmenizi öneririm.
    Tavrınızı basit bir atasözü ile özetleyeyim.
    "Dağdan gelip bağdakini kovmak."
    İsterseniz bir kişiyi kafadan eleştirmeden önce bir sorgulayın.
    Yazdıklarım deneyimlerimle şekillenen kişisel görüşümdür. Yatırım kararlarınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

12. The Following 3 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    845
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.789
    Toplam Teşekkür

Arkadaşlar sizleri birbirinizle başbaşa bırakıyor ve forumdan ayrılıyorum.
    Bu kadar saçmalıklarla ugraşamam.
    Umarım hayatta hakettiğiniz saygıyı bulursun. (Herkesi kastedmiyorum ama çogunluğun benden bulamayacağı kesin)

Herkes sağlıcakla kalsın.

14. The Following 2 Users Say Thank You to sazan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    22.658
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    24.559
    Toplam Teşekkür
    6.153 Yazısı Teşekkür aldı

positive ve rooks kardeşlerim, yazılarınızda ne demek istediğiniz net anlaşılıyor, ama tarz çok çok negatif olmuş.

Kimsenin kimseye birşey öğretme zorunluluğu yoktur.

Herkes de biri bana sistem versin de kullanayım diye beklemez, bazıları kendi geliştirmeyi sever. Tek ihtiyaç duydukları şey iyi bir fikirdir. Bazıları biri bana balık versin diye bekler, bazıları da biri bana balık tutmayı öğretsin ister.

Görüşleriniz size aittir, tartışmak istemem, ama ifade tarzlarınız beni rahatsız etti. Sazan'ın bundan daha iyi bir tarzı hakettiğini düşünüyorum.

Ben Pala'ya inanmıyorum ama o bana inanıyor...

16. The Following 8 Users Say Thank You to Strategist For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

ve beklenen hareket gelir... böyle birşey olacağından birilerinin bilgi vermemek için fırsat kolladığından emindim nedense....

burası alalede bir forum değil, bu forumdaki insanlar iyi eğitimli belirli gelir seviyesinin üzerinde ve iyi donanımlı insanlardır. yani türkiye ortalamasının cok üzerinde, herkez herşeyin farkında ama dile getirilmiyor bazı şeyler o ayrı...

svg strategist, benimde sazan beyden aldığım negatifliğin o yazıya yansıması çok doğaldır...

Bu foruda tartışmaların gereksiz oldugunu düşündüğümden konuyu uzatmak istemiyorum....

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Strategist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    positive ve rooks kardeşlerim, yazılarınızda ne demek istediğiniz net anlaşılıyor, ama tarz çok çok negatif olmuş.

Kimsenin kimseye birşey öğretme zorunluluğu yoktur.

Herkes de biri bana sistem versin de kullanayım diye beklemez, bazıları kendi geliştirmeyi sever. Tek ihtiyaç duydukları şey iyi bir fikirdir. Bazıları biri bana balık versin diye bekler, bazıları da biri bana balık tutmayı öğretsin ister.

Görüşleriniz size aittir, tartışmak istemem, ama ifade tarzlarınız beni rahatsız etti. Sazan'ın bundan daha iyi bir tarzı hakettiğini düşünüyorum.
    biz balık tutmayı öğrenmek istiyoruz balığın kendisini diil.balığı elle tutmicaz dimi birkaç teşhizat lazım.biz buna borsada formüller diyerek genelliyoruz.ayrıca kim sazan beyin sisteminin formülünü istediki.ama eğer bir grafik yapıştırıyosan heleki böyle umut vadeden bir topicte bunun kodunu yazmicaksan ne anlamı kalır o grafiği yapıştırmanın. bir alt yapı verilmesi lazım yani başlangıç kodu formülü gibi bişi verilmesi lazım ve bizden önce sazan beyin bişiler katması lazım diilmi??benim formüle ihtiyacımda yok şuan kullandığım gayet güzel.ama herkes gibi geliştirilmeye ihtiyacı var.bu topic başlangıç seviyesindekiler içinmi yoksa ileri düzeydekiler içinmi.yoksa kimse için diilmi.ben hala anlamış diilim neyi savunduğunuzu.ref +3 diil -3 olsun yanınada cci14 koyalım oldu sana sistemmi yoksa gerçekten güzel bir sistem yaratmakmı.bana şunu söyleyin ref+3 ten bir formül yaratabiliceğinize inanıyomusunuz 14 şubata kadar? sayın positive bir kere daha şöyle katılıyorum siz ve sayın vobarey sayın sazandan daha çok katkıda bulundunuz.en azından bu akşam uraşıcağım bir malzeme verildi elime sayın vobareyin verdiği formüller sayesinde.paylaşım böyle olmalı.formülü verirsin az çok işine yarıyan yaramıyan onu geliştirmeye çalışırız. mov ref+3ün neyini geliştiricem ben.geliştirinde görelim ne kadar yardımcı olmak istiyosunuz.bende hatalı olduğumu kabul edim.
    bu arada her yorum yapanın sistemi yok zannetmeyin yanılabilirsiniz.tam tersine sistemi olmayanlar yorum yazmaya korkar burdan bilgi alamam diye...

19. The Following User Says Thank You to Rooks For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Rooks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla dürüst konuşmak gerekirse ki en sevdiğim yanımdır, bu topicten bişi olmaz kusura bakmayın hiç.
    Alıntı vobarey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç kimse bu tip forumlarda reel hayatta kullandığı sistemi paylaşmaz

Mükemmel sistem aramayın ve beklemeyin çünkü geleceği bilemezsiniz...

Paylaşımlarını sunanları lütfen kırmayın...

Armut piş ağzıma düş olayına da hiç girmeyin çünkü sizin yapmadığınız bir sistem asla sizi tatmin etmeyecektir o nedenle çalışmalarınıza bıkmadan devam edin ve kendi trade tarzınıza uygun sistemi yaratın bu işi bitirdikten sonra da okuyup araştırarak zamanınızı geçirin derim ben...
    Evet bu topikten bişey çıkmayacak bence de... Nedenini ise sn vobarey açıklamış. Çıkanı biz beğenmeyeceğiz, çünkü bildiklerimize ve trade tarzımıza ters olacak... Aslında bence sistem konusundan daha önemli olan şey sistemli olmaktır... Disiplinli olmak, portfoy yönetimi bilmek gerekir... Bunlar varsa karlı bir sistem olsun yeter, ne kadar karlı olduğu önemli değildir.

Evet bence de süper sistem yok, kutsal kase yok... bu konuda sn vobareyle aynı düşünüyoruz... Benim beklentim bu topikte yeni ipuçları bulabilmekti. Ama sn sazan daha ilk dakikada topu öğrencilere attı. İstiyor ki beyin fırtınası olsun, herkes bişeyler versin ve ortaya sinerji çıksın. Ama bunun gerçekleşmesi çok zor. Çünkü çoğunluk benim gibi acemi... Kalan azınlık da bilgisini paylaşmak istemez. Sonuçta armut piş ağzıma düş diyenlerle, siz çabalayın biraz, uğraşın diyenler arasında kaldı topik.
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

21. The Following 6 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    3.797
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.236
    Toplam Teşekkür
    358 Yazısı Teşekkür aldı

Bu formda kim birşey yapmaya kalksa bi mok atılıyor birde siz yapında görelim bakalım.
    Bir mum,diğer bir mumu tutuşturmakla
    Işığından bir şey kaybetmez
    Hz.Mevlana

23. The Following 2 Users Say Thank You to V.O.B For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri