Sayfa 13/19 İlkİlk ... 31112131415 ... SonSon
220 sonuçtan 145 ile 156 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı zozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn mr. Spak, neyle yaptınız onu, sn sazan'ın verdiği ilk formül yani ref +3 ile ise yanılgıya düşmüş olursunuz..
    -3 yaptım.

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Arkadaşlar rica ediyorum, bu kadr kişiselleştirmenin amacı yok, git gide söylemler daha ağırlaşıyor bu seviyeli bir fikir ayrılığından çıkıp seviyesiz bir münazaraya dönüşmeye başladı.. lütfen kendimize hakip olup ağzımıdan çıkanı bilelim, bi şeyi, karalamak, iftira etmek, aşağılamak, kırmak, hakaret etmek en kolay şeydir, bazen tamiri imkansız hale gelir, sözlermizden pişman olmayalım.. görüldüğü üzere bu topic amacının dışındadır şu hali ile ve 2 yol vardır ya bu topic yaşar ve sistemler üzerine öneri fikir deneme her neyse yaparız yada topiğin ismin değiştirip sistem üzerine kavgalar üzerine değiştriririz.. İlkini tercih etmenizi rica ediyorum tüm arkadaşlardan..
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

3. The Following 7 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili forumdaşlar,
    Evet.. İki aynı dernek üyesi arkadaşımız sayesinde, SAZAN ı da kaybettik. Bu, karşılıksız paylaşanları karalama derneği üyelerini kutluyorum. Her forumda örnekleri var. Hiç bir katkı yapmayıp, katkı yapmaya çalışanları saçma gerekçelerle karalamayı misyon edinmiş olanlar.

Gerek bu yaklaşıma çok kızdığım gerekse bu topiği takip etme hakkımın gasp edilmiş olması nedeniyle, bu iki arkadaşın gerçek niyetini ortaya çıkarmak bir borçtu. Yapmaya çalıştığım da buydu. Bir topikte paylaşım yapan birinin tarzını beğenmiyor olmanız size o toipiği torpilleme hakkı vermez, topik sahibine hakaret etme hakkı hiç vermez.

Bu iki arkadaşı hedeflerine ulaştıkları için tebrik ediyorum.

Şimdi saat olmuş 3 ...İzlenecek filmler var.. Herkese iyi haftasonları
    Sazanı kaybettiğiniz filan yok geri gelicek geldiğinde de görürsün... pofpoflanma bağımlılık yapar alıştığın zaman o olmadan rahat edemessin... Ve zaten sazanın gelip başladığı işi bitirmesi gerekir diye düşünüyorum.. ortada verilmiş sözler, beklentiler var...
    ama herneyse ben de artık daha fazla bu konuyu uzatmak istemiyorum...
    topiğe gecici olarak verilken yarım günlük aradan sonra devam etmelidir diye düşünüyorum...
    bundan sonraki tartışmalar insanları kırar gereksiz yere... ben kendi adıma bu tartışmadan çekiliyorum. topiğe katkı anlamında verebileceğim birşey olursa veririm...

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Senin analayabileceğin basitlikte yanıt vereyim positive,
    Rooksla ilgili olanı;
    1) PM den soru sormak ayıp değil. Ama PM den yazılan mesajları çarpıtarak, olduğundan farklı şekilde yazarak kullanmak onursuzluktur. Heleki, benim önerdiğim ve ticari olmayan bir sitenin adını burada farklı yazıp, beni sistem satışı yapan sitelere yönlendirme yapan kişi olarak göstermek de iki katı onursuzluktur. Zaten PM den ***sinyalleri.com sitesi yalanını yazarak konuyu açan rooks dur ben değil..

2) Senin PM lerindne bahsetme nedenim de,geçmişteki tartışmalar nedeniyle benim hakkımda bu kadar olumsuz düşüncelerin varken, bunları PM ile soru yağmuru yaparken neden hatırlamadığındı. yani, senin asıl ilgilendiğin şeyim sistem geliştirmek falan değil, hazıra konmak peşinde olduğun, hazır olsun beleş olsun da ne olurs aolsun zihniyetşnde bir adam olduğunu vurgulamak içindi. Ama sen bunu anlamakta güçlük çekmişsin. mesajda PM yazmanın ayıp olduğu ile ilgili bir ifade yok.

Yukarıda alıntı yaptığın mesajlarımı görünce kendimle gurur duydum Kısa sürede baya mesafe kaydetmişim.

Ama kendi mesajın iki konuda bilgisizliğini açık etmiş.

-Forumda bana "üstad" diye hitap edenlere veya PM yazıp üstad muamelesi yapanlara ben zaten "ben toplasanız 1 yıldır bu işin içindeyin, bu konularda hiç bir iddiam yoktur, aman ha bana böyle hitap etmeyin" diyerek başlamışımdır cümleye. Yani benim zaten özellikle vurguladığım br konudur bu işlerde yeni olduğum. Sen hazine diye yapışmışsın eski mesajlarıma ama onlar seni kurtarmaz. Yine de bu kadar acemi olduğunu düşündüğün birine günde, sistem ve indikatörlerle ilgili 9-10 mesaj atman da ilginç öyle değil mi

-Ben o noktadan bu noktaya gelmeyi başarabilmişim. "Bu nokta" hangi nokta mıdır? Şu noktadır: Senin günde 9*10 PM ile bilgi sorduğun noktadır. Tekrar ediyorum PM ile bilgi sormak ayıp değil. Ama PMleri çarpıtmak ayıp.

Sana da önerim şudur: O noktalardan bir noktalara gelmek için bilgiye saygı duyacaksın. Sazan ve Saraylı gibi yıllarını bu işe vermiş adamlara ucuz kahramanlıklarla karalamak peşinde olmayacaksın. Onların paylaşımlarından faydalanacaksın. Beleşçi olmayacaksın. İlkel savunma reflekslerini değil beynini kullanarak bir şeyler elde etmeye çalışacaksın. Sana beleş sistem vermedikleri için insanlara saldırmayacaksın.

Yoksa senin de bildiğin gibi kimisi bir adım ilerler kimisi aya çıkar kimisi ise ilk brakıldığı yerde otlamaya devam eder

Bir de not: Sistem Geliştirme Dünyası Matriks platformu ile sınırlı değildir
    Haydi kolay gelsin..
    Positive...Yukarıdaki mesajımı tekrar oku lütfen. Emin ol iyi niyetle yazılmıştır
    Çalış positive çalış..Bu dünyada çalışmayana ekmek yok eski mesajlarımdan alıntıların için teşekkürler. kendi kriterlerimle iyi mesafe kaydettiğimi fark ettirdin bana bir kere daha. Bu hızla sanırım 1,5-2 yıl sonra SAZAN'ın sistemlerine yatişebilirim Üstelik SAZAN, ona yetişmeyi hedef olarak koyduğum halde hiç çekinmeden sorularıma da yanıt veriyor forumda Demek istediğimi, mesajımı almış olduğunu umut ediyorum...Ve bu konuyu benim açımdan kapatıyorum. Şahsıma dolaylı yada doğrudan bir hakaret olmadığı sürece de yeni bir şey yazmayacağım
    BANGA mühim

6. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı MR.SPAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -3 yaptım.

tamamdır sorun yok ozman gerçek dışı bi şeye sahip olmamanız açısından uyarama ihtiyacı hissetmiştim..
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

8. The Following 3 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

Positive...
    Çalış positive çalış..Bu dünyada çalışmayana ekmek yok eski mesajlarımdan alıntıların için teşekkürler. kendi kriterlerimle iyi mesafe kaydettiğimi fark ettirdin bana bir kere daha. Bu hızla sanırım 1,5-2 yıl sonra SAZAN'ın sistemlerine yatişebilirim Üstelik SAZAN, ona yetişmeyi hedef olarak koyduğum halde hiç çekinmeden sorularıma da yanıt veriyor forumda Demek istediğimi, mesajımı almış olduğunu umut ediyorum...Ve bu konuyu benim açımdan kapatıyorum. Şahsıma dolaylı yada doğrudan bir hakaret olmadığı sürece de yeni bir şey yazmayacağım

bundan sonra sana soru soranları fikirleri geliştirmeye çalışanları sonradan ayıplamadığın sürece sorun yok.. Türev piyasalarında çalışmayana, kendini geliştirmeyene ekmek yok...

Son bir eklenti daha türev piyasaları kendini yeniler. Hazır sisteme konanlara karşı piyasanın kendi sigortası vardır. hazır sistemler belirli dönemlerde çok iyi çalıştıktan sonra cok kötü çalışmaya başlarlar.

O yüzden kimse hazır sisteme konmasın. Eğer o sistemin nerelerde iyi çalıştığını nerelerde kötü çalıştığını ve gerekli düzeltmeleri yapacak bilgiye sahip olmayanları bu piyasa zarara uğratır...

10. The Following User Says Thank You to positive For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı MR.SPAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -3 yaptım.
    sn.MR SPAK,

sazan abinin verdiği ham formülü trade için kullanmayın.o değim yerindeyse UN gibi...buna yağ,şeker,yumurta v.s konulacak hamur yapılacaktı ardındanda pasta börek çörek...

şu anki haliyle kullanmayın çok ciddi zararlar yazabilirsiniz.zaten sazan abi formülü işte bu yüzyılın formülü diye vermedi.bakın basit bir formül bununla oynayarak ortaya ne çıkartabiliriz göreceğiz diyerek verdi.trade yaparken ham formülü kullanmayın bence.

yanlız şunuda ekliym yaklaşım ilginç gerçekten.ben hep AL formülü için C> şeklinde SAT için C< şeklinde formüller gördüm.burada verilen örnek bu açıdan tam tersiydi.ve bende acaip merak uyandırdı...merak ettiğimizle kaldık
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

12. The Following 9 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Bende merak içinde kaldım Sn Sazan devam etse bari.

14. The Following 4 Users Say Thank You to MR.SPAK For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür
    5.163 Yazısı Teşekkür aldı

bence kapatalım bu tartışmaları ve sn.sazan'ın dönmesi için kavga değil, ortaya onun istediği birşeyler koyarak devam edelim bu topicte.. gayretlerimizi görürse dayanamaz gelir belki

astatin'in eski mesajlarını görünce harbi bende takdir ettim onu.. kısa sürede nerden nereye.. demek ki azmedince insanoğlunun başaramayacağı hiçbir şey yok..

hazır formül arıyoruz hep.. aslında sn.sazan hep bize hazır vermeyerek, o formüllerin mantığını kavramamız için uğraştı.. belki kızıyoruz başta, off ya uğraştırıyor bizi söyleyiverse ya diye.. ama onun kafamızda bıraktığı soru işaretlerini cevaplamak için günlerce uğraştıktan sonra bir bakıyoruz ki bir sürü şey öğrenmişiz.. eğer o formüller hazır verilseydi araştırırken öğrendiğimiz onca bilgiyi öğrenemeyecektik.. ve sistem konusunda öğrenilen her küçük bilgi hazır bir sistem formülünden çok çok daha değerli benim için...

16. The Following 8 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı zozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman canım ne bilgi verilmiş ki diyenlere vobjektif seans odasından Sazan'dan alıntı;

"Bu kadar emege destek ipucu :
    Bir range içinde (benim range bu veya buna benzer değil, ama yaklaşım benzer), Stop (Açık Pos Kapat ve Sat) formullerini hızlandır daha kolayca stoplasınlar, ve/veya AL (long) veya AÇIĞA SAT (short) formullerini yavaşlat (daha fazla koşulun gerçekleşmesi ile pozisyon alsınlar). "

,,,,,,,,,,,,,,,

Saygılar..
    ZOZO alıntın için teşekkürler. Bu çok güzel bir örnek olacak. Kısaca;

1) Sn. Saraylı breakout sistemini forumda paylaşmıştı ciddi zaman ayırarak ve gelen soruların tümünü de yanıtlayarak.
    2) Ben bunu aldım kendimce çok denilebilecek bir zaman ayırarak inceledim. Kendimin geliştirmiş olduğu 5 dklık sistemle birlikte değerlendirdim. Breakout un benim sistemimin yatay piyasadaki hatalı sinyalleri elediğini fark ettim ve bunu forumla paylaştım
    3) SAZAN foruma yazdıklarımı görünce olayı bir ileri boyuta taşıdı (SAZAN ın yukarıda mavi ile gösterdiğim cümlesine dikkat) ve önemli bir ipucunu paylaştı.

Şimdi geldiğim noktada dönüp kakıyorum. Bu süreçte 3 adet paylaşım yapan kişi var. Bunlardan en az olanı belkide hiçe yakın olanı benim paylaşımımdır. Ama şimdi elimdeki sistemin perofrmansı bağıl olarak %20 daha iyi. Yani sürece nerdeyse hiçe yakın katkım var ama en kazançlı çıkan benim.
    Şimdi ben SAZAN dan, dediği şeylerin formüle dökülmüş halini yazmasını mı istemeliyim veya yazmadı diye kızmalı mıyım? Bence hayır. Hepimiz biliriz ki, bir konu üzerinde çalışırken, konu ile alakalı olmayan pek çok şeyi de keşfederiz. Yani kişisel uğraş, hazır alınandan daha faydalıdır kişisel gelişim için.
    Benim yapmam gereken şey, hem SARAYLI ya hem SAZAN a büyük teşekkür etmekti ve öyle de yaptım zaten.................

Not1: SAZAN ın ipucunda belirttiği yaklaşımı daha önce denemiştim ama hüsrana uğramıştım. Demekki yeterince uğraşmamışım ve düşünemediğim şeyler var. Ama uğraşacağım..%1 iyileşme bile sağlasa uzun vadede servettir.

Not2: Mr. SPAK nikli arkadaşla uzaktan yakından ilgim yoktur . Avatarımdan ilham almış olması muhtemel, beni seven yada nefret eden bir arkadaş olma ihtimali yüksek.

Bu kez kaçtım gerçekten
    BANGA mühim

18. The Following 7 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    1.736
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.436
    Toplam Teşekkür
    513 Yazısı Teşekkür aldı

topik 16 sayfa olmuş. elde nevar.

bırakın artık gereksiz tartışmaları.

20. The Following 4 Users Say Thank You to İmales For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

bakın sazan abiyle ilgili birşey daha söölim.bizzat benimle ilgili.ELLIOTT analizlerini ilk 2005 yılında duydum.ilk tepkim şu oldu "ya bu nedir ya? 1-2-3-4-5/a-b-c diyerek fiyat hareketleri nasıl önceden kestirilebilir,resmen deli saçması" dedim.sonra 2006 yılında sn.DEVİR in analizlerini takip ettim derken bir gün vahşi batıda gözüme bir topic ilişti.defalarca gördüm ama çok enteresan hiç girmedim topiğin içine.sonra birgün girdim...giriş o giriş...

sazan abi orada resmen bir kütüphane oluşturdu ve hepsi gerçek fiyatlarla,eş zamanlı sayımlar...her sabah gün başlamadan sabah 7 de 7:30 da analiz koyuyordu.ve o gün başlamadan karşılaşacağımız muhtemel fiyat hareketlerini 15 dk graf üstünde gösteriyordu.vurulacak hedefleri yazıyordu v.s.bunu herkes yapamaz yapsa da öylesine kalabalık bir ortamda her adam paylaşmaz.millet sadece ben kazanayım derdinde çünkü.sazan abi vallahi neredeyse hiç sektirmeden hergün analiz yaptı bazen gün ortası tekrar güncelledi...öyle böyle derken bende kendimce bayağı bir yol aldım...yeter mi yetmez elbet ama çok şey öğrendim.en azından bir yerde bu konuda analiz görünce boş boş bakmıyorum.kendimce yorum yapıyorum, bazen EW ile çok emin olduğum hareketlere bende katılıyorum.bazen yanılıyorum v.s.

forumdan ayrılması hoş olmadı...

UMARIM DÖNER VE ŞU YARIM KALAN İŞİ TAMAMLAR (IZ)...
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

22. The Following 11 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri