Sayfa 11/19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
220 sonuçtan 121 ile 132 arası

Konu: Bir sistem yaratmak.

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Pozitive benim bildiğim Astatin kıvrak zekası ve bilgisiyle senin gibi ellisini cebinden çıkarır kusura bakma.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı MR.SPAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pozitive benim bildiğim Astatin kıvrak zekası ve bilgisiyle senin gibi ellisini cebinden çıkarır kusura bakma.

Astatin =======> Sazana

Mr.Spark =======> Astatine

bir kaç sene sonra

başka birileri =======> Mr.Sparka

Bu iş böylee sürer gider anlayan anlar

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Gerçekler gocunduruyor galiba seni.Topiğin içine ettin çekememezlikten.

Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    717
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    756
    Toplam Teşekkür
    262 Yazısı Teşekkür aldı

ya mr.spak 6 mesaj atmışsın bu tartışma başladığında üye olmuşssun siteye... neyin peşindesin.. muhtemelen burdan birinin ikinci nickisin... kaale bile almıyorum seni

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı positive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya mr.spak 6 mesaj atmışsın bu tartışma başladığında üye olmuşssun siteye... neyin peşindesin.. muhtemelen burdan birinin ikinci nickisin... kaale bile almıyorum seni
    Yok ben seni çok kaale alıyorum yaa nedemezsin...

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Kardeşim Sazan,Astetin bunlar kıvrak zekalı bilgili kişiler bunlarla aynı ayarda olamazsın bu sana son mesajım (ayağını yorganına göre uzat).

Teşekkür Teşekkür 
    1.462
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.915
    Toplam Teşekkür
    553 Yazısı Teşekkür aldı

Dünyanın her yerinde, tecrübe parayla satın alınır, kimse ilerlemek istediği bi konuda hayrına yardım almaz. Bu bi genellemedir istisnalar elbbette vardır.. Olayı vob -sistem eksenine çektiğimizde, kabul edelimki bir sistem oluşturmak, her aklı başında insanın çokta zorlanamdan başarabileceği bi yapıdır ama iyi bi sistem tasarlamak, güzel getiri ve kazanma oranına sahip olmak, vob la beraber dünyanın çeşitli future index ve paritelerinde eşdeğer başarıyı yakalamak,kullandığınız ana periyodun altında ve üstünde kullandığınız ana periyota yakın başarılar elde etmek ZOR bi iştir... Elbette imkansız değildir, ama hemencecikte olacak bi şey değildir, peki yeni başlayanlar açısından düşünürsek biz bu iyi sisteme nasil sahip oluruz...

A: zaten var olan üstün matematiksel kavrama ve yazılım yetinizi, piyasa ile ilgili gözlemlerde bulunrak çeşitli sistem örnekleri inceleyerek, standart işleyişi anlayarak kimseden yardım almadan kısa zamanda yapabilirsiniz...

B: önceki sayfalardan bahsedilen, çeşitli formül, indic, ve sistem içeri olan sitelere girip binlerce deneme yanılma yöntemi ile uzun soluklu bi maratona girebilir ve bundan iyi bi sistem çıkartabilirsiniz...(aman dikkat edin onlarca gerçek dışı formüller mevcuttur heycan yapmayın)

C: son olarak, sistem işine yıllarını vermiş olanların, tecrübelerinden yararlanarak sizin tek tek geçmek zorunda oldunuz basamakları(bazen 1 ileri 2 geri) onların verebileceği bilgilerle 3er 3er hızlıca geçip, daha kısa zamanda daha güzel mesafe katedebilrisiniz,ve sistemler hakkında farklı bakış açıları kazanabilrisiniz..

A şıkkı için diyebileceğim bi şey yok, Allah vergisi yeteneklerinden ötürü ve dünya nüfusundaki payları 100 milyonda bir oranına sahip olduklarından şanslılar..

B şıkkı için, Allah kolaylık nasip eylesin, zor bi uğraş umarım sonuna değecek bir yapıya ulaşabilirler....

C şıkkı için, sistemi olan olmayan, olupta gelişteremeyen, olup geliştirmiş olmasına rağmen farklı bakış açıları kazanmak isteyen, sisteminden son derece memnun olmasına rağmen, her yeni bilgiyi bi katma değer olarak gören arkadaşlar için güzel bi yoldur lakin bu yol tıpkı Sn Saraylı da, Sn Sazan da olduğu gibi sekteye uğramıştır/yacaktar nedeni ise güzel arkadaşlarımızın merdivenin basamakları 3'er 3'er olmasına rağmen bu basamakları sabırlı çıkıp her basamağa takviye yapmaktan ziyade son basamağını ilk basamaktan görme arzusudur....

Aman canım ne bilgi verilmiş ki diyenlere vobjektif seans odasından Sazan'dan alıntı;

"Bu kadar emege destek ipucu : Bir range içinde (benim range bu veya buna benzer değil, ama yaklaşım benzer), Stop (Açık Pos Kapat ve Sat) formullerini hızlandır daha kolayca stoplasınlar, ve/veya AL (long) veya AÇIĞA SAT (short) formullerini yavaşlat (daha fazla koşulun gerçekleşmesi ile pozisyon alsınlar). "

buda bilgimi diyenlere, ee zaten siz işi bitrmişsiniz, A şıkkında oldunuz için teprik ederim.. ben değilim yukardaki yazıdan ilham almıştım, sanırım Astatin de aldı belki başka arkadaşlarımızda aldı....

Not: Sn, sazan'ın avukatlını yapmıyorum, kendisi ile hiç bir özel mesaj sanal arkadaşlık münasebetim yoktur, hatta kendisi ile dini bi konu hakkında kısa bir tartışma demiyelim (çünkü benden büyüktür, saygımız vardır her büyüğe) fikir ayrılığı yaşamışlımız vardır ve tek münasebetim budur, yani belkide block listesinde bile olabilirim o derece alakam yoktur ama bu benim onun sahip olduğu tecrüebe ve sistem bilgisi gerçeğini görmezden gelmemi sağlamaz.

Saygılar..
    "Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur..."(NFK)

8. The Following 4 Users Say Thank You to zozo For This Useful Post:

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

hahaha astatin bak burası bir paylaşma sistesi.. pm olsun topicte olsun soru sormak ayıp değildir. Ama sen bu konuları öyle bir açıyosunki sanki soru sormak ayıpmış gibi eksiklikmiş gibi yorumluyorsun.

Az önce rooks'a da aynısını yaptın. yok özelden sordun yok forumdan sordun...
    güzel kardeşim sistem sistem diye forumda ağladığın zamanları sorduğun soruları ben hatırlıyorum hala... Şimdi biz soru soruncamı ayıp oluyor bu??

hatırlamayanlar içinde bazıları burda.
    Bu astatin denen vatandaş şimdi biyerlere gelmiş ya! nerden geldiğini nasıl geldiğini unutmuş, soru sorduğum için beni ve rooks'u ayıplıyor!!

Gülerim sana astatin.. sadece gülerim.. Ve bundan sonra yazdıklarını ciddiye bile almam....

görüyosun dimi astatin zamanında sende bizim gibiymişsin.ama şanslıymışsınki senin karşında teo gibi paylaşımcı biri varmış.paylaşımcı olmayanada kızıyorum anlamını çıkarma hemen burdan.paylaşıcam diyip milleti kandıranlara kızıyorum.
    ayrıca sen bana sisteminin bağırsaklarını görmem lazım dedin ilk sen istedin yani sistemimin formülünü görmek yani ben seni zorlamadım.hatta sıkıyosam seni kusura bakma gibilerinden mesajlar attım.ayrıca o formülü beğenmemiş olabilirsin voba ilk başladığımda kullandığım bir formüldü.ama sen şuan bilgilisinya beğenmediğin formülleri aşağılamakta hak buluyosun kendini.neyse önemli diil.ben bu işte yeniyim senin gibi sazan abimiz yok bize yardım edicek tek başımayım bu işte.biri bana yardım edicek diyede yalaklanıcak halimde yok senin gibi.
    konunun uzamasının sebebi senin avukatlık yapıp işi kişiselleştirmen.sanane senmi açtın topiği sazanın dili yokmu.sanamı düştü elalemin tasası.yalancı falanda diilim aksine çokta dürüstüm.hemen çirkefleşmeye başladın bakıyorum sazanı koricam diye.nasıl bir sistem verdiyse artık sana

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

hahaha astatin bak burası bir paylaşma sistesi.. pm olsun topicte olsun soru sormak ayıp değildir. Ama sen bu konuları öyle bir açıyosunki sanki soru sormak ayıpmış gibi eksiklikmiş gibi yorumluyorsun.

Az önce rooks'a da aynısını yaptın. yok özelden sordun yok forumdan sordun...
    güzel kardeşim sistem sistem diye forumda ağladığın zamanları sorduğun soruları ben hatırlıyorum hala... Şimdi biz soru soruncamı ayıp oluyor bu??

hatırlamayanlar içinde bazıları burda.
    Bu astatin denen vatandaş şimdi biyerlere gelmiş ya! nerden geldiğini nasıl geldiğini unutmuş, soru sorduğum için beni ve rooks'u ayıplıyor!!

Gülerim sana astatin.. sadece gülerim.. Ve bundan sonra yazdıklarını ciddiye bile almam....

Senin analayabileceğin basitlikte yanıt vereyim positive,
    Rooksla ilgili olanı;
    1) PM den soru sormak ayıp değil. Ama PM den yazılan mesajları çarpıtarak, olduğundan farklı şekilde yazarak kullanmak onursuzluktur. Heleki, benim önerdiğim ve ticari olmayan bir sitenin adını burada farklı yazıp, beni sistem satışı yapan sitelere yönlendirme yapan kişi olarak göstermek de iki katı onursuzluktur. Zaten PM den ***sinyalleri.com sitesi yalanını yazarak konuyu açan rooks dur ben değil..

2) Senin PM lerindne bahsetme nedenim de,geçmişteki tartışmalar nedeniyle benim hakkımda bu kadar olumsuz düşüncelerin varken, bunları PM ile soru yağmuru yaparken neden hatırlamadığındı. yani, senin asıl ilgilendiğin şeyim sistem geliştirmek falan değil, hazıra konmak peşinde olduğun, hazır olsun beleş olsun da ne olurs aolsun zihniyetşnde bir adam olduğunu vurgulamak içindi. Ama sen bunu anlamakta güçlük çekmişsin. mesajda PM yazmanın ayıp olduğu ile ilgili bir ifade yok.

Yukarıda alıntı yaptığın mesajlarımı görünce kendimle gurur duydum Kısa sürede baya mesafe kaydetmişim.

Ama kendi mesajın iki konuda bilgisizliğini açık etmiş.

-Forumda bana "üstad" diye hitap edenlere veya PM yazıp üstad muamelesi yapanlara ben zaten "ben toplasanız 1 yıldır bu işin içindeyin, bu konularda hiç bir iddiam yoktur, aman ha bana böyle hitap etmeyin" diyerek başlamışımdır cümleye. Yani benim zaten özellikle vurguladığım br konudur bu işlerde yeni olduğum. Sen hazine diye yapışmışsın eski mesajlarıma ama onlar seni kurtarmaz. Yine de bu kadar acemi olduğunu düşündüğün birine günde, sistem ve indikatörlerle ilgili 9-10 mesaj atman da ilginç öyle değil mi

-Ben o noktadan bu noktaya gelmeyi başarabilmişim. "Bu nokta" hangi nokta mıdır? Şu noktadır: Senin günde 9*10 PM ile bilgi sorduğun noktadır. Tekrar ediyorum PM ile bilgi sormak ayıp değil. Ama PMleri çarpıtmak ayıp.

Sana da önerim şudur: O noktalardan bir noktalara gelmek için bilgiye saygı duyacaksın. Sazan ve Saraylı gibi yıllarını bu işe vermiş adamlara ucuz kahramanlıklarla karalamak peşinde olmayacaksın. Onların paylaşımlarından faydalanacaksın. Beleşçi olmayacaksın. İlkel savunma reflekslerini değil beynini kullanarak bir şeyler elde etmeye çalışacaksın. Sana beleş sistem vermedikleri için insanlara saldırmayacaksın.

Yoksa senin de bildiğin gibi kimisi bir adım ilerler kimisi aya çıkar kimisi ise ilk brakıldığı yerde otlamaya devam eder

Bir de not: Sistem Geliştirme Dünyası Matriks platformu ile sınırlı değildir
    Haydi kolay gelsin..
    BANGA mühim

11. The Following 4 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Rooks çevrimdışı çift hesap sebebiyle uzaklaştırıldı
    Yer
    İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    293
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    704
    Toplam Teşekkür
    242 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rooks,

Yazdıkların öncekilerin tekrarı gördüğüm kadarıyla o yüzden tekrar tekrar aynı şeyleri yazmayacağım senden farklı olarak.Bir sürü ilgili ilgisiz spekülasyon, kehanet, yok öyle olacaktı zaten, yok zaten bu topik ölecekti, yok sazan formül verecekti, yok sen tanıyorsun vermeeycekti, vs. v.s bir sürü laf kalabalığı. Uzun uzun yazılarını da okumadım tamamını. Ancak bir konudaki yalanına yanıt vernek zorundayım.
    1) Senin bana ilk gelişin, elimde sistem var ama çok sinyal veriyor bunu nasıl azaltabilirim v.s. üzerineydi. Ben de sana filtre kullanman gerektiğini söyledim basit bir bir iki örnek verdim. Ayrıca bir site önererek orda bu konuda yazılmış yazıları da okumanı söyledim. Bu site senin söylediğin gibi, bu işlerden para kazanan vobsinyalleri.com değil sadece bu tip bilgilerin bulunduğu ve ticari olmayan ve temel bazı bilgilerin bulunduğu vobmatris.com sitesiydi. Bunu hemen düzelt.
    2) Daha sonra filtrelerle ilgili pek çok soru sordun bana. Ben de sana vobmatris.com da bunların yanıtları vardı okumamışsın da dedim ama yanıt da verdim. (Bu kadar bilgiye susamış bir kişi, 5 tane türkçe makaleyi okumaya üşenmişti yani!). Ya hazırcısın ve o sitedeki yazıları hiç okumadın ki ,sistenin adını bile hatırlamıyorsun ya da bilinçli olarak seni vobsinyalleri.com gibi ticari bir siteye yönlendirdiğimi söyleyerek onursuz bir davranış gösteriyorsun ve yalancısın.
    3) Ben sana istemem gönderme ve sistemini başkalarıyla paylaşma dememe rağmen sistemini bana gönderdin ve bunla uğraşıp iyileştirirmisin dedin? Ne oldu? Hani hazırın kolayın peşinde değildin? Daha önce senle paylaşılan filtrelerin bir tanesi ile bile oturup üzerinde düşündün mü? Hayır..neden hayır, çünkü filtrelerle ilgili yazışmalarımızdan çok kısa bir süre sonra, düzeltmem isteğiyle sistemini bana gönderdin.
    4) Gönderdiğin sisteme gelince : 2500 trading kitabı bulundurduğunu söyleyen biri için, daha farklı bir sistem olmasını beklerdim!!!!!
    Sonuç: Gayet net. yannıışş Rooks yine yanlış..Rooks yanlış, yazdıkları yanlış ve hatta yalan. Rooks hazırcı. 2500 trading kitap portföyü var, ama topiklerde gezip 1 satır değil de daha uzun hazır kodlar vermediği için insanları karalıyor ve hakaret ediyor.

O kadar insanın bu topiğe yazdığı mesaja ve biz izliyoruz izlemek istiyoruz ifadelerine rağmen hala burada neyin mücadelesini veriyorsun?

mücadele vermiyorumki fikirlerimi söylüyorum.sazan gelsin buraya sen ne konuşuyosun be kardeşim ben onu harbi güzel sistem yapıp insanlara yardım etmek amacınla açtım bu topiği desin sonrada 14 şuabata kadar sistemi yaratsın gelicem herkesten özür dilicem ben yalancıyım adi biriyim diye kabul edicem.siteyi bilerek sabote ettim websitesi reklamları yaptım bende ne formül var ne pdf var hepsi yalan dicem tamammı?.hadi bakalım hodri meydan!!
    2500 tane pdf var ama 2500ünüde okumadım heralde.ayrıca genelde strateji üzerine çoğu kitaplar.hangi kitapta formülü verip al bu sistemi kullanın derki.ama tecrübe olarak okuduklarım gayet fazla.herneyse senin kadar tecrübeli diiliz affola.
    ayrıca o filtreleri ben yazdan beri deniyorum ama benim sistemimle uyuşmuyo.sinyaleri çok düşürüyo herneysee..
    sitenin isminin ne önemi var aklımda vobsinyaleri kalmış.bilinçlide bişi yapmıyorum ayrıca hiçte yararlanmadığım bi site.ticariyle alakam olmaz benim ben evimden borsayla ilgilenen bir vatandaşım ne alaka yani.aklımın ucundan geçmedi böyle bişi.
    bilgiye susadığım doğruda 5 tane makaleden fazlasını okumadığım yalan.
    en son olarak sen sana soru soranlara vobmatriksin adresini ver sazanda soru soranlara karşılık soru sorsun.böyle bi topic açın alay edin bide üstüne sistemi iyi olmıyanlara.

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Rooks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görüyosun dimi astatin zamanında sende bizim gibiymişsin.ama şanslıymışsınki senin karşında teo gibi paylaşımcı biri varmış.paylaşımcı olmayanada kızıyorum anlamını çıkarma hemen burdan.paylaşıcam diyip milleti kandıranlara kızıyorum.
    ayrıca sen bana sisteminin bağırsaklarını görmem lazım dedin ilk sen istedin yani sistemimin formülünü görmek yani ben seni zorlamadım.hatta sıkıyosam seni kusura bakma gibilerinden mesajlar attım.ayrıca o formülü beğenmemiş olabilirsin voba ilk başladığımda kullandığım bir formüldü.ama sen şuan bilgilisinya beğenmediğin formülleri aşağılamakta hak buluyosun kendini.neyse önemli diil.ben bu işte yeniyim senin gibi sazan abimiz yok bize yardım edicek tek başımayım bu işte.biri bana yardım edicek diyede yalaklanıcak halimde yok senin gibi.
    konunun uzamasının sebebi senin avukatlık yapıp işi kişiselleştirmen.sanane senmi açtın topiği sazanın dili yokmu.sanamı düştü elalemin tasası.yalancı falanda diilim aksine çokta dürüstüm.hemen çirkefleşmeye başladın bakıyorum sazanı koricam diye.nasıl bir sistem verdiyse artık sana
    Laf kalabalıklarına değil, sadece iftiralarına yanıt vereceğim.

1) Formülünü aşağılamıyorum. 2500 trading kitabı portfoyu olan birinden daha farklı bir sistem beklerdim diyorum. Mesaj farklı. Hem 2500 tradiibg kitabı portofyu olup hem de nasıl yeni oluyorsun ıda ilginç..

2) ben sana sistemin bağırsaklarını görmem lazım demedim. Her sistem için standart filtre yoktur, filtre sisteme göre tasarlanır, sistemi görmeden al şu filtreyi kullan dmeek yanlıştır dedim. en önemlisi sistemini bana gönderme!!!! dedim. Buyur bilgiler bunlar, şu siteyede bak ordada bilgiler var dedim.

3) Sazan bana sistem mi vermiş...Nerdeeeeeeee...Ama elimdeki sistemi geliştirmede çok ciddi katkısı olan bilgiler verdi ve kaynaklar önerdi. Hani sizin SAZAN a bol bol hakaret ettiğiniz paylaşım tarzı sayesinde öğrendiğim şeylerden bahsediyorum!!!

4) Evet ben avukatım. Bir tarafda karşılıksız bilgi ve analizlerini paylaşan biri, öbür tarafda tamamen haksız nedenlerle onun açtığı topiğe ve kendisine saldıran birileri varsa ben orda tarafım. Gerekirse de avukatım. İki nedenle avukatım a) Paylaşıma engel olduğunuz için b) Topiği torpillediğiniz için

Sana bir koşulla yalancısın dedim: eğer seni yönkendirdiğim sistenin vobmatriis.com değil de vobsinyalleri.com olduğunu iddia ediyorsan yalancısın dedim ve sen hala bunu düzeltmedin. O konunun özeti şu; seni yönlendirdiğim sitenin hala vobsinyalleri.com olduğunu iddia ediyorsan yalancısın, yok yanlış hatırladım, ama zaten vobmatris.com u da okummaıştım çünkü ben hazıra konmak benim yerime başkasının çalışmasını istiyordum diyorsan sorun yok.
    BANGA mühim

14. The Following 4 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    218
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı mur@t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi formülü kullanıyordunuz, +3 lü olanı değil inşallah, çünkü başka bir formül yoktu henüz ortada.

Şöyle birşey yaptım murat kardeş saatlikte fena durmadı.

16. The Following 2 Users Say Thank You to MR.SPAK For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yer imleri

Yer imleri