Sayfa 475/925 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575 ... SonSon
11090 sonuçtan 5.689 ile 5.700 arası

Konu: borsada...delikanlılar harman oluyur.....

Teşekkür Teşekkür 
    8
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    129
    Toplam Teşekkür
    39 Yazısı Teşekkür aldı

You can’t control what the market will do. No matter how much you want the
    market to go in a certain direction, there is nothing you can do to make it go in that direction. There is no affect that you can cause on the market to make it do what you want it to do. We can’t push a button, we can’t turn a key, nothing we do will make the market do what we want it to. Nothing at all!

Teşekkür Teşekkür 
    23.465
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    371.373
    Toplam Teşekkür
    62.413 Yazısı Teşekkür aldı

Cümleten iyi geceler ve iyi haftalar diliyorum,

...yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür ve asla yatırım tavsiyesi deyildir, bu nedenle bu yazılanlara göre hareket etmek hatalı sonuçlar ve ciddi zararlar doğurabilir,....

3. The Following 5 Users Say Thank You to indregandi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    173
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    293
    Toplam Teşekkür
    106 Yazısı Teşekkür aldı

Caty,
    Kuzunun garan analizi yanlış değildi aslında..Ben o garan analizini başka bi topiğe taşıdım.ve aynen şöyle dedim..
    Tespit çok güzel..ama o tespitin sonucu borsa düşer olmamalı..çıkar olmalı..Çünkü bi bankanın el değiştirmesinden bahsediyoruz..
    Bu çıkış demektir.Garan çıkarsa , borsada çıkar..
    ama kuzu, shortta ısrar etti..Kendi tespitinden, kendine göre gömlek biçti..
    Analizi doğruydu.Sonucu yanlıştı.

5. The Following 3 Users Say Thank You to leventaslan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    440
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    168
    Toplam Teşekkür
    61 Yazısı Teşekkür aldı

IMF’siz çökeriz diyenlere ters köşe yaptılar

‘IMF'siz çökeriz' diyenleri Japon ev kadınları ters köşeye yatırdı

IMF ile anlaşılmaması halinde piyasaların sıkıntı yaşayacağı iddiası boşa çıktı. Yeni Sdant-by anlaşması imzalanmayacağının açıklanmasının ardından borsa yüksek seyrini sürdürdü. Dün 27 ayın zirvesine çıkan borsayı Japon ev kadınları uçurdu. Piyasalarda son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Star Gazetesi yazarı Oğuz Karamuk, '‘IMF’siz çökeriz’ diyenleri Japon ev kadınları ters köşeye yatırdı' dedi.

İşte Karamuk'un bugünkü o yazısı:

IMF’yle nişan yüzüğünün atılmasının ardından, stand-by’ı ısrarla isteyenlerin öngördüklerinin aksine, iç piyasada döviz ve faiz düşüyor, borsa yükseliyor. Piyasalarda yaşanan gelişmeyi açıklamak için yapılan yorumlar, yabancı girişinin başladığı yönünde.

SERMAYE UZAKDOĞU'DAN GELİYOR
    Yurt dışı işlemler konusunda uzmanlaşmış üst düzey bir bankacı, Türkiye’ye giriş yapan yabancı sermayeye adres olarak Uzakdoğu’yu gösteriyor. O bankacıya göre kriz öncesinde Türkiye piyasalarında cirit atan, hatta dolar kurunun 2008’de 1.15’le rekor düşük seviyeye inmesinde başrolü oynayan ‘Japon ev kadınları’ yine sahnede.

JAPONLAR UZUN SÜREDİR KULLANIYOR
    Takip etmeyenler için hemen hatırlatalım: Finans piyasalarında ‘Japon ev hanımı’ terimi, ülkelerindeki düşük faizlerden yararlanıp bankalardan kredi çeken ve bu parayı Türkiye gibi yüksek faiz ve istikrarlı yatırım sunan ülkelere aktaran yatırımcılar için kullanılıyor. ‘Carry trade’ denilen yöntem uzun süredir amatör Japon yatırımcılar tarafından yapılıyor.
    Başka bir bankacı ise “Ay başından bu yana Türkiye piyasasına giren yabancı yatırımı ne kadar sorusuna 1-1.5 milyar dolar civarında tahminiyle cevap veriyor. Zaten Merkez Bankası’nın üç haftada aldığı 760 milyon dolara karşın TL, mart başından bu yana dolar-Euro sepetine göre yüzde 1.1 değerlenmiş durumda. Borsada yüzde 10.3 yükseliş, bono faizinde 0.3 puanlık düşüş var.
    DAHA ÇOK GELECEKLER
    Japon ev kadınlarının dönüşünü gösteren nedenler sadece içeriden gelen sinyaller değil elbette...

Japonya’dan yurt dışına para çıkışını gösteren en önemli veri dolar/yen paritesi. Paritede 3 Mart’tan sonra ise yüzde 4 düşüş var. Yendeki düşüşün carry trade

yapan Japon ev kadınları için ekstra getiri sağladığını da bir kenara yazalım.
    Bu riskli bir oyun. Ancak Japon yatırımcıların da Türkiye gibi ükelere girmek için güvendikleri sağlam temeller var. Örneğin Japon Merkez Bankası geçen hafta ülkede yeniden ‘gevşek para politikası’ uygulamasına döneceğini açıkladı. Japonya’da para tabanı bu yıl yüzde 10 genişleyecek. Bu piyasaya 100 milyar dolar karşılığı ek para çıkması anlamına geliyor.

Paralar Türkiye gibi mali piyasaları krizde sağlam kalmış ve son dönemde pozitif veriler açıklayan ülkelere kayıyor. Japon ev kadınlarının dönüşü, Türkiye’nin IMF’siz dönemde dış finansman sıkıntısı yaşayacağını savunanları da açığa düşürüyor.

Hazine, Samuray bond satışı için düğmeye bastı
    Hazine 10 yıl aradan sonra Japon ‘Samuray’ piyasasına yeniden giriyor. Uluslararası haber ajansı Bloomberg’de yer alan habere göre, Türkiye ve Endonezya’nın yen cinsi tahvil satışı planladıkları, Türkiye Hazinesi’nin dün mail yoluyla yaptığı açıklamada 6 ay içinde piyasaya gitmeyi değerlendirdiğini belirttiği kaydedildi. Türkiye, 2000 yılında Samuray piyasasında diğer piyasalardan daha düşük maliyetlerle borçlanmıştı. Söz konusu yıl Türkiye 3 yıllık 50 milyar yenlik ihracın yanı sıra 35 milyar yen tutarında 3 yıl vadeli ve faizi de yüzde 3,50 kupon oranı düzeyinde, ayrıca 55 milyar yen tutarında 4 yıl vadeli, yüzde 3,25 kupon oranı düzeyinde ihraçlar gerçekleştirmişti. Yetkililer, Türkiye’nin dolar cinsinden 2040 vadeli tahvil ihracı için Japonya’ya girmek istediğini belirtiyorlar.

Teşekkür Teşekkür 
    510
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    957
    Toplam Teşekkür
    340 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı PALA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    You can’t control what the market will do. No matter how much you want the
    market to go in a certain direction, there is nothing you can do to make it go in that direction. There is no affect that you can cause on the market to make it do what you want it to do. We can’t push a button, we can’t turn a key, nothing we do will make the market do what we want it to. Nothing at all!
    ulan pala heç ingilizce bilir mi?

olmadı şimdi bu heç....

hadi ing bildi diyelim bu yazı yakışıyor mu heç palaya....

heleki bu saatten sonra,,,,,,ki saatlerde ileri alınacak olmadı bence....

sen çakma palasın,ZÜFTÜ falan aynı ekip olan sığ olan grupsunuz....

8. The Following User Says Thank You to mordak For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    510
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    957
    Toplam Teşekkür
    340 Yazısı Teşekkür aldı

kuzu sen ne ettin loo....bozo ile takılacam uğraşacam derkene ona laf yetiştireyim derkene

f sürtük = kene

slow motion trade derkene eeee yedin gene puvanları.....

kızma ama bu şekil işlem olmaz be aga.....

bak boza hemen kardan zarara geçtimi kaçıverdi......hemen al-sata döndü....(en güzeli)

diyorsun ya hep açık konuşmak lazım,anlık yazmak lazım işte onu diyorum.....senin planını en başta yazman lazım......

knt oaranını(bak sayını demiyorum) kaçış seviyeni (yüzde olarak en azından) stop yok diyorsun illa vardır...yoksa sen trilyonermisin eğer öyleyse burda ne işin var.....

bak bozo tanımam etmem bu arada ama adam işi biliyor....eee yanılabilir ama adam azda olsa zararı kesiyor.....tekrar intikam almaya geliyor......işte olay bu olsa sanırım.....

sen iyisin hoşsunda halen şu olayı anlayamadın........

seni dinleyen çok bebe var.....hatta sütlaç var....

bunların çoğu belkide hepsi ne stop bilir ne piyasa....ne oran bilir ne kaldıraç.....

ne sonradan anlattıklarını bilir nede anlar.....ama hep seni dinler bu kitle....

ondan sebep bence herşeyi baştan net şekilde belirtsen daha yararlı olur beeeaaa....(en azından bu kitle için)....

kurttan kuzuya nasıl olduysa eyyi niyetli bir tavsiye diyelim tüm yazılanlara....

tabi yazdıklarımın adam gibi anlaşılması ve uygulanması dileğiyle.....

bu arada

HİÇ BİR ZAMAN KİN TUTMAM,,,,AMA HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAM......

iyi geceler......

Teşekkür Teşekkür 
    510
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    957
    Toplam Teşekkür
    340 Yazısı Teşekkür aldı

yine ralli ve sen yoksun değil mi....daha geçen yazdım senin için ama sen öyle ki yakında gelirsin.....

sen yine gelirsin ki bu 3. kez olacak sonradan seni kardeşi kabul eder bu forum....

sana teşekkür edenler olur....

ben hiç bir şey demiyorum ya......sen kayahan sadece bunu biliyorum.....

Teşekkür Teşekkür 
    933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    25.559
    Toplam Teşekkür
    4.213 Yazısı Teşekkür aldı

sevgili mordak...

var tabiiki teslim olacagım bi yer....bekle göreceksin onuda....nasılsın...yoksun uzun zamandır....

bozo oglanla benim durumumu şu fıkra anlatıyor....oku...anla....

İki eski arkadaş yolda karşılaşmışlar, hoş sohbet derken biri diğerine sormuş:
    -Ne yaptın kızı okutabildinmi bari?
    -Okuttum okulu bitirdi, demiş.
    -Ee, çalışıyormu iş bulabildimi? demiş
    -Asgari ücretle bir fabrikaya girdi. Ama benim kız maşallah çok çalışkan patronun gözüne girmiş maaşını patron iki milyara yükseltti, kız çalışkan ya bir araba ve bir ev aldı hatta yurtdışı gezilerine giderken falan hep yanında götürüyor, ee senin kız ne yapıyor?, diye arkadaşına sorunca adam boynunu büküp
    -Valla benimkide ****pu oldu ama ben senin gibi güzel anlatamıyorum.

.
    baskasının aklı ile gerdege girilmez...unutmaki borsada herkes birbirine karsı oynar...yatırım danışmanları vardır...biz sadece geyikçiyiz....

12. The Following 8 Users Say Thank You to jani For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.057
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    226
    Toplam Teşekkür
    90 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı jani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili mordak...

İki eski arkadaş yolda karşılaşmışlar, hoş sohbet derken biri diğerine sormuş:
    -Ne yaptın kızı okutabildinmi bari?
    -Okuttum okulu bitirdi, demiş.
    -Ee, çalışıyormu iş bulabildimi? demiş
    -Asgari ücretle bir fabrikaya girdi. Ama benim kız maşallah çok çalışkan patronun gözüne girmiş maaşını patron iki milyara yükseltti, kız çalışkan ya bir araba ve bir ev aldı hatta yurtdışı gezilerine giderken falan hep yanında götürüyor, ee senin kız ne yapıyor?, diye arkadaşına sorunca adam boynunu büküp
    -Valla benimkide ****pu oldu ama ben senin gibi güzel anlatamıyorum.

.

14. The Following 2 Users Say Thank You to feridunabi For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    25.559
    Toplam Teşekkür

hayat güzel usaklar....

bir pencere bu baktıgımız 70 yıl....

bu 70 yıl ömürde....yaptıgımız hersey bir oyun....bir eylence....PARA bir vasıta....bir vasıta güzel bi gacıya ulaşmak için....bir vasıta güzel bi gacının çirkin bi herifin kölesi olması üçün.....

bir kavgaki hayat....referansı yok....bir güzel ki hayat...4 mevsimi var....baharıdır hayatın baslangıcı ve zevki....geliyor işte....gıprasıyor bedenlerimiz....tütsüleniyor hormonlarımız....arzuyla kıvranıyoruz....öbürü üçün....öbürü yanıyor....kavruluyor bilmeden bizim üçün....

yaradılmışız....arzular üçün....kıvranıyoruz ulaşamıyoruz.....hiçte ihtiyacımız olmayan şeyler üçün.....yaratıyoruz hayali ihtiyacları....kosuyoruz...kosuyoruz...kosuyoruz.. ..

ölüyoruz ölüyoruz...ölüyoruz BİR HİÇ ÜÇÜN.....

hepsi...AYSE BANA TAPSIN DİYE....referensı yok hayatın....KOMİK YANİ...
    baskasının aklı ile gerdege girilmez...unutmaki borsada herkes birbirine karsı oynar...yatırım danışmanları vardır...biz sadece geyikçiyiz....

16. The Following 4 Users Say Thank You to jani For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    25.559
    Toplam Teşekkür

BU İRAKI...

cennetteki bı ırmagın yolunu sasırıp dünyaya akmasından gelmedir....

onun üçün boldur....fakat cennette herbirimize verilecek 40 huri nehri bu dünyaya akmamıştır....kıttır huriler....

yüce allahım...irakıyı yollarken....insan oglunun en büyük aclıgı halinde olan....huri milletini öbür tarafta tutmuştur....

yetmemiş...

bu dünyaya gelmiş olan gacı dedigimz...huriler olan...bacılarımıza...kızlarımıza...karılarımıza.. ..annelerimize de....öbür tarafta 40 erkek vermemiştir...hatta onlara hiç öneri yoktur....

İŞTE BU ACAİP DURUM....

bu dünyada...bizi bitirmiştir....ne yaparsak yapaım...hep bi gacı iin yapmısızdır....

18. The Following 4 Users Say Thank You to jani For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    933
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    25.559
    Toplam Teşekkür

borsada bu dengenin uzantısıdır....

sabah saat 10 da 7 ira an garanın....hiçbirsey olmadan....bankaya gökten para yagmadan....aksam üstü 7.60 olmasıda bundandır....

HORMONAL DENGESİZLİKTEN YANİ....

20. The Following 2 Users Say Thank You to jani For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 57 kullanıcı var. (0 üye ve 57 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri