Sayfa 11/45 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
529 sonuçtan 121 ile 132 arası

Konu: Aklına ne gelirse...

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür
    5.163 Yazısı Teşekkür aldı

hehehee ben bu dini muhabbeti yavaş yavaş geyiğe çeviriyorum..

AİVE pambık.. hadi bil bakalım ben içimden ne geçirerek dua ettim..

2. The Following 3 Users Say Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı TÜRKOĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ama durduk yere bunu söylemenin bir manası olduğunu sanmıyorum.

şimdi birileri arkadaşın yazdığından anladığıma göre borsadan,Vob tan parayı vurunca bunu yazıyormuş.

ABV miş! olacak iş mi yahu?
    Abi ben girdim arkadaşın topiğine okudum ve aslında yanlış bir yer göremedim... Arkadaş demiş ki yeri geldiğinde karı alıp flat kalmayı bilin... Baktın kardasın Allah Bereket Versin de flat kal, aç gözlü olma demiş... Ve daha sonra yazdığı trading kurallarına bunu da eklemiş, yeri geldiğinde Allah bereket versin deyip flat kalmalı insan demiş...

Biz nasıl YYLD diyorsak o da bunu ABV diye kısaltmış mesajlarında, ben burada yanlış birşey göremiyorum... Diyelim ki burada bir yanlışlık var... Varsa o kişiyi bağlar bize ne?? Bu durumla Fethullah Gülen cemaatinin alakası nedir onu da anlayamadım... Onu da iyiçocuk açıklar heralde... Bu da ABV muhabbetiyle ilgili son mesajımdır... Ayrıca bu kadar gereksiz, kimseye faydası olmayan bir konu hakkında bu kadar yazı yazdığım için de kendimi esefle kınıyorum...
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

4. The Following 3 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı zozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bi önemli yanı yok abi AMELLER NİETLERE GÖREDİR...
    evet herşeyin özü burada işte...bir işi yaparken o amelin altında yatan niyetin nedir?

adam tabii ABV derken ALLAH BEREKET VERSİN de demiş olabilir BELANI VERSİN de...niyetini bilemiyoruk

ya gece gece nerden çıktı bu konular...
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

6. The Following 3 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.510
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    164
    Toplam Teşekkür
    63 Yazısı Teşekkür aldı

sn cokbilmis bende sizin beni belli bir... "pardon iki" ...kategoriye sokmaya calıstıgınıza ve her ne olursa olsun "illa bi cevap sokmam lazım tavrınıza" ve bunun hakkında yorumda bulunmanıza gülmüyorum.aksine böyle bir tutumda bulundugunuz icin sizin yazdıklarınızı bir 5 yasında biri soyluyor gibi düsünüp cevap vermiyorum.lütfen alıntı yapmayınız,cevap vermeyiniz.
    Eski nicki patch idi

8. The Following 2 Users Say Thank You to ilkokul2terk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    684
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    133
    Toplam Teşekkür
    69 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla zozo kardeş ben de anlamadım nedir bu olayın bu kadar önemli yanı
    Değerli üstadım bu konu Fıkıs biliminin muhtevasına girer.
    İşte ben bir Fıkıs üstadıyım,
    ABV yazıyorsanız okurken yani ABV'yi ''Allah Bereket Versin'' diye okuyacaksınız.
    Fekat bunu kime yazıyorsunuz, o yazdığınız kişi yada kişiler bunu bilecekler.
    Bilmiyorlarsa önceden eğiteceksiniz.
    Bütün İslam Dünyasına bunu kabul ettireceksiniz.
    Üniversitelerde, Panellerde bunu gösterip, savunacaksınız...
    Bütün İslam Dünyası kabul ettikten sonra ABV yazabilirsiniz...

hehehee ben bu dini muhabbeti yavaş yavaş geyiğe çeviriyorum..

AİVE pambık.. hadi bil bakalım ben içimden ne geçirerek dua ettim..
    Siz baştan ciddi mi yazıyordunuz?

Onu da iyiçocuk açıklar heralde...
    Biraz daha zaman harcayıp okuyun...O topicde laikliğe çok giydirme var...Boşuna yazmıyorum ben...

10. The Following User Says Thank You to iyi çocuk For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

...ABV diye kısaltmış mesajlarında, ben burada yanlış birşey göremiyorum... Diyelim ki burada bir yanlışlık var... Varsa o kişiyi bağlar bize ne??..
    ya adam güniçi çok defa yazıyordur belki kendince kısaltmıştır.buna hüküm vermek bize düşmez...ben geyiğine yazdım...ne ulemayız ne ilahiyat profesörü...

yanlışsada o kişiyi bağlar...sakıncası yoksada yoktur zaten...

abi DİN işi DEVLET işi bunnar çok çetrefilli işler...biz gariban adamık arkadaş bizi aşar bu işler...
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -

12. The Following 3 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    10.432
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.342
    Toplam Teşekkür
    668 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı zozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bi ara ankarada nereye gitsem aspava lokantaları görüodum amma modaydı harbi..
    Ben de Ankara`dan hatirliyorum zaten...
    Ama ben bir kere bile girmedim, sirf isimden dolayi
    Öz Aspava olsa giderdim belki ama

14. The Following 2 Users Say Thank You to thracian For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

abi DİN işi DEVLET işi bunnar çok çetrefilli işler...biz gariban adamık arkadaş bizi aşar bu işler...
    Valla bizi aşmaz da malesef tartışmalar ciddi bir temele oturamıyor.. Sabahtan beri burada konuları ciddi bir platforma oturtmaya çalışsam da birileri özellikle meseleleri sulandırmaya ve konuları başka taraflara çekmeye çalışıyor... Ben yine ciddi olarak konuları (inançları ve ibadetleri değil) tartışmayı isteyenleri bu topiğe bekliyorum... Ama önce 4-5 dk ayırıp bu topikteki konuyla alakalı geçmiş mesajları da okusunlar, kendimizi tekrar etmek zorunda kalmayalım...

Hocamızın aşağıdaki sözleri bugün içersine düştüğümüz durumu nasıl da güzel açıklıyor...

Muhammet Nur Doğan: Allah Resulü'ne gönderilmiş olan Kuran'ın temsil ettiği İslam ile bugün yaşadığımız İslam arasında dağlar kadar fark vardır. Biz zaten İslam'ı değiştirdik, aslına benzemeyen bir şeye soktuk. Biz zaten dini negatif anlamda reforme ettik. Aslı astarı belli olmayan düşüncelerle İslam dininin temel çizgileri kayboldu. İslam bugün bir kültür meselesi haline dönmüştür. Din ile kültür özdeş haline getirilmemelidir. Dinin asıl meselelerini bir kenara koyup detaylara takılıyoruz.

Voltaire

16. The Following 4 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür

Valla bizi aşmaz da malesef tartışmalar ciddi bir temele oturamıyor.. Sabahtan beri burada konuları ciddi bir platforma oturtmaya çalışsam da birileri özellikle meseleleri sulandırmaya ve konuları başka taraflara çekmeye çalışıyor... Ben yine ciddi olarak konuları (inançları ve ibadetleri değil) tartışmayı isteyenleri bu topiğe bekliyorum... Ama önce 4-5 dk ayırıp bu topikteki geçmiş mesajları da okusunlar, kendimizi tekrar etmek zorunda kalmayalım...
    teessüm ederim enorton.. biz burada ciddi ciddi geyik yapmaya çabalıyoruz di mi..

18. The Following User Says Thank You to jerfin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    9.908
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    15.844
    Toplam Teşekkür

harbi çok sulandırdım topiği.. zaten benim dini muhabbetlerde ne işim var ki..

biraz birilerini gıcık edeyim dedim sadece.. çok zoruma gitti gıcıklık oylamasında bana hiç oy verilmemesi..

20. The Following User Says Thank You to jerfin For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

Hocamızın aşağıdaki sözleri bugün içersine düştüğümüz durumu nasıl da güzel açıklıyor...

Muhammet Nur Doğan: Allah Resulü'ne gönderilmiş olan Kuran'ın temsil ettiği İslam ile bugün yaşadığımız İslam arasında dağlar kadar fark vardır. Biz zaten İslam'ı değiştirdik, aslına benzemeyen bir şeye soktuk. Biz zaten dini negatif anlamda reforme ettik. Aslı astarı belli olmayan düşüncelerle İslam dininin temel çizgileri kayboldu. İslam bugün bir kültür meselesi haline dönmüştür. Din ile kültür özdeş haline getirilmemelidir. Dinin asıl meselelerini bir kenara koyup detaylara takılıyoruz.
    bunu okudum haberturk sitesindeydi bu.evet çok doğru bencede bugün yaşadığımız İslam değiştirilmiş,belki sulandırılmış,belki bir grubun,zümrenin işine geldiği gibi yorumlanmış v.s.

iyide biz doğrusunu nerden öğreneceğiz? kimin anlattığı doğru...bilmiyoruzki...KURAN-I KERİM mealleri kimin çevirdiği ayetler doğru? bunu bırak bugün arapça okuduğumuz KURAN-I KERİM'in değiştirilip değiştirilmediğini nerden biliyoruz? 1.400 yıl falan sanırım geçen süre...

ALLAH kimseyi yoldan çıkartmasın,sapıklığa v.s. sevketmesin...benim bilgim yetmez bunları konuşmaya.ben önüme konulan KURAN-I KERİM i okuyorum eğer birileri çarpıttıysa günümüze gelene kadar herhalde vebali günahı onların boynunadır değil mi?
    - - - -

22. The Following 2 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

bunu okudum haberturk sitesindeydi bu.evet çok doğru bencede bugün yaşadığımız İslam değiştirilmiş,belki sulandırılmış,belki bir grubun,zümrenin işine geldiği gibi yorumlanmış v.s.

iyide biz doğrusunu nerden öğreneceğiz? kimin anlattığı doğru...bilmiyoruzki...KURAN-I KERİM mealleri kimin çevirdiği ayetler doğru? bunu bırak bugün arapça okuduğumuz KURAN-I KERİM'in değiştirilip değiştirilmediğini nerden biliyoruz? 1.400 yıl falan sanırım geçen süre...

ALLAH kimseyi yoldan çıkartmasın,sapıklığa v.s. sevketmesin...benim bilgim yetmez bunları konuşmaya.ben önüme konulan KURAN-I KERİM i okuyorum eğer birileri çarpıttıysa günümüze gelene kadar herhalde vebali günahı onların boynunadır değil mi?
    Eğer çarpıtıldığından, değiştirildiğinden zerre kadar şüphen varsa bence hiç boşuna okuma

Voltaire

24. The Following 3 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Yer imleri

Yer imleri