Sayfa 11/19 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
221 sonuçtan 121 ile 132 arası

Konu: BEŞİKTAŞ JK Köşesi

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

gol olur bence .. bjk şampiyon ...
    2013,00

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

3. The Following User Says Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Voltaire

5. The Following User Says Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Voltaire

7. The Following User Says Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

"Bu Kafayla Beşiktaş Kayyuma Gider"

Beşiktaş’ta 30-31 Ocak’ta yapılacak Olağan Genel Kurul öncesi camianın önemli isimlerinden ve muhalefet liderlerinden Fikret Orman, siyah beyazlı çatı altındaki son gelişmeleri değerlendirdi.

Bu kafayla Beşiktaş kayyuma gider "Kaynaklarımızın hepsi tükendi. Mali ve idari açıdan devrime ihtiyacımız var. Başkanlığa aday olan, ‘Kan, gözyaşı ve ölüm' taahhüt etmeli. ‘Beşiktaş'ı küçülteceğim' demeli. Bunu dillendirmeyen, gerçekçi olamaz."

Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'nun adaylıklarını açıkladıkları kongrenin nabzını tutan Beşiktaş'ın ağır toplarından Orman, sorularımızı cevaplarken ilginç açıklamalarda da bulundu...

* Başkanlık yarışında iki aday var. Sizce kim şanslı?

Şu ana kadar iki isim var ortada. Üçüncü aday da çıkabilir. Yıldırım Demirören de Murat Aksu da henüz kamuoyu önüne çıkıp birşey söylemediler. Sadece insanları arayıp, kendilerine taraftar arıyorlar. Yapılması gereken şey insanları aramaktan çok Beşiktaş'ın şu anki durumunu ortaya koyup ona göre bir program ve çıkış yolu bulmaktır. İki aday için de kesin birşey söylemek için çok erken.

Ben önemli bir gücüm

* Sizin kongrede 2 bin oyunuz olduğu söyleniyor. 2 bin 500 Demirören, 2 bin de Aksu'nun oy potansiyelinden bahsediliyor. "8-9 bin üye sandık başına gelecek" diyorlar. Bu matematik doğru mudur?

Bu rakamları söylemek kolay. Ama sandık başında oy kullanacak kişiye etki edebilmeniz için ağırlığınızın olması gerekir. Ben önemli bir gücüm bu doğru. Tek başına 2 bin kişiyi yönetmek, bir kişi için olacak şey değildir.

* "Demirören döneminde kulübe üye yapılanların sayısı 3-4 bine ulaştı" deniyor. Bu faktör kongrede Demirören'e kolay bir zafer getirir mi?

Bu söylem doğru değil. Tribünlerin sayın Demirören'e tepkisi ortada. Bu da Beşiktaş'ın idari ve mali yapısından kaynaklanıyor. Bir grubun 3 bin kişiyi organize etmesi çok zor değil, kolay bir şey. Bu insanlar kamuoyundan etkilenirler. İnsanlar birbirine, "Hayır" demezler ama "Sandalye" dediklerinde kendi hür iradeleriyle oy kullanırlar. 2004 yılında Yıldırım Demirören ile birlikte girdiğimiz seçimde grupların yüzde 60-70'i benimle beraberdi. Eğer bu doğru olsaydı şu an başkan olarak karşınızda olacaktım.

Keçeli'yi desteklerim

* Metin Keçeli aday olursa siz onu mu destekleyeceksiniz?

Oyum Metin Keçeli'nin. Benim fikirlerimi savunan insanları desteklerim. Nedir bu fikirler. Beşiktaş'ın 2004'ten bu yana borcu yaklaşık olarak 16 milyon dolardan, 31 Temmuz 2009 itibariyle benim yaptığım hesaba göre 220 milyon dolara çıkmış. Bu kontratlarla, bu gidişatla daha vahim bir yere geleceğiz. Artık çıkış için proje falan kalmadı. Kaynakların hepsi tükendi. Beşiktaş'ın mali ve idari açıdan inanılmaz bir devrime ihtiyacı var. Aday olacak insanın taahhüt edeceği şeyin, "Kan, gözyaşı ve ölüm" olması lazım. Bunun haricindeki şeyler benim açımdan doğru olan şeyler değildir.

Reçete belli

BEŞİKTAŞ'ın birçok problemli ödemesi var. 68 milyon lira ödemesi var bu kulübün. Beşiktaş'a başkan olan kişi şunları demeli, "Bazı tesislerimizi ipotek edeceğim. Bu borç yapısını kredi ile 10 sene içinde yeniden yapılandıracağım. Beşiktaş'ı düzlüğe çıkartacağım." Ben böyle bir program bekliyorum.

Tek kaynağımız insanların cebi

* Siz, "Beşiktaş küçülmeli" mi diyorsunuz?

Küçülmeli tabii ki. Futbol takımı da küçülecek. Futbol takımının içindeki pahalı maliyetli oyuncular gidecek. Bu oyuncular sonrası Beşiktaş'ın kendi değerlerine yakın, genç, istikbal vaad eden isimlerle yeni bir takım kurulacak. Beşiktaş'ın maliyetleri ufaltılacak. Bu yapı ile Beşiktaş kayyuma gidecek pozisyonda. Bence mali durum çok kötü. Beşiktaş'ın borcu 10 kat arttı. Fulya'dan gelen kira gelirleriyle tahmin ediyorum 30-40 milyon dolarlık bir kaynak daha kullanıldı. Üstelik Beşiktaş, başkana borçlandı. Bonservis bedelleri, üçüncü şahıslar ve bankalar sonradan geldi. Özetle fatura çok kabarık. Şimdi tek bir kaynak kaldı. İnsanların cebi. Nereye kadar böyle gidilecek.

* "İktidara geldiğim zaman Beşiktaş'ı küçültüceğim" demeyen aday yalan mı söylüyor?

"Yalan söylüyor" demek çok ağır olur ama bu söylemi dillendirmeyen gerçekçi olamaz.

Beşiktaş birdir parçalanamaz

* Başkanlığı da Çarşı grubuna yeterli desteği vermediğiniz için kaybettiğiniz söyleniyor?

Olabilir. Ama o tavizi verenlerin geldiği nokta budur. Herşey ortada. Pişman değilim. Doğru olan budur. Yarın aday olursam yine bunu söylerim. Yönetim ayrı birşeydir.

Çarşı, Karagümrüklüler, Asya Kartalları gibi parçalanmalar var. Beşiktaşparçalanamaz ki, bir tanedir. Oraya gelip desteklediğin takım bir tane. Taraftarla, yönetimin ilişkisi bellidir.

Gerçek Beşiktaşlı aidatını kendi öder

* Üyelerin aidatlarını, adayların yatırdığını duyuyoruz.

Bu ilk değil. 10 sene önce de yatırılırdı, 15 sene önce de. Bu sağlıklı bir yapı değil. Genel kurulla alakalı da birçok şey yapılması lazım. Senelik aidatın yükseltilip en az 500 lira olması lazım. Senelik aidat 50 lira. Bu şekilde grup oyları radikal bir şekilde düşürülür. Çünkü bu paralar, yatırılması güç paralar. Güç elde etmek için bu grupları kuruyor insanlar. Yönetimlerde koltuk bulabilmek için, maçlara gidebilmek için, Beşiktaş'ın prestijinden yararlanmak adına birçok sebep var. Bu aidatları ödeyebilecek insanlar, gerçek Beşiktaşlılar olur ve onlar bu çatı altında kalır.

Tribünler kulübü yönetemez

* İnönü Stadı'nın en iyi yerlerinden birisi, taraftar grubuna ait. Siz stat için ne düşünüyorsunuz?

Beşiktaş'ta statla ilgili ilk endişelerini dile getiren benim. O zaman bana kulak asmadılar. Rakiplerimiz daha fazla gelir elde ediyorlar, biz daha az.

* Tribünler başkana hakaret ediyor, yönetim ve takımın üzerinde baskı oluşturuyor. Yeni başkan bu durumu nasıl çözmeli?

Taraftara iyiyi gösterdiğinizde siz de iyi oluyorsanız, kötüsünü de gösterdiğinde kötüyü göreceksiniz. Taraftar kitleleriyle temas kurarsanız, onlara bilet verirseniz, deplasmana götürüp, getirirseniz, onlarla kulübü yönetmeye çalışırsanız, bir gün o silahlar size ters döner.

* Beşiktaş kapalı tribündekilerden kurtulmalı mıdır?

Hayır. Çarşı dediğinizde Beşiktaş'ı çok iteleyen bir güçtür bu. Yeni bir stat projesi ile bütün bu sorunlar çözülür. Herkes yerini bulur.

* Kongre öncesi son sözünüz?

Sandık başına gelecek üyeler Beşiktaş Kulübü'ne arkadaşlarını başkan yapmak için oy kullanmamalı.

Sözünde duran benim

Benim yönetimi ibra etmediğimi ve sözümden döndüğümü söylüyorlar. Bu doğru değil. Beşiktaş'ın ileri gelenleri bana, "İbra et, seçime gidilecek" dediler. Ben yönetimi ibra ettim.

Zengin adam arayacağız

* Siz aday olsanız, "Ben küçüleceğim. Başka çaremiz yok" deyip oy alabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Bu demek değildir ki Beşiktaş şampiyonluğa oynamayacak. Mantıklı para harcayacaksınız. Şu anki mevcut borca bakalım, "Her yıl 10 milyon dolar ödeyeceğim" derseniz 22 yıl sürer. Bu gidişatla bir süre sonra Beşiktaş, bir zengin aramaya başlar. Şu anda dışarıya 1 lira bile borç ödenemez. Beşiktaş'ın önündeki problemleri sıraladım. Bu problemleri ve çözümü ortaya koyan gerçekçidir. Beşiktaş kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp olmalıdır. Kongre üyesi gerçek kararını verir.

Bana yöneticilik teklif edemezler

* Şu anda herhangi bir başkan adayından yöneticilik teklifi alsanız, cevabınız ne olur?

Böyle bir teklifle kimse karşıma gelemez. Benim geleceğim yer bellidir. Ben bugün ortaya çıkacak olursam, ya benim zihniyetimi destekleyeni desteklerim, ya da aday olurum. Başkanlık koltuğuna otururum. Benim açımdan başka bir seçenek yok. Beşiktaş bu masraf yapısıyla yoluna devam ederse, ben ve benim gibi insanların bu kulübe başkan olma ihtimali sıfır.

* Bu tabloyu düzeltmek için sizin gibi kişilerin girmesi gerekmiyor mu yönetime?

Gerekiyor ama başkanlığa aday olmuş kişilerin yapacağı şey diğer yönetici adaylarının önünü tıkamak değil, bu problemler zincirini kırabilecek kişilere yardım etmesidir. Akil bir adamın yapacağı şey budur. Beşiktaş'ın yarın paraya ihtiyacı var. Daldaki, gökteki kuşu kimse anlatmasın. Neden mi, cepte kuş kalmadı da ondan.

Kaynak: Hürriyet

Voltaire

9. The Following User Says Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Bu Kafayla Beşiktaş Kayyuma Gider"

Reçete belli

Kaynak: Hürriyet
    yeni vob sloganımız bu olsun...

bu arada; imkansız
    BANGA mühim

11. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

İşte Beşiktaş'ın yeni kalecisi

Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan'ın sakatlıklarından sonra kaleci arayışlarına giren Beşiktaş, Hoffenheim forması giyen Ramazan Özcan'ı kiraladı.

Beşiktaş'ta Rüştü Reçber ve Hakan Arıkan'ın sezonun ilk yarısının ardından geçirdiği ameliyatlar sonrası takımdaki yerlerini bir süre alamayacak olmaları üzerine Siyah-Beyazlı yönetim yeni bir kaleci arayışına girmişti.

Son günlerde Ankaragücü'nden Serkan Kırıntılı, Denizlispor'dan Cenk Gönen ve Gençlerbirliği'nden Serdar Kulbilge'nin adı Beşiktaş ile anılmaya başlamış ancak bugüne kadar net bir gelişme yaşanmamıştı.

Siyah-Beyazlı yönetim dün Mustafa Denizli'nin isteği üzerine Almanya Bundesliga takımlarından Hoffenheim formasını giyen Ramazan Özcan ve kulübü ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldı. Beşiktaş yönetimi Avusturya Milli Takım formasını giyen Türk asıllı 25 yaşındaki kaleci ve Alman kulübü ile anlaşmaya vardı.

Yapılan anlaşmaya göre Ramazan Özcan sezon sonuna kadar Hoffenheim takımından kiralanacak.

Beşiktaş Kulübü bu oyuncu ile ilgilenildiğine dair gelişmeyi borsaya bildidirirken, son dakikada bir sorun çıkmaması halinde Ramazan'ın 30 Aralık'ta İstanbul'a gelip, yeni takımı ile antrenmanlara çıkması bekleniyor

http://spor.mynet.com/haber/iste-bes...kalecisi/20055
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

13. The Following 2 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

şampiyon bjk ... gol olur ..
    2013,00

15. The Following 2 Users Say Thank You to selçuklu For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Aksu: "Gerekirse A2 İle Sahaya Çıkarız!"

30.12.2009 12:00:00
    Vicdan azabı çektiği için Beşiktaş'a başkan adayı olduğunu söyleyen Murat Aksu, göreve gelmesi halinde takımdan ayrılanların çok olabileceğini söyledi. İşte Aksu'dan çarpıcı açıklamalar:

"Mali açıdan çökmüş, işletme sermayesi bile bitirilmiş bir kulübün başkanlığına aday olmak tam deli işi. Taşın altına elimi sokmuyorum, kafamı giyotinin altına koyuyorum "

"UEFA yayın hakları 2019 yılına kadar yok pahasına verilmiş, böyle giderse bunlar yakında Fulya'yı komple kırdıracaklar. Demirören'in yaptığı, hastayı kendine muhtaç bırakmak"

"Beşiktaş'ın varlıkları borcu karşılamakta zorlanır. Kulüp uçuruma yuvarlanıyor. Sistem bu zihniyete 3 yıl değil, 3 ay bile dayanamaz. Kulüp çağdışı yönetiliyor"

Beşiktaş'ın 30-31 Ocak'taki kritik kongresinde başkan Yıldırım Demirören'in karşısına aday olarak çıkan Murat Aksu, "Beşiktaş'ın kurtuluş mücadelesi" diye özetlediği seçim yarışı öncesinde düşüncelerini ve projelerini SABAH'a anlattı. İşte 6 yıllık Demirören yönetiminin ilk 3 yılında ikinci başkanlık yapan Murat Aksu'nun ağzından "Değişim hareketi"

Beşiktaş'ı yönetmeye niçin talip oldunuz?

Beşiktaş büyük bir tehlikenin ve kaosun içinde. Bu köhne, çarpık zihniyet sürerse şu an kullanılan kaynaklar, kırdırılan gelirlerle 200 milyon dolarları aşan borç 3 yıl sonra 500 milyon doları bulacaktır. Şu anda bile Beşiktaş'ın varlıkları mevcut borcu karşılamakta zorlanır. Beşiktaş uçuruma yuvarlanıyor. Sistem bu zihniyete 3 yıl değil, 3 ay bile dayanamaz. Kulübümüz çağdışı yönetim anlayışı ve sürüklendiği borç batağıyla maddi anlamda iflas etmiştir. Hal böyleyken elimiz kolumuz bağlı oturamayız. Ciddi bir operasyona başlamamız gerek.

Demirören'in ilk kongreyi kazanmasında önemli payınız var. İlk üç yılının ikinci başkanı olarak kendinize öz eleştiri yapmıyor musunuz?

Sayın Demirören'in başkan seçilmesinde maalesef önemli payım var. Bu kötü gidişi görünce kendimde sorumluluk hissettim. Herkes hata yapar. Ben kendimle çok hesaplaştım. Vicdan azabı duyduğum için aday oldum. Bu sorumluluğu bir görev kabul ettim. İkinci başkan olarak çok hatasını engellediğim gibi, birçoğunu da başkanlık hegemonyasına takılarak engelleyemedim. Üç yıl sonunda Sayın Demirören ikinci dönemde de devam etmek istedi ama ben "Yönetim tarzı ve ilkelerimiz uyuşmuyor. Bu anlayışla yürütemeyiz. Senin yönetim tarzının değişeceğine de inanmıyorum" diyerek yolları ayırdım.

Beşiktaş'ta aday olabilecek bir sürü isim daha var. Niçin onlar değil de siz aday oldunuz?

Gönül ister ki Beşiktaş'ı gönülden seven bütün işadamlarımız işin içinde olsun. Ancak kulüp yönetiminde ve mali hesaplarında bu kadar kara nokta varken, borç miktarı tam olarak bilinmiyorken, bankalardan kredi alınamayıp, faktoring şirketlerinin kapısına düşülmüşken, üyelik çarpıklığı ortadayken, tribünlerde olaylar birbirini takip ederken bu insanları nasıl cesaretlendirip böyle bir kaosun içine davet edeceksiniz? Beşiktaş'ın önde gelenleriyle, değerli işadamlarıyla görüşmelerim ve Hikmet (Çetin) Abi'yi başkanlık için bekleme sürecim gösterdi ki birinin cesaretle çıkıp Beşiktaş'ı uçuruma götüren bu zihniyeti yıkması gerekiyordu. Demirören anlayışından yaka silkenlerin çağrılarına uyarak ve cesaret göstererek aday oldum. İster akıllı işi olsun, ister deli işi. Bu cesareti gösterdik. Taşın altına elimi sokmuyorum, ateşten gömleği giyiyorum. 'Korkunun ecele faydası yok' mantığıyla kafamı giyotinin altına koyuyorum.

KEMOTERAPİ VAAD EDİYORUM

Sayın Demirören "Hiçbir sorun yok" havası veriyor. Ortada bir çelişki yok mu?

Beşiktaş'ın borcu son 6 yılda 30 milyon dolardan şimdi geleceğe ait kırdırılan gelirlerle birlikte 200 milyon doları aştı. Kulübün yayın gelirleri, stad reklam ve bilet gelirleri borçlarına karşı temlikli. UEFA yayın hakları 2019'a kadar yok pahasına verilmiş ve o para kullanılmış. Göğüs reklamı, stad reklamı tüketilmiş. Beşiktaş AŞ'nin %15 hissesi daha satılarak derneğin şirketteki payı % 70'e inmiş. Nakit temini için Fulya'da metrekaresi 17, 20 dolardan kiralar kırdırılıp kullanılmış. Geleceğe ait Fulya kira gelirlerinin 30-35 milyon dolara yakını şimdiden ya kullanılmış, ya temlik verilmiş. Transfer hovardalığının bir kısmını karşılamak için elde kalan son alacaklarla FİBA Faktoring'den 30 milyon Euro daha alınmış. Tabata başta birçok futbolcunun bonservisine ödeme yapılmadı. Takımdaki bazı oyunculara 2-3 yıl öncesinden alacakları için kulüp senetleri verilmiş. Böyle giderse bir kısmıyla yetinmeyip Fulya'yı komple kırdıracaklar. Demirören'in yaptığı hastayı kendine muhtaç bırakmak. Durumun vehametini görmek için SPK ve İMKB'ye açıklanan mali tablolara ve dip notlarına bakmaları yeterli olur. Hasta ağır kanser, içten içe çürüyor. Ne yazık ki kemoterapi vaad ediyorum.

Alacağını bağışlasa da hesap kapanmaz

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'den seçilmesi halinde tüm icraatları için tek tek hesap soracağını söyleyen Murat Aksu, "Benim kendisi ile birlikte görev yaptığım üç yılımla ilgili bir şey çıkarsa onu da hasıraltı etmeyeceğiz" ifadesini kullandı. Göreve gelirseniz neler yapacaksınız? Hesap sormaya geliyoruz. İlk iş; hem derneği hem anonim şirketi iki ayrı uluslararası bağımsız denetim firmasına çapraz denetim yaptırmak. Ayrıca Beşiktaşlılar'dan oluşturulacak bir mali inceleme ve değerlendirme komitesi kuracağız. Mizan raporlarına kadar, harcamalara gösterilen fatura karşılıklarına kadar her şeyi didik didik edeceğiz. Buradan taahhüt ediyorum: Hiçbir şey asla hasır altı edilmeyecek. Çıkan sonuçları kamuoyuyla paylaşacağız. Bununla da kalmayıp SPK'yı da sorumlular hakkında işlem yapmaya çağıracağız. Başkan Yıldırım Demirören'in alacaklarını nasıl kapatacaksınız? Mali denetimlerden gelecek raporları bekleyeceğiz. Kaç para vermiş olduğunu göreceğiz. Belki alacağının fazlasını verecek. 250 milyon dolara yaklaşan borç ve diğer maddi kayıpların hesabını nasıl verecek? Fırsat maliyetiyle yarım milyar dolara yaklaşan bir rakamdan söz ediyoruz. Alacaklarının tamamını da bağışlasa hesap sormaktan geri kalmayacağız. 60 milyon TL borç vermişsin de diğer taraftan 600 milyon TL geliri ne yaptın? Del Bosque'yi oyalarken kimi dinledin? Tabata'ya 8 milyon fiyat çekerken kime sordun? Sadece Fulya'dan zararımız uzun vadede 250 milyon dolar. Bu hesap kolay kolay kapanmaz. Haciz, temlik, yoluna giderse de mahkemede hesaplaşırız.

BEN DE OLSAM HESAP VERECEĞİM

Bu hesap işi sizin görevde olduğunuz ilk üç yılı da kapsayacak mı? Kesinlikle, her dönem incelenecek. Ben kendimden eminim. Ancak benimle ilgili herhangi bir şey çıksın o da hasıraltı edilmeyecek. Beşiktaş'taki bütün yanlışların hukuk içinde hesabı sorulmalı ve sorulacak. Bu denetlemelerde belli dönemlere hukuken hesap sorulmayabilir. Ancak hiçbiri olmazsa kamu vicdanı var. Biz orada da yargılatmasını biliriz. Umarım biz o koltuğa oturana kadar mizan raporları, faturalar kazaya uğramaz.

Beşiktaş'ın Fulya'da resmen hakkı yendi!

Fulya hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Fulya'da 2008 itibariyle 132 binden 162 bin metrekareye çıkan bir inşaat fazlalığı var. Artışın çoğu müteahhide ait olan kulelerde. Beşiktaş'ın ilk anlaşmadaki % 67 oranına göre yaklaşık 20 bin metrekare artış yaşaması gerekiyor. Ama kulüp bunu alamamış. Yönetim ek sözleşmeyle 'İskan şartına' bağlamış. Çok saçma! İskan alamazsanız 20 bin metrekarelik fazlalığınızı, hukuki olarak hakkınızı da alamazsınız. Baskılar olunca yönetim, müteahhit firmayla mahkemeye gidildiğini, anlaşmaya çalıştıklarını açıkladı. Ama hala yönetimin gittiği ne bir mahkeme var ne de bir hak arama var. Beşiktaş'ın gururu diye gösterilen o değerli iki kulede Beşiktaş'a verilen sadece 95 metrekare... Fulya'yı kapatmaya ve soğutmaya çalışıyorlar. Bunun için Selenium adı verilen komplekse Süleyman Seba'nın adını verdiklerini söylüyorlar. O da yalan. Kiralamalarda da Beşiktaş'ın hakları korunmamış. Bugün işletmeci tarafından 100 doların üzerinde kiralanan alanların Beşiktaş'taki hakları 17- 25 dolara devredilmiş.

Finansal sorunu nasıl çözecek?

Murat Aksu kulübün içinde bulunduğu mali krizi nasıl çözeceğini de şöyle açıkladı: "İlk aşamada mevcut borçların yeniden yapılandırılmasıyla kısa vadede bir finansal rahatlama sağlayacağız. 25 milyon dolar düzeyinde bir işletme sermayesini borç yoluyla sağlayacağız. Ekibimiz uzun süredir bu planlamaları yapıp bitirdi." "Bankalardan borçlanma yoluna gitmeyip sermaye artırımları gibi finansal araçlar kullanacağız." "Sponsorlukları güncelleyip, sırt ve şorta da yeni sponsorlar alacağız ve yeni kaynak girişi yaratacağız." "Gayrimenkullerimiz ve kira gelirlerine dayalı menkul kıymetler ihraç edeceğiz. Artık cebinden 60 koyup 400 zarara sokan zihniyetin değil, kendi imkanları ve kaynağı ile ayakta duran hatta orta vadede karlılığı hedefleyen yapı kuracağız."

'Ben gelince, kaçacaklar'

Başkan adayı Murat Aksu seçilmesi halinde kulüpte yuvalandığını söylediği bazı kişileri de uzaklaştıracağını dile getirdi. Aksu, "Radikal olmadan Beşiktaş'ı kurtaramayız ve yarı yolda kalırız. Sağda solda 'Beşiktaş küçülmeli' diyenler var. Bu zihniyet değişmeli. Beşiktaş'ın harcamaları küçülecek, kendisi büyüyecek. Beşiktaş birilerinin rant kapısı haline gelmiş. Mevcut başkandan çok, çıkar grupları aleyhimize konuşuyor. Bunlar, kulübü bir geçim kapısına çeviren kan emiciler. Deplasman uçaklarına, bedelsiz bilet alanlara, karaborsaya bilet sürenlere, aidat listelerini başkana ödettirenlere bakın. Benim için en çok bunlar konuşuyor. Çünkü geldiğimde ilk onları temizleyeceğimi biliyorlar. Ben gelince onlar kulüpten kaçacaklar, çünkü onları barındırmayacağımı biliyorlar" dedi.

'Gerekirse A2 ile çıkarız'

Yıldırım Demirören'in karşısına çıkan tek başkan adayı olan Murat Aksu, göreve gelmesi halinde Beşiktaş'ın geleceği için çok sıkı bir ekonomik dönem geçireceklerini açıkladı. Aksu'nun 'geleceği kurtarma reçetesi' şöyle: "Önce idari ve mali yapılanmayı tamamlayacağız. Tamamen profesyonellerin hakim olduğu, yöneticilerin cebine tamah etmeyen, idari ve mali açıdan şeffaflığın yaşandığı bir dünya kulübü Beşiktaş hedefi ve hayaliyle yola çıkıyoruz. Bu kurumsal yapıyı oturtana kadar yönetim kurulu üyelerimle beraber 2 yıl insanüstü bir çaba sarf edeceğiz." "Acı bir reçete uygulayacağız. Bunu anlayamayan ve göremeyenlerin bize oy vermesini beklemiyorum. Yüksek maaş alanlar, ahbap çavuş ilişkileri kulüpten temizlenecek. 600'ü aşmış personel aşağılara inecek.

"TAKIMDAN AYRILAN ÇOK OLABİLİR"

Yıldız oyuncu transferine karşı değiliz. Yıldız adı altında vasat futbolcuların Beşiktaş'a kakalanmasına karşıyız. Borçları yeniden yapılandırmak adına gerekirse takımı altyapıdan, A2'den 18 genç futbolcudan kurar öyle çıkarım. Onlara da ağabeylik yapacak 3 tane deneyimli yıldız koyarım." "Futbolcu sözleşmeleri ve maliyetleri kulübün menfaatleri doğrultusunda hukukun izin verdiği ölçüde gözden geçirilecek. Takımdan ayrılacak çok futbolcu olabilir. Amatör branşlarda sporcular üç kuruş alamazken futbol takımında 'oynamayan' futbolculara milyon euroları saçamazsınız."

Ben ne yapacağım?

Güven ortamı en önemli konu. Beşiktaş'ın büyüklüğü ve camianın gücü şu anda % 10 kullanılıyor. Güven ortamını sağlayıp büyük bir sinerji oluşturacağız.

İnönü Stadı'nın 3 tribününü tek tek yıkıp yeniden yapacağız. Camianın önde gelenlerinden sponsorluk katkısı alıp tribün ismiyle ekonomik sorunları çözmek için girişimlerimiz var.

Beşiktaş bu günlere geldiyse Süleyman Seba'nın kazandırdığı arazilerle oldu bu. İkinci bir gayrimenkul hamlesi yapacağız. Kulübe İstanbul ve dışında araziler kazandıracağız.

Altyapı terk edilmiş. Çocuklarımız barakalara mahkum edilmiş. Barcelona modelini kurup tarama sistemiyle destekleyeceğiz. Ümraniye'de yeni yıldızların yetişeceği sahalar ve tesisler yapacağız.

Demirören ne yaptı?

Beşiktaş'ın 6 yılda oluşan 500 milyon TL'lik kaynaklarını kullan, heba et; sonra da "40 milyon dolar borç verdim" diye ortada dolaş.

Hangi akılla Tabata'ya 20, İsmail'e 14, 30 yaşındaki sakat Nihat'a 12 milyon TL bonservis ödüyorsun? Tabata'yı isteyen mi vardı? İki yıl önce idmana bedavaya getirilen ama almadığın İsmail'in talibi mi vardı? Beşiktaş'ın itibarını Mehmet Topuz olayında yerle bir et, acısını Nihat'ın bonservisine 12 milyon, kendisine 4 yıl için 25 milyon TL garanti parayı sayarak kapat. Kaçırdığın İbrahim Kaş'ı 2.4 milyon TL'ye kirala. Madem büyük Beşiktaşlısın verdiğin parayı derneğe değil de, AŞ'ye kaynak aktarımı yap. Ama o zaman bir şirket ortağı olarak tüm mali yıkımın sonuçlarına ortak olacağını biliyor.

Kaynak: Fatih Doğan-Bahadır Beyarslan / Sabah

Voltaire

Teşekkür Teşekkür 
    50
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    101
    Toplam Teşekkür
    38 Yazısı Teşekkür aldı

savgili enerton;
    Güzel bir yazı eklemişsin soluksuz okudum.
    Daha önceki yazımdada belirtiğim gibi bu seçim çok önemli.
    Ancak Başkanın yada ilerideki başkanların para vermesi bir şekilde engllemeli veya
    kurulacak bir vakıfa(örneğin BJK vakfına)yapılmalıki verilen parayı tekrar isteyemesinler.
    Ayrıca camia tarafıdan başarısız görülen başkanın görevi bırakması için bir mekanizma(barça gibi) kurulmali ki geçtiğimiz Demirören dönemindeki hataları klüp bir daha yaşamasın.
    Barcelona'da camianın başarısız bulduğu başkanı maçta başkanın tam karşısındaki türübüne eski başkanlarla belli bir yaşın üzerindeki kongre üyeleri maç esnasında beyaz mendil sallıyarak istifaya davet ederler.

18. The Following 2 Users Say Thank You to ccarcabuk For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür

Alıntı ccarcabuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    savgili enerton;
    Güzel bir yazı eklemişsin soluksuz okudum.
    Daha önceki yazımdada belirtiğim gibi bu seçim çok önemli.
    Ancak Başkanın yada ilerideki başkanların para vermesi bir şekilde engllemeli veya
    kurulacak bir vakıfa(örneğin BJK vakfına)yapılmalıki verilen parayı tekrar isteyemesinler.
    Ayrıca camia tarafıdan başarısız görülen başkanın görevi bırakması için bir mekanizma(barça gibi) kurulmali ki geçtiğimiz Demirören dönemindeki hataları klüp bir daha yaşamasın.
    Barcelona'da camianın başarısız bulduğu başkanı maçta başkanın tam karşısındaki türübüne eski başkanlarla belli bir yaşın üzerindeki kongre üyeleri maç esnasında beyaz mendil sallıyarak istifaya davet ederler.
    Evet Mura AKsu tam da kafam da geçenleri söylemiş... Ben razıyım gençler oynasın, şampiyon olmayalım önemli değil... Nobrey, tabata, nihat deli paralara yedek kulubesinde oturuyorlar bu kadar yanlış transfer politikası olmaz... Beşiktaşın geleceği ipotek altında... İnşallah Murat Aksu kazanır...

Voltaire

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Başkan değişsinde...gelen gideni aratmasın diyorum inşallah.
    ** Savaşa başlarken ve masaya otururken her ihtimali göz önüne al!.. Ve kendini en kötü duruma hazırla!
    Hun İmparatoru ATİLLA

21. The Following User Says Thank You to bull market For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri