Sayfa 25/75 İlkİlk ... 15232425262735 ... SonSon
892 sonuçtan 289 ile 300 arası

Konu: Metastock Ogreniyoruz

Teşekkür Teşekkür 
    6
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    117
    Toplam Teşekkür
    16 Yazısı Teşekkür aldı

a1 kısmına formulun neyse yazın,sonra entry ve sentry kısımları artık hangi degerler kesildiginde al sat veriliyorsa dogru paremetreyi girin..bu tip formul cagirmalar falan filan,sistemin agır calismasina neden olur,ileride bu indicatoru system tester da kunlanırken,toplam opt. sayısı 100 olan sistemi,2 saatte denemenize sebep olabilir,dedigim sekilde yapin,indicator üstünde ustalasirsaniz,kafaniza takilirsiniz...

entry kısmına mesela a1>100,sentry kısmına a1<0 gibi de yazabilirsiniz,yani zor bir indicator degil,en ufak bir aksaklıkta hemen pes etmeyin,deneyin,cozmeye calisin,problemlerin ustunden kendiniz gelmeyi alişkanlik yapın,artık saatlerce,gunlerce ugrastiktan ve çözüm üretemezseniz sorun...eğer bu şekilde yaparsanız,kısa vade de bana kalayı basarsınız ama,uzun vde de dua edersiniz,kolay gelsin...

2. The Following 7 Users Say Thank You to mehmet.ferit For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

peki abi,

dediğin gibi yaparsak bu indikatörün şekli nasıl oluyor? yani benim düşündüğüm gibi mi olacak? RSI-MFI şeklinde mi olacak sermaye eğrisi yoksa yine yukarıdaki gibi bir görüntü mü çıkacak?

buna neden takıldım onu açıklayayım.

eğer yukarıdaki tarz bir görüntü çıkıyorsa bu benim düşündüğüm anlamda pek iş görmez.çünkü ben bildiğimiz system tester sonucu oluşan sermaye eğrisi üzerinde oynamalar yapacağım.trend çizgileri,h.o lar v.s. kullanacağım bu şekilde sistemin bazı gereksiz sinyallerini elemeyi hedefliyorum.

ama eğer görüntü yine yukarıdaki gibi olacaksa bunun üzerinde çalışma imkanı yok sanıyorum.çünkü buna trend çizgisi v.s. çekilmez.

diğer türlüde MS çok zorluyor.5 dk sistem kullanıyorum her sinyalde sermaye eğrisinin durumunu görmek için git tester çalıştır falan bu zulüm olur.sinyalleri mi test edicez,piyasa bakıp trade mi edicez? o nedenle işte sermaye eğrisini dinamik olarak görmenin yollarını arıyorum.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

4. The Following 2 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı mehmet.ferit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    metastock'da equity'i indicator haline getirmek için başka bir sitede formulleri vermiştim,zaten internette değişik kaynaklarda bunlar mevcut...
    ...mesela astatin'in multipass'ı var..o sistem trend takip eden bir sistem...tavsiyem,böyle duzgun çalışan bir trend takip edici bir sistem yapmanız,indicatorleden oluşan sistemi de yardımcı olarak kunlanmanız...mesela cci -100'e gitti,orada durdu ve yukarı kesti...cci aşırı satımdayken,multipass hala sat vermediyse,bunu ekstra poz almanız olarak kunlanmanız ama fazla değil,100 pozonuz varsa 110 yapın sonra 100'e gittiğinde fazlalığı satın...
    Bebişimin adının geçmesi vesilesiyle, haddim olmayaraktan bir ekleme daha ben yapayım. cci örneği ile açıklanan konuda ben şunu yapıyorum. 2 hızlı, 2 yavaş indikatör seçiyorum. Bu seçim rastgele değil. Bu indikatörler, trendde beraber hareket eden ancak tepe ve diplerde genelde farklı davranan indikatörler (herkes inceleyerek bulabilir). Bunların her birine bir koşul ve o koşulun gerçekleşmesine de 1 skoru atıyorum ve bunları toplatıyorum. yani değeri 0 ile 4 arasında değişen bir indikaötr elde ediyorum...örneğin sistem al verdi indik 4 de ama sonra fiyat düştü indikte düştü..eşik seviye 2..indik 2 ye düştüğü an sistem hala aldaysa long poz arttırılabilir..ancak burda kritik olan şu indik 0 a indiğinde sisteminiz eyle bir sistem olmalıki, alda kalmamalı..bu ne demek bu 4 indikide bir şekilde ana sisteminiz içinde kullanmanız gerek demek...

6. The Following 5 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    6
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    117
    Toplam Teşekkür
    16 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki abi,

dediğin gibi yaparsak bu indikatörün şekli nasıl oluyor? yani benim düşündüğüm gibi mi olacak? RSI-MFI şeklinde mi olacak sermaye eğrisi yoksa yine yukarıdaki gibi bir görüntü mü çıkacak?

buna neden takıldım onu açıklayayım.

eğer yukarıdaki tarz bir görüntü çıkıyorsa bu benim düşündüğüm anlamda pek iş görmez.çünkü ben bildiğimiz system tester sonucu oluşan sermaye eğrisi üzerinde oynamalar yapacağım.trend çizgileri,h.o lar v.s. kullanacağım bu şekilde sistemin bazı gereksiz sinyallerini elemeyi hedefliyorum.

ama eğer görüntü yine yukarıdaki gibi olacaksa bunun üzerinde çalışma imkanı yok sanıyorum.çünkü buna trend çizgisi v.s. çekilmez.

diğer türlüde MS çok zorluyor.5 dk sistem kullanıyorum her sinyalde sermaye eğrisinin durumunu görmek için git tester çalıştır falan bu zulüm olur.sinyalleri mi test edicez,piyasa bakıp trade mi edicez? o nedenle işte sermaye eğrisini dinamik olarak görmenin yollarını arıyorum.
    sermaye eğrin,puansal olarak degil ama yuzdesel olarak çıkacak,birebir eğimi falan filan aynı olacak,üstünde isteğin gibi oynayabileceksin,canın nasıl isterse yani...o şekilde çıkmıyorsa formulde bi yanlışlık yapmışsın demektir...

8. The Following 4 Users Say Thank You to mehmet.ferit For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    6
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    117
    Toplam Teşekkür
    16 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bebişimin adının geçmesi vesilesiyle, haddim olmayaraktan bir ekleme daha ben yapayım. cci örneği ile açıklanan konuda ben şunu yapıyorum. 2 hızlı, 2 yavaş indikatör seçiyorum. Bu seçim rastgele değil. Bu indikatörler, trendde beraber hareket eden ancak tepe ve diplerde genelde farklı davranan indikatörler (herkes inceleyerek bulabilir). Bunların her birine bir koşul ve o koşulun gerçekleşmesine de 1 skoru atıyorum ve bunları toplatıyorum. yani değeri 0 ile 4 arasında değişen bir indikaötr elde ediyorum...örneğin sistem al verdi indik 4 de ama sonra fiyat düştü indikte düştü..eşik seviye 2..indik 2 ye düştüğü an sistem hala aldaysa long poz arttırılabilir..ancak burda kritik olan şu indik 0 a indiğinde sisteminiz eyle bir sistem olmalıki, alda kalmamalı..bu ne demek bu 4 indikide bir şekilde ana sisteminiz içinde kullanmanız gerek demek...

benimde yazımda cci ornegini vermemin sebebi,ozel mesajlarımda cci benzeri salınan indicatorlerle ilgili sorular vardı,ben sadece bu indicatorleri nasıl yorumlanması gerektigi hakkında kendi fikrimi yazdım...cci çok bilindiği icin yazdım,yoksa yoksa bana gonderilen 3-5 tne indicator var...onları burada yazmamak için,cci örneğini verdim,herkese kolay gelsin...

10. The Following 6 Users Say Thank You to mehmet.ferit For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

sermaye eğrin,puansal olarak degil ama yuzdesel olarak çıkacak,birebir eğimi falan filan aynı olacak,üstünde isteğin gibi oynayabileceksin,canın nasıl isterse yani...o şekilde çıkmıyorsa formulde bi yanlışlık yapmışsın demektir...
    emeklerin ve paylaşımların için teşekkür ederim abi...oldu vallahi...nasıl ederiz,nasıl yaparız derken bir anda dinamik overall indikatörümüz oldu...
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

12. The Following 5 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

Mehmet Ferit patronun bahsini ettiği benimde mütevazi ekleme yaptığım hususun örneği;

sistem al verdikten sonra 800 puan ters yemesine rağmen sat vermiyor...yukarıda bahsettiğim TGG, (alttan 4 üncü indik) 4 den 2 ye düşüyor (veya CCI örneğinden gidersek -100 den küçüğe düşüyor).. Burda long poz arttırılabilir demektir.

1) TGG nin 2 ye düştüğü bar, en düşük fiyatın görüldüğü bar...(eğer 1 e düşseydi sistem da muhtemelen sat verecekti)..

2) el alttaki iki indikatör birbirinin ekürisi ve istatistiki olarak dip ve tepelerde benzer hareketle yapıyorlar...(asla hesaplanışları aynı değil...mesela birinde volume var öbüründe yok).. allatn 3 üncü

3) Alttan 3 üncü indikatör CCIM... graf sıkışmasın diye 4 üncü indiki koymadım.ama ccı ile de 4 üncü indik ekürü....

Mantık şu, bu iki ekürüden oluşan iki grup farklı şeyler diyorsa TGG 2 de kalır yani mevcut pozu korur..amma çoğunluk sağlandığı zaman trend o tarafdır (3 yada 1)...

Ha birde bütün bunlar ne derse desin, sistemde bir de filtre var...filtre bahsi tek başına yrı bir mevzu

SONUÇ:

Bu grafları ne süper sistemim var demek için koymuyorum (Zaten sistemi tek başıma ben geliştirmedim, çoğu pay ağabeyime aittir). Bu iş için uğraşmak çabalamak vakit harcamak, bir sürü geçmiş veriyi analiz etmek, indik geliştirmek v.b. v.b. lazım. En önemlisi gaza getirmeniz hırslanmanız lazım. Ben de eskiden sistem işiyle uğraşırdım ama SAZAN'ın sistem çıktılarından etkilenip kendime gaz yaptım.. SAZAN ın teorik bilgilerinden de faidelendim..Sonuç olarak aylarca uğraştık.. Bu sistemden çok daha iyi sistemler eminim vardır forumda ama hepsi uğraşılarak emek verilerek elde edilmiştir. Yani; çalışmayana ekmek yok............

14. The Following 7 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    teprik ederim
    Teşekkür Teşekkür 
    66.763
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    55.837
    Toplam Teşekkür
    13.699 Yazısı Teşekkür aldı

cümleten teprik ederim ...
    2013,00

16. The Following 2 Users Say Thank You to selçuklu For This Useful Post:

17. 15.12.09, 19:28

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı feridunabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 11 sürümünü kullandınız mı?
    Hangi sürümü tavsiye edersiniz.
    11i kullanıyorum 10 ile 11 arasında pek fark göremedim. 7.2 yi bulup kurdum baya zorlandım. Yeni sürümelrde arayüz sadeleşmiş kullanım basitleşmiş.
    Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    multipass yenilebilir bir şey değil feridunabimultipassın dünyaya geldiğini sanırım 10 ay önce duyurmuştum forumdada arada adı geçer..sana denk gelmemiş..ama yenilebilir değil....
    Ayıptır yawf o akdar ziyaretien geldik insan bir ikram eder. yiyip yememek misafirin kişiliğine kalmış
    Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki abi,

Acayip heyvanlara benzeyecek
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

19. The Following 3 Users Say Thank You to VOBiX For This Useful Post:

20. 15.12.09, 20:42

21. 15.12.09, 20:43

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

sayın feridunabi,

yanlış anlaşılma olmasın,sayın astatin'in multipass'ını örnek verdim,çünkü aklıma ilk o geldi,yoksa birçok arkadaşın iyi sistemleri var ve ara sıra forumda sinyalleri paylaşıyorlar...mesela sayın enorton'un pascal'ı var,o da iyidir,hiç olmayacak goller atar ama hiç olmayacak yer de elini şortuna sokar,yani sağı solu belli olmuyormultipass biraz daha istikrarlı gibi ,o yüzden örnek verdim...
    Valla mükemmel yorum
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

23. The Following 3 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür

TOKOBA iki mesaj silmiş ne yazmıştı acaba

25. The Following 2 Users Say Thank You to Astatin For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    8.177
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    14.670
    Toplam Teşekkür
    5.355 Yazısı Teşekkür aldı

Bence kendi geliştirdiği iki sistemin formulunu yazdı, daha sonra kendine gelip napıyorum ben dedi ve sildi
    Konu para olduğunda herkesin dini aynıdır.

Voltaire

27. The Following 5 Users Say Thank You to enorton For This Useful Post:

YUNKAR (31.03.16)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri