908 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Metastock Ogreniyoruz

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Teşekkür Teşekkür 
    32
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Meta stokta sistem testera girdikten sonra grafik üstünde görmek için ne yapmak lazım.. plot on chart diyince olmuyo bende... expert edvisora mı yazmalıyım acaba ?
    Konu atiltanyer tarafından (24.03.09 Saat 21:31 ) değiştirilmiştir.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı parapara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 dk grafik üzerinde 15 lik basit hareketli ortalamayı yerleştirerek. hareketli ortalamanın fiyatı kesmesine göre bir sistem oluşturdugumuzu farz edip bunun testini yaparsak kazanç oranı ne olur acaba.

sistem test etmeyi bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Mesela son 1 sene içinde aylık ortalama ne kadar kazandırmış.
    Alıntı VOBiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AL :
    Cross(c,mov(C,15,S))
    SAT :
    Cross(mov(c,15,s))

şeklinde bakılabilir. benim Ms başka bir sistem testinde olduğunda bakamıyorum.
    Son bir seneye bakılacaksa saatliklerde bakılabilir. Daha alt peryot için eyterli veri yok bende.

01.01.2008-27.02.2009 arası saatlikelrde 94 karlı 232 zararlı olamk züere toplam 326 işlemde 43,750 puan kazandırmış. -5,500 puana akdar terste kaldığı olmuş. en kazançlı işlemi +7600 puan en zararlı işlemi -1575 puan olmuş.
    Bu da örnek bir sistem ve sonuçları.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

3. The Following 4 Users Say Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı atiltanyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meta stokta sistem testera girdikten sonra grafik üstünde görmek için ne yapmak lazım.. plot on chart diyince olmuyo bende... expert edvisora mı yazmalıyım acaba ?
    Ben de Matriks yok ama MSde Expert Advisora yazılıyor. Grafikte sağ tıklanıp Attach deniliyor.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

5. The Following 3 Users Say Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    32
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8
    Toplam Teşekkür
    7 Yazısı Teşekkür aldı

Ben de Matriks yok ama MSde Expert Advisora yazılıyor. Grafikte sağ tıklanıp Attach deniliyor.

ben matriks diye yanlış yazmışım vobix saol cevapladığın için çok teşekkürler...

7. The Following User Says Thank You to atiltanyer For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    29
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    86
    Toplam Teşekkür
    23 Yazısı Teşekkür aldı

Selamlar, metastock ta sistem testi yaparken 15 dakikalık veya haftalık periyot için test yaptırmak istiyorum.Periyot seçiminde bir türlü bulamadım..burda sistem testi örneklerinde 15 dak. lık testleri gördüm. yardımcı olursnız sevinirim.. teşekkürler.

9. The Following 2 Users Say Thank You to Trademrk For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    511
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    118
    Toplam Teşekkür
    74 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Trademrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, metastock ta sistem testi yaparken 15 dakikalık veya haftalık periyot için test yaptırmak istiyorum.Periyot seçiminde bir türlü bulamadım..burda sistem testi örneklerinde 15 dak. lık testleri gördüm. yardımcı olursnız sevinirim.. teşekkürler.
    evet bunu bende merak ediyorum

11. The Following User Says Thank You to gacırt For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Trademrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    system tester da test edeceğiniz sistemi seçtikten sonra test edeceğiniz zımbırtıyı seçerken add securities diye bir buton var onu tıklayın karşınıza çıkan pencerede 5 dk klasör içinden örneğin en yakın vadeyi sadece bir kez tıklayın ve aynı pencerede sol alt köşede periodicitiy var oradan 5-10-15-20-30-60 v.s. seçin ok deyin ve testerda yola devam edin.

that is all
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

13. The Following 4 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri