Sayfa 6/14 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
167 sonuçtan 61 ile 72 arası

Konu: Uc kaat ekonomisi

Teşekkür Teşekkür 
    35
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6
    Toplam Teşekkür
    5 Yazısı Teşekkür aldı

Sn seren yarınki öngörüleriniz nedir?

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

farkı xxx kurumu kapattı..ama arkasında temel ve teknik sebebler var..temel olarak ımf anlaşması...beklenti yarattı.döviz düştü..vob teorik fiata geldi...spot kapandıktan sonra özellikle yukarı forse edildi..teminat tamamlamadan dolayı kısalar aracı kurumlar tarafından kapatıldı....teknik olarak bugün seans odasında yazdığım w formasyon hedefi 34400 idi..34500-800 bandını yukarı geçerse 1800 puan daha çıkar..dedim..gerçekten hedefe aynı gün geldi..ben ertesi gün bekliyordum açıkçası..hedefe gelince longları 34250 den teslim ettim...ımf beklentisi satın alındı abartılarak...formasyon hedefi tamam..(bir boy daha çıkabilir)..vob da bir günde % 9 çıktı..ehh yarına pek birşey kalmadı....

3. The Following 8 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

bugün çok kuvvetli bir çıkış oldu.hacimli...vob da negatif makas kapandı...üstelik teorik fiatın üstüne çıkıldı...yarın bu kapatılacaktır...dolayısıyla vob yarın yükselsede düşecektir...yükseliş satış fırsatıdır...spot daha şanslı makas farkından dolayı...vob da bugün kısacıları kestiler...çok uyardım...ama sanırım bizlerdende kesilenler oldu...imf beklentisi dövizdede düşüşü abarttı...yarın döviz toparlar...borsa ve özellikle vob bol dalgalı olur..özel bir haber gelmezse yarın satış gelir....

5. The Following 8 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

bugünkü çıkışın hazmedilmesi gerekir..bundan dolayı yarın kar satışları gelecktir..dalga olacaktır...ancak teknikler güçlendi..işlem hacmi artacaktır...yarın satışların nerde karşılanacağı önemli..açılış önemli..yüksek açarsa satarım...bugünkü kapanışın altını görmesi gerekir...düşük açarsa varyantlar çoğalır..yani yarın en az 3 piyasa var gibi.....

7. The Following 5 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    35
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    6
    Toplam Teşekkür
    5 Yazısı Teşekkür aldı

Sn seren gün içi uyarılarınızdan bilhassa kurumlarla ilgili olarak çok faydalanıyorduk
    en azın dan bana çok faydası oluyordu
    teşekkürler
    ........herşeyin normale dönmesi hissiyatıyla sevgi ve saygılar............

9. The Following User Says Thank You to albatrros For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

Standart geceden yarına bakış

ımf anlaşması ile ilgili spekülasyonlar günü abartılı bir şekilde kapatmamıza (özellikle vob da..formasyon tamamlandı)..sebeb oldu...bunda endeksin yukarı harekete hazır olması..endeksin düşük seviyeden harekete geçmesi..de etkili oldu..yarın açılış muhtemelen - olacaktır...buda gün içi dalga ve en az 3 piyasa demektir...düşük....tepki....tekrar satış...ve....bundan sonrası henüz yok.....
    yani gün sonu kısa kalanlar malı götürdü..şimdilik...

11. The Following 5 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    846
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.356
    Toplam Teşekkür
    611 Yazısı Teşekkür aldı

Standart ımf anlaşması

ımf anlaşmasında gelinen safha basından takip ettiğim kadarıyla niyet mektubu aşamasına gelmemiş...buda şubat sonuna kadar sürebilecek bir süreci gösteriyor....ımf anlaşması hakkındaki geçmişte yazdıklarımı..görüşlerimi biliyorsunuz...ekonomide mucize yoktur...ne yazıktır ki ekonomimiz ımf e muhtaç olmuş...bu malumun ilanıdır...hal böyle iken bunu havai fişeklerle kutlamak...ne kadar anlamlıdır...bunlar aklımızın bir köşesinde bulunsun....
    piyasayı 2 safhalı düşünün.....
    1..anlaşma olana kadar...en iyi safha budur ..beklenti piyasayı tutar..tabii çok uzatmaya da gelmez...
    2...anlaşmadan sonra....bu süreç dövizin ımf aracılığı ile yabancı ve yerli kankalarına servis yapılma dönemidir..servis bitince şişman kadın çıkacaktır...kabaca 45 gün sürebilir..sürecin başlarında döviz aşağı..sonrasında yatay...ve sert yukarı...dövizdeki olayın tersi borsa için geçerlidir....

13. The Following 6 Users Say Thank You to kamyon şöförü For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    17.466
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    20.796
    Toplam Teşekkür
    7.064 Yazısı Teşekkür aldı

Valla sn seren ne yalan söyliim bende bugün kapanışta gelinen seviyelere yarın ulaşırız sanmıştım, bugün hedefte 33200 beklemiştim en fazla, oradan düşerek kapanış olur kanaatindeydim vs. vs, ama 33750-34750 arasınıda olağanüstü bir gelişme olmadıktan sonra bu çıkışın nihai ulaşabileceği aralık olarak yazmıştımda, olmuştuda derken bugün geçti gitti, sırf bu yüzden kısada bayaa bi çarpıldım, arada uzunda yaptım ama gün sonuna kısada kalmayı başrdıysamda, bugün yaşanan bir günlük çıkışın eğer yarın ilk seans çıkışı olmazsa, yine bir veya iki gün içinde çıkışın başladığı noktaya düşüşü bekliyorum, soruma cevaplarınız için teşekkür ederim, aracı kurumların pozisyonlarını, topladıklarını ve dağıttıklarını, hatta insider trading gibi olayları burada yazmaya devam etmeniz benim gibi bişeyden haberdar olamayanlara çok faydalı olacak, saygılar.

15. The Following 4 Users Say Thank You to bull market For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    5.260
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    7.039
    Toplam Teşekkür
    2.197 Yazısı Teşekkür aldı

ilginc. cok ilginc. dun zor durumda olan buyuk sirketlerin hisseleri %3-%5 arasinda dusmus. aslinda olaya sadece yurtdisi acisindan baktigimizda mesela S&P icin cok buyuk fark yok. yatay piyasada saliniyor.yurtdisinda takip ettigim hisseler bu kadar dusmusken ustelik sistemim sat demiyorken bugunde tenhada kistirirlar mi beni acaba? yoksa yeni bir batik haberine kadar beklemeli miyim?..
    "Yeni dönemde eğer milletvekili seçilirsem, biraz da emekli gibi yaşayıp, torunlarıma vakit ayırmak istiyorum. Seçilemezsem de TOKİ'ye geri dönerim"-TOKI Baskani!!!

17. The Following 2 Users Say Thank You to nunu For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.525
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.643
    Toplam Teşekkür
    863 Yazısı Teşekkür aldı

syn seren 1 kim ne derse desin ben de yorumlarınızdan memnun olan biriyim.yol göstericiliği yüksek oluyor..bu nedenle yorumlarınıza ara vermezseniz sevinirim..iyi çalışmalar..böyle kaotik ortamlarda bu tip çatışmalar muhakkak olacaktir çok da takılmayın..2 satır yazı yazan herkes inanın özünü zaten ortaya koyuyor..

19. The Following 2 Users Say Thank You to marakes For This Useful Post:

20. 28.01.09, 00:04

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Bu konu 8 sayfaydı gbi hatırlıyorum ama bi şeyler olmuş burada.
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Yer
    Turkey/İstanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    2
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8
    Toplam Teşekkür
    6 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı VOBiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu 8 sayfaydı gbi hatırlıyorum ama bi şeyler olmuş burada.

8 sayfa zaten..
    Aktardığım her bilgi SESLİ DÜŞÜNMEMİN eseridir yönlendirici bilgi değildir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri