Sayfa 99/101 İlkİlk ... 4989979899100101 SonSon
1212 sonuçtan 1.177 ile 1.188 arası

Konu: VOB SON 5 GUN HAREKETLi ORTALAMASi GUNLUK

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür
    1.422 Yazısı Teşekkür aldı

Standart 09112009pazartesi

Teşekkür Teşekkür 
    6.722
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.046
    Toplam Teşekkür
    702 Yazısı Teşekkür aldı

Çetin bey uzlaşma fiyatı; 60925... 5 günlük 60192 10 günlük 60501 olacak.

3. The Following 2 Users Say Thank You to özdenil For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

sn.cbaykus,

siz burada bu sistemin gerçek performansını göstermiyorsunuz.seni ne ilgilendirir kardeşim diyebilirsiniz.ilgilendirmez ama burada ilk kez bu topiği okuyan ve bu işten anlamayan bir kişi bu sistemi uygulamaya kalkarsa DUMAN olur.vebalide büyüktür bence.

siz bambaşka birşey yapıyorsunuz.belirlediğiniz kırılım sayısı gün içinde belki 3-5 defa aşağı yukarı kırılabilir.bu durumda siz 3-5 kere poz. aç kapa yaparsınız ki iyi zarar yazdırır.ama akşam siz güniçi yaptığınız aç-kapaları yazmayıp sistem sanki 1 kez sinyal vermiş gibi burada yazıyorsunuz.ve bunuda hep güniçi en iyi alış-satış fiyatından yapıyorsunuz.aslında gerçekte olmayan birşeyi paylaşıyorsunuz burada.

5 GÜNLÜK AORT. un taaa 02.01.2006 dan bu yana TEST sonucuna göre, yaklaşık 4 yıllık getirisi sadece ve sadece 4.475 puan.yani bu sistemi gerçek anlamda GÜNLÜK kapanışa göre oynayan birisi 4 yılda ancak +4.475 puanda oluyor.kaldıki olamaz bile çünkü +26.000 puana kadar çıkmış mesela belirtilen periodda sonra -1.000 puana düşmüş.

yani tesadüf +26.000 puanda zirve yaptığı yerde bu sistemi uygulamaya başlayan adam peşpeşe zararlı işlemlerle batmış oluyor.

siz burada 5 GÜNLÜK WMA sistemini paylaşmıyorsunuz.sizin paylaştığınız başka birşey.

bu sistem birebir uygulanırsa adamı BATIRIR.hiç kaçışı yok...

sermaye eğrisini ekleyecektim ama resim eklediğim site çalışmıyor.yarın eklerim.vallahi sermaye eğrisinden başka herşeye benziyor.istikrar sıfır.getiri eğrisi zigzaglar atıp duruyor.2 tane 70 lik devirmiş adam gibi.

bu sistemi uygulayıp trade etmeyi düşünen varsa bence bir değil 1000 kere düşünsün başlamadan evvel.

bence buraya kırılım sayısına göre güniçi neler yaptığınızı yazmalısınız.yoksa sizin paylaştığınız şekilde bu sistemin zarar ettirmesine imkan yok.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

5. The Following 5 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn.cbaykus,

siz burada bu sistemin gerçek performansını göstermiyorsunuz.seni ne ilgilendirir kardeşim diyebilirsiniz.ilgilendirmez ama burada ilk kez bu topiği okuyan ve bu işten anlamayan bir kişi bu sistemi uygulamaya kalkarsa DUMAN olur.vebalide büyüktür bence.

siz bambaşka birşey yapıyorsunuz.belirlediğiniz kırılım sayısı gün içinde belki 3-5 defa aşağı yukarı kırılabilir.bu durumda siz 3-5 kere poz. aç kapa yaparsınız ki iyi zarar yazdırır.ama akşam siz güniçi yaptığınız aç-kapaları yazmayıp sistem sanki 1 kez sinyal vermiş gibi burada yazıyorsunuz.ve bunuda hep güniçi en iyi alış-satış fiyatından yapıyorsunuz.aslında gerçekte olmayan birşeyi paylaşıyorsunuz burada.

5 GÜNLÜK AORT. un taaa 02.01.2006 dan bu yana TEST sonucuna göre, yaklaşık 4 yıllık getirisi sadece ve sadece 4.475 puan.yani bu sistemi gerçek anlamda GÜNLÜK kapanışa göre oynayan birisi 4 yılda ancak +4.475 puanda oluyor.kaldıki olamaz bile çünkü +26.000 puana kadar çıkmış mesela belirtilen periodda sonra -1.000 puana düşmüş.

yani tesadüf +26.000 puanda zirve yaptığı yerde bu sistemi uygulamaya başlayan adam peşpeşe zararlı işlemlerle batmış oluyor.

siz burada 5 GÜNLÜK WMA sistemini paylaşmıyorsunuz.sizin paylaştığınız başka birşey.

bu sistem birebir uygulanırsa adamı BATIRIR.hiç kaçışı yok...

sermaye eğrisini ekleyecektim ama resim eklediğim site çalışmıyor.yarın eklerim.vallahi sermaye eğrisinden başka herşeye benziyor.istikrar sıfır.getiri eğrisi zigzaglar atıp duruyor.2 tane 70 lik devirmiş adam gibi.

bu sistemi uygulayıp trade etmeyi düşünen varsa bence bir değil 1000 kere düşünsün başlamadan evvel.

bence buraya kırılım sayısına göre güniçi neler yaptığınızı yazmalısınız.yoksa sizin paylaştığınız şekilde bu sistemin zarar ettirmesine imkan yok.
    Sayın SEYYAH,
    Katılımınız için çok teşekkür ederim..açıklayıcı bilgileriniz içinde...
    Hergün kapanış uzlaşma sayılarını alıp exsele eklemek exselede grafiğini çıkarmak, jpg resmini çekmek onu imageshck aktarmak link almak ve o linki burada yapıştırmak VEBAL ALMAK İÇİN DEGİLDİ...VE BURDAN BENİM DE HİÇ BİR MADDİ VEDE MANEVİ KAZANCIM OLMAMIŞTIR....Burdan kazancım kazandıgım birkaç İYİ DOST tan başka bir şey degildir...
    Ben küçük yatırımcıyım vede bir işim var .kendi işim degil...Her gün ekran seyretme lüksüm yok başında bile olamıyorum...AMA GENE VOB tan kopamıyorum.CNBSE den alt yazılara bakıp telle emir veriyorum...
    Ortalamaları ise Yusuf SARI Ali PERŞMEBE GİBİ ANALİZ kitaplarını karıştırarak buldum.O KİTAPLARDA VE DİGERLERİNDEDE VAR ..vede PAYLAŞIYORUM.....olsun. PAYLAŞMAM VEBAL ALTINA GİRMEM..
    Beni uyardıgınız için çok teşekkür ederim size .

7. The Following User Says Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    8.938
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    83.393
    Toplam Teşekkür
    14.315 Yazısı Teşekkür aldı

Sayın cbaykuş Seyyah arkadaşta iyi niyetli bazı noktalara değinmiş doğruluk payı var ama herkesin sisteminde hatalar var.Bence bırakmana gerek yok, akşamları takip ediyorum.

Saygılarımla..
    "Burada yazdıklarım kişisel görüşlerimdir AL - SAT Tavsiyesi değildir"

9. The Following 3 Users Say Thank You to Larossıan For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür

Alıntı özdenil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çetin bey uzlaşma fiyatı; 60925... 5 günlük 60192 10 günlük 60501 olacak.
    Sayın özdenil
    size çok teşekkür ederim..Beni bıkıp usanmadan takip ettiniz yanlış larımı hatalarımı bildirdiniz.size çok teşekkür ederim.....
    Ben işten çıkııp eve gelince uzlaşma sayılarını VOB un kendi sitesinden alıyorum..
    Belki sayılar bazı sitelerde daha degişik olabilir..Ama genede çok teşekkür ederim......
    ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...

11. The Following 3 Users Say Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60.000 den nasıl SHORT oluyor yaw?
    bu sistem gün sonu uzlaşamayı baz almıyor mu? vadeli cuma günü 60.000 i en son 15:30 barında gördü.2 saat önceden gün sonu uzlaşmanın 1 gün önceden belirlenen ortalama altında kapanacağını nerden bilebiliriz?

bu şekilde bu sistem GÜNLÜK olmasına rağmen hiç zarar ettirmez.

60,000 den şhort nasıl olunurda niye vade başladıgından beri poz alınmaz.
    ÇÜNKÜ TAKİP SAYISI 5 NİCİ GÜN YUKARI AŞŞAGI KIRILMIŞTIR...Niye sayı kırılasıya kadar bekledim vade başladıgındada kırmızı ok koyar şhort yazardım..Okadar zormu?????

Alıntı mur@t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim, akşam seanstan sonra oturup da geriye dönük işlem yaparsan tabi hiç zarar etmezsin. 15.30 da 59.350 yi gördükten sonra yukarı dönüp 60000 in üzerine çıksaydı, hiç bu işlem olmadan long devam edecekti. Ben boşuna bu sisteme 'back to the future' adını koymadım...
    Hiç bir zaman geriye dönük işlem yapmadım. ORTADA SAYI VAR... YUKARISINA ÇIKTIMI LONGLA ....Sayı AŞŞAGI KIRILDIMI ŞHORTLA ZARARMI ETTİN ...YO BİR KOMİSYON GİTTİ...

Alıntı Larossıan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın cbaykuş Seyyah arkadaşta iyi niyetli bazı noktalara değinmiş doğruluk payı var ama herkesin sisteminde hatalar var.Bence bırakmana gerek yok, akşamları takip ediyorum.

Saygılarımla..
    Sayın Larossıan
    sistemin iyi kötü yanlarını burda daha evvel katılan arkadaşlarla bereber yazdık ...
    BU SİSTEM EN TEPEYİ VE DİBİ BULMAZ.........
    YATAYDA ÇARPAR....
    FLATI YOKTUR VADE BAŞI HARİÇ....ÇÜNKÜ YA LONG YA ŞHORTSUNUZDDUR.
    Ve iyi niyetli arkadaşlarla bunları yazıp çizdik..
    Ne diyeyim..
    HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..KATILIMLARINIZ İÇİN...

13. The Following 3 Users Say Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    4.342
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    3.905
    Toplam Teşekkür
    903 Yazısı Teşekkür aldı

sn cbaykuş yanlış anlamanızı istemem ama günlük sistemin gün içine göre pozisyon almak bence de çok zararlı. buradaki arkadaşlar iyi niyetli olarak eleştirilerini yapıyor.
    yani yukarı kırınca long aşağı kırınca şort olunca sadece komisyon çalışmıyor. misal 60.000 seviyesini 60.100 de long olnca 59.900 de stop-şort olunca 200 puan zarar demek oluyor. ve bu pivot u günde 5-6 defa kırdığı zamanlar olunca bir günde 1000-1200 puan zarar demek oluyor. o yüzden bence çözüm olarak sistemin performansını yazarken sadece kapanışa göre yazarsanız daha rasyonel olacağını düşünüyorum.
    ama borsa tarihinin ilk sistemlerinden olması ve basit olmasından dolayı periyotları ve performansı bana uymasa da mantığı harika bir sistem ona katılmamak mümkün değil...

15. The Following 3 Users Say Thank You to sovalye For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür

Alıntı sovalye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn cbaykuş yanlış anlamanızı istemem ama günlük sistemin gün içine göre pozisyon almak bence de çok zararlı. buradaki arkadaşlar iyi niyetli olarak eleştirilerini yapıyor.
    yani yukarı kırınca long aşağı kırınca şort olunca sadece komisyon çalışmıyor. misal 60.000 seviyesini 60.100 de long olnca 59.900 de stop-şort olunca 200 puan zarar demek oluyor. ve bu pivot u günde 5-6 defa kırdığı zamanlar olunca bir günde 1000-1200 puan zarar demek oluyor. o yüzden bence çözüm olarak sistemin performansını yazarken sadece kapanışa göre yazarsanız daha rasyonel olacağını düşünüyorum.
    ama borsa tarihinin ilk sistemlerinden olması ve basit olmasından dolayı periyotları ve performansı bana uymasa da mantığı harika bir sistem ona katılmamak mümkün değil...
    Sayın sovalye,,
    Benim anlatmak istediğim şey BEN VADE BAŞINDAN BERİ POZ ALMAMIŞIM NİYE
    SAYI KIRILMAMIŞ.....
    SAYI YUKARI KIRILMIŞ BEN LONGGA GEÇMİŞİM...BİR DAHA GERİ GELMEYEBİLİRDİ..... GERİ GELDİ ne yapayım longdamı kalayım... sistem geregi ŞHORTLADIM...
    Nereye kadar sayı kırılana kadar.ben hergün al sat yapma tarafında degilim.
    yapmamda ama sayı kırılnca uyarım...

17. The Following 3 Users Say Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

küstüm oynamıyoruma gerek yok bence.

birşey paylaşılıyorsa olduğu gibi paylaşılmalı yoksa faydadan çok zarar verir.ve bu hem size hemde sizi takip edene dokunur.

topic başlığı 5 GÜNLÜK WMA ama burada excel tablosu ile sizin uyguladığınız şey farklı 2 uygulama.

burada yapmanız gereken ya özellikle kırılım günlerinde hangi işlemleri yaptıysanız onu olduğu gibi paylaşmaktır ya da sadece gün sonu kapanış uzlaşmasına göre işlem fiyatlarını yazmaktır.ama sizin yaptığınız ikiside değil.

ben yazmayın falan demedim,dememde burası benim değil.ben sadece burayı tesadüfen bulan ve VOB tan anlamayan kişilere bir UYARI niteliğinde yazdım.

ve doğru yaptığımı düşünüyorum.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -

19. The Following 5 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür

5 GÜNLÜK WMA nın son 4 yıllık sermaye eğrisi yukarıda.sistem tam anlamıyla günlük kapanışa göre uygulanırsa bunu uygulayanın sonu yukarıdaki gibi oluyor.atılan zigzaglara bakın.20.000 puandan 1.000 puana düşüş,tekrar 26.000 puana çıkış tekrar -1.000 puana düşüş v.s.

tabloda görüldüğü üzere 26.000 puan civarında bir zirve yaptıktan sonra kar-zarar kar-zarar derken -1.000 puana kadar düşmüş.yani zaman içinde yaptırdığı AL-SAT larla bu sistem 27.000 puan zarar yazdırmış.

sn.cabykus bence yukarıdaki tablo sizin içinde önemli.aslında ne kadar tehlikeli bir sistemle trade ettiğinizi görmeniz bakımından.eminim bugüne kadar kendi sisteminizin sermaye eğrisini görmediniz.belki merak bile etmediniz.

ama zaten siz tam anlamıyla 5 GÜNLÜK WMA uygulamıyorsunuz.zaten benimde söylediğim siz gerçekte ne yapıyorsanız doğru olan onu paylaşmaktır.diğer türlüsü siz gerçekte olanları değilde olmasını istediklerinizi yazıyor gibi oluyorsunuz.

en taze örnek bundan 2 gün evvel siz listeye 60.000 SHORT yazdınız oysa gün sonu kapanışı 59.450 uzlaşmada hadi olsun 59.500/550 neyse.

bilmiyorum ne anlatmak istediğimi anlatabildim mi?

neyse zaten bunları topiği tesadüfen okuyan yeni arkadaşlara bilgi olsun diye yazdım.
    - - - -

21. The Following 3 Users Say Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    366
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.708
    Toplam Teşekkür

Standart Eskilerden biraz alıntı.....

Alıntı natilus99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sisteminizin trendi olan piyasalarda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum...
    sizi ilgi ile izliyorum benimde kendi sistemim var sizinki ile karşılaştırıp teyid için kullanıyorum.. kendi şahsım adına sizi motive etmek için okunduğunuz ve takip edildiğinizi bilmenizi istedim burada forumda isim vermek istemiyorum ama oldukça başarılı olduğunu düşündüğüm sistemlerini teknik analizlerlede destekleyen diğer arkadaşlarıda buradan kutlarım ve başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim...
    Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistemler, elbise degıldır kı, kısının beklentılerıne uysun, netıcede herkesın beklentısı para kazanmaktır.

Burada soyle bır sey olmus,

Her sıstem para kazandırır.Ama sız ne kadar kazanmak ıstıyorsunuz, beklentınız nedır, O na gore sıstem secelım vs...

Kazandıran her sıstem kısının beklentısıne uyar.... Sıstemlerın % 99'u da uzun vadede para kazandırmaz, burada beklentı nasıl olusur sıze gore...

Kazandıran sıstem dıye bır sey yoktur netıcede..

Sıstemınızın getırı % 50 olsun (ms test teorık olarak) yanı 1:1.5

100 kontrat ıle gırdım. 150 kontrat oldu
    150 kontratla gırdım 225 oldu.
    225 ıle gırdım,sabah gap ıle actı. Dustum 90 kontrata, net olarak 10 kontrat zarar. Burada sıstem mı hatalı, bızmı hatalıyız sımdı...

Basarılı sıstem %1'i gecmez, bunu da eger bulabıldıysek,bız psıkolojımız ıle basarısız hale getırırız.Asırı rısk alarak veya stop yapmıyarak.

Netıcede sonuc yıne basarısızdır.
    Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iste o zaman sistem olmaz sayın Natilus.

Sistem bilgisayarın otomatik robot şeklinde al sat yapmasını sağlamalıdır.Bunu eğer sistem kabul ediyorsanız program olarak yazılabilmelidir.

CBTS niye sistemdir, çünkü bilgisayara tanımlanabilir.

5 gunluk ortalamayı gecınce al,dusunce sat. SU durumda kapat denılmıyorsa kod olarak, hep al sat yapar bılgısayar.

Ama ben burada kar realıze edecegım dersenız bu sıstem olmaktan cıkar.
    Psıkolojı olur.Sıstem uygulmıyorsunuz demektır.

Eger kar realıze komutunuz da varsa ve her zaman aynı seyı yapıyorsa o zaman sıstem olur.

Mesela flate gecme kosulu 500 puan gıbı.

Eger pozisyona gırme, cıkma, terse donme, kar realızasyonu kurala bağlanmadı ıse, bu sıstem degıldır.Kazancları da tamamen tesadüfidir.

Bır gun kazanır bır gun kaybeder.

Netıcede uzun vade de kaybeder.

Pekı bu kuralları program olarak yazarsak kazanırmıyız. Bunuda ancak system tester soyler.

Pekı kazanırsak uygulayabılırmıyız. Onuda karakter yapımız, ıhtıyaclarımız, endıselerımız, korkularımız, hırslarımız belirler..

Sevgıler...
    Alıntı 7410 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Cbaykus

Eski forumdaki çalışmalarınızı inceledim daha sonra goole'dan izinizi takip ederek bu yeni formunuzu buldum.

Yapmış olduğunuz çalışmalar için gerçekten emeğinize ve tok gözlülüğünüze teşekkürler.İnsanlar genelde kolay kolay sistemlerini yayınlamaya değil açıklamaya bile yanaşmaz çünkü.

Bende sizin sisteminizi iyice inceledikten sonra kendime exelde tablolar hazırladım.İmkb-100,İmkb-30,Usd,Altın'ın şubat ve nisan vadeleri için tablolarımı hazırladım.Şubat ayı vadesinde nisana göre daha iyi çalısıyor (muhakkak denemişsinizdir bunu zaten).Altında ise gayet başarılı olduğunuda gözlerimle gördüm.Gerçekten başarılı olan bu sistemin geliştirilme aşmasınıda eski form dan okudum.

Bu arada bişey sormak istiyorum.Mesela long dayız ve gun içinde takip sayımız aşağı kırıldı hemen shorta mı gecicez.Bunu 803 no lu yazınızda yazmışsınız ama tam anlayamadım.Hemde bu da tanışmamıza vesile olsun dedim.

Ayrıca eski formdaki bu sistemin gelişmesine katkıda bulunan arkadaşlarda hala burada gördüğüm kadarıyla onlara selamlar.

Tekrardan Teşekkürler

7410
    Alıntı cırcır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seansda 5 günlüğe göre pozisyon değiştiriyorum. geceye 10 güne göre pozisyon bırakıyorum.

güzel hareket oldu az önce
    Alıntı parapara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın cbaykuş merhaba . hergün sisteminizin durumunu takip ederim. bir şey sormak istiyorum.

sistemi altın kontratlarına uygulasak ne kadar mantıklı olur acaba . ons dolar , parite , endeks , veri taakibi yerine sadece vob altın fiyatını takip etsek.
    Alıntı cbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın parapara
    herşeyi takip edebilirsiniz..bu bir sayı takibidir..
    formülleri daha evvel vermiştim....
    hergün altın sözleşmerini yazarsanız oda çıkar......
    bana bunlar yetiyor..................
    bir topik da siz açın ALTIN sözleşmeleri diye sizi desteklerim...

Yarın ki takip sayımız 34,868...
    Aşağı kırılırsa short a çevirir bizi...

5 ve 10 günlük ortalamalar Sn Cbaykusun sisteminde takip ettiğimiz ortalamalardır..
    9-14 ve 25 günlük olanlar benim eklediğim basit ortalamlardır...
    Alıntı cbaykus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyenler için tekrar

Alıntı Larossıan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygılarımla..
    Eski sayfalara baştan bakınca, ilk sayfalarla son sayfalar baya degişik geldi bana...

23. The Following User Says Thank You to cbaykus For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)