Alıntı traderslm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Demekki dün realizasyon sonrası bugün muhtemel gap li açılış sonrası yeni pozisyon almak için 56100 üzeri bir kapanış görene kadar bekleyeceğim. Ya da bu seviyelerden satış gelmesiyle ilk etapta 55100 ün destek olmasını olmazsa da 53000 lere geri çekilip taban oluşturabilecek miyiz ona bakıp ona göre pozisyon alacağım.

İki gündür seans içi yorumlarda belirttiğim dolar/yen paritesindeki tepki dün itibarıyle gelmiş oldu. 112.30 lara kadar da devam etmesi muhtemel ama bence halen bu da bir TEPKİ 112.50 seviyesi üzerine çıkıp orada kalmadan.

Dediğim gibi bunun bir tepki den çıkması için piyasanın 56100 üzerinde bir kapanış yapması lazım. Bugün çarşamba bu kapanış olursa piyasa beklediğimizden çok kuvvetli ve yıl sonu hareketi yapabilecek demenin ilk sinyali gelebilir. Aksi takdirde bugün göreceğimiz seviye tepki de görebileceğimiz en üst seviyeler olarak da kalabilir.

111,33 dolar/ yen paritesi
13362 dow futures 0,26% artı dün aksam kapanısına gore.

1,1820-1,1830 dolar kotasyonları sabah ıtıbarıyle

157,800 - 158,300 244 spread eurobond lar...

mutlu seanslar
dünkü yoruma ek olarak söyleyecek hiçbirşeyim yok aslında o yüzden lafı fazla uzatmayayım. 56100 üzeri kapanış olmadan yukardaki fikirlerin aynen geçerlidir.

Ancak şunu belirteyim dün bir arkadaş sormuştu . Yıl sonu hareketi ben bekliyorum Aralık ayında ama bu hareketin olması için öncelikle piyasaların şu dönemi atlatması lazım bu dönem de kanımca kasım ın son haftasına gelinceye kadar ( 2 hafta kadar daha 56100 kırılmadıkca yatay bantta en ıyımser tahmınle 56100 - 53000 arasında gecebılır) 56100 sevıyesı uzerınde bır ıkı gun kapanıs goruyorsak o zaman son hareket yıl sonu hareketı oncesı son ayı tuzagı hareketı olarak kalır o nedenle bugun mesela pıyasa cok fazla sınyal verecek bu konuda dıye dusunuyorum.

Mutlu seanslar