Sayfa 51/161 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
1921 sonuçtan 601 ile 612 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu şekilde trend tesbit etmek, Okurken çok keyif aldım,Ama uygulayabileceğimi zannetmiyorum..Beceremem , yeteneğim yok...Ama okyanusların derinliklerine benzettim,haritalarda gördüğümüz.

MetaTrends by R.G. Boomers.pdf
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Kanarya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    . R-Square indikatorunun matrikste bir karsiligi var midir? .
    Matrikste yapamıyoruz, kullandıgı fonksıyonları matrıks tanımıyor.
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

sn teo nun gonderdigi vfi oradan yazmak zor gelirse iste link copy paste icin:

http://trader.online.pl/MSZ/e-w-Volu...cator_VFI.html

sn teo soyle bir makale varmis bunu anlatan
    Volume Flow Indicator (VFI) by Markos Katsanos

Using Money Flow to Stay with the Trend

Markos Katsanos' article "Using Money Flow to Stay with the Trend" did not have a MetaStock Trader's Tip as the article contained all the formulas.
    Konu nyse-dj tarafından (17.08.08 Saat 13:03 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn teo soyle bir makale varmis bunu anlatan

Using Money Flow to Stay with the Trend.
    Using Money Flow To Stay With The Trend by Markos Katsanos.pdf
    Konu teo tarafından (17.08.08 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

bunu bulamamistim super oldu.sadece ozeti vardi.
    tesekkurler

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hdioxyde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grafiği açarken load options var sağ üstte, ben sizinkinden çok daha yavaş olduğunu sandığım bir laptop'ta (1.86 Ghz, 2gb ram ve xp pro ile) load 1000 bar view 200 bar seçeneği ile zorlanmadan görebiliyorum...

Teo'nun gönderdiği trend quality'de de prev komutu var sanırım onda da load bar'ı düşürmeniz fayda sağlar. Eğer güniçi trade için grafik açıyorsanız load 500 ya da rahat refresh edebileceği kadar deneme yanılma yoluyla azaltabilirsiniz barları... gün sonu uzun boylu analiz yapacağınız zaman daha çok bar yükleyebilirsiniz.
    cok tesekkurler demekki bundanmis.

Teşekkür Teşekkür 
    11
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    71
    Toplam Teşekkür
    16 Yazısı Teşekkür aldı

Herkese merhaba,

Umarım bu başlığı yanlış yere açmamışımdır. Eğer yanlış yerse Adminlerden doğru bölüm altına taşımalarını rica ediyorum..

Amacım, internette rahatlıkla bulunabilecek basitlikte bir sistemi burada elbirliği ile deyim yerindeyse ince ayar çekerek basit çalışan karlı bir hale getirmek...

Bunu yaparken tabii ki böyle bir forum ifşa edileceği için zaman içinde işlemez hale gelecek hatta bu sistemi alıp satmaya çalışacak insanlar bile çıkacaktır.

Açıkçası bu durumu önemsemiyorum. Çünkü burada hep birlikte keşfedeceğimiz şey sistemin kendisi değil bir sistem kurma metodolojisi...

Avantajları nelerdir? Dezavantajları ne olabilir? Bunları nasıl tespit ederiz? Nasıl gideririz.

Birazdan sizin görüşlerinize sunacağım sistem basit ve işleyen bir sistem. Testleri hiç fena değil, zaman bulunca onları da yayınlarım.

Temelde Wilders'ın Directional Movement sistemi (PDI, MDI, ADX üçlüsü) ile gene Wilders'a ait olan Parabolic Sar sistemlerinin bir melezi.

Burada ben susuyorum. Biraz grafikler konuşsun. Sonra da fikirler uçuşsun.

Herkesin katkısını bekliyoruz..

Merhabalar,

Bu topikte gördüğüm kadarıyla, hep daha iyi indikatörler, daha iyi sistemler aramaya yönelim var. Bir trend bitiminde elizdeki sistemin 4500 puan yerine daha iyi yerden sinyal üretip 5000 kazandırmasına uğraşmak tüm sorunları çözdükten sonraki lüksümüz olmalıydı.

Sorun yatay piyasalardır. Her fırsatta buna dikkat çekmeye çalışıyorum. Tüm sistemlerin sorunu yatay piyasalardır!.

Üstteki mesajı alıntılamamın sebebi ise yukarı trendsel hareket bitimi sonrası yaşadığımız aşağı eğimli yatay piyasadaki performansını merak ettiğim mesajda anlatılan DMISAR sistemi.

31.07.2008 - 15.08.2008 11 iş günü sürede DMISAR sistem performansını yazabilir misiniz? Bu tarih aralığı yatay olduğu için önemlidir.

Yatay piyasaya odaklanmamız gerektiğini tekrar tekrar ifade etmek istiyorum.
    "every second of my pathetic life as useless as this button"
    -John Locke-

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

XU030 ile Vadeli karşılaştırması ne derece sağlıklı olur emin değilim, trade zamanları bile tam olarak örtüşmüyor. 17:00 ile 17:10 arasında Dow 80-100 puan düştüğüne şahit oldum veri sonrası, XU030 buna tepki veremiyor ama vadeli verebiliyor, ertesi sabah 30 vadeliyi yaklayacak derken future'lar vadeliyi toparlıyor ve 30 vadeli peşinde hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam edebiliyor. Buna manipülasyon diyebilir miyiz?

Bunların hepsini PY denen şehir efsanesinin biz KY denilen diğer şehir efsanesinin parasını almak için yaptığına inanmak biraz zor.

Sığ tahtalarda bunun yapıldığına hiç şüphe yok ama vadelide o kadar da kolay olmasa gerek..Her an bir başka fon gelip sizi dümdüz edebilir.

Şöyle düşünelim isterseniz, sizin sermayeniz belli, bir o kadar da benim olsun üstüne bu forumda kayıtlı herkesi bir de diğer forumu koyalım. Diyelim ki aktif trade eden 1000 kişiyiz. Bizim paramızın toplamı uluslararası bir fon için çerez parası, bizim tüm paramızı alsalar bile devede kulak değil mi?

Eğer PY diye bir şey varsa ki Piyasa Yapıcı ekonomik literatürde bambaşka bir anlama gelir, yılda arkadaşlara 100.000.000 dolar kaybetsek bile para mı ki 5 milyar dolar zarar edebilen city için.

Karınlarını doyuramayız o yüzden de bizi avlamakla uğraşmazlar kaldı ki koordinasyon içinde hareket edebileceklerine inanabiliyor musunuz? Herkes birbiri ile rekabet içinde.

Biz paramızın gücü ya da büyüklüğü ile değil aklımız ve bilgimizle rekabet ediyoruz. O yüzden bu topik var. Bilgilerimizi paylaşalım diye...

Sevgiler...

.
    cok dogru. zaman ayirip bana yeniden sarj edecek seyler yazidiginiz icin tesekkurler size ve sn teo ya.

"Biz paramızın gücü ya da büyüklüğü ile değil aklımız ve bilgimizle rekabet ediyoruz. O yüzden bu topik var. Bilgilerimizi paylaşalım diye..."

hele bu söz duvara asilmalik. bir sey daha eklemek benim acimdan iyi olur psikoloji. yani akil,bilgi ve psikoloji. aklim idare eder, bilgi sayenizde iyi onda da 5 yillik bilgiyi 1 ayda aldim. ama psikolojim berbat. buda diger ikisini kullanmami engelliyor sanirim.

saygilar,
    Konu nyse-dj tarafından (17.08.08 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

makalede belirtildigi gibi 50 ma 130 luk vfi ye ile baktigimizda hic gorulmeyen birsey olusmus ikisi gunlerdir birbirine yapismis duruyor ama sanki kesecek gibi kafasini kaldirmis son gunde.(seanslik baktim)

Yer
    Shadizar
    Teşekkür Teşekkür 
    36.921
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    93.341
    Toplam Teşekkür
    33.405 Yazısı Teşekkür aldı

Standart Bir sistem aranıyor :(

sevgili arkadaşlar, yaklaşık 6 aydır VOB da işlem yapıyorum.. bu süre zarfında 1 birimlik başlangıç portfoyumu 5 e kadar çıkardım ama bugün yine 1 deyim maalesef.. Bu süre zarfında sistem kullanmamak en büyük hatam oldu sanırım. VOB 60000 lerde iken aylar önce orta vadeli düşüşü öngörüp kısa pozisyona yatmıştım..Ancak son yükselişte başladığım yere geri döndüm..Neyse; sözüm özü bir sistem kullanma ihtiyacım olduğu açık. Bazi basit sistemler biliyorum..örneğin HO ların durumuna göre al ve sat verenler gibi ancak bunlar bana haddinden fazla basit gibi geliyor ve yatay piyasada fena çarpılıyorlar..Sözün özü yardıma ihtiyacım var.

1) Kullandığınız sistemler % kaç başarılı..Yada örneğin ayda ne kadar kazanıyorsunuz?

2) Sistemlerinizi benle paylaşabilirmisiniz?

3) Matrix Gold kullanıcısıyım. Bu platformda, tanımladığınız bir sistemi otomatik alarm üretecek şekilde kurmanız mümkünmü? Yoksa olay gözünüze mi kalıyor?
    şimdiden teşekkürler

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı vobbook Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yatay piyasaya odaklanmamız gerektiğini tekrar tekrar ifade etmek istiyorum.
    Sayın Vobbook, yatay piyasayı nasıl çözeceğiz adı üzerinde yatay, 200 puan da hareket ediyor, long olsak ne olur short olsak ne olur, Kırılmasını beklemekden başka ne çare var.

Swing market diyorsan eğer, 1000 yukarı 1000 aşağı,onun da formülü sadece bandlar arası takılmanda veya, aşırı alım satım indikatörü kullanmakta,başka çare yok şu an için bildiğim.

Trendi farketmek önemli, para burada yapılır, Trendi hangimiz,daha başında anlıyabiliyoruz.Eğer Macd en dipten al veya en tepeden sat vermemişse...

Sevgiler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri