Sayfa 151/161 İlkİlk ... 51101141149150151152153 ... SonSon
1921 sonuçtan 1.801 ile 1.812 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Yer
    Dow Amcanın Kulubesi
    Teşekkür Teşekkür 
    187
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    166
    Toplam Teşekkür
    88 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    425 kademesi %16.55 ile şu an öne geçti (volumepoc), bakalım bu oranı aşagıyamı, yukarıyamı dağıtacaklar...
    arkanizdan geliyorum anlamaya calisiyorum yani bu kademede alim yaptilar neredemi satacaklar demek istiyorsunuz boylemi anlamaliyim. illa akumulasyonun arkasindan distribusyon mu gelmeli. bu kada kisa zaman araligindami olmali pek anlamadim.
    Fazla kaybetmeden kazanmak için düşündüğünü, inandığını, inanmak istediğini, okuduğunu, duyduğunu değil, gördüğünü Al/Sat, terse giderse zararı durdur. Daha iyi görmek için durmadan öğren. Bunu yapamıyorsan, kazanman acemi şansı yada bir tür kumardır.
    Forumda yer alan bilgi,yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlere dayanmaktadır; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle forumda yer alan bilgilerle yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı Dantes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkanizdan geliyorum anlamaya calisiyorum yani bu kademede alim yaptilar neredemi satacaklar demek istiyorsunuz boylemi anlamaliyim. illa akumulasyonun arkasindan distribusyon mu gelmeli. bu kada kisa zaman araligindami olmali pek anlamadim.
    bunu bilmiyoruz,sadece bu kademe yuklu alım ve satım oldu...demek ıstedım sadece...
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    107
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    70
    Toplam Teşekkür
    49 Yazısı Teşekkür aldı

Günlk Trend Aşağıya, Tepki için Alım 34350, Satım 34625.. Bendeki Volume POC :34 450 ,Vol VAH :34650, VOL VAL :34350

5. The Following User Says Thank You to bgungor68 For This Useful Post:

Yer
    Dow Amcanın Kulubesi
    Teşekkür Teşekkür 
    187
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    166
    Toplam Teşekkür
    88 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı bgungor68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlk Trend Aşağıya, Tepki için Alım 34350, Satım 34625.. Bendeki Volume POC :34 450 ,Vol VAH :34650, VOL VAL :34350
    sn gungor sizdemi kademeleri matriks ekranindan aliyorsunuz
    Fazla kaybetmeden kazanmak için düşündüğünü, inandığını, inanmak istediğini, okuduğunu, duyduğunu değil, gördüğünü Al/Sat, terse giderse zararı durdur. Daha iyi görmek için durmadan öğren. Bunu yapamıyorsan, kazanman acemi şansı yada bir tür kumardır.
    Forumda yer alan bilgi,yorum ve tavsiyeler kişisel görüşlere dayanmaktadır; yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Bu nedenle forumda yer alan bilgilerle yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Teşekkür Teşekkür 
    107
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    70
    Toplam Teşekkür
    49 Yazısı Teşekkür aldı

Matriksten bilgi export ettigimde gelen Volume bilgisini kullanıyorum. Derinlik ekranları yoktur bende..

8. The Following User Says Thank You to bgungor68 For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    107
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    70
    Toplam Teşekkür
    49 Yazısı Teşekkür aldı

MP de Trend için karar verirken Bugun + Dun + DUnden önceki günlere bakılması gerekli diye düşünüuorum. bu 3 gün arasındaki POC,Va, Volume POC, degerleri arasındaki ilişki trendi gösteriyor. Ama daha kesin bir ilişki tanımı yapamadım.
    Böyle diyor adamın biri :

Trade setup #2a: In a down trending market, when the current session opens within the previous VA enter a short trade at the upper VA placing a stop 1.5 points above the Day Before Yesterday’s/DBY POC or High Volume Level/HVL (the open price must be at least 2 points below the previous days upper VA)

Trade setup #2b: In an up trending market, when the current session opens within the previous days VA enter a long trade at the lower VA placing a stop 1.5 points below the DBY’s POC/HVL (the open price must be at least 2 points above the previous days lower VA)
    Konu bgungor68 tarafından (10.02.09 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Dow Amcanın Kulubesi
    Teşekkür Teşekkür 
    187
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    166
    Toplam Teşekkür
    88 Yazısı Teşekkür aldı

hassas islemler yapiyorsaniz mesela dun sn teo soylemistim soyle acildi sunu gecmedi gibi.
    her gun dogruyu bulmak guclesiyor birgun matriks dogru bir gun matriks downloderin gosterdigi mesela bugun gunlukler yanlis acilis 34 825 35.000 degil.35.000 ikinci islem. dikkat

Yer
    Dow Amcanın Kulubesi
    Teşekkür Teşekkür 
    187
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    166
    Toplam Teşekkür
    88 Yazısı Teşekkür aldı

kim posteki sayar "almost no one"

Yer
    Dow Amcanın Kulubesi
    Teşekkür Teşekkür 
    187
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    166
    Toplam Teşekkür
    88 Yazısı Teşekkür aldı

sizden bir ricam var ustad 15 dklik bir kademe analizi yapabilirmisiniz benim icin
    toplam volume ve diger seylerde anormal tutarsizliklar var.9.30 dan 12 ye kadar olsa yeter.30 dk varsa o da olur ugrasmayin.

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Sayın Dantes kendinizi niye yoruyorsunuz,trend ne demek, otur bekle demek..Tepse ne yazar...

Herşey piyasanın ikramına kalmış bu aşamada,200 de kazanılır 2000 de, ağanın eli tutulmaz.
    Konu teo tarafından (10.02.09 Saat 16:07 ) değiştirilmiştir.
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

14. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Yer
    Dow Amcanın Kulubesi
    Teşekkür Teşekkür 
    187
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    166
    Toplam Teşekkür
    88 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Dantes kendinizi niye yoruyorsunuz,trend ne demek, otur bekle demek..Tepse ne yazar...

Herşey piyasanın ikramına kalmış bu aşamada,200 de kazanılır 2000 de, ağanın eli tutulmaz.
    bugun icin degil yarinlar icin dusundugum seyleri deniyorum bir yandan
    Konu Dantes tarafından (10.02.09 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür Teşekkür 
    107
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    70
    Toplam Teşekkür
    49 Yazısı Teşekkür aldı

Sn. Teo, artık stop loss kullanmıyorum. Stop loss yalan bişi.. Trend- destek -direnç . bunları bir kenara attım artık ..yanılıyormuyum?.. Diğer bir değişle kazanan taraf olunca kuralını kendin koyuyorsun.. ..
    Shortları tutuyormuyuz ?
    Konu bgungor68 tarafından (10.02.09 Saat 17:40 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri