Sayfa 11/161 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
1921 sonuçtan 121 ile 132 arası

Konu: Fikirler -> Sistemler

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

sn.hdioxyde 5 dklik flat verdi nasil verdi anlayamadim long ile flat arasinda cok daha dusuk zamanlar oldu ama vermedi en yuksege yakin bir yerden flat dedi.ben short oldu herseye ragmen orada. birde su var mesela bugun macd muthis calismis tam noktalarinda al-sat verdi ama geriye donuk bakinca basarili degil.(5dklik)

2. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

butun gun site calismadi. sizinle paylasmak istedigim konular kaldi.
    sn. hdioxyde,
    15 dklik harika calisti bugun yalanci cikislara direnmesi harika idi. tek kotu nokta 45800 den donerken bence stop olmali idi cunku normal psar bile yukselis gosterdi. cunku 46900 lere cikti.(bugunden sonra 5 dklik trade etmeyede paydos dedim hatalarimdan bir bir kurtuluyorum ama hala kazanamiyorum)
    donus cok buyuk bunu gorup stoplayip kari almali idi bence. donus konusunda onemli isaretler var idi.
    burada zaten ilk defa 16.45den sonra MFI (s.n teo ya tesekkurler) al konumuna gecti ve suratle 20 dakikada gittigi gibi geldi.(kalp dayanmaz birseydi) dun kapanisin tersi oldu yukselis beklerken dustu ve cikti. bunlar onemli degildi. baska bir referans noktasi ki mfi ve acc/dis bakilarak flat verilebilirmi.(bazen mfi al yada sat konumunda vermisken ve ilerlerken acc/dis orani yatay kaliyor ve eslik etmiyor o zamanda fiat yatay kaliyor yada cok az oynuyor bu ikisine bakip son karari vermek mumkun.

dunku 5 dklik short demesi ve bugun cikista flat olmasida superdi bunlari 15dklik soylese korkunc guzel olurdu resmen.bu nasil yapilabilir.her iki periodun iyi yonleri yani 5 dklik hizi ve 15 dkligin sabri.bence bu cok onemli bir nokta ne dersiniz?

birde atr (wilder diger indikatoru) den nasil faydalabiliriz?

birde sormak istedigim farkli bir konu dmisar da " FmlVar("True ADX","ADXTRUE") >25" bullish trend diyor bu ne demek adx sadece trendi soylemezmiydi. bullish oldugu nasil biliniyor burada pdi veya mdi yokki formulde. kafam karisti bunu gorunce.
    saygilar,
    Konu nyse-dj tarafından (25.07.08 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

4. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

sn teo ve diger forumdaslar
    "ADXcellence:Power Trend Strategies" bu kitap sizde varmi hafta sonu okumak icin.

6. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sn teo ve diger forumdaslar
    "ADXcellence:Power Trend Strategies" bu kitap sizde varmi hafta sonu okumak icin.
    bir dostumun arşivi var denk gelirsem sorucam onda olabilir

8. The Following User Says Thank You to fXci For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı nyse-dj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    butun gun site calismadi. sizinle paylasmak istedigim konular kaldi.
    sn. hdioxyde,
    15 dklik harika calisti bugun yalanci cikislara direnmesi harika idi. tek kotu nokta 45800 den donerken bence stop olmali idi cunku normal psar bile yukselis gosterdi. cunku 46900 lere cikti.(bugunden sonra 5 dklik trade etmeyede paydos dedim hatalarimdan bir bir kurtuluyorum ama hala kazanamiyorum)
    donus cok buyuk bunu gorup stoplayip kari almali idi bence. donus konusunda onemli isaretler var idi.
    burada zaten ilk defa 16.45den sonra MFI (s.n teo ya tesekkurler) al konumuna gecti ve suratle 20 dakikada gittigi gibi geldi.(kalp dayanmaz birseydi) dun kapanisin tersi oldu yukselis beklerken dustu ve cikti. bunlar onemli degildi. baska bir referans noktasi ki mfi ve acc/dis bakilarak flat verilebilirmi.(bazen mfi al yada sat konumunda vermisken ve ilerlerken acc/dis orani yatay kaliyor ve eslik etmiyor o zamanda fiat yatay kaliyor yada cok az oynuyor bu ikisine bakip son karari vermek mumkun.

dunku 5 dklik short demesi ve bugun cikista flat olmasida superdi bunlari 15dklik soylese korkunc guzel olurdu resmen.bu nasil yapilabilir.her iki periodun iyi yonleri yani 5 dklik hizi ve 15 dkligin sabri.bence bu cok onemli bir nokta ne dersiniz?

birde atr (wilder diger indikatoru) den nasil faydalabiliriz?

birde sormak istedigim farkli bir konu dmisar da " FmlVar("True ADX","ADXTRUE") >25" bullish trend diyor bu ne demek adx sadece trendi soylemezmiydi. bullish oldugu nasil biliniyor burada pdi veya mdi yokki formulde. kafam karisti bunu gorunce.
    saygilar,
    Kusura bakmayın gönderdiğim ilk grafiğe dönüp baktım gerçekten açıklamamışım.

Evet expert advisor'ın trend bölümüne kodladım o kısmı ama aslında sadece trend var yok demek için.

Bu sistemde bullish'i mavi barlardan, bearish'i ise kırmızı barlardan anlıyoruz. Yani PDI, MDI'dan ve de 25ten büyük olunca boğa piyasası; MDI, PDI'dan ve de 25ten büyük olunca ayı piyasası oluyor. Bu şekli ile bar renklerine kodlayınca altta kalan bantı trendiness bölümüne ayırdım.

Yeşil trend var, srı trend yok, kırmızı ise yerlerde sürünüyoruz demek. ADX'in 15 altı olduğu yerlerde sürünme durumunu ayrıca belirtmeye iu nedenle gerek duydum:
    15 altından dönen adx genelde uzun bir konsolidasyon sonrası trendin ilk ayak sesleri olabiliyor. Bu dönüş sırasında PDI-MDI ikilisinden bir altta biri yukarda olduğundan, eğer altta olan gösterge bu sırada aşağı iniyor ve dx yükselirken onu üstten kesiyorsa, üstte olan da kendini 30 üstüne atıyorsa sağlam bir trendin başında olduğumuz anlamına gelebiliyor. Her zaman değil...Grafikleri incelerseniz bir kaç doğrulayan örnek bulabileceğiniz gibi tam tersini gösteren örnekler de bulacağınıza eminim..

Ama bu örnekte olduğu gibi destekleyici unsurlar da varsa son günlerin en güzel tradelerinden birine dönüşebiliyor..

http://www.voborsa.com/forum/showpos...postcount=5375

buradaki örnekten bir bar sonra üçgen kırılmış ve yukarda bahsettiğim kırılma gerçekleşmişti...

ATR konusu ise yakında bu topikte...

Diğer yorumlarınızı da yarın gözden geçirip yanıtlamayı umuyorum...

iyi geceler
    Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.
    Okurken 3 numara miyop olma ihtimalimi lütfen gözardı etmeyin.

10. The Following User Says Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Adx ve Adxr kullanımı çok başarılı lakin trende girmekte çok bekleniliyor,Eğer Dx uygulanırsa 300 puanlık vur kaç yapılabilir,

Dx trendı Adx den once uyarmıs ve tepe noktada cıkmıs,Yalnız,yatay pıyasada da Dx yukselırken ,anında gerı gelmıs ve +100 veya -100 zarar yazmıs...

Bu konuda karar tamamı ile yatırımcıya kalmış,ben adx'i beklemeyi her zaman tercih ederim.

Mavi Olan Dx,Portakal Adx,Beyaz Adxr

Konu teo tarafından (26.07.08 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

12. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

[URL=http://imageshack.us][/
    Bu forumda yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

14. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Sayın Dostum Hidioxyde,Elimde DMI ve ADX ile ilgili olan tum articleları aşağıya link olarak veriyorum,Hepsini okumak çok faydalı..

Burada bugune kadar bilmediğim enteresans bir yazı okudum,Hareketli ortalamada en başarılının EMA olduğunu sanırdım ,halbuki aşağıdaki makalenin birinde en başarılısının TRI (Triangle) olduğu savunulmuş..

ftp://212.175.105.21/ADX-DMI-ALL-ARTICLES.zip
    Konu teo tarafından (26.07.08 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

16. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Bu arada dinamik pivot kodunu buldum ms için..

Q:=Input("Daily PP Mode, 0=Static 1=Dynamic 2=Test",0,2,0);
    {0=Display, update at last bar of day}
    {1=Display, update on each new bar}
    {2=Backtest, update on first bar of new day}
    G:=LastValue(Highest(Sum(DayOfWeek()<>
    ValueWhen(2,1,DayOfWeek()),5))=5);
    I:=DayOfMonth()<>ValueWhen(2,1,DayOfMonth());
    M:=G OR I;
    F:=G OR PeakBars(1,Zig(Hour(),1,$),1)=0;
    A:=LastValue(Cum(1)-1)=Cum(1);
    B:=Alert(A,2)*(A=0);
    J:=If(F,1,If(Alert(F,2)=0 AND M,2,0));
    J:=If(A+LastValue(J)>2 OR B+(Q=1)=2,1,J);
    J:=If(G,1,If(Q=2 OR Cum(J)<=1,M*2,J));
    Hd:=HighestSince(1,M,H);
    Hd:=ValueWhen(1,J,If(J=1,Hd,ValueWhen(2-G,1,Hd)));
    Ld:=LowestSince(1,M,L);
    Ld:=ValueWhen(1,J,If(J=1,Ld,ValueWhen(2-G,1,Ld)));
    K:=ValueWhen(1,J,If(J=1,C,ValueWhen(2-G,1,C)));
    Hd:=ValueWhen(1,Hd>0,Hd);
    Ld:=ValueWhen(1,Ld>0,Ld);
    K:=ValueWhen(1,K>0,K);
    PP:=(Hd+Ld+K)/3; {pivot point}
    R1:=PP*2-Ld; S1:=PP*2-Hd;
    R2:=PP+Hd-Ld; S2:=PP-R1+S1;
    PP ;R1;R2;S1;S2
    Konu teo tarafından (26.07.08 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

18. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    62
    Toplam Teşekkür
    52 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Dostum Hidioxyde,Elimde DMI ve ADX ile ilgili olan tum articleları aşağıya link olarak veriyorum,Hepsini okumak çok faydalı..

Burada bugune kadar bilmediğim enteresans bir yazı okudum,Hareketli ortalamada en başarılının EMA olduğunu sanırdım ,halbuki bu makalede en ,başarılısının TRI (Triangle) olduğu savunulmuş..

makaleler icin tesekkurler sn teo. dx ile ilgili birkac yazimda bende bunlari kastetmeye calismistim öncü olarak kullanimi. ama haklisiniz yaniltici oluyor.
    geliyor kesecek diyorsunuz tam yaklasmisken gidiyor yukari dun oldugu gibi.

jurik sitesinde en basarili MA nin kendisini yaptigi ultra yumusatilmis olanin oldugunu soyluyordu yani JMA. buna en yakin olan bakildiginda en kotuden baslayarak ma,ema,dema,ama,tema-triple ema-(JMA ya en yakin olan). sanirim sizin soylediginiz tri denen t3 yani tema mi?
    http://www.jurikres.com/catalog/ms_ama.htm#top
    ama bu tema fiata oyle bir yapisiyor ki bu nasil baz alinir kesti kesmedi altindan cikti falan denir pek analaymadim nasil referans alabilir. benim anlayabilecegim en iyi durmu aslinda sizin belirttiginiz EMA sagliyor. fiati altina almis mesela hic kesmemis dun icin ornek olarak.
    yorumunuzu rica edebilirmiyiz.

saygilar,
    Konu nyse-dj tarafından (26.07.08 Saat 12:56 ) değiştirilmiştir.

20. The Following User Says Thank You to nyse-dj For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    120
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    985
    Toplam Teşekkür
    422 Yazısı Teşekkür aldı

Bu arada enteresan bir gözlemim var, halen test edemedim,

Her ne kadar Adx 25 noktasını da geçse,Adx yükseliş esnasında Adxr'ın üzerinde olmalı,Yükseliş anında Adxr eğer Adx üzerinde beraber yükselirse,ilerleyen dakikalarda Adx tekrar geri dönüyor,

BU konuda fikirlerinizi bekliyorum...

22. The Following User Says Thank You to teo For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    0
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    84
    Toplam Teşekkür
    54 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı teo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Burada bugune kadar bilmediğim enteresans bir yazı okudum,Hareketli ortalamada en başarılının EMA olduğunu sanırdım ,halbuki aşağıdaki makalenin birinde en başarılısının TRI (Triangle) olduğu savunulmuş..

Dostum çok teşekkürler tüm bu külliyat için...

Hareketli ortalamada triangular'ı kullanıyorum aslında... Ama direkt olarak fiyat üzerinde değil.

Mesela Close'un RSI'sini almak yerine fiyatın 3-5 barlık triangular ortalamasının RSI'sini alınca OB ve OS'ler daha sağlıklı ortaya çıkıyor...Bazen bir barlık gecikmeye karşı tırtıksız bir indakatör elde edilebiliyor..

Moving average'larla ilgileniyorsan son zamanlarda S&C'de yayınlamış bir makaleyi satın almıştım. The Quest For Reliable Crossovers sanırım rapidshare'e yüklemeyi de başardım.

Bu arada Sn nyse-dj, triangular hareketli ortalama T3 değil. T3 de TEMA değil. İsimlerden dolayı karışıyor gibi... T3 formulünü aşağıda verdim.

------------------------------------------------
    Periods:=Input("Time Periods:",1,63,5);
    a:=Input("Hot:",0,2,.7);
    e1:=Mov(P,Periods,E);
    e2:=Mov(e1,Periods,E);
    e3:=Mov(e2,Periods,E);
    e4:=Mov(e3,Periods,E);
    e5:=Mov(e4,Periods,E);
    e6:=Mov(e5,Periods,E);
    c1:=-a*a*a;
    c2:=3*a*a+3*a*a*a;
    c3:=-6*a*a-3*a-3*a*a*a;
    c4:=1+3*a+a*a*a+3*a*a;
    c1*e6+c2*e5+c3*e4+c4*e3
    -------------------------------------------------

Formül içinde close yerine "P" kullanıldığı için Metastock içinde istediğiniz data serisi üzerine sürükleyip seçili hale getirerek bıraktığınız o serinin ortalamasını alabilirsiniz.

Triangular ortalamada ise nasıl EMA ortalama hesaplarken ağırlığı son datalara verirse triangular da serinin ortasındaki datalara ağırlık verilmekte...
    Ağırlığın son datalarda değil de ortada olduğu bir tür EMA olarak alabilirsiniz.

TEMA ise triple Ema, Ema'da kullanılan yumuşatma algoritması 3 kere uygulanıyor...Yeri gelmişken DEMA yani Double Ema'da ise iki kere.
    Konu hdioxyde tarafından (26.07.08 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.
    Yukardaki mesajım herhangi bir analiz içeriyorsa, bilmelisiniz ki yazdıklarım sadece ve sadece görebildiklerimdir.
    Okurken 3 numara miyop olma ihtimalimi lütfen gözardı etmeyin.

24. The Following 2 Users Say Thank You to hdioxyde For This Useful Post:

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri