Alıntı traderslm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
dedıgınız 110 sevıyesı sn alfista ilk seans itibarıyle burayı tuttu gibi bu sevıyeyı 5 dk lık grafıkte 200 gunluk basıt ortalama olarak da onemsıyorum. .. ama net bır yukarı olabıldık demek ıcın için ilk etapta 111,07 seviyesinin uzerı bır rakamı gormek ısterım cunku gunluk grafıklerın boynu dün den berı asagı bükük duruyor değil mi ?

Doğrudur sn traderslm. Durum şu. Usd/Jpy paritesi orta dönemde downtrendde. Parite 109 hatta dahada aşağıları hedefliyo gibi. Ancak ben 113 seviyelerini görüceğimizi düşünüyorum ve ondan sorna paritenin orta dönem downtrendemi devam ediceğğini yoksa uptrend mi başlatıcağını görücez. 110.00 seviyesinde çok indikatör var. Parite oraya düşünce kırılması çok zor gibi gözüküyor. Ben şu anda 110.25 üstü bi kapanış bekliyorum en azından bizi tekrar 110.56 ya çıkartıcaktır. Şunuda eklemek istiyorum. Dün ne kadar bearish bi gün yaşadıysak (Asya seansı başlangıcı ile) bugünde bi o kadar bullish bi gün yaşıyoruz. Umarım aşağıdaki grafik durumu biraz daha açıklar... RSI 50 üzerinde diyebiliriz, Stoch çoktan alış sinyali vermiş. Sarı olan moving average ise direnç gibi davranırken şu an destek olarak durmakta. Yani 13:00 deki ingiltere datasından ve dow jones çok ters bi gün yaşamadıkça bu parite dahada çıkar görüşündeyim.