Sayfa 6305/13018 İlkİlk ... 530558056205625562956303630463056306630763156355640568057305 ... SonSon
156216 sonuçtan 75.649 ile 75.660 arası

Konu: 1.VoBjektif Seans Odasi

Teşekkür Teşekkür 
    534
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.069
    Toplam Teşekkür
    419 Yazısı Teşekkür aldı

Sindi xu100 spot nerde ?

Son analiz 32300 asayası olmasa yukarya harket etme ister dedidim xu100 .Yukarya harket etme istek oldu .

amma sindi dikat olma gerek.
    Neden dikat olma gerek ?

İki graf yakın /uzak verceyim.

İki grafta onem yeresi 35430 yeresi.
    35430 neden onem ? Uzak yakın graf asayada
    Cunki eyer 35430 üstesi olmaz beyaz X gosterdim alanda harket eder.

Uzak graf log bakmadım lineer

uzak graf

yakın graf
    Konu hexen tarafından (22.05.09 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.
    Türkçemi düzeltmeye çalıŞıyorum

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. The Following 12 Users Say Thank You to hexen For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    2.582
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    1.279
    Toplam Teşekkür
    249 Yazısı Teşekkür aldı

Standart İlginç bir istatistik...

Saygıdeğer Arkadaşlar,
    Benim yakalayabildiğim 1995 şubat - nisan dönemi(12 hafta açılışın üstünde kapanış) hariç, bu yükseliş kadar (henüz 11 hafta oldu) istikrarlı bir dönem yok.13 uğursuz sayıdır der 2 hafta daha açılış üstü kapanış yaparsa, kısa kollamak üzere bekliyor olacam 1,2 haftalık sert düzeltmeyi.(Tüm düşüşün %50 sine denk gelen 40.000 de)
    Ben sevmem öyle 13. cuma falan deyip bugün gördüğü tepe nokta olan tüm düşüşün %38,2 sini kırmazsa yüksek hacimle haftaya, 30.000(%23,6) de bekliyor olurum long için.
    Aralarda dans ederiz.
    Bol şanslar...

4. The Following 5 Users Say Thank You to mavi For This Useful Post:

Yer
    YeReleRden
    Teşekkür Teşekkür 
    11.723
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    17.107
    Toplam Teşekkür
    4.538 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hexen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sindi xu100 spot nerde ?

Son analiz 32300 asayası olmasa yukarya harket etme ister dedidim xu100 .Yukarya harket etme istek oldu .

Neden dikat olma gerek ?

Uzak graf log bakmadım lineer

uzak graf

yakın graf

savol baba
    Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın dostlarınız sizi geçsin

Teşekkür Teşekkür 
    534
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    2.069
    Toplam Teşekkür
    419 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı hexen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sindi xu100 spot nerde ?

Neden dikat olma gerek ?

35430 üstesi shorts dikat olma gerek amma 35430 asayasında min 32500 yeresine potans eder.
    Türkçemi düzeltmeye çalıŞıyorum

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu görüŞler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7. The Following 7 Users Say Thank You to hexen For This Useful Post:

Yer
    istanbul
    Teşekkür Teşekkür 
    13.584
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    13.700
    Toplam Teşekkür
    4.264 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı mavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saygıdeğer arkadaşlar,
    benim yakalayabildiğim 1995 şubat - nisan dönemi(12 hafta açılışın üstünde kapanış) hariç, bu yükseliş kadar (henüz 11 hafta oldu) istikrarlı bir dönem yok.13 uğursuz sayıdır der 2 hafta daha açılış üstü kapanış yaparsa, kısa kollamak üzere bekliyor olacam 1,2 haftalık sert düzeltmeyi.(tüm düşüşün %50 sine denk gelen 40.000 de)
    ben sevmem öyle 13. Cuma falan deyip bugün gördüğü tepe nokta olan tüm düşüşün %38,2 sini kırmazsa yüksek hacimle haftaya, 30.000(%23,6) de bekliyor olurum long için.
    Aralarda dans ederiz.
    Bol şanslar...

fibonacci...

0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987..........
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu forumda yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
    - - - -
    Canım Oğlum İyiki Varsın!

9. The Following User Says Thank You to TÜRKOĞLU For This Useful Post:

Teşekkür Teşekkür 
    511
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    118
    Toplam Teşekkür
    74 Yazısı Teşekkür aldı

hexen baba hosgeldin sefa getirdin

11. The Following 2 Users Say Thank You to gacırt For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür
    3.523 Yazısı Teşekkür aldı

Alıntı SaNCaKTaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abıcımm biz üç markanın bayısıyız ticari markalar da var elimizde otomotıv va kamyon ve kamonet yokkk yok satıyoruz 45 gundur fabrıka yetıstıremıyor anlayın gerısı bu markalar renault-ısuzu-ford
    Buna rağmen kısada inat ediyordunuz sanırım bir ara
    Pozsiyon yok ama ruh halim kısa ve orta vade vade beklentimi gösterir.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

13. The Following User Says Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı enorton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BJKAS yine tavan 11,60
    Ona TVde biri bir şeyler diyordu. BJKAS diğer kuluplerden farklı her şeyi ile borsada şampiyonalr ligine girmesi bile 40 milyon doalr gelir sağlayacak mı ne demişti.
    AL SAT tavsiyesi olarak algılamayın. Ben ki 3-4 yıllık bir amatörüm. Siz üstadlara bakın!
    Bir hatam olursa affola, sizi rahatsız eden bir mesajım olursa özel mesaj atın sileyim.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı furkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizdeki işçi çıkartımları birazda "fırsat bulduk hafifleyelim" mantıgından kaynaklanıyor çok fazla ihtiyactan degil yani..
    otomobil bayiisi arkadaslarla konusmustum izmirde "krediyle bile alım pek yook herkes nakit geliyor" dediler inanamadım yastık altında bukadar para varmış demekki..
    http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/11697021.asp

Otoyu alıyos kredi almıyos

Vatandaş, otomobilini yenilemek için yastık altından 2 milyar TL çıkardı.

Şubat’ta dibi bulan otomobil ve ticari araç satışları ÖTV indirimiyle birlikte mart ve nisan aylarında tavan yaptı. Ancak vatandaş, arabasını banka kredisiyle değil, yastık altı parasıyla aldı.

ÖTV indiriminin uygulandığı Mart ve Nisan aylarında 107 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satıldı. Bu satış, ÖTV teşvikinin olmadığı Ocak ve Şubat aylarındaki satışlara göre yüzde 160’lık bir artışı ifade ediyor. Üstelik bu artış oranına ÖTV indiriminin henüz olmadığı 15 Mart’a kadar olan süre de dahil değil.

2 milyar çıktı

ÖTV indiriminin olmadığı bu yılın ocak ve şubat aylarında ithal ve yerli olmak üzere toplam 41 bin 348 araç satıldı. Mart ve nisan aylarında ise ÖTV teşvikiyle satış rakamı 107 bine yükseldi. Bu veriler, ÖTV indirimi sayesinde mart-nisan aylarında en az 66 bin yeni araç satıldığını gösteriyor. Vatandaş 66 bin aracı almak için ortalama 30 bin lira fiyat üzerinden en az 2 milyar TL ödeme yaptı.

Peki, vatandaş bu 2 milyarlık ödemeyi nasıl yaptı? Bankalardan ne kadar kredi kullandı? İşte bu nokta çok çarpıcı. BDDK verilerine göre bankalar ocak ayında vatandaşa 5,2 milyar TL taşıt kredisi kullandırmıştı. Şubatta satışların azalmasıyla kredi 4,9 milyar TL’ye geriledi. Taşıt satışlarının patladığı mart ve nisan aylarında ise kredi miktarı artacağı yerde azalarak 4,7 milyara kadar geriledi. Yani arabalar banka kredisiyle değil, yastık altı birikimlerle ödendi.

Para dışarı gitti

Peki ama vatandaşın yastık altından çıkardığı paranın ne kadarı Türkiye ekonomisine katkı sağladı? Otomotiv Distribütorleri Derneği verilerine bakıldığında, Mart ve Nisan aylarında satılan 107 bin 751 aracın yaklaşık 76 binini ithal araçlar oluşturdu. İthal araba satışlarının Türk ekonomisine katkısı vergi bazında oldu. Maliye bu sayede bir miktar ÖTV gelirinden olsa da; bir arabanın satışından ÖTV; KDV ve motorlu taşıtlar vergisi adı altında üç ayrı gelir toplamış oldu. Ayrıca bu araçların kullandığı akaryakıt satışı üzerinden de vergi topladığı düşünüldüğünde otomotiv satışlarındaki artış en fazla Maliye’ye yaramış oldu.

İşte o çarpıcı tablo:

Araç satışı ve kredi kullanımı:

Aylar Yerli İthal Toplam Kullanılan kredi (milyon TL)

Aralık 16.584 25.494 42.078 5.397

Ocak 8.719 10.887 19.606 5.147

Şubat 8.384 13.358 21.742 4.937

Mart 18.138 36.973 55.111 4.819

Nisan 23.726 28.914 52.640 4.756

8 Mayıs itibariyle kredi kullanımı 4.718’e düştü…

* Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD)

16. The Following User Says Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı SEYYAH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sabah benim sistem tokatladı...

SHORT yaptırdı tepeden tabii 1.000 puan verince durmaz bu 5 dk.peki ben SHORT ladım mı? HAYIR...bakın gözlerime ben yer miyim fake satışı

beylelikle 500 puanlık tokattan yırttım

henüz dönüşe hazır değil piyasa.hazır olunca buraya yazarım.benden haber bekleyin

LONG ta yapmadım açıkçası bugün uykuluyum rehavet çöktü üzerime.seyrediyom denyoları.bana benim ayık halim lazım bayık halle trade olmaz
    Roubini geldi aklıma ABD piyasalarında dönüş daha olmadı olunca söylerim dedi. DOW 6500den 8500e %35 yüksledi bekliyor illet dönüş vaktini.

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı fXci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    graliçem sağlık olsun diyek dönüşümüz mühteşem olcek
    Graliçem demişsin ya 7 numara diye bir komedi dizisi vardı TRTde. Oradaki Yusuf Güdük karakteri de platonik aşkına "Aslanım Gralıçam" derdi. Hey gidi hey...

19. The Following User Says Thank You to VOBiX For This Useful Post:

Yer
    VOBiX.NET
    Teşekkür Teşekkür 
    668
    Teşekkür Toplam Teşekkür 
    8.033
    Toplam Teşekkür

Alıntı Astatin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok kimlikk hırsızlığı olmasın bi de çıtır kızlar ilgilensin diye 98 yazdım yaşımı..aslında 128 yaşındayım
    Playboyun patronu gibisin yani

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 790 kullanıcı var. (0 üye ve 790 konuk)