Yuan dolar karşısında erimeye devam ediyor

ABD ile devam eden tecim savaşı geriliminin artmasına paralel olarak kıymet kaybını sürdüren yuan, 13 ayın yeni zirvesini görmüş oldu.

Çin’in para birimi yuan, merkez bankasının işlem bandını yükseltmesi ve ABD ile tecim geriliminin artmasına paralel olarak daha da kıymet kaybedeceği beklentileriyle kıymet kaybını sürdürürken, dolar/yuan kuru 13 ayın yeni zirvesine çıktı.

AA’da yer edinen habere gore; yedi haftadır dolar karşısında kıymet kaybeden yuan geçen haftanın tamamında yüzde 0.4 kıymet yitirdi.

DÜNYA BORSALARINDAKİ SON DURUM İÇİN TIKLAYIN…

Çin Merkez Bankası piyasa açılışı öncesi doların yuan karşısında işlem görmüş olduğu bandın orta noktasını 6.8131’e yükseltti. Bu düzey Cuma günkü orta nokta 6.7942’ye gore yuanın yüzde 0.28 kıymet kaybettiğini gösteriyor.

Spot piyasada 6.8159’dan oluşturulan dolar/yuan kuru, 6.8401’e kadar gerileyerek 27 Haziran 2017’den bu yana en yüksek seviyeyi gördükten sonrasında seans ortasında 6.8353’ten işlem görüyor.

Yatırımcılar yuanın yönüne karar vermek için merkez bankasının finansal sisteme verdiği likiditeyi yakından izliyorlar.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 2 Ağustos dolar tutarları )

Dolar kuru 5.0934 TL seviyesine kadar yükselirken, şu dakikalarda 5.05 TL seviyesinde hareket ediyor. Euro …

Dolar ne kadar? Euro ne kadar? Güncel döviz tutarları ( 01 Ağustos dolar tutarları )

Güne 4.93 TL seviyesinden süregelen dolar kuru, Türkiye piyasaları kapandıktan sonrasında internasyonal piyasalarda 5.0116 TL’ye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir