Ana Sayfa / ekonomi / Tekrardan yapılandırmanın ilk taksit ödemesi için son gün yarın

Tekrardan yapılandırmanın ilk taksit ödemesi için son gün yarın

Kamu alacaklarının tekrardan yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların peşin ve ilk taksit ödemesi için verilen süre yarın (15 Ekim Pazartesi) günü sona erecek.

Kamu alacaklarının tekrardan yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçların ilk taksit ödemesi için verilen süre, 15 Ekim Pazartesi günü sona erecek. Kanunla, 1 Ekim olarak belirlenen süre, Cumhurbaşkanı Sonucu ile 15 Ekim’e (bu tarih dahil) kadar uzatılmıştı.

Kanun kapsamında yapılandırılan alacakların 15 Ekim’e kadar peşin ödenmesi halinde, hesaplanan Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarından yüzde 90 indirim, yönetimsel para cezalarının aslından da yüzde 25 indirim yapılacak, ek olarak katsayı uygulanmayacak.

Taksitle ödeme seçeneğini yeğleyen vatandaşlar da yapılandırılmış borçlarının tamamını peşin ödeyebilecekleri benzer biçimde, 1. taksit

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye'deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık veya uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul'da hizmet ofisleri açılacak.

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *