YAPI KREDİ’DEN BANK AUSTRIA’YA TRANSFER

Yapı Kredi Risk Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Massimiliano Fossati, UniCredit’in sahibi olduğu Bank Austria’nın yönetim kurulu üyeliğine atandı.
Fossati, Bank Austria’da kredi, piyasa ve operasyonel risk yönetiminden sorumlu (Chief Risk Officer) olarak görev yapacak. Fossati, Yapı Kredi’deki görevine de bir süre devam edecek.
UniCredit CEO’su ve Bank Austria Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Profumo, Fossati’nin yeni görevi ile ilgili olarak, “Uluslararası deneyimiyle grubumuzun içinde kendini ispat etmiş Fossati ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu gelişmenin Bank Austria’ya birinci sınıf bir teknik ve yönetim uzmanlığı fırsatını kazandıracağına inanıyoruz” dedi.
Massimiliano Fossati, Milano’da L. Bocconi Ekonomi ve İş Yönetimi Üniversitesi’nde finans bölümünden dereceyle mezun olduktan sonra, kariyerine İtalya’da finansal analist olarak başladı. 2000 yılının sonunda UniCredit Group’a katılan Fossati, 2004’te Çek Cumhuriyeti’ne yerleşerek değişik yönetim pozisyonlarında görev yaptı. Unicredit Group’a bağlı ?ivnostenská Bankası kredi yönetiminden sorumlu yönetim kurulu üyeliği ve Unicredit Çek Cumhuriyeti Bankası global bankacılık hizmetleri bölümünden sorumlu
yönetim kurulu üyeliği gibi pozisyonlarda çalıştı. 2008 yılının Eylül ayında Yapı Kredi Ailesi’ne katılan Fossati, 42 yaşında ve iki çocuk babası.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *