Ana Sayfa / ekonomi / Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Yabancı yatırımcı için hizmet ofisleri açılacak

Türkiye’deki yabancı yatırımcıların vatandaşlık yada uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takibinin yapılması ve başvuruların en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla Ankara ve İstanbul’da hizmet ofisleri açılacak.

İçişleri Bakanlığı’nca meydana getirilen yazılı açıklamada, Türkiye’yi yabancı yatırımcılara daha cazip hale getirmek ve yatırımları çoğaltmak amacıyla, Cumhurbașkanlığı Kararnamesiyle 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 20’nci maddesinde düzenleme yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, “Düzenleme kapsamında yönetmeliğin 20’nci maddesinde belirtilen şartları yerine getiren yabancı yatırımcıların vatandaşlık yada uzun dönem ikamet izni işlemlerinin tek noktadan takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla İstanbul ve Ankara’da hizmet ofisleri açılacak” ifadesine yer verildi.

Ofislerin, yönetmeliğin 20’nci maddesinde belirtilen kapsam ve tutardaki yatırımın gerçekleşip gerçekleşmediğinin tespiti ile ikamet izni ve vatandaşlık işlemlerine ilişkin destek, danışmanlık ve müracaat takip edeni hususlarında hizmet sunmuş olacağı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Ofisler, 22 Ekim 2018 itibarıyla hizmete başlamış olacak. İstanbul’daki ofis, İstanbul Tecim Odasının Reşadiye Caddesi 34112 Eminönü; Ankara’daki ofis ise Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün Binnaz Sokak No:2 Kavaklıdere-Çankaya adresinde faaliyette bulunacak.”

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Ekim 2018 dolar – euro tutarları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Doğum borçlanması emekliliği iyi mi etkisinde bırakır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *