xu30 Günlük haziran vade günlük

xu30 Günlük

Sarı direncin üzerine iki günlük atak maalesef başarısız oldu.Pazartesi de üzerine çıkıp kalmayı başaramazsa düzeltme kaçınılmaz olacaktır diye düşünmekteyim.Fakat yatay yeşil destek oklarla dikkat çektiğim şekilde defalarca destek ve direnç görevi görmüş bir nokta olduğundan 70400-600 aralığı aşağıya geçilmeden olumlu düşüncelerim devam eder.
Olumlu düşüncelerimi kısırlaştıran bir olaya da dikkat çekmek isterim arkadaşlar.
haziran vade 72000
ağustos vade 72250
eylül vade 72475
Yukarıya gitmek isteyen piyasada ve vade sonuna yaklaştığımız şu günlerde neden haziran vade 72000 iken ağustos vadede 250 puan yukarıdan long açmak istesin pala?Bunu sorgulamak lazım diye düşünüyorum nacizane.Vadeliden bahsetmişken onun grafiğini de inceleyelim hepbirlikte.
haziran vade günlük

Mavi kanal içinde yeşil trendlinenın da desteği ile yukarıya devam etmekteyiz.pembe önümüzde büyük engel oluşturabilecek bir nokta.Daha kısa periyotlardaki grafikleri de göz önüne alarak 73200-400-600-800 noktalarından biri ya da hepsi önümüzde direnç olarak karşılaşabileceğimiz ve dönüş noktas olabilecek seviyeler.Yukarıya geçilmeleri durumunda yeni zirve kaçınılmaz ancak ben yine de temkini elden bırakmamak adına.73 üstü teyakkuzda izleyecem piyasayı ve longları kapamaktan çekinmeyecem.hatta shorta geçmeyi planlıyorum 73 üzerinde.fakat ola ki pembe kırılırsa longlarımı yerine koyup vade sonu uzlaşmayı beklerim.
beklentim de bu yönde.
Olumsuz durumda yeşil trendline aşağıya geçilirse sarı desteğe kadar çekilme gündeme gelebilir.O da 70400-600 aralığından geçmekte.
Hem spot hem vadeli grafiğinde ortaya çıkan sonuçlara göre 70400-600 aralığı traderlar için çok önemli olacak.Bu bölgenin altına salınmadığı sürece olumluluk devam edecektir.Altına geçilrse uzun kalmak intihar etmekle eşdeğerdir.
Herkese iyi tatiller…

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *