VOBda APSD Analizi

Konuya çok devam etmeyeceğim genel bölümde ilgilenen olursa buradan takip edebilir. Tekrar söylüyorum APSD yardımcı göstergedir. Sadece APSDye göre işlem yapılmaz. Dünya APSD etrafında dönmese de gün sonunda özellikle Senaryo 1 ve 7 varsa ertesi güne taşıyacağınız pozsiyonlar hakkında daha ent bilgi verir. APSD hakkında detaylı bilgi için : http://www.persembe.com/Futures/Raporlar/Makale21.htm

Olaybu metindeki kadar basity değil. Öyle olsaydı herkes bu metnin çıktısını alır ona göre işlem yaparak köşeyi dönerdi. OLay bakılan şeyden ne gödüldüğüdür.

Piyasa bize aşağıdakine benzer bir tablo sunar . Kimisi iki ihtiyarın bakışmasını, kimisi altın kadehi kimisi de gitar çalan meksikalıları görür. Bu sebeple APSD size farklı bir bakış açısı sunar.

Alıntı:
VOBiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gün içinde genel olarak bakmaya çalışın. Aha çıkarken azaldı düşerken arttı diye güniçinde sürekli takip etmek yanıltabilir. APSD -1000den +5000e geçebilir 30 dk içinde. Olaya şöyle bakın fiyatlar günboyu düşerken APSD sürekli artıyor mu azalıyor mu. APSD değişimindeki istikrara bakmak lazım. Çünkü orada net olan 2 senaryo var 7 senaryo FLU.
Alıntı:
VOBiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Vade değişimelri döneminde APSD yanıltıcı olabilir çünkü hangi pozsiyonun evladiyelik (vade sonuna akdar tutulacağı) hanigsinin trade amaçlı olduğu bilinemez.
Alıntı:
VOBiX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
APSD fiyatlarla aynı yönde artarsa o yönü destekler. Şu an fiyatlar nötr fakat geçmişe bakarsak fiyatların düştükçe APSDnin artması ve şu para çıkışının istikrarlı bir şekilde devam etmesi yön aşağı gibi diyor.

Senaryo : 3 Fiyat : Yukarı APS : Azalıyor Etki : Olumludan olumsuza
Piyasa :
Eski ayılar, istemeyerek pozisyon kapatan (satan) eski boğalardan agresif alım yaparak pozisyon kapatıyorlar*
(eğer fiyatların yükselişi, APS’nın düşüşünden daha hızlıysa olumlu, tersiyse olumsuz)

Fiyat değişimi +1,71 APSD değişimi -%3,71

Yarın APSD fiyatlar düştükçe artar ya da fiyatlar yükseldikçe azalırsa piyasanın hala düşüşe meyilli olduğu anlamı çıkacaktır.

Kı.ı kırık APSD analizi bize vaziyetin olumludan olumsuza döndüğünü söylemiş. Bugün spot %0,16 artı kapatsa da VOB 175 puanla %0,59 eksi kapanış yaptı.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış

Shortları haftaya rahatlayacak bir yapı hazırlamış ayu pala…aktif olması dileğiyle…

Disiplinli bir trader terste kalmaz

şimdi efendi düzde kaldın keyfin yerinde , terste kalsaydın böyle konuşmazdın demeyin please   disiplinli bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *