ESAY.RUL-Vob_15_ts

Vob_15_ts

Teknik olarak bakıldığında;
Dirençler: 29750, 30000
Destek : 28800, 28400

Sistem alda kapatmış olmasına rağmen, son yğkselişte mavi alarm bayrağı belirmiştir ve trade açısından tehlikeli bir bölgede bulunulmaktadır. Aşırı alım bölgesinde bulunulmakta olduğundan yükselişin bir süre daha sürmesi mümkün olmakla beraber, gelecek ilk sat sinyalinden sonra büyük bir düşüş olasıdır.

Diüer yandan Dow daki kapanış tepkisine gerekçe gösterilen İngiltere’deki gelişme aslında iyi olarak algılanacak bir gelişme değildir.

Benim kişisel görüşüm haftabaşından itibaren negatif görüntünün daha olası olduğudur.

Özellikle çok düşülmüş olması nedeniyle veya sayımlarda öne çıkan EW modellerinin öngörmesi nedeniyle buradan bir yukarı tepki mümkün müdür? Evet öyledir, ancak şu akıldan çıkarılmamalıdır. Gerek IMKB gerekse dünya borsaları, yaşayan yatırımcı kitlesinin daha önce hiç görmediği bir ayı piyasası altındadır. Dolayısıyla orta vadeli trend tahminleri akılların kenarında olmalı ancak sistemlerden bağımsız işlem yapmanın çok tehlikeli olacağı unutulmamalıdır.

Trader’ın en büyük illüzyonu, piyasaların aynı temel gerekçelere (paket açıklanması!) aynı tepkiyi verecek olmasını düşünmesidir. Bu nedenle, karını maximize etmek için sisteminden kopar ancak bu tehlikeli bir oyundur ve içinde bulunulan süreçte oynanmaması gereken bir oyundur.

Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Resmin büyük hali için buraya tıklayın. 1222×693.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

xu030 da haftalık sinyaller

xu030 da haftalık sinyaller, son sinyal çukurda kalmış, … asla kalmaz, örneklerde görüldüğü üzere bir …

Son birkaç gündür diplerde ters obo oluştu .

101.200 üstüne çıkabilirse çok çok şiddetli bir çıkış olur . Ama adı üstünde ters obo …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *