excali VOB Hava Raporu 3 Mart Salı,

VOB Hava Raporu 3 Mart Salı,

Amerika ve Avrupa’da yoğun ve zorlu geçen kış mevsimi, kutuplardan gelen yeni yoğun soğuk hava dalgası ile birlikte şiddetini daha da artırdı. Etkinin özellikle yüksek kesimlerden ve New York, Frankfurt , Londra ve Paris’ten yayılarak tüm dünyada yoğun bir zalture havası oluşturmakta olacağı aşikar. Sıcaklıklarda , önceki güne göre %5 lik düşüşler meydana gelmiş bulunmakta. Merkezlerde , Rusya ve İran’ın doğalgaz ve petrolüne duyulan antipati ve ısınma için alternatif bir yakıt bulunmaması yüzünden, halen soğuk günlerin devamı beklenmekte. Özellikle Amerika‘da CHICAGO BULLS’un zaltureden telef olduğu gözlenmekte. Kutup ayıları, kış uykusundan ,oldukça bağışık bir şekilde uyanmış bulunmaktalar. Fed’in ve Obama’nın ,artık Amerika’daki batık şirketleri kurtarmaktan çok, kutup ayılarını beslemekle, ve onları zaltureden kurtarmak için aşı geliştirmekle vakit geçirmekte olduğu konusunda , meteorolojik grafiklerimiz büyük sinyaller vermekte.

Yukarıdaki konjünktürde , benzer sıcaklık düşüşlerinin Türkiye’nin İstanbul ve İzmir Borsası mevkilerinde meydana gelebileceği , hatta kar ve tipinin şiddetini artıracağı beklenmekte. Bu nedenle, bu bölgelerde bulunacakların, kardan adam yapımında kullanılacak malzemeleri yanında bulundurmalarını özellikle önermekteyiz. Hatta, bu bölgelerde kardan kutup ayısı yapanlara , faizsiz kredi sağlanacağı , duyumlarımız arasında. (KARSUYU PROJESİ)

Havalar nasıl olursa olsun, kazancınız bol, keyfiniz iyi olsun.

excali Meteoroloji Merkezi

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Seans BülteniSeans Bülteni – 20 / 6 / 2012

Güne Moody’s ‘in not arttırımı haberiyle alıcılı başlayan IMKB, FED açıklamaları öncesi kararsız seyrini sürdüren …

Güniçi YorumGY – 20 / 6 / 2012

IMKB-100 : Çarşamba günü ilk seans endeksin, 59.729-60.031 aralığında işlem görerek, seansı 59.960 seviyesinden tamamladığını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *