VOB BülteniVOB – 25 / 5 / 2012

IMKB-30 Haziran kontratı: Günün ilk yarısında en yüksek 66.250 seviyesinin test edilmesinin ardından, özellikle gün içinde artan satışlar 64.650’den karşılandı. Kısa vadeli düşüş kanalının altında hareket etmeye başlayan Kontratta kısa vadeli görünümün düzelmesi için ilk etapta 65.700 direncinin aşılması gerekmektedir. Bu seviyenin ardından ise 5 günlük AO’sı olan 67.000’nin aşılması gerekmektedir. Kontratta kısa vadede taban oluşumunun sağlanması satışların sürmemesi için önemlidir. Aşağı yönde ise 64.650 ve 64.000’de önemli destekler bulunmaktadır. Kontratın bugün güne hafif artı başlamasını bekliyoruz.
TL/Dolar Haziran Kontratı :  Mayıs ayının ilk haftasında itibaren hızlı yükselişin yaşandığı TL/Dolar Kontratında dün en yüksek 1,8750’nin görülmesi ile kar satışları ile karşılaşıldı. 5 ve 22 günlük AO seviyeleri üzerinde hareket ettiği sürece kontratta teknik yönün yukarı olması beklenebilir. Kısa vadede 5 günlük AO sının da yaklaştığı 1,8550’nin stop-loss olarak izlenmesini öneriyoruz. Kontratta 1,8500 üzerinde hareketin sürmesi durumunda ise yükselişin etkisinin 1,8750 ve 1,8820 hedefli sürmesi beklenebilir. Genel görünümün pozitif seyrini sürdürdüğü Kontratta bu sabah euro/dolar paritesinin artıda olması nedeniyle güne düşüşle başlanabilir.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir