acımadan uygulayın

ben demiştim diyebilmek için portföyü bu cümle oranında artırmak gerekir.
yoksa bu cümle çok manasız olur ve kendi kendini tatmin etmekten öteye gitmez. o yüzden, “yükseleceği zaten belliydi, bağıra bağıra geldi vs.” türü cümleler kuran ama bunu portföyüne yansıtamayan arkadaşlar, kenarda durun hele.
kenarda duramayacak kadar bu işin “yenisi” olan arkadaşlar, istatistiklerden son 10 mesajımı açıp okuyun.

arkadaşlar, önümüzde daima iki seçenek var. bu, hiçbir piyasa koşulunda, hiçbir grafikte, hiçbir analizde değişmeyecek bir olaydır.
daima iki seçenek.

bütün analizlerde, bu dalga hareketinin bir üzerinden, bir de altından olmak üzere itina ile iki çizgi çekilir.
yükseleceğini düşünen ve long pozisyon açan arkadaşlar, dalganın alttaki çizgiye değdiği noktayı işaret edip “aha dönüş noktası” der.
tersi yönünde poz açan arkadaşlar da, üst çizgiye değdiği noktaya parmak basıp, “aha burdan dönecek, dönmezse fena” der.

bu zıt iki seçeneğin olması gereken ortak noktası ise, “aha olmadı,tutturamadık” diyeceğiniz noktaya karar vermektir ki biz buna stoploss noktası diyoruz.

bütün forumlara yazdığım yazılarda, stoploss noktalarının (trade tarzı ile orantılı mesafeye olmak üzere) ne kadar yakına konulursa o kadar iyi olacağından bahseder dururum. kendim bunu yaptığım için rahatlıkla yazabilirim. sadece bildiğim değil, aynı zamanda uyguladığım bir kural olduğu için bu ahkam kesmekten bir adım öte çünkü.

lütfen bu kuralı kendi trade tarzınıza uygun şekilde modifiye edin ve acımadan, tekrar ediyorum, acımadan uygulayın.

Not: Sn. VOBiX.
“tecrübe der ki” diye bahsetttiğim altın vuruş buydu evet.
yalnız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. altın vuruşun dünya ile senkronize yükselmiş bir piyasada dünya ile senkronize şekilde yapılmaması çok önemli bir noktadır. ben dün gece Dow dan da bu tarz bir %3-4 yükseliş beklemiştim. olmaması gerçekten canımı çok sıktı.

herkese bol kazançlar.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Vadeli piyasalara Giriş

[COLOR=”Navy”]Vadeli piyasalara ilgi duyan ve yeni başlayan herkese çok önemli bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Herkesin …

Yeni tepeye gidip yada ikili tepe yapıp düşme ihtimalini nasıl görüyorsunuz?

Hayırlı cumalar cümleten. Hocam sizin yazılarınız rahatlatıyor bizi sağolun. Bir soru sormak istiyorum, yeni tepeye …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *